Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok! Hol lehet kapni hátsó kapaszkodót beépített lámpával? A vaterán egy Angliait találtam, de inkább nem. Jó lenne budapesti beszerzési lehetőség.

Meg valahol láttam a beszerelés menetéről is leírást, de most nem találom. köszi előre is.

Nézzél körül az apróhirdetések között. Én is ott keresgéltem, de mivel nem tudtam, mekkora munka beszerelni, kábeleket elvezetni, inkább nem ütöttem le egyik lámpát sem.

Beszereléshez ezt a segédletet találtam: http://www.opelforum.hu/topic/1788-lampatestes-hatso-kapaszkodo-utolagos-beszerelese/

Honnan érdemes 12V-t elvezetni, honnan a legkisebb meló? Az ajtócsatlakozóból van rá esély? Milyen kábelek futnak ott? Nem szeretném a kárpitot megbontani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hol lehet kapni hátsó kapaszkodót beépített lámpával? A vaterán egy Angliait találtam, de inkább nem. Jó lenne budapesti beszerzési lehetőség.

Meg valahol láttam a beszerelés menetéről is leírást, de most nem találom. köszi előre is.

én vettem egy sráctól, és adta hozzá a szalag kábelt is, és csak simán összedugtam és ennyi volt.

és természetesen kell hozzá hátsó ajtó nyitásérzékelő kapcsoló is!

nem tudom, hogy van-e még neki, kérdezz rá.

am. 5 pénzért kaptam kábellel együtt.

beszerelni elég nagy macera ilyen hidegben nem javaslom, mert nullázol sok patentot!

le kell szedni a tető kárpitot, napellenzőket, középső térképolvasót, a-oszlop burkolatot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nézzél körül az apróhirdetések között. Én is ott keresgéltem, de mivel nem tudtam, mekkora munka beszerelni, kábeleket elvezetni, inkább nem ütöttem le egyik lámpát sem.

Beszereléshez ezt a segédletet találtam: http://www.opelforum.hu/topic/1788-lampatestes-hatso-kapaszkodo-utolagos-beszerelese/

Honnan érdemes 12V-t elvezetni, honnan a legkisebb meló? Az ajtócsatlakozóból van rá esély? Milyen kábelek futnak ott? Nem szeretném a kárpitot megbontani.

én a szivargyújtóról vettem 12V-ot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hol lehet kapni hátsó kapaszkodót beépített lámpával? A vaterán egy Angliait találtam, de inkább nem. Jó lenne budapesti beszerzési lehetőség.

Meg valahol láttam a beszerelés menetéről is leírást, de most nem találom. köszi előre is.

Vaterán, OLx-en biztosan bukkan fel hirdetés, de bármelyik bontóban kapsz, ahol van olyan frissebb astra amit még nem kaptak szét vázig. Ha jól írom Piranha66-tól már vásároltam vagy kétszer a vaterán. Magyar számlaszámra kell utalni és angliából küldi légipostával. Korrekt, gyors! Viszont ennél a tételnél valószínű én sem erőltetném, mert itthon olcsóbb.

Beszerelés egyszerű: Az első lámpádról hátravezeted az állandó pozitívot és a kapcsolt testet, Ezzel menni fog az ajtónyitás és a műszerfali lámpakapcsolóval kapcsolás. Már csak egy állandó testet kell keress, én a b, oszlop burkolat mögött találtam, egy csavart mögé csatlakoztam, így működik a függetlenül kapcsolható olvasó lámpa funkció. A kis lámpa külön álló sarujára a pozitívat kell tenni, a kapcsoló két sarujára, pedig az állandó és kapcsolt testet.

A vezeték elvezetését nem kell túlgondolni, ha leszeded a napellenzőt, oszlopburkolatokat, kapaszkodókat, szépen a tetőkárpit mögé lehet juttatni a kábeleket.

Nekem Classik II astrám van, abban a hátsó ajtó nyitás érzékelőjénél is vakdugó volt. Vettem ajtónyitás kapcsolót, csavarral együtt, és mivel én levettem a B oszlop burkolatot, szépen ki bírtam pecázni egy dróttal a csatlakozót, ami belül az oszlopban van, szivacsba csomagolva.

És amit előttem írtak: Ha teheted műanyagot melegben szerelj, mert ilyenkor törik.

Módosítva : merenyi85
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Engem lehet hogy erdekelne az ncdr 1100 fejegyseg. Ha lehet es mar meg van akkor fenykepet kuldenel?

Ha nem titok elárulod mennyiért?

Annyira megszerettem ezt a g formát hozok egy y17dt sedan-t németektől abba az van de nekem nem kell hogy mégis mennyiért tudom esetleg eladni.

Link to comment
Megosztás:

Ez az, amit szeretnék elkerülni. :)

csak így kivitelezhető sajna.

nekem olyan 3 patent lett oda, köztük a drága küszöb borítás patent(a-oszlopba is olyan van 3db, darabja 2-300ft!!!)

és a napellenző tartó is, az a része amibe belepattintod a napellenzőt, vagy kipattintod, hogy oldalra tudd fordítani.

Link to comment
Megosztás:

csak így kivitelezhető sajna.

nekem olyan 3 patent lett oda, köztük a drága küszöb borítás patent(a-oszlopba is olyan van 3db, darabja 2-300ft!!!)

és a napellenző tartó is, az a része amibe belepattintod a napellenzőt, vagy kipattintod, hogy oldalra tudd fordítani.

Az hogy? Nem csavarozva van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

igaz nem a kocsihoz tartozik, de hátha valaki tud segíteni.

2 hónapja vettem egy ilyen éjszakai ledes irányfényt a Praktikerben.

kb. este 20:00-töl reggel 07:00-ig megy.

2 led is kialudt már.....azt hittem örök élet+1 nap a ledek miatt.....

KÉP

KÉP

KÉP

lehet cserélni a ledeket, vagy ez eleve egy nagyon csájná koncepció és halálra van ítélve?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

igaz nem a kocsihoz tartozik, de hátha valaki tud segíteni.

2 hónapja vettem egy ilyen éjszakai ledes irányfényt a Praktikerben.

kb. este 20:00-töl reggel 07:00-ig megy.

2 led is kialudt már.....azt hittem örök élet+1 nap a ledek miatt.....

KÉP

KÉP

KÉP

lehet cserélni a ledeket, vagy ez eleve egy nagyon csájná koncepció és halálra van ítélve?

köszi!

Ahogy nézem, lehet cserélni. Viszont azt a barna-fekete-barna színkódú, 100 ohmos ellenállást kicserélném nagyobbra, mert ha jól sejtem, akkor annak a bekapcsolási áramlökést korlátozó szerepe van, és ez a bekapcsolási lökés kinyírhatja a ledeket. Olyan 560-680 ohm körülit tennék be, az zöld-kék-barna vagy kék-szürke-barna színkódú.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ahogy nézem, lehet cserélni. Viszont azt a barna-fekete-barna színkódú, 100 ohmos ellenállást kicserélném nagyobbra, mert ha jól sejtem, akkor annak a bekapcsolási áramlökést korlátozó szerepe van, és ez a bekapcsolási lökés kinyírhatja a ledeket. Olyan 560-680 ohm körülit tennék be, az zöld-kék-barna vagy kék-szürke-barna színkódú.

köszönöm a segítséget, akkor majd cserélni fogom az ellenállást!

gondolom mindegy hogyan forrasztom be, nincs + vagy - része.

ledekből meg gondolom nincs 220v-os így abból is 12V-os kellene.

Valamint két hónap elteltével még garanciális kell hogy legyen. :)

sajna nincs meg a blokk 500ft-volt és nem gondoltam volna, hogy egyáltalán "kiéghet" a led.

Nagyimnak egy kb. 30-40 éves régi tungsramos irányfénye van és még működik!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van a g astrámban egy autórádió olcsó szériás és ezáltal gyenge a rádió jel is rajta. Ezért vettem egy antenna jelerősítőt és bekötöttem az entenna kábel és a magnó közé majd rákötöttem a + ra is ahogy kell tehát jól lett bekötve(illetve ujra be is programoztam az állomásokat). A problémám viszont az hogy ha megyek az autóval mondjuk egy olyan helyen ahol nagyfesz van felettem vagy épp útközben is gondol egyet és elkezd recsegni a rádió meg belehallatszik más állomás is. mindez össze visssza helyeken nem mindíg ugyanott valamint az is érdekes hogy miskolcon belül a zavarszűrő nélkül nem csinálta a belerecsegést csak a városonk ívül inkkább de mióta a zavarszűrő benne van mostmár városon belül is csinálja .Szerintetek mit lehetne csinálni hogy ne legyen ez a zavar benne ?

Link to comment
Megosztás:

Astra G-ben VAN antenna erősítő!

Ha nem gyári a "zene", akkor valószínűleg nem kap tápfeszültséget a saját erősítő. (hibás bekötés)

Amire Te, egy másik antenna erősítőt tettél.

Gyakorlatilag, a nem működő gyári (azért valamit átereszt, de nem erősít) jelet, tovább erősíted.

Ami nem más, mint a koaxiális vezetéken beszűrődő jel, ami a készüléked, és a gyári erősítő között van.

Ne csodálkozz, ha minden zajt/zavart felerősítettél.

2000 Ft-ért vehetsz gyári Blaupunkt CAR300-at. Ki lehet kódolni, a gyszám alapján...

Azt esetleg nem tudod megmondani hogy mit hova kéne kötni, hogy a gyári erősítőt működésbe tudjam hozni? mert nem akarok sima car300 at bele rakni nekem ez megfelene mint fejegység mert van benne usb sd kártya minden ami kell nem akarom a gyáriját használni.

köszi a választ

üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

7: piros/fehér

bekapcsolt készülék ad ki +12V-ot.

Tehát a piros-fehér kábelt rákötöm +12v ra(a piros kábel ami a magnónak adja a 12v-ot?)? Ha bekötöttem így akkor vegyem ki az antenna jelerősítőt amit most tettem bele és jónak kell lennie a rádiónak ?

köszi a választ

Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem vagyok gyakorlott fórumozó de remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.

Ha esetleg volt már róla szó, akkor megköszönnék egy linket is valakitől mert sajna nem nagyon van időm végigtúrni az egész fórumot.

Van egy Astra G 1.6 Z16XEP -m.

Szeretnék bele tempomatot, illetve fedélzeti computert, ami méri a fogyit meg ilyeneket.

Kérdésem, hogy megoldható lenne e?

Ha igen, hogyan és kb. mennyiért?

Tudtok Bp.-n valaki megbízható szerelőt, aki ért hozzá és meg is csinálná?

És még egy kérdés (bár ezzel sztem kivágtok az elektromos topikból).

Az autóm harmat gyenge, hidegen még csakcsak megy, de bemelegedés után mintha lefelezné az amúgy is szerény nyomatékát.

110 - 120 nál picit rángat, de csak ott.Lehet összefüggés?

Megoldást jelenthetne egy CHIP?

Ha csak átirányítotok a megfelelő topicba, ahol segítséget kapok már előrébb vagyok!

Segítségeteket megköszönve!

Horváth Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem vagyok gyakorlott fórumozó de remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.

Ha esetleg volt már róla szó, akkor megköszönnék egy linket is valakitől mert sajna nem nagyon van időm végigtúrni az egész fórumot.

Van egy Astra G 1.6 Z16XEP -m.

Szeretnék bele tempomatot, illetve fedélzeti computert, ami méri a fogyit meg ilyeneket.

Kérdésem, hogy megoldható lenne e?

Ha igen, hogyan és kb. mennyiért?

Tudtok Bp.-n valaki megbízható szerelőt, aki ért hozzá és meg is csinálná?

És még egy kérdés (bár ezzel sztem kivágtok az elektromos topikból).

Az autóm harmat gyenge, hidegen még csakcsak megy, de bemelegedés után mintha lefelezné az amúgy is szerény nyomatékát.

110 - 120 nál picit rángat, de csak ott.Lehet összefüggés?

Megoldást jelenthetne egy CHIP?

Ha csak átirányítotok a megfelelő topicba, ahol segítséget kapok már előrébb vagyok!

Segítségeteket megköszönve!

Horváth Gábor

A második részhez tudok hozzászólni. EGR hibára gyanakszom, hibakódot kellene nézni. A chiptuning jó dolog, de erre nem megoldás, sőt, meg sem csinálják amíg az autó nem hibátlan.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem vagyok gyakorlott fórumozó de remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.

Ha esetleg volt már róla szó, akkor megköszönnék egy linket is valakitől mert sajna nem nagyon van időm végigtúrni az egész fórumot.

Van egy Astra G 1.6 Z16XEP -m.

Szeretnék bele tempomatot, illetve fedélzeti computert, ami méri a fogyit meg ilyeneket.

Kérdésem, hogy megoldható lenne e?

Ha igen, hogyan és kb. mennyiért?

Tudtok Bp.-n valaki megbízható szerelőt, aki ért hozzá és meg is csinálná?

És még egy kérdés (bár ezzel sztem kivágtok az elektromos topikból).

Az autóm harmat gyenge, hidegen még csakcsak megy, de bemelegedés után mintha lefelezné az amúgy is szerény nyomatékát.

110 - 120 nál picit rángat, de csak ott.Lehet összefüggés?

Megoldást jelenthetne egy CHIP?

Ha csak átirányítotok a megfelelő topicba, ahol segítséget kapok már előrébb vagyok!

Segítségeteket megköszönve!

Horváth Gábor

Én csak a tempomatot tudom neked mondani, hogy nem fog menni. Ebbe a szériába nem egyszerű belerakni és eddig még csak próbálkozások vannak rá, végső megoldás nincs! De talán előbb utóbb ti is tudjátok használni ezt a remek találmányt.

Link to comment
Megosztás:

Én csak a tempomatot tudom neked mondani, hogy nem fog menni. Ebbe a szériába nem egyszerű belerakni és eddig még csak próbálkozások vannak rá, végső megoldás nincs! De talán előbb utóbb ti is tudjátok használni ezt a remek találmányt.

Üdv

Az a kérdésem lenne tempomattal kapcsolatban, hogy az én autómban 1.7 Ydt 2004 8. hó. bele lehet e rakni a tempomatot mik kellenek hozzá és kb mennyibe kerülnek az alkatrészek?

Illetve hogy a beszerelés hogy működik?

köszi

üDv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Én csak a tempomatot tudom neked mondani, hogy nem fog menni. Ebbe a szériába nem egyszerű belerakni és eddig még csak próbálkozások vannak rá, végső megoldás nincs! De talán előbb utóbb ti is tudjátok használni ezt a remek találmányt.

Nézd meg még egyszer, mert Z16XEP-ről van szó!

Abba megy!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.