Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Modul függő hogy minden állapotban adjon jelet.

Az enyém az első generációs modul. Ez csak kulcsra húzza fel az ablakokat.

A jel olyan hosszú, hogy alsó állástól is teljesen felér az üveg. Még utána is hallani ahogy tolja a motor.

Ez olyan, mintha a gombot nyomnád folyamatosan.

A becsípődés védelem ilyenkor is működik, ez az ablakemelőben a motor logikában van.

Tehát ha elakad, vagy megszorul a motor kikapcsol.

Minden záráskor aktív. Ha menet közben rákönyökölsz a gombra, és bezárta az ablakokat, a következő záráskor ismét ad jelet.

Ilyenkor nyilván megállsz, kiszállsz (nyitás) majd lezárod (zárás) az autót.

nekem olyan,hogy ha elfordítom a kulcsot zárásra és ott tartom, akkor felhúzza teljesen.

remélem így fog működni, csak gombnyomásra.

És a másik hátrány, ha pl én Bp-en magamra zárom az ajtókat. Valamit ki ne vegyenek főleg a csomagtartóból. Akkor nem működik az ablakfelhúzás csak ha folyamatosan nyomom. Mindegy ennyit leszámítva jobb hogy van, mint ha nem lenne. :D

Köszi az infót, erre figyelek legalább nem ilyedek meg, hogy nem megy rendesen.

Link to comment
Megosztás:

És a másik hátrány, ha pl én Bp-en magamra zárom az ajtókat. Valamit ki ne vegyenek főleg a csomagtartóból. Akkor nem működik az ablakfelhúzás csak ha folyamatosan nyomom. Mindegy ennyit leszámítva jobb hogy van, mint ha nem lenne. :D

Nálam ilyen nincs, megy rendesen mintha nem is lenne benne ez a bekötés. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem. Csak nem tudod kikapcsolni a TC-t. De miért vetted ki? (Én meg mennyit szenvedtem hogy utólag belerakjam...)

egyszer sem használtam és mivel az egész középkonzolom gyárilag szürke színű volt nekem az nem nagyon tetszett és szereztem kompletten fekete középkonzol szettet és az sajnos nem olyan volt hogy oda tudjam rakni a TC-gombot így meg kellet válnom tőle :( de eladó a TC-gomb meg az egész szürke középkonzol szett ha valakit érdekelne

Link to comment
Megosztás:

de eladó a TC-gomb meg az egész szürke középkonzol szett ha valakit érdekelne

Ülésfűtésed is van?

Mert ha 3 lyukas az a kis panel ahol a TC gomb volt, akkor nagy kincsnek vagy a birtokában, olyat ugyanis már nem lehet kapni újban, csak jobbkormányoshoz. Az enyémben is csak az ülésfűtés-gomboknak volt hely, a TC gombot úgy kellett belefaragnom magamnak.

Link to comment
Megosztás:

Popszegecs?

Én ragasztottam! Szerintem piszok jól néz ki, hogy látszólag nem tartja semmi.

Én kétoldalas ragasztót használtam, amiből 42 kg-ot bír el egy méter:

http://www.papirplus.cz/pic_zbozi/tesa55741pa1fullsize.jpg

Ezen kívül 3 helyre raktam egy kis pötty FBS-t.

Sajnos teszteltem is az ellenálló képességet. Előző autóval, anyukám, piros lámpánál nekifutott egy vonóhorognak. A rendszám harmadánál kapta el, a rendszám teljesen eldeformálódott, a kisebbik része kitekeredett derékszögben, de fent maradt a lökhárítón. Viszont normálisan el lehetett távolítani olyan módon, hogy alulról feltol az ember egy spaknit a löklap és a rendszám közé.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ülésfűtésed is van?

Mert ha 3 lyukas az a kis panel ahol a TC gomb volt, akkor nagy kincsnek vagy a birtokában, olyat ugyanis már nem lehet kapni újban, csak jobbkormányoshoz. Az enyémben is csak az ülésfűtés-gomboknak volt hely, a TC gombot úgy kellett belefaragnom magamnak.

sajnos nem olyan nincs benne az ülésfűtés :( csak TC-gombos van

Link to comment
Megosztás:

Én ragasztottam! Szerintem piszok jól néz ki, hogy látszólag nem tartja semmi.

Én kétoldalas ragasztót használtam, amiből 42 kg-ot bír el egy méter:

http://www.papirplus.cz/pic_zbozi/tesa55741pa1fullsize.jpg

Ezen kívül 3 helyre raktam egy kis pötty FBS-t.

Sajnos teszteltem is az ellenálló képességet. Előző autóval, anyukám, piros lámpánál nekifutott egy vonóhorognak. A rendszám harmadánál kapta el, a rendszám teljesen eldeformálódott, a kisebbik része kitekeredett derékszögben, de fent maradt a lökhárítón. Viszont normálisan el lehetett távolítani olyan módon, hogy alulról feltol az ember egy spaknit a löklap és a rendszám közé.

Én is ezen gondolkodom, mert nem tetszik a ronda fekete keretes rendszámtábla tartó. Meg a hátsót már 2x is ékelgettem, hogy ne zörögjön.

Link to comment
Megosztás:

ugyan ilyen szettet csak fekete színben :) ja meg plusz kivettem a TC-gombot mert olyan tartófedelet feketébe nem találtam szóval az is feleslegessé vált :/ facen tudnék több képet is mutatni ide valahogy nem engedi feltölteni mert több mind 1mb a kép

Link to comment
Megosztás:

ha a postaköltség is téged terhel benne vagyok ;)

megbeszéltük.

a posta csomagként 1200Ft lesz ha jól emlékszem.

2 kérdés:

1,

mi az a tc gomb?

látom, hogy hol a helye, de nekem olyan nincs az autóban, vagy nem tudom, hogy lenne-e.

most van-e hozzá az a gomb csak más színben, vagy nincs csak, hogy ne legyen lukas?

2,

ráér ez a buli Neked fizukor?(május 8. vagy előtte péntek, vagy utána hétfő)

most vettem tükör állító vacakot, meg szerviz is volt, így várnom kell.

persze úgy, hogy ha közben többért elvinnék nyugodtan eladhatod.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

megbeszéltük.

a posta csomagként 1200Ft lesz ha jól emlékszem.

2 kérdés:

1,

mi az a tc gomb?

látom, hogy hol a helye, de nekem olyan nincs az autóban, vagy nem tudom, hogy lenne-e.

most van-e hozzá az a gomb csak más színben, vagy nincs csak, hogy ne legyen lukas?

2,

ráér ez a buli Neked fizukor?(május 8. vagy előtte péntek, vagy utána hétfő)

most vettem tükör állító vacakot, meg szerviz is volt, így várnom kell.

persze úgy, hogy ha közben többért elvinnék nyugodtan eladhatod.

a posta igen annyi lenne kb

1:a TC-gomb=kipörgésgátlót jelent (azt nem tudom hogy gyárilag be van fűzve az autókba a kábelei végül is mikor én szétszedtem az enyémet nekem mellette ott volt a 2db ülés fűtés kábelei is pedig az enyémbe nincs ülés fűtés szóval ezt nem tudom biztosan mondani!

2:hát elég sokan jelentkeztek már érte mert több helyen is hirdettem facen az olx-n is meg itt is én is pont holnap viszem az autót nagy szervizre szóval úgy vagyok vele aki előbb fizet az kapja meg... ha netán vissza mondják mert páran vissza mondták akkor majd rád írok :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.