Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hali!

Azt hiszem a meleg besegített a szakadásba, egyszer csak a dudagombtól kifelé felrepedt a burkolat, muszáj lesz vennem. Ha már le van bőrözve a kormány akkor színben attól nem tud elütni, a műszerfal meg ugye messzebb van tőle. Annyi érdekelne, hogy az anyaga is nagyon gagyi-e?

Köszike!

Bocsi, hogy kicsit eltüntem.

Nekem úgy tünt, ahogy belülről megnéztem, hogy kb. ugyan abból az anyagból van mint a gyári.

A fröccsöntő forma viszont nem olyan mint a gyári, ezért más a felülete, és men is teljesen méretpontos.

Kicsit olyan mintha minden irányban 1mm-el nagyobb lenne. Azért kicsit javúl a kopással a felülete is.

Aki bebőrözteti annak teljesen jó...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy fura elektromos problémám.

A külső/belső levegőválasztóm vacakol.

Mindíg visszatér belsőállásba,de amíg nyomom a gombot addig váltja az irányt,
majd mikor elengedem vissza áll.

Van valami ötlet?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jobb ha körbenézel rendesen mit hol mennyiért és miért. Az szerintem nem szempont hogy közel van a munkahelyhez...

Én pl megtudtam beszélni a fóliással hogy csak szombaton érek rá, azt mondta nem gond, ha kell akár vasárnap is megcsinálja.

Fóliázás után nem ment ki rendesen az összes levegő a hátsó szélvédő alól, maradt 1-2 gombostűfej nagyságú buborék, felhívtam azt mondta bármikor mehetek azonnal javítja. Így is volt.

Amúgy én azért választottam a Skyfol-t mert egyrészt a közelben 30km-en belül nem volt más, másrészt mindent részletesen megmutatott, és persze az sem volt utolsó szempont hogy semmint nem bont szét a kocsin, bontás nélkül felrakta. Az élettartam garancia meg már csak hab a tortán.

Nekem azért az is szempont,hogy ne kelljen azért szabit kivennem,hogy fóliáztassam a kocsim.A nyárifólia honlapján is odavan írva,hogy akár hétvégén vagy du.5 után is megcsinálják.Csak akkor kellemetlen ha előjegyeznek szombatra és bekell mennem dolgozni vagy ha túlóráznom kell és nem érek oda.Azért volna jó a közelebbi.Meló előtt odaviszem aztán meg érte megyek.Nem nagyon szedik szét a kocsit már a fóliázáshoz,kivéve a Thomy-t.Amúgy nem sok különbség volt árban köztük.A Hajma 30 ezret mondott B oszloptól hátra+ szélvédőre csík.Első ajtó üvegekkel együtt 40 ezer.Tavaly a fóliadealer mondott 28 ezret,csak az meg a 20.kerületben van.Na majd megálmodom hova vigyem :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, meg tudná mondani valaki, hogy a közép konzol honnan kap testet? egyszercsak megállt minden, az óra, hőmérő meg a három tekerős gombról is elveszett a világítás. szétszedtem rámértem, a pozítívat megkapja a negatív hiányzik. előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Neki álltam beépíteni a gyári elektromos ablakot a kis 3 ajtósomba.

Készül róla leírás is ahogy időm engedi, egy csokorba gyűjtve mindent. Ha igényt tartotok rá szívesen közzé teszem.

spzoli:
Végül is kábelkorbács toldás lett a vége a sajátomból és a tőled kapottból lett egy! Tökéletesen működik és minden felfogatás a helyén maradt.

Az ajtóbehúzóba meg tegnap kaptam ingyen bérmentve a sümegi bontóból vakdugót az Elektromos tükör állító helyére.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Neki álltam beépíteni a gyári elektromos ablakot a kis 3 ajtósomba.

Készül róla leírás is ahogy időm engedi, egy csokorba gyűjtve mindent. Ha igényt tartotok rá szívesen közzé teszem.

spzoli:

Végül is kábelkorbács toldás lett a vége a sajátomból és a tőled kapottból lett egy! Tökéletesen működik és minden felfogatás a helyén maradt.

Az ajtóbehúzóba meg tegnap kaptam ingyen bérmentve a sümegi bontóból vakdugót az Elektromos tükör állító helyére.

Helyes, mondtam h így a legegyszerűbb. :)

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem a fóliázás árait.Az oldalakon az van hogy 18-19+áfa, de mint kiderült ezek csak dizájn fóliák.Azt mondták rá több helyen is hogy semmire sem jók, csak optikai tuning.Azt már nem akartam mondani egyik helyen sem hogy akkor mi a francért nem írják oda.Az ember megnézi és örül hogy csak ennyi, aztán jön a pofára esés.Az a fólia ami UV védelmet ad, nem engedi be a meleget stb...az már 34-38.000Ft.

Annyiért meg nem kell....

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem a fóliázás árait.Az oldalakon az van hogy 18-19+áfa, de mint kiderült ezek csak dizájn fóliák.Azt mondták rá több helyen is hogy semmire sem jók, csak optikai tuning.Azt már nem akartam mondani egyik helyen sem hogy akkor mi a francért nem írják oda.Az ember megnézi és örül hogy csak ennyi, aztán jön a pofára esés.Az a fólia ami UV védelmet ad, nem engedi be a meleget stb...az már 34-38.000Ft.

Annyiért meg nem kell....

Ha egyszer Keszthely felé jársz egyeztess előtte időpontot és megcsinálják olcsóbban, na persze ha nem 2 év múlva akarsz mert lehet addigra drágul már mint minden más is... Ha kell az elérhetőség írj rám megadom, vagy keress rá a neten.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem Skyfol fóliára mondtak 40 ezret úgy, hogy szélvédőn felső sávban a sötétítő csík, és a B oszloptól hátra a 2 ajtó+ csomagtér üveg. Nekem kicsit soknak tűnik...

Nálam B oszloptól hátra + szélvédőcsík Skyfol Shark HP-05 fóliával volt 15e, durva milyen árkülönbségek vannak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:P1482-es hibakódra mi a megoldás? Annyit tudok, h ez a gép elejében lévő ventillátorral van összefüggésben. A kis villáskulcs egy idő után magától megszűnik, van, h indítás után egyből (a hiba törölve lett, de minden gyújtásnál vissza jön). A ventillátor kapcsol ahogy kell. Tippek, h mit nézzek át vagy ilyesmi?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Na kész a "Villanyablak!!!

Tudom sokaknak van de most végre nekem is! És saját kezűleg és gyári!

Köszönöm spzolinak a szettet és mr. bb nek az elektromos áttekintést,hogy mi mennyire van előkészítve!

Gyönyörűen működik!!
Jó kis meló volt!

Hamarosan lesz leírás is!

Link to comment
Megosztás:

Na jó, feladom :unsure:

Megvan a mechanika, a tempomat kar a tempomathoz. Kuplung kapcsoló még nincs.

Valaki látott már olyat aki hallott olyat aki látott... szóval kapcsolási/bekötési rajzot bowdenes G astra tempomathoz? Esetleg robbantott ábrát? Egy hete keresem a neten de mindeki csak az elektromosat taglalja.

Köszönöm!

update: segíts magadon és az isten internet is megsegít

https://sites.google.com/site/opelccled/tempomat

Módosítva : Lacee
Link to comment
Megosztás:

Na jó, feladom :unsure:

Megvan a mechanika, a tempomat kar a tempomathoz. Kuplung kapcsoló még nincs.

Valaki látott már olyat aki hallott olyat aki látott... szóval kapcsolási/bekötési rajzot bowdenes G astra tempomathoz? Esetleg robbantott ábrát? Egy hete keresem a neten de mindeki csak az elektromosat taglalja.

Köszönöm!

update: segíts magadon és az isten internet is megsegít

https://sites.google.com/site/opelccled/tempomat

Rossz helyen kerested!

Ugye, hogy megvan csak jó helyen kell keresni!

Link to comment
Megosztás:

Elkészült végre a hátsó ülésem :)

Maradt a gyári XXQF kárpit a kocsiban, csak mostantól kartámaszos, és van övcsat tartó is :)

http://kepfeltoltes.hu/view/140705/P1040626_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140705/P1040632_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szuper!

Az F-astrák többsége ilyen volt, a G-t miért nem lehetett gyárilag így megcsinálni?

Link to comment
Megosztás:

Szuper!

Az F-astrák többsége ilyen volt, a G-t miért nem lehetett gyárilag így megcsinálni?

A régebbi G-astrák többsége is ilyen, csak a Viva, vagy hasonlóan alacsony felszereltségű modellekből, valamint a Classic II-ből hagyták ki. (Ehhez az üléshez is egy másik G Astra ülés volt a donor, a kivitelezést pedig egy Békéscsabai kárpitos segítségével én csináltam.)

Link to comment
Megosztás:

Elkészült végre a hátsó ülésem :)

Maradt a gyári XXQF kárpit a kocsiban, csak mostantól kartámaszos, és van övcsat tartó is :)

http://kepfeltoltes.hu/view/140705/P1040626_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140705/P1040632_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Privátban megírhatnád a kivitelezés menetét. Engem is érdekelne, mert nagyon tetszik!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ez a kartámaszos dolog engem is érdekelne! Kellett hozzá valami új elemet beszerezni, vagy "csak" barkács dolog?

Elkészült végre a hátsó ülésem :)

Maradt a gyári XXQF kárpit a kocsiban, csak mostantól kartámaszos, és van övcsat tartó is :)

http://kepfeltoltes.hu/view/140705/P1040626_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/140705/P1040632_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kellett hozzá egy másik ülés.....

Vettem 9.000 Ft-ért egy olyan hátsó ülést, amin a minta nélküli rész ugyan olyan agyagból van mint a Classic II-jé.

http://kepfeltoltes.hu/view/140706/IMG__005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Arról levettem a háttámla kárpitját és az enyémről is. Ezeket a kárpitokat átvittem Békéscsabára egy autókárpitoshoz, aki a varrás mentén szétbontotta, majd a mintás részt kicserélve összevarrta. Ez 4.000 Ft-ba került.

Az Opelnál vett gyári övcsat tartókat én tettem a kárpitba, úgy hogy előtte megnéztem a cimborám kombiján, pontosan hol van gyárilag rajta. (Ez majdnem 5.000-be került)

Utána csak össze kellett rakni a háttámlát, és a középső fejtámla tartónak vágni egy lyukat a szöveten.

Anyagilag jobban megéri komplett utastér kárpitot cserélni, de én ragaszkodtam hozzá, hogy ha már az adattáblán szerepel az XXQF kárpitkód, akkor maradjon is az a kárpit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.