Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

T. Fórumtársak!

Alábbi dolgokban kérem a segítséget:

1. Este, az autó nyitása után az utastér világítás (visszapillantónál) nem a megszokott módon kapcsolódott fel, hanem villogott;

bezáráskor - elhalványulás helyett - szintén villogva kapcsolódott ki.

Néhány ki-be zárás után meggyógyult. Tegnap ez már a 2. esetben fordult elő, így elkezdett nyugtalanítani.

(Megvizsgáltam, megmozgattam az ajtóérzékelő kapcsolókat, ill. a központizár modul csatlakozását villogás közben, hátha az- de nem úgy tünt)

Mi lehet a gond?

2. Veramon esete: egyik indítás után a "Range" változónál a futható km értéke nullázódott, 0 km maradt menet közben is,

így a pill. fogyasztásom állandóan 0, vagy ahhoz közeli. Egyidőben a TID-en bekapcsolódott a (TP) jelzés is.

A huszadik gyújtás levétel után állt vissza az eredeti állapot (legalább is, most úgy tűnik, hogy rendben van).

Lehet-e összefüggés a 2 probléma között?

Köszi, ha van valakinek ötlete.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előrébb léptem a ködlámpám ügyében. Már a relé sem akar kattanni. Ha a munkaérintkezőjét rövidrezárom akkor hibátlan, de a multitimer nem vezérli. Nagy bajt okozhatok ha a multitimer 2-es lábára testet adok egy darab dróttal parasztban? A ködlámpa nyomógombja jó, de a relé foglalatában a következő értékek születtek: Test egyik láb: 12V test másik láb kb 4 V. Normális ez? A relén a test vagy a +12 van állandóan ott? Van vajon a multitimerben valami dióda vagy egyéb a relé két lába között?

Hogyan lehet kettészedni a multitimert? A csatit lehúztam, a zöld pöcköt kivettem, de sehogyan nem akart két darabba szétjönni, hiába szedtem ki a két felfogató torxot is.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Járó motornál hány voltot kellene mérni az akkun? 13,7V kevés, vagy elegendő? Már egy ideje küzdök egy visszatérő, de nem állandóan jelenlevő elektromos problémával, nevezetesen, néha nem működik az önindító... A bendix kattanása hallható, de utána semmi... Az önindítót már szétszedettem, felújítattam, de nem oldotta meg a problémát... Akku csere után a jelenség megszűnt, egészen tegnap estig, amikor megint csak nem forgatott az indítómotor... Sajnos multiméter nem volt nálam, így az akkori fesz értékeket nem ismerem. Ma reggel indítás előtt 12,4V-t mértem, az autó gond nélkül indult...

A szerelő kizárta a generátor problémát, de már kétségeim vannak...

Szerintetek merre induljak a kereséssel?

Link to comment
Megosztás:

Járó motornál hány voltot kellene mérni az akkun? 13,7V kevés, vagy elegendő? Már egy ideje küzdök egy visszatérő, de nem állandóan jelenlevő elektromos problémával, nevezetesen, néha nem működik az önindító... A bendix kattanása hallható, de utána semmi... Az önindítót már szétszedettem, felújítattam, de nem oldotta meg a problémát... Akku csere után a jelenség megszűnt, egészen tegnap estig, amikor megint csak nem forgatott az indítómotor... Sajnos multiméter nem volt nálam, így az akkori fesz értékeket nem ismerem. Ma reggel indítás előtt 12,4V-t mértem, az autó gond nélkül indult...

A szerelő kizárta a generátor problémát, de már kétségeim vannak...

Szerintetek merre induljak a kereséssel?

Hát az kevés,pont a napokban mértem,alapjáraton 14,7V,fogyasztók bekapcsolva(ablakfűtés,fényszóró,venti)se ment 14V alá

nyugalmi akkufesz.12,5V

Tél előtt mindig felrakom 1 napra töltőre,meghálálja az akksi(GM,nem tom hány éves installáció időpontja nincs bejelölve,ezzel vettem 3 éve)ennek apropóján méregettem

Link to comment
Megosztás:

Hát az kevés,pont a napokban mértem,alapjáraton 14,7V,fogyasztók bekapcsolva(ablakfűtés,fényszóró,venti)se ment 14V alá

nyugalmi akkufesz.12,5V

Tél előtt mindig felrakom 1 napra töltőre,meghálálja az akksi(GM,nem tom hány éves installáció időpontja nincs bejelölve,ezzel vettem 3 éve)ennek apropóján méregettem

Akkor érdemes lenne a generátort felújítani, cserélni? Ha minden terhelést ráadtam, 12,6V-ig esett a fesz járó motor mellett...

Arról van valakinek infója, hogy az x20xev generátora jó lehet-e a z16xe-be? Van egy elfekvő...

Link to comment
Megosztás:

Járó motornál hány voltot kellene mérni az akkun? 13,7V kevés, vagy elegendő? Már egy ideje küzdök egy visszatérő, de nem állandóan jelenlevő elektromos problémával, nevezetesen, néha nem működik az önindító... A bendix kattanása hallható, de utána semmi... Az önindítót már szétszedettem, felújítattam, de nem oldotta meg a problémát... Akku csere után a jelenség megszűnt, egészen tegnap estig, amikor megint csak nem forgatott az indítómotor... Sajnos multiméter nem volt nálam, így az akkori fesz értékeket nem ismerem. Ma reggel indítás előtt 12,4V-t mértem, az autó gond nélkül indult...

A szerelő kizárta a generátor problémát, de már kétségeim vannak...

Szerintetek merre induljak a kereséssel?

Nekem is volt korábban problémám a visszatöltéssel, 13,2 - 13,7V között volt járó motornál, kínlódtam télen a rövid útjaim miatt. Az akkusaru szívatott, csere után 14,2 - 14,6 V között van járó motornál terheléstől függően. Nem biztos, hogy a generátor rossz, nálam is a saru volt a hibás, de hallottam már olyanról is, hogy a generátorhoz vezető kábel cseréje oldotta meg a problémát. A 12,4 V reggel még sztem még éppen elegendő a gondtalan indításhoz. Ha több napot pihen a kocsim felszoktam rakni automata töltőre, utána néhány napig 12,5-12,6V szokott lenni a reggeli feszültség.

Tehát célszerű ellenőrizni a csatlakozási pontokat, azt a bizonyos kábelt is. De 13 V-al sokáig kell menni, hogy visszatöltse az akksit, a rövid utak pedig nagyon hamar leszívják, és nem lesz meg a 12,4 V sem - ami alatt gondok lehetnek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

lehet láma kérdés, de ha a 2 ködlámpa kapcsolós világítás kapcsolót beteszem

az enyém helyére (egy kapcsoló van rajta) az ugyan úgy működik majd?

csak azért kérdezem, mert lehet külön külön veszem meg a kapcsolót és a ködlámpákat előre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

lehet láma kérdés, de ha a 2 ködlámpa kapcsolós világítás kapcsolót beteszem

az enyém helyére (egy kapcsoló van rajta) az ugyan úgy működik majd?

csak azért kérdezem, mert lehet külön külön veszem meg a kapcsolót és a ködlámpákat előre.

Tedd be a relés és a biztit így ki tudod próbálni, h van e visszajelzés. Nekem ment simán. Honnan rendelted a kapcsolót? Mert az enyémmel voltak gondok. (nem kapcsolta a 3. magasság állítást, háttérfény nagyon halvány volt). Meg a kapcsolónak a ledje nem világított....

Link to comment
Megosztás:

Tedd be a relés és a biztit így ki tudod próbálni, h van e visszajelzés. Nekem ment simán. Honnan rendelted a kapcsolót? Mert az enyémmel voltak gondok. (nem kapcsolta a 3. magasság állítást, háttérfény nagyon halvány volt). Meg a kapcsolónak a ledje nem világított....

akkor nem teszem be, én nem relézgetek meg biztizek, azt hittem simán cserélgethetem őket, legfeljebb annyi, hogy

"fölösleges" az első ködlámpa gombja, de működik minden más funkciója rendesen.

am. netről rendeltem(bontós), még nem ért ide, elvileg majd szerdán, de akkor nem cserélem az enyémmel

majd csak akkor, ha az első ködlámpákat is beépítik.

mert, hogy én nem fogom tudni beépíteni az tuti, max ha csak be kell tenni, és a már ott lévő kábeleket a lápához csatlakoztatni :D

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.