Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

22 hours ago, gezoli írta:

Ezt is megtalálod az aláírásomban!

A leírásban szereplő kapcsolókat megnéztem, de ami a problémám hogy amiket találtam kapcsolót az mind fix kormányoshoz valók, és nekem állítható kormányom van (vagy én vagyok szerencsétlen) de nem találok hozzá valót!

Illetve az Y17DTL az ugyan az lehet mint az Y17DT?

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Imis8 írta:

A leírásban szereplő kapcsolókat megnéztem, de ami a problémám hogy amiket találtam kapcsolót az mind fix kormányoshoz valók, és nekem állítható kormányom van (vagy én vagyok szerencsétlen) de nem találok hozzá valót!

Illetve az Y17DTL az ugyan az lehet mint az Y17DT?

Sajnos a motorkódban nem tudok segíteni, de hátha jön valaki aki okosabb ebben a témában.

A másik kérdésedre, én még nem találkoztam azzal, hogy más lenne az állítható kormányos és a nem állítható kormánykapcsolója.

Pl.: https://cromax.hu/utasterbelsoter/iranyito_es_kezelo_egysegek/kormanykapcsolo/iranyjelzo_kapcsolo_opel_astra_g_zafira_a_tempomatos_34174

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

47 minutes ago, gezoli írta:

Sajnos a motorkódban nem tudok segíteni, de hátha jön valaki aki okosabb ebben a témában.

A másik kérdésedre, én még nem találkoztam azzal, hogy más lenne az állítható kormányos és a nem állítható kormánykapcsolója.

Pl.: https://cromax.hu/utasterbelsoter/iranyito_es_kezelo_egysegek/kormanykapcsolo/iranyjelzo_kapcsolo_opel_astra_g_zafira_a_tempomatos_34174

Lehet hogy nincs, csak gyanus hogy ki van írva utángyártottba, hogy nem állítható kormányos autókhoz... Van 5.000-6.000.- között meyle, hanspries és magnetti marelli is, de pont a meyle-nél írja ezt a kiegészítő infot, szívem szerinte azt venném.

Link to comment
Megosztás:

57 minutes ago, Imis8 írta:

Lehet hogy nincs, csak gyanus hogy ki van írva utángyártottba, hogy nem állítható kormányos autókhoz... Van 5.000-6.000.- között meyle, hanspries és magnetti marelli is, de pont a meyle-nél írja ezt a kiegészítő infot, szívem szerinte azt venném.

A Cromax-nál semmi ilyet nem írnak.

Első körön én is utángyártottat vettem. A tempomat gombjai olyan "ragadósak" voltak. Ezt úgy értem, hogy viszonylag nagy erő kellett a gombok nyomkodásához. Előfordult, hogy amikor kapcsoltam a tempomatot akkor kapcsoltam a fénykürtöt is. Azt gondoltam, hogy majd be fog kopni, de sajna semmit sem változott a használat során. Egyszer a neten találtam egy bontottat. Ennek a gombjai sokkal finomabban működnek még akkor ha használt.

Ezt azért írtam le, hogy szerintem elgondolkodhatnál bontottban is.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, gezoli írta:

A Cromax-nál semmi ilyet nem írnak.

Első körön én is utángyártottat vettem. A tempomat gombjai olyan "ragadósak" voltak. Ezt úgy értem, hogy viszonylag nagy erő kellett a gombok nyomkodásához. Előfordult, hogy amikor kapcsoltam a tempomatot akkor kapcsoltam a fénykürtöt is. Azt gondoltam, hogy majd be fog kopni, de sajna semmit sem változott a használat során. Egyszer a neten találtam egy bontottat. Ennek a gombjai sokkal finomabban működnek még akkor ha használt.

Ezt azért írtam le, hogy szerintem elgondolkodhatnál bontottban is.

Köszönöm, megfogadom a tanácsod, holnap futok egy kört bontott ugyében, hátha... Bíztam a meyle-ben, mégis csak német, meg árban is jó, de picit piszkál az a nyamvatt kormányoszlopállításos melléklet...

Na köszi mindent!

Link to comment
Megosztás:

14 minutes ago, Imis8 írta:

Köszönöm, megfogadom a tanácsod, holnap futok egy kört bontott ugyében, hátha... Bíztam a meyle-ben, mégis csak német, meg árban is jó, de picit piszkál az a nyamvatt kormányoszlopállításos melléklet...

Na köszi mindent!

Szerintem marhaság, de szúrd már be ide az oldal linkjét had nézzek rá.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az én scannelt könyvemből hiányzik pár oldal a kapcsolási rajzokból. Nevezetesen ami 800-zal kezdődik, az 1100, 1300, aztán 1400-tól 2200-ig bezárólag semmi. Meg tudna támadni valaki a hiányzó oldalakkal (vagy egy olyan dokuval amiben benne van minden ami elektromos/elektronikus)? Autodatát próbáltam letölteni, de win7/64-en nem hajlandó elindulni.

(A felsorolt számok a lap bal alsó sarkában szerepelnek, ez segít az elemek betájolásában.)

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

Ejj, engem is utolért a belsővel (leomli oldali) ventillator hiba. Folyamatosan megy.. kulcs nelkul is. Lehuzom a csatit es tovabbra is megy. Elvileg van egy masik csatija is de ahhoz nem ferek hozza.

A biztositek tablan 4 jel is mutat ventillator jelet, hiaba huzom ki mind a negyet tovabbra is porog. A relet viszont nem talalom vagy fo biztositekot. Valaki tudja hogy melyik lehet ez a motorterben?

Jelenleg le kell kossem az akksit ha azt akarom hogy holnap is beinduljon az auto.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Lacee írta:

Ejj, engem is utolért a belsővel (leomli oldali) ventillator hiba. Folyamatosan megy.. kulcs nelkul is. Lehuzom a csatit es tovabbra is megy. Elvileg van egy masik csatija is de ahhoz nem ferek hozza.

A biztositek tablan 4 jel is mutat ventillator jelet, hiaba huzom ki mind a negyet tovabbra is porog. A relet viszont nem talalom vagy fo biztositekot. Valaki tudja hogy melyik lehet ez a motorterben?

Jelenleg le kell kossem az akksit ha azt akarom hogy holnap is beinduljon az auto.

Nem biztos de egy próbát megér: Keress a motortérben egy olyan dobozt, amiben van 8db relé. Ebből a hármas az egyik a hatos a másik ami a motorhűtőt kapcsolja. Elvileg.

astrag_blowers.png

Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, SargaRigo123 írta:

A csatolt kép szerint van valahol egy DRL relé.

Öö... nincs. Mármint gyárilag. Elvben viszont a foglalata megvan (a biztosítéktábla mögött), csak meg kell venni hozzá a relét, és működik is. A működés módja a pedig a következő: gyújtás ráadásakor bekapcsolja a helyzetjelző lámpákat elöl és hátul is (kivéve hátsó rendszámvilágítás és műszerfalvilágítás), majd indítás után, amint megjön az olajnyomás, felkapcsolja a tompított fényszórókat. Mindezt a világításkapcsoló ki (0) állásában, szóval ha a műszerfalvilágítást és a hátsó rendszámtábla világítást is be akarod kapcsolni, akkor továbbra is teljesen jobbra kell fordítani a világításkapcsolót, viszont ebből következik hogy eztán ha a gyújtás rajta van az autón, mindig égni fognak a helyzetjelzők, teljesen lekapcsolni nem lehet.  

Így néz ki a csatlakozó a biztosítéktábla mögött:

2036892-20151116-rnaMBv.jpg

...így maga a relé:

2036893-20151116-pOwr7V.jpg

...és innen tudod megrendelni:

https://cromax.hu/elektromos_rendszer/biztositek_rele_es_reszei/elektromos_rele/fenyszoro_rele_astra_g_zafira_a_vectra_b_automata_bekapcs_67906

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 16., tgabika76 írta:

Öö... nincs. Mármint gyárilag. Elvben viszont a foglalata megvan (a biztosítéktábla mögött), csak meg kell venni hozzá a relét, és működik is. A működés módja a pedig a következő: gyújtás ráadásakor bekapcsolja a helyzetjelző lámpákat elöl és hátul is (kivéve hátsó rendszámvilágítás és műszerfalvilágítás), majd indítás után, amint megjön az olajnyomás, felkapcsolja a tompított fényszórókat. Mindezt a világításkapcsoló ki (0) állásában, szóval ha a műszerfalvilágítást és a hátsó rendszámtábla világítást is be akarod kapcsolni, akkor továbbra is teljesen jobbra kell fordítani a világításkapcsolót, viszont ebből következik hogy eztán ha a gyújtás rajta van az autón, mindig égni fognak a helyzetjelzők, teljesen lekapcsolni nem lehet.  

 

Tyűha! Ez aztán a részletes és kimerítő válasz! :)

Ahogy látom akkor célszerűbb egy rendes DRL-t rákötni (valami olyasmire számítottam hogy egy külső menetfénynek van előkészítve a terep). Viszont ez felvet egy (pár) újabb kérdést. Hogyan egyszerűbb megoldani:

- behúzni a DRL-hez a gyújtásjelet valahonnan (ez esetben honnan célszerű), vagy

- megcsapolni az olajnyomás szenzort

Vélemény?

 

Arra is gondoltam hogy csinálok egy töltésjelzőt, és ha az akkuulátoron 13V felett van a feszültség, akkor biztosan jár a motor, hiszen tölt a generátor. Sajnos ez nagyon nem vált be, mivel mint kiderült elektrohidraulikus a szervó, és egy határozottabb kormánytekerésre is karmolta az ampereket, így elkezdett kapcsolgatni a menetfény. Kuka.

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

30 minutes ago, SargaRigo123 írta:

Tyűha! Ez aztán a részletes és kimerítő válasz! :)

Ahogy látom akkor célszerűbb egy rendes DRL-t rákötni (valami olyasmire számítottam hogy egy külső menetfénynek van előkészítve a terep). Viszont ez felvet egy (pár) újabb kérdést. Hogyan egyszerűbb megoldani:

- behúzni a DRL-hez a gyújtásjelet valahonnan (ez esetben honnan célszerű), vagy

- megcsapolni az olajnyomás szenzort

Vélemény?

 

Arra is gondoltam hogy csinálok egy töltésjelzőt, és ha az akkuulátoron 13V felett van a feszültség, akkor biztosan jár a motor, hiszen tölt a generátor. Sajnos ez nagyon nem vált be, mivel mint kiderült elektrohidraulikus a szervó, és egy határozottabb kormánytekerésre is karmolta az ampereket, így elkezdett kapcsolgatni a menetfény. Kuka.

Olajnyomás szenzorral vigyázni, az Osram vezérlője nem nagyon díjazta, vagyis ment róla de a műszerfalon égve maradt az olajnyomás jelző. A motortérben ott van pl az AC relé onnan lehet levenni biztonságosan gyújtás +12V-ot: https://picasaweb.google.com/105711764262201946747/BiztiDobozMotorter

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

55 minutes ago, kobraCode írta:

Olajnyomás szenzorral vigyázni, az Osram vezérlője nem nagyon díjazta, vagyis ment róla de a műszerfalon égve maradt az olajnyomás jelző. A motortérben ott van pl az AC relé onnan lehet levenni biztonságosan gyújtás +12V-ot: https://picasaweb.google.com/105711764262201946747/BiztiDobozMotorter

Megfontolandó!

Na ha minden igaz, akkor holnap már mászok is bele :)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

7 minutes ago, L4Fleur írta:

Mármint a multikormány?

Mert nekem sajnos nincs olyan. :biggrin:

Az Opel ISO csatinak 3 része van:

1. Ebben van a táp

2. Ebben van a hangszórók csatija

3. Ebben van a multikormány csatija

Ha nem gyári rádiód van akkor csak az 1. és 2. rész van használva

Így néz ki hátulról:

ISO

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, kosazolika írta:

Sziasztok.a világitáskapcsolóm nem érintkezik rendesen,a tompitott nem kapcsolódik fel mindig,menet közbe lekapcsolódik.lehet vele valamit kezdeni vagy ujjat kiván?

Szét lehet szedni, meg kell nézni mennyire vannak elkopva a lamellák, esetleg milyen állapotban vannak a lamella nyomórugók benne: Egy kis segítség a hibakereséshez: http://kacsa-ignis.hu/vkapcs/

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 16., Lacee írta:

Köszönöm! Én is kerestem itt a megoldást, azonban nekem ebben a dobozban összesen EGY relé van! Meg egy "fél" ... az meg elvileg az AC relé kell legyen. Csinálok majd fotót.

Megnéztem az enyémet, nekem is csak kettő relé van benne. Az egyik egészen biztosan az AC pumpa, mert arra kötöttem a DRL-t (köszi kobraCode!) Amikor lehúztam akkor nem indult, szóval tuti (az alsó az).

 

2015-11-18 17.16.58.jpg

Más téma, a fűtésbox kivételéhez szükséges leszedni a középkonzolt, ahhoz meg a gyári rádiót jól gondolom? Mert az a nyomorult nem jön ki. Van valaki Kecskeméten aki tudna ebben segíteni nekem?

 

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.