Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudom lerágott csont már a tempomat de valaki vilagositson már fel, hogy Z14XEP-es motorba hogyan kell beszerelni ês ha lehet úgy, hogy egy olyan hülye is mint én megértse. Sőt ha valaki tud olyat aki szerel azt is szívesen venném.

A választ előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom lerágott csont már a tempomat de valaki vilagositson már fel, hogy Z14XEP-es motorba hogyan kell beszerelni ês ha lehet úgy, hogy egy olyan hülye is mint én megértse. Sőt ha valaki tud olyat aki szerel azt is szívesen venném.

A választ előre is köszönöm!

Egy modul kell hozzá.

Valamikor vessz csinált hozzá, de már nem foglalkozik vele.

Elvileg DarthVödör megkapta az adatokat, de nem láttam, hogy azóta is lett volna vele.

Én is kértem a rajzokat DVtől, de nem tette közzé. Én már nem foglalkozok vele, majd a következő kocsi olyan lesz, amibe gyárilag van....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valamikor Wessz-nek készített valaki.

A levelekből, és telefonos beszélgetésből kiderül, hogy nem Ő gyártotta.

Ettől függetlenül: a kapott dokumentáció egy másik ember szellemi tulajdona!

Ezt így kezeld!

Csak te kérted, más nem. Akkor Wessz is leírta, hogy nem publikus!

Sajnos több segítséget nem kaptam.

Az 5 db modul felprogramozva, de letesztelve nincs!

Így nem szabad, egy autóbiztonság szempontjából fontos egységet átadni!

Ezért nem került az 5 megrendelőhöz sem.

Viszont, ha valaki (Z14XEP) motorkódú, esetleg Wessz féle tempomat-modullal rendelkezik, és van bátorsága, jelentkezzen.

Pár információ, teszt szükséges a "klón" modulok felélesztéséhez.

Sziasztok, engem is nagyon érdekelne a Z14XEP motorhoz a tempomat...

Ha esetleg ez ügyben tudok bármit segíteni írjatok, bár nincs hozzá semmim csak a lelkesedés...

Valakinek esetleg ehhez a motortípushoz van összefoglalója a Veramon megrendeléshez és beszerelési leírás?

Előre is köszönöm!

Módosítva : xantos
Link to comment
Megosztás:

Helló, van egy kombi G astrám és szeretnék bele ültetőrugókat. Találtam is , csak az nem a kombié, kérdezősködtem és egyik ember azt mondja jó bele a másik azt, hogy nem. Kinek higgyek? Miben más a kombi rugószett? Bele merjem tenni?

Az elsok jok, a hatsok sokkal alacsonyabbak, ha nem kombihoz valoak.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Értem ha mondjuk veszek egy kombi szettet 40/40est pl és egy simát szintén 40/40- est akkor a simával mégis alacsonyabb lesz? Találtam 35/35öst kombihoz de azt postázni kellene a másikat meg személyesen meg tudnám nézni, bíztam benne hogy jó lesz....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: A hátsó hamutartó alá szeretnék szivargyújtó aljzatot szerelni. Hogyan álljak neki, honnan tudnék oda feszültséget vinni? Én az elsővel is ott szívtam meg hogy gyújtásvezérelt benne a fesz, de hátra jobban örülnék ha direktbe menne. Inkább csak utazás közben kellene a hűtőládának, telefontöltésre,stb...

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ha fix feszültség kell, akkor a legjobb az akkuról, közvetlenül levenni. Így jobban terhelhető és stabil csatlakozási pontod lehet. Sok eszközt szereltem már autókba, ami fix áramot igényel és mindig az akkumulátor bizonyult a legjobb megoldásnak.

Tervezem magamnak én is a plusz szivaros csatlakozó kiépítését, de én a gyáriról viszek hátra egy érpárt. A töltőkhöz nekem elég.

Az egyik kollégámnak húztam csomagtérbe 12V -ot hűtőtáskának. Ha nem járt a motor kb háromnegyed óra - óra alatt az akkut le is merítette. Nem emlékszem pontosan, de olyan 3A körül kapkodott fel a táska. Tehát figyelni kell ne maradjon bekapcsolva sokáig.

Link to comment
Megosztás:

Ha fix feszültség kell, akkor a legjobb az akkuról, közvetlenül levenni. Így jobban terhelhető és stabil csatlakozási pontod lehet. Sok eszközt szereltem már autókba, ami fix áramot igényel és mindig az akkumulátor bizonyult a legjobb megoldásnak.

Tervezem magamnak én is a plusz szivaros csatlakozó kiépítését, de én a gyáriról viszek hátra egy érpárt. A töltőkhöz nekem elég.

Az egyik kollégámnak húztam csomagtérbe 12V -ot hűtőtáskának. Ha nem járt a motor kb háromnegyed óra - óra alatt az akkut le is merítette. Nem emlékszem pontosan, de olyan 3A körül kapkodott fel a táska. Tehát figyelni kell ne maradjon bekapcsolva sokáig.

Veheti valahonnan a biztosítéktáblától is, csak meg kell keresni, hogy hol van folyamatosan jelen a tápfeszültség. Akkuig plusz madzagot húzni egy kicsit ágyúval verébre tűnik, bár kétségtelen, hogy legegyszerűbben kivitelezhető.

Vagy nem 3A volt az, vagy az akku volt már a halálán, ha egy óra alatt lemerítette. Egy normál állapotú 44-55Ah-s akkunak 3Ah töltés meg se kottyan.

Link to comment
Megosztás:

Ha fix feszültség kell, akkor a legjobb az akkuról, közvetlenül levenni. Így jobban terhelhető és stabil csatlakozási pontod lehet. Sok eszközt szereltem már autókba, ami fix áramot igényel és mindig az akkumulátor bizonyult a legjobb megoldásnak.

Tervezem magamnak én is a plusz szivaros csatlakozó kiépítését, de én a gyáriról viszek hátra egy érpárt. A töltőkhöz nekem elég.

Az egyik kollégámnak húztam csomagtérbe 12V -ot hűtőtáskának. Ha nem járt a motor kb háromnegyed óra - óra alatt az akkut le is merítette. Nem emlékszem pontosan, de olyan 3A körül kapkodott fel a táska. Tehát figyelni kell ne maradjon bekapcsolva sokáig.

Akkor ott valami nem jó, az nincs úgy 2.5Ah, és az akksiban kicsit több van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Viszont, ha valaki (Z14XEP) motorkódú, esetleg Wessz féle tempomat-modullal rendelkezik, és van bátorsága, jelentkezzen.

Pár információ, teszt szükséges a "klón" modulok felélesztéséhez.

Sziasztok, engem is nagyon érdekelne a Z14XEP motorhoz a tempomat...

Ha esetleg ez ügyben tudok bármit segíteni írjatok, bár nincs hozzá semmim csak a lelkesedés...

Valakinek esetleg ehhez a motortípushoz van összefoglalója a Veramon megrendeléshez és beszerelési leírás?

Előre is köszönöm!

Csatlakozom.

Link to comment
Megosztás:

Veheti valahonnan a biztosítéktáblától is, csak meg kell keresni, hogy hol van folyamatosan jelen a tápfeszültség. Akkuig plusz madzagot húzni egy kicsit ágyúval verébre tűnik, bár kétségtelen, hogy legegyszerűbben kivitelezhető.

Vagy nem 3A volt az, vagy az akku volt már a halálán, ha egy óra alatt lemerítette. Egy normál állapotú 44-55Ah-s akkunak 3Ah töltés meg se kottyan.

Lehet agyúval verébre, de legalább megvan az a madár tutira :-) Itt az Opelnél lehet csak én voltam türelmetlen, de nem találtám hozzáférhető helyen bejövő fix 12-t. (Egy VW csoportos autónál egyszerűbb a helyzet.)

A kolléga története tavaly volt. Valószínűleg más gond volt, azóta nem panaszkodott. Lehet akkut cserélt :-D Új dolog volt a hűtőtáska használata és lehet ezért lett ennek tulajdonítva a lemerülés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg lehet valahogy oldani, hogy ne sípoljon a kocsi ha benne van a kulcs, de kinyitom az ajtót? Ha a lámpa mrad égve akkor sípoljon nyugodtan, de a kulcsért nem kéne. Nagyon zavar. Foglalkozott már valaki ilyesmivel?

Köszi!

Ez engem is zavar.Állítólag valamelyik vezetéket el kell vágni az ajtónyitás érzékelőnél.Én kihúzom a kulcsot aztán visszadugom,akkor nem sípol.

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is zavar.Állítólag valamelyik vezetéket el kell vágni az ajtónyitás érzékelőnél.Én kihúzom a kulcsot aztán visszadugom,akkor nem sípol.

Nálam a kihúzni és visszadugni más problémát is felvet, azért keresném a kikötési lehetőséget. (kihangosítón megszakad a bluetooth kapcsolat)

Link to comment
Megosztás:

Nekem megvan a száma de nem tudom elérni 3 napja. Amúgy budapesti. Ha elértem rákérdek nála hogy megadhatom e a számát neked.

Amúgy ha bowdenes a gázpedálod akkor keress majd mert nekem két bowdenes szettem is van jelenleg és csak egy fog kelleni...

Helló.

Sikerült beszélned Gyummával??????

Link to comment
Megosztás:

Nálam a kihúzni és visszadugni más problémát is felvet, azért keresném a kikötési lehetőséget. (kihangosítón megszakad a bluetooth kapcsolat)

Szia

Engem kezdetektől idegesített a sípolás, ezért az első héten kiiktattam. De ugye nem megoldás a megszakítás (vezeték elvágása), mert akkor az égve hagyott

világításra sem jelez.

Én egy relével oldottam meg, úgy hogy a közbeiktatott relé akkor szakít, ha a kulcs a "0" állásban van. Ebben az állásban pl. a rádió kap 12V-ot (az állandó 12 V-on kívül) - ezt a szálat

használt a relé vezérlésére. (Ha jól emlékszem az ISO csatlakozó 4-es tüskéjén, piros vezeték. A sárga (1-es) az állandó táp.)

Tehát ha a slusszkulcs "0" állásban van, nyitott ajtónál szólhat a zene, úgy hogy nincs sípolás. Hátránya, ha nem veszem ki a kulcsot, akkor a rajtahagyott világítást nem jelzi (mert nem sípol)-

legalább is asszem....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg lehet valahogy oldani, hogy ne sípoljon a kocsi ha benne van a kulcs, de kinyitom az ajtót? Ha a lámpa mrad égve akkor sípoljon nyugodtan, de a kulcsért nem kéne. Nagyon zavar. Foglalkozott már valaki ilyesmivel?

Köszi!

Jobb oldali ajtónyitás kapcsolót kell a bal oldaliba is tenni. Ha megfigyelted, akkor csak a bal nyitásakor süvít. Vagy összenézed, hogy a két kapcsoló miben különbözik, és aszerint átalakítod.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a szivargyújtós hozzászólásaitokat.

Én azért gondoltam a fix 12-re mert nem lenne baj, ha 10 perc bolt miatt nem kellene leállnia a hűtésnek. Úgy gondoltam, hogy egy fesz határkapcsoló áramkörrel védeném az akkut, de a gyújtás ne kavarjon bele. Akkor marad a biztitábla kiborítása...

Az ajtónyitás témához: Lehet én gondolom egyszerűen, de ott csak a testet kapcsoljuk tovább egy elmenő vezetékre, nem? Legalábbis nekem a laza csavarok miatt volt ebből érdekes világítási problémám anno. Akkor mind a 4 ajtóban ugyanolyan lesz ez a kapcsoló. Inkább ami fogadja ezt a testet, az az egység figyeli, hogy melyik bemenetén van test és ezzel tudja hogy a bal1 vagy a többi van-e nyitva. Sajnos azt nem tudom, hogy mi csinálja a belső világítást, főleg hogy elhalványodva aludjon el. Talán multitimer?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.