Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On Saturday, June 25, 2016 at 14:55, Tiv. írta:

Nekem a 2.0 dizel B Vekinél csak a kart kellett kicserélni, és összedugni a csatikat. Nem kellett programozni semmit. Gyárilag benne voltak a pedálkapcsolók is. Először arra gondoltam, eredetileg tempomatos volt, csak valamelyik előző gazda ilyen karra cserélte ki. De nem, mivel gyári vakdugóval volt ledugózva a kormánynál a csatlakozó. Érdekes hogy ilyenen spórolt a gyár annak idején.

 

Én is azért gondolkozom a multikormány gombokra kötni a tempomatot, mert nekem is beragad néha az egyik gomb. De ha jól tudom, a gomboktól oldalanként csak egy vezeték megy át az átvezetőn, mert a  gombok különböző ellenálással adják a jelet. Lehet hogy hülyeséget írtam. :)

Elgondolkodtam kicsit.., a kormánynál a csati szigetelő szalaggal volt leragasztva, ez tuti nem gyári vakolás..

Link to comment
Megosztás:

16 perce, oggy írta:

Elgondolkodtam kicsit.., a kormánynál a csati szigetelő szalaggal volt leragasztva, ez tuti nem gyári vakolás..

Segítettem egy srácnak felderíteni a tempomatot, mi van a kocsijában. Ott is szigetelőszalaggal vagy valami olyasmivel volt leragasztva a kormányburkolat alatt.

Link to comment
Megosztás:

Riasztóval lenne egy kis problémám. 

Mostanában ok nélkül beriaszt. Reggel pl pont elment egy kocsi mellette, és arra is bekapcsolódott.

Kb. egyidős a kocsival a szerkezet.

Sikura Azero NR

A kezelésije alapján nem jutottam sokra. Van riasztási memória, meg LED villogás, de nem igazán tudom értelmezni.

Nem kizárt, hogy van némi kontakthibája. Máskor már volt olyan, hogy nem tudtam bekapcsolni, de később meg igen.

Hova szokták ezeket a riasztókat rakni? A szirénája az akksi tartójának az ablakmosó felőli oldalán van felszerelve. (tehát nem a motor felől)

Átnézném, nincs e kilazulva valahol egy vezeték....

Link to comment
Megosztás:

10 perce, outsider írta:

Riasztóval lenne egy kis problémám. 

Mostanában ok nélkül beriaszt. Reggel pl pont elment egy kocsi mellette, és arra is bekapcsolódott.

Kb. egyidős a kocsival a szerkezet.

Sikura Azero NR

A kezelésije alapján nem jutottam sokra. Van riasztási memória, meg LED villogás, de nem igazán tudom értelmezni.

Nem kizárt, hogy van némi kontakthibája. Máskor már volt olyan, hogy nem tudtam bekapcsolni, de később meg igen.

Hova szokták ezeket a riasztókat rakni? A szirénája az akksi tartójának az ablakmosó felőli oldalán van felszerelve. (tehát nem a motor felől)

Átnézném, nincs e kilazulva valahol egy vezeték....

Hali,

Nekem a riasztó "doboza" a motorhazteto nyitó kar mögötti, alatti burkolat alatt volt elrejtve. Ezt egy csavar fogja. Lehet érdemes ralesned ott.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, NW1 írta:

Elektromos kellene, a karosat cserélném le.

Nekem is nagyon hiányzik, főleg a jobb első, de a bal is. Nem a kényelem miatt, hanem a biztonság meg a praktikum miatt, az előző két autómban volt, nem is gondoltam, hogy ennyire fog hiányozni. Vezetékelni viszont nem nagyon akarok, félek az enyémben minden ki van spórolva, ami kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, bucynus írta:

Nekem is nagyon hiányzik, főleg a jobb első, de a bal is. Nem a kényelem miatt, hanem a biztonság meg a praktikum miatt, az előző két autómban volt, nem is gondoltam, hogy ennyire fog hiányozni. Vezetékelni viszont nem nagyon akarok, félek az enyémben minden ki van spórolva, ami kell hozzá.

Mitől biztonságosabb egy elektromos ablak,mint egy kurblis?

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Geopake írta:

Mitől biztonságosabb egy elektromos ablak,mint egy kurblis?

Próbáltad már menet közben letekerni a jobb elsőt mondjuk szellőztetés miatt? De nekem a bal első tekergetése is több időt és figyelmet vesz el, mint az elektromos, mert kicsit le és előre kell hajolni hozzá.

Módosítva : bucynus
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Gazda írta:

Igen, köszönöm a képet. Ezen burkolat alatt volt nekem rejtve.

Benéztem a biztosítéktáblákhoz.

Onnan már látszik, de ha kötögetni kell, akkor az említett burkolatot is le kell vennem.

A riasztó leírása szerint van vagy 5 biztosítéka. Ezeket hol kellene megtalálnom, illetve honnan tudom melyik az?

Van erre valami standard, hogy hova szokták rakni.

Lehet elszaladok egy riasztóshoz, nem kínlódok vele...

10 órája, bucynus írta:

Próbáltad már menet közben letekerni a jobb elsőt mondjuk szellőztetés miatt? De nekem a bal első tekergetése is több időt és figyelmet vesz el, mint az elektromos, mert kicsit le és előre kell hajolni hozzá.

Igaz hogy férfiak vagyunk, és nem tudunk egyszerre több dologra koncentrálni, de szerintem ez nem akkora probléma :)

Megszokás kérdése, nekem az első kocsim e-ablakos volt, a következő kettő nem.

A mostaninál már nem okozott gondot. Nyilván a kényelmesről nehezebb átszokni a kényelmetlenebbre...

Én át tudok nyúlni letekerni ha kell, pedig 175 cm magas vagyok, persze figyelni kell, de pl azért van a fék, hogy félreállsz, lehúzod :)

Az előző kocsim egy D****o Tico volt, ott nem volt ilyen probléma, ott a jobb hátsó ablakot is letekertem vezetés közben, minden karnyújtásnyira volt :-)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, outsider írta:

Igaz hogy férfiak vagyunk, és nem tudunk egyszerre több dologra koncentrálni, de szerintem ez nem akkora probléma :)

Megszokás kérdése, nekem az első kocsim e-ablakos volt, a következő kettő nem.

A mostaninál már nem okozott gondot. Nyilván a kényelmesről nehezebb átszokni a kényelmetlenebbre...

Én át tudok nyúlni letekerni ha kell, pedig 175 cm magas vagyok, persze figyelni kell, de pl azért van a fék, hogy félreállsz, lehúzod :)

Az előző kocsim egy D****o Tico volt, ott nem volt ilyen probléma, ott a jobb hátsó ablakot is letekertem vezetés közben, minden karnyújtásnyira volt :-)

Persze, hogy nem akkora, azért sem kell mindenáron.

Így van.

Én is, erre gondoltam biztonságos alatt.

:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.