Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

sziasztok ma reggel elszállt 1-3 ig a belső ventilátorom, csak 4. fokozat van

előtét ellenállás tojt be? javítható vagy csere.

Javitható,butaság lenne 15-ért újat venni,ha bimetálos akkor csak forasztani kell ezek 450-500 C olvadnak ki általában akkor ha a motor áram erőssége 32A eléri ,4 fokozaton max 25A lehet ha fel emelkedik 30A-ra nagy a valószinűsége ,hogy a motor menet zárlatos,kb 5-10-ért lehet venni másik motort.

Link to comment
Megosztás:

http://indafoto.hu/rebi01/image/20853735-cb2ada74/user

Üdv!

Nekem ugyan Zafira a-m van, de a g-s szakértők is segíthetnek (talán).

Azt szeretném megtudni, hogy a képen látható 110 Amperes biztiből hová mehet pontosan az utastérbe a barna, valamint a piros vastag kábel. Sajnos 6 amperes üresjárati zárlatot mérek rajta, ezért néhány órán belül leszívja az akksimat, Lekötöttem (látható a képen) és minden működik. Elkezdtem szétbontani a műszerfalat, de nem akarok felesleges munkát, ezért ha nincs jelentősége, (mint pl. állófűtés, stb) nem mennék tovább... a vezetékek a középkonzol alá vezetnek be.. :(

Link to comment
Megosztás:

Én kiszedegetném egyesével a kisebb biztosítékokat is, 110A nem hiszem, hogy direktben menne bárhová is valamelyik biztosítéktáblán kívül. Bár 110A nekem elég durvának tűnik még oda is, nem a generátor vagy az indítómotor felé megy ez véletlenül? Milyen motor? Dízel előizzítás is lehet.

Elektromos kézifék nincs véletlenül? Autodataban látom a 110A-es biztosítékot, csak épp nem találom, hogy mihez tartozik...

Valami kiegészítő fűtés lesz ez. A biztosíték másik vége meg direkt akku plusz.

Módosítva : potyo
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Látom nem rég volt téma a bluetoothos OBD cuccos. Namost nekem is van egy ilyen, nem rég vettem, ugyan az mint ami a belinkelt képen volt (átlátszó, kék, rajta matrica). Tudom androidhoz a torque a mobilra való program. Windows phone 8-ra nem tudtok valami jó programot ami nem próba változat és csak a motorhőt meg a akkufeszt engedi? Most az Auto OBD Monitor van fent de ezzel nem tudtam összepárosítani a cuccot. Előtte egymásik próba program volt azzal tudtam mérni, de az nagyon próba verzió volt. Laptopon van teljes értékű programom (Scan Master) azzal pöpecül működik minden, csak a laptopom akksija 15 perces és annyi idő alatt nem sok mindent lehet csinálni.... szóval jó lenne mobilra valami teljes értékű program amivel amit lehet azt tudnék mérni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Látom nem rég volt téma a bluetoothos OBD cuccos. Namost nekem is van egy ilyen, nem rég vettem, ugyan az mint ami a belinkelt képen volt (átlátszó, kék, rajta matrica). Tudom androidhoz a torque a mobilra való program. Windows phone 8-ra nem tudtok valami jó programot ami nem próba változat és csak a motorhőt meg a akkufeszt engedi? Most az Auto OBD Monitor van fent de ezzel nem tudtam összepárosítani a cuccot. Előtte egymásik próba program volt azzal tudtam mérni, de az nagyon próba verzió volt. Laptopon van teljes értékű programom (Scan Master) azzal pöpecül működik minden, csak a laptopom akksija 15 perces és annyi idő alatt nem sok mindent lehet csinálni.... szóval jó lenne mobilra valami teljes értékű program amivel amit lehet azt tudnék mérni.

Ha kínából vetted, akkor a CD-n kell lennie több windows mobilos proginak. Ha nincs hozzá lemezed, akkor küldj egy mail címet és átküldöm azt amit én kaptam hozzá.

Nekem nincs win mobile, így nem tudom milyenek. De te ki tudod próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Ha kínából vetted, akkor a CD-n kell lennie több windows mobilos proginak. Ha nincs hozzá lemezed, akkor küldj egy mail címet és átküldöm azt amit én kaptam hozzá.

Nekem nincs win mobile, így nem tudom milyenek. De te ki tudod próbálni.

Van lemezem a laptopra arról tettem fel a progit, de ami azon a lemeen mobilokhoz van windows mobil alatt az nem a windows phone. Legalább is én így tudom.

Link to comment
Megosztás:

Van lemezem a laptopra arról tettem fel a progit, de ami azon a lemeen mobilokhoz van windows mobil alatt az nem a windows phone. Legalább is én így tudom.

Értem, valószínűleg te tudod jól. Én windows-os hordozható eszközön még nem próbáltam ilyeneket.

Esetleg akkor azok a progik Wondows CE-re is jók lehetnek? Vagy mi a különbség a mobil és a phone között? Tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

Értem, valószínűleg te tudod jól. Én windows-os hordozható eszközön még nem próbáltam ilyeneket.

Esetleg akkor azok a progik Wondows CE-re is jók lehetnek? Vagy mi a különbség a mobil és a phone között? Tudja valaki?

Hát én googleba rákerestem és a mobil az kb úgy néz ki mint az asztali xp csak gondolom lekicsinyítve. A phone meg az a csempés cucc.

Link to comment
Megosztás:

Újak? Gondolkodom ültetésen, de a 4 centi kevés lenne alighanem.

:D 4 centi kevés? Nekem már az emelés is megfordult a fejemben. Főutakon is vannak akkora nyomvájúk, hogy odaverem az alját.

Belülről állítható futómű lenne jó. Akkor menet közben is lehetne alkalmazkodni az úthoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tudom jó fórumhoz szóltam-e hozzá, opel agilával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Van egy 2001-es évjáratú agilám, de nincs a műszerfalba beépített fordulatszámmérő, azt szeretném megtudni, hogy ki lehetne cserélni a műszerfal kijelzőjét egy másikra, amiben már van fordulatszámmérő óra is, vagy esetleg van rá valamilyen megoldás, hogy beszereljek egyet? Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

:D 4 centi kevés? Nekem már az emelés is megfordult a fejemben. Főutakon is vannak akkora nyomvájúk, hogy odaverem az alját.

Belülről állítható futómű lenne jó. Akkor menet közben is lehetne alkalmazkodni az úthoz.

Kevés. A mi utcánk földút, helyenként igen nagy gödrökkel, de az ültetett Calibrával is elközlekedtem még télen is. Annak 11 centire volt az alja a talajtól. A Caravannak kéne mínusz 6-7 centi, hogy jól nézzen ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Látom nem rég volt téma a bluetoothos OBD cuccos. Namost nekem is van egy ilyen, nem rég vettem, ugyan az mint ami a belinkelt képen volt (átlátszó, kék, rajta matrica). Tudom androidhoz a torque a mobilra való program. Windows phone 8-ra nem tudtok valami jó programot ami nem próba változat és csak a motorhőt meg a akkufeszt engedi? Most az Auto OBD Monitor van fent de ezzel nem tudtam összepárosítani a cuccot. Előtte egymásik próba program volt azzal tudtam mérni, de az nagyon próba verzió volt. Laptopon van teljes értékű programom (Scan Master) azzal pöpecül működik minden, csak a laptopom akksija 15 perces és annyi idő alatt nem sok mindent lehet csinálni.... szóval jó lenne mobilra valami teljes értékű program amivel amit lehet azt tudnék mérni.

Üdv. Ugyan nem ingyenes, de ettől jobban windowsphone-ra nem találtam: http://www.windowsphone.com/de-de/store/app/dash/3c1c0628-e980-48ef-a3f0-1c3facbed0e8

Link to comment
Megosztás:

Kevés. A mi utcánk földút, helyenként igen nagy gödrökkel, de az ültetett Calibrával is elközlekedtem még télen is. Annak 11 centire volt az alja a talajtól. A Caravannak kéne mínusz 6-7 centi, hogy jól nézzen ki.

Enyem asszem 9-10cm ul hatul.

Eibach rugo nem sok 35ert.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném!

2004/04 évjáratú 1.2-es full alap Astrám van, és szeretném kicsit feljavítani pár extrával a 10. évfordulónk alkalmával! ( egy nővel nem voltam ennyit együtt egyhuzamban... :) :) :) ) Most elsősorban elektromos ablakemelők beszereléséről lenne szó az első két ajtóra. Sajnos olyan pechem van, hogy nincs meg az autóban a gyári kábel kiépítés az ajtóig, gyakorlatilag a csatlakozó tök üres, csak az utólag behúzott központi zár, és hangszóró kábelei vannak benne ) így nem elég hogy veszek egy bontott gyári szettet, be kellene kábelezni is az autót megfelelően. Sajnos én kevés vagyok ahhoz hogy magam megcsináljam a gyári szett beszerelését, ( utángyártott Spal és társai nem érdekelnek ) és bekötését, ezért Pécsett vagy környékén keresek valakit, aki jártas a témában és beszerelné nekem. Sajnos két autóvillamoságis is visszautasított a városban ami előtt kicsit értetlenül állok! Ilyen bonyolult lenne?!

Kérlek segítsetek!

Aki tud segíteni a zsoltee75kukacgmail.com címre írjon legyen szíves!

Köszönöm!

Üdv.:

Zsoltee

Módosítva : Julot
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem szeretne valaki intervallumos ablaktörlőt beépíteni? A Caravan-omhoz sikerült Sedan-ba való kapcsolót venni, és megszabadulnék tőle. :D

Plusz Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben nem tudtok jó bontót, akinél lehet érdeklődni ilyen ablaktörlő után?

Esetleg mennyire érdemes a meglévő kapcsolómból és ebből összerakni valamit? Félek, hogy ezer darabra esik szét, amint szétszedem... A 3D puzzle nem a kedvencem...

Sziasztok!

Csak infóként, ha más is ilyen helyzetbe kerülne: Simán átcserélhető a kar az ablaktörlő kapcsolón. Mivel csak Omega B sedan intervallumos ablaktörlő kapcsolót tudtam venni, így szerelnem kellett a caravan-omhoz. A BC gombok és az intervallum szabályzó a karban van, külön csatlakozással, így a karokat kellett megcserélnem.

A lépések:

- A kapcsoló felső részét le kell pattintani a körbe elhelyezkedő védőpöckök eltolásával (én kiékeltem vékony műanyag pálcákkal, hogy ne pattanjanak vissza).

- Óvatosan le kell húzni a kupakod. A kapcsoló rudazat alsó részében van egy rugós feszítő elem, ezt el le lőjétek! Ugyanígy figyelni kell az érintkező bronz kefékre is.

- A szárat egy stift fogja, ami be van olvasztva, hogy ki ne csússzon. Ezt egy fúrószárral vagy egy süllyesztő maróval ki kell szedni az egyik oldalról (lehetőleg felülről).

- A stiftet ki kell tolni.

- Ezt megcsinálni a másik ablaktörlő kapcsolón is.

- A két kart megcserélni.

- Stiftet vissza tolni , szükség esetén pákával a műanyagot picit megolvasztva rögzíteni (ha felülről lett kiszedve a rögzítő olvasztás, akkor nem szükséges, mert felfelé nem fog a stift kicsúszni).

- Kapcsolót össze szerelni.

- Örülni.

Link to comment
Megosztás:

Kis infó: Sokszor volt már szó a multikormány használatáról nem GM fejegységek esetén.

Ajánlanék egy oldalt, ahol végre nem egy ökör áráért adják az adaptert. Én vettem a JVC fejegységemhez, hétvégén be is szereltem és kifogástalanul működik.

http://www.tme.eu/hu/katalog/#id_category=100573&s_field=artykul&s_order=ASC&visible_params=2%2C2324%2C2312%2C2316%2C912%2C1605%2C2315%2C2311%2C2313&used_params=2312%3A20763%3B

Mivel van darab kedvezmény, így érdemes össze fogni és úgy megrendelni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! tervezem lábtér- és csomagtér világítás bekötését a Caravan-omba.

Tudnátok segíteni, hogy találom az első ajtók és a csomagtér ajtó környékén az ajtónyitás érzékelő gomba (vagy hogy hívják) vezetékeit?

(csak akkor világítana elől, ha nyitva az első ajtók valamelyike, hátul pedig akkor, ha a csomagtartó nyitva van)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.