Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Azoktól kérdezném akik varemont rendeltek David Benda-tól.

Sima 2 soros TID kijelzőm van! Itt csak azt a kis panelt küldi (meg a kábeleket csatlakozókat) amit rá kell dugni a TID kijelző hátuljára és be kell kötni a 2 vezetéket a km óra csatihoz egyet meg az ECU 47 lábára!

Ő a válaszaiban egyfolytában MID-et ír és hogy válasszam ki a szint hozzá.

Valahogy nem értem! Nem a panel adja a TID színét hanem a benne lévő égők(vagy mint nálam az utólagos ledesítés)

Vagy ő TID kijelzővel együtt küldi?

95 erúróért rendelte az is aki rendelt már tőle?

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

A TID plusz panel lenne majd 30ezer pénz, nem hinném. Szerintem a komplett MIDet /ezért lell a szín/ adja annyiért. Én nézegettem, ott kb 10ezer a TID plusz panel /cseh oldal/.itt megvan adva h miket kérsz még hozzá /pl belső hőmérséklet érzékelőt, csatlakozókat stb, és ezekhez felvan tüntetve a plusz ár/

Link to comment
Megosztás:

A TID plusz panel lenne majd 30ezer pénz, nem hinném. Szerintem a komplett MIDet /ezért lell a szín/ adja annyiért. Én nézegettem, ott kb 10ezer a TID plusz panel /cseh oldal/.itt megvan adva h miket kérsz még hozzá /pl belső hőmérséklet érzékelőt, csatlakozókat stb, és ezekhez felvan tüntetve a plusz ár/

Leírtam már vagy 5* neki hogy nekem nincs csak TID kijelzőm a kocsiban.

Egyfolytában MID-et akar küldeni és arra adja az árajánlatot is!

Valahogy nem igazán tudom vele megértetni hogy nekem csak a bővítő panel kell a TID kijelzőre +a kábelek és csatlakozók!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azoktól kérdezném akik varemont rendeltek David Benda-tól.

Sima 2 soros TID kijelzőm van! Itt csak azt a kis panelt küldi (meg a kábeleket csatlakozókat) amit rá kell dugni a TID kijelző hátuljára és be kell kötni a 2 vezetéket a km óra csatihoz egyet meg az ECU 47 lábára!

Ő a válaszaiban egyfolytában MID-et ír és hogy válasszam ki a szint hozzá.

Valahogy nem értem! Nem a panel adja a TID színét hanem a benne lévő égők(vagy mint nálam az utólagos ledesítés)

Vagy ő TID kijelzővel együtt küldi?

95 erúróért rendelte az is aki rendelt már tőle?

Egy kis panel +kábelek+egy úgynevezett szerelő kitt amit küldött.Azt a kis panelt kell bedugni a TID hátába, oda ahová a gyári csatlakozó is megy.A gyári csati meg abba a kis panelba megy.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis panel +kábelek+egy úgynevezett szerelő kitt amit küldött.Azt a kis panelt kell bedugni a TID hátába, oda ahová a gyári csatlakozó is megy.A gyári csati meg abba a kis panelba megy.

Köszi! Én is így gondoltam! Most már csak valahogy meg kell vele értetnem hogy csak az kell nem egy komplett MID.

Nem is értem hogy miért azt írkálja mikor konkrétan leírtam neki hogy a TID-bővítő panel kell csak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

le tudja valaki írni, hogy pontosan mit kell kiszedni egy hátsó elektromos ablakhoz?

lenne egy bontásra ítélt kocsi, és szeretném kivenni belőle a gyári hátsó ablakemelőket.

azt tudom, hogy kellenek a vezeték kötegek, meg kapcsolók, de mi kell még?

esetleg valami más is? ablaktartó sín vagy valami?

nem szeretnék semmit sem kihagyni ami kellhet ahhoz, hogy nekem csak betenni kelljen.

gondolom a hangszóró vezetéke azon a kábelkötegen már rajta lesz amin van elektromos ablakemelő vezetékelés is.

és egy utolsó kérdés:

érdemes-e hátra is egy 2-utas és egy csipogó beszerelése?

most egy 3 utas van benne, nekem mindegy, úgysem én hallgatom :D

Kell a két ablakemelő mechanika a motorral + a két hátsó ajtóban lévő kábelköteg +a bal első ajtóban lévő kábelköteg + a két kapcsoló a hátsó ajtóból + a négyablakos kapcsoló az elsőből + ha meg tudod szerezni a két hátsó ajtó kábelkötegéhez csatlakozó "B" oszlopban lévő kábelköteg végeket min 25-30cm-es vezetékekkel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kell a két ablakemelő mechanika a motorral + a két hátsó ajtóban lévő kábelköteg +a bal első ajtóban lévő kábelköteg + a két kapcsoló a hátsó ajtóból + a négyablakos kapcsoló az elsőből + ha meg tudod szerezni a két hátsó ajtó kábelkötegéhez csatlakozó "B" oszlopban lévő kábelköteg végeket min 25-30cm-es vezetékekkel.

Köszi, remélem mindent megjegyzek.

Kábelköteg vég miért kell?

Nem lehet komplett elhozni az egészet?

Èn azt hittem, hogy elég csak a hátsó ajtóban lévő vezetéket kivenni komplett.

Vagy az a baj,hogy nincs elvezetve odáig?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, remélem mindent megjegyzek.

Kábelköteg vég miért kell?

Nem lehet komplett elhozni az egészet?

Èn azt hittem, hogy elég csak a hátsó ajtóban lévő vezetéket kivenni komplett.

Vagy az a baj,hogy nincs elvezetve odáig?

Ha tudod akkor hozd el az egész köteget. Az egyik a bal első ajtótól a bal "B" oszlopig. A másik a bal első ajtótól a jobb "B" oszlopig.

Én ezeknek csak a végét kaptam meg így a hiányzó részt nekem kellett bevezetékelni. Egyébként ez sem ördöngösség csak sok idő. Az egész nekem kb. 14-15 óra volt. Ebben benne van minden.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha tudod akkor hozd el az egész köteget. Az egyik a bal első ajtótól a bal "B" oszlopig. A másik a bal első ajtótól a jobb "B" oszlopig.

Én ezeknek csak a végét kaptam meg így a hiányzó részt nekem kellett bevezetékelni. Egyébként ez sem ördöngösség csak sok idő. Az egész nekem kb. 14-15 óra volt. Ebben benne van minden.

Értem, és köszönöm, ha elhozom az egész köteget akkor az első ablakokét is elhoznám?

mármint ha elhozom akkor már nem lehet az első ablakokat működtetni?

és egy láma kérdés:

hol van elvezetve, átvezetve az a köteg ami a bal elsőtől a jobb első "B" oszlopig megy?

ha sikerül elhoznom ezeket is, akkor csak egy összedugós plug&play cuccot kapok?

vagy kell még valamit forrasztani?

na még egy:

ha kiveszem a mechanikát a hátsóból, akkor azok az ablakok már örökre "lent" maradnak?

vagy tartja még valami?

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Én is így gondoltam! Most már csak valahogy meg kell vele értetnem hogy csak az kell nem egy komplett MID.

Nem is értem hogy miért azt írkálja mikor konkrétan leírtam neki hogy a TID-bővítő panel kell csak.

44,5 euro postával tidhez a panel meg a kábel most rendeltem .

egyből fogta mit akarok, részletesen bemásoltam neki az alkatrészneveket árral a honlapról

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lécc valaki súgja már meg nekem, h a rádió gyári steckerből h lehet kivarázsolni a caatlakozókat? Már a sajátomat sikerült tönkretennem, most kaptam egy esélyt, egy másik gyári csatit. Pontosan amennyire csak lehet, részletes leírást ;)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Valaki ülésfűtést épített már be?

Érdekelne egy gyári kapcsolós megoldás... Tud valaki leírást?

Ez engem is nagyon érdekelne. Van két fűthető ülés-szivacsom "A" mercibe. Gondoltam lefejtem a szálakat és felragasztom az enyémre. Kell valami elektronika, vagy csak a kapcsolón keresztűl áramot kell adni neki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem a hátsó irányjelzőkbe LED-es izzót. Viszont tipikusan gyorsan villog. Rakni akarok be ellenállást, hogyan tudom kiszámolni a megfelelő értéket?

Mekkora értékű ellenállás szükséges?

Köszönöm!

Gondolom pár W annak a teljesítmény felvétele.

Akkor méretezzük 15W-ra.

15W/12V => 1,25A, R=12/1,25=9,6 ohm szabványos 10 OHM

És minimum 20W-os teljesítmény ellenállás legyen!

Ebből 2db párhuzamosan: http://www.hestore.hu/prod_10023486.html (izzónként)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem nagyon akarnak kijönni ebből a kapott rádió steckerből sem a csatlakozók.

A sárga ütközöt kivettem, próbálom csavarhúzóvak a vezeték érintkezöt két oldalról "piszkálni", elvileg itt lennének az ütközői, de nem mozdul. Feleslegesen nem forrasztgatnék, nem is cserélném ISO csatira, csak itt van a gyárija.

mi a trükk? Vagy ha esetleg marad a forrasztás a K15 és K30 vezeték nem egyforma átmérőjű, itt csak csatival együtt kellene cserélni. Nem egyszerű, és kicsit lehangoló, h egy ilyen kisebb volumenű dolog kifog rajtam...

lécc!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ledesíteném a műszerfalat G astrámban, szeretném kérni a segítségetek, hogy honnan szerezhetnék olyan ledet hozzá amit nem kell külön forrasztani (előtét ellenállás) csak simán kicserélem a műszeregységben illetve a középső konzolban is.

Vagy ha esetleg bárhol lehet kapni akkor milyen típust keressek?

Előre is köszönöm!

Sityu

Link to comment
Megosztás:

Az a gond, hogy 25W-os az izzó. Ettől megváltozik a villogás üteme. Gyorsabb lesz.

25W/12V = 2A, R=12/2= 6 Ohm

Ettől egy kicsit eltérhetünk (a LED égő 1-2W) a szabványos érték 6R8 25W

http://www.tme.eu/hu/details/ax25wr-6r8/huzal-ellenallasok-25w/te-connectivity/6-1625971-4/#

585 Ft/db 2 kell a 2 izzóhoz.

33 Ohm nagyon sok? Természetesen 25W és aluminium házban.

Nagyon láma vagyok ebben a témában.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.