Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Én is gondolkodtam rajta,hogy felragasztom.Az a baj,hogy nálunk olyan lusták az önkormányzatnál,hogy nem jönnek le matricát felragasztani,ha esetleg oda kerül a sor.Mindig le kell venni,és felvinni.A csomagtér ajtóval együtt csak nem viszem oda :)

Én rákészültem, hogy nem jönnek ki. Vittem magammal az aksis furót ha netán le kell fúrni meg szegecset meg a szegecshúzót. :D

Mondtam mi a gondom, hogy ki kéne jönni ha megoldható mert "leszedhetetlen" a rendszám.

Korrekt volt a srác mert kijött, de hozzá tette, hogy igazából azért nem mennek/mehetnek ki mert hivatalos ügyet intéznek és ők se az utcán fogadják az ügyfelet. Majd megkért, hogy ezt ne nagyon reklámozzam, hogy kijött...(szóval okm.irodát nem írok mert hátha a halakkal ébredek) :D mindezt teljesen inteligensen korrekten. Szóval nem is a lustaság.

De mondjuk jogos is h vegyük le és vigyük be szerintem mert azt azért nem várhatjuk el h minden ügyféllel menjen a fel le fel le futkosás.

De arra mondjuk én se vennék mérget, hogy egy nagyvárosban az Xedik emeletről lesétál veled a műkörmös tündibündi vagy az Ursula.

Módosítva : Tenky89
Link to comment
Megosztás:

Én rákészültem, hogy nem jönnek ki. Vittem magammal az aksis furót ha netán le kell fúrni meg szegecset meg a szegecshúzót. :D

Mondtam mi a gondom, hogy ki kéne jönni ha megoldható mert "leszedhetetlen" a rendszám.

Korrekt volt a srác mert kijött, de hozzá tette, hogy igazából azért nem mennek/mehetnek ki mert hivatalos ügyet intéznek és ők se az utcán fogadják az ügyfelet. Majd megkért, hogy ezt ne nagyon reklámozzam, hogy kijött...(szóval okm.irodát nem írok mert hátha a halakkal ébredek) :D mindezt teljesen inteligensen korrekten. Szóval nem is a lustaság.

De mondjuk jogos is h vegyük le és vigyük be szerintem mert azt azért nem várhatjuk el h minden ügyféllel menjen a fel le fel le futkosás.

De arra mondjuk én se vennék mérget, hogy egy nagyvárosban az Xedik emeletről lesétál veled a műkörmös tündibündi vagy az Ursula.

Pedig némelyikre igencsak ráférne egy kis mozgás:)Én már mondtam neki azt is,hogy adja ide a matricát majd ráragasztom kint.Azt sem nagyon díjazták.

Link to comment
Megosztás:

Vettem kapaszkodót, csak az a baj hogy nem tudom hogy kéne felszerelni és hogy mivel.Csak a kapaszkodó van és semmi más.Amikor leszedtem a műanyag kis takaró akármiket akkor láttam hogy ott csak egy lyuk van.Tehát biztos hogy valami hiányzik.Nem tudjátok hogy mivel lehet ezt a sz@rt feltenni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

volt tegnap egy kis időm a dugóban körbenézni a kocsiban.

annyi lenne a kérdés, hogy a térképolvasó, vagy ki hogy hívja, létezik-e 2 izzós lámpával?

sokkal funkcionálisabb lenne szerintem.

ez nagyon szuper 4db led izzóval kiválóan világit. :icon1:

l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vettem kapaszkodót, csak az a baj hogy nem tudom hogy kéne felszerelni és hogy mivel.Csak a kapaszkodó van és semmi más.Amikor leszedtem a műanyag kis takaró akármiket akkor láttam hogy ott csak egy lyuk van.Tehát biztos hogy valami hiányzik.Nem tudjátok hogy mivel lehet ezt a sz@rt feltenni?

Az oldalamon a galériában láthatod, hogy és mivel kell felrakni. Lásd az aláírásban!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vettem kapaszkodót, csak az a baj hogy nem tudom hogy kéne felszerelni és hogy mivel.Csak a kapaszkodó van és semmi más.Amikor leszedtem a műanyag kis takaró akármiket akkor láttam hogy ott csak egy lyuk van.Tehát biztos hogy valami hiányzik.Nem tudjátok hogy mivel lehet ezt a sz@rt feltenni?

két féle ként szerelhető csavar (torx) vagy ék rögzités lásd a képet.P220514_19.29_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki cserélte már ki a sima fényszórót xenonos-éra, úgy, hogy csak a lámpatestet cserélte ki? Hogyan lehet megoldani?

simán kicseréled a lámpatesteket. veszel 2db első ajtó kábelt, központi zár csatik ugyan azok ami a lámpához kell,

csak át kell rakni benne a tüskéket.

itt jön a játék kideríted melyik kábelt kell hova kötni a meglévő kábelkorbácsban

én összenyomható kábel közösítővel csináltam .

ha csak lámpatestet veszel trafó és gyújtó nélkül

belehet kötni széria utólagos xenontrafóval is jóval olcsóbb

Link to comment
Megosztás:

simán kicseréled a lámpatesteket. veszel 2db első ajtó kábelt, központi zár csatik ugyan azok ami a lámpához kell,

csak át kell rakni benne a tüskéket.

itt jön a játék kideríted melyik kábelt kell hova kötni a meglévő kábelkorbácsban

én összenyomható kábel közösítővel csináltam .

ha csak lámpatestet veszel trafó és gyújtó nélkül

belehet kötni széria utólagos xenontrafóval is jóval olcsóbb

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség világításkapcsoló ügyben:

Nem világít a ködlámpám. Első körben kijött az autó a szalonból, de hiába kértem előre is ködlámpát, sajnos csak az jött meg bele, a külön kapcsolhatóságot és a relét kispórolták belőle. Nemrég hátulra belefaragtam a jobb oldalit is, így most hátul 2*21 elől meg 2*55W világít egyszerre. Ezzel több hónapig ment, majd pár napja kiment a 10A-es biztije. Kicseréltem, eredmény semmi. Relé kivesz rövidzárral teljesen jó. Relé kimérve, megjáratva hibátlan. A kapcsolóban a nyomógomb mintha elhalálozott volna. Érzésre sem olyan mint előtte.

Vödör kartárs oldaláról megvan a rajz, de mit kapcsolnak ezek a nyomógomb(ok) és melyik pontokon hogy öntartásban legyen a relé(k)? Arra gondoltam hogy kiszedem a kapcsolót és multiméterrel kimérném hogy szét kell-e szedni hozzá a kapcsolót, pl nyomógomb cseréhez. vagy kábelhibám van-e.

Előre is köszönöm!

Ami még eszembe jutott: Ha jól gondolom 2*21+2*55=152W az 10A felett van. Mekkora áramot tud kapcsolni a hátsó relé, illetve a vezetékek elbírnák ha mondjuk kicserélném a betétet pl 15A-re?

Módosítva : ha4nz
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség világításkapcsoló ügyben:

Nem világít a ködlámpám. Első körben kijött az autó a szalonból, de hiába kértem előre is ködlámpát, sajnos csak az jött meg bele, a külön kapcsolhatóságot és a relét kispórolták belőle. Nemrég hátulra belefaragtam a jobb oldalit is, így most hátul 2*21 elől meg 2*55W világít egyszerre. Ezzel több hónapig ment, majd pár napja kiment a 10A-es biztije. Kicseréltem, eredmény semmi. Relé kivesz rövidzárral teljesen jó. Relé kimérve, megjáratva hibátlan. A kapcsolóban a nyomógomb mintha elhalálozott volna. Érzésre sem olyan mint előtte.

Vödör kartárs oldaláról megvan a rajz, de mit kapcsolnak ezek a nyomógomb(ok) és melyik pontokon hogy öntartásban legyen a relé(k)? Arra gondoltam hogy kiszedem a kapcsolót és multiméterrel kimérném hogy szét kell-e szedni hozzá a kapcsolót, pl nyomógomb cseréhez. vagy kábelhibám van-e.

Előre is köszönöm!

Ami még eszembe jutott: Ha jól gondolom 2*21+2*55=152W az 10A felett van. Mekkora áramot tud kapcsolni a hátsó relé, illetve a vezetékek elbírnák ha mondjuk kicserélném a betétet pl 15A-re?

Szülők Classicja ugyan így jött ki a szalonból! Már régóta bosszankodok rajta, és most lehet én is rendbe raknám a dolgot. Kíváncsi vagyok mire jutsz vele....

A vonóhorog visszajelzős barmolásról nem is beszélve. Nem csodálkozom, hogy az Opel bezárta a környékünkben ezeket a gányolós undorító szalonokat.....

Legalább kevesebb autót csesznek szét..... :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha valakinek van tapasztalata.

Kicseréltem a kocsiban az első üléseket és amiket most betettem oldallégzsákosak.

Látom, hogy ki vannak vezetve a csatlakozók, de nem mertem rádugni őket hátha eldurranak.

Rádughatom őket vagy esetleg kell valamit még ahhoz csinálnom, hogy működjenek?

Köszönöm,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha valakinek van tapasztalata.

Kicseréltem a kocsiban az első üléseket és amiket most betettem oldallégzsákosak.

Látom, hogy ki vannak vezetve a csatlakozók, de nem mertem rádugni őket hátha eldurranak.

Rádughatom őket vagy esetleg kell valamit még ahhoz csinálnom, hogy működjenek?

Köszönöm,

nem fog eldurranni ha összedugod sőt hibát sem fog jelezni

nem fog működni

kell hozzá az ajtókba az érzékelő+olyan légzsákvezérlő ami oldallufis autóból van

a műszerfalból is hiányozhatnak a vezetékek

dugd össze nyugodtan gyújtás nélkül én még a modult is kicseréltem áramtalanítás nélkül

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.