Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2016. 09. 05. at 14:01, Janó32 írta:

Hasonló gonddal küzdött egy munkatársam (hol volt féklámpa egyik oldalon-hol nem, meg néha a tolatólámpa sem akart működni). A gányolt tolatókamera bekötés miatt a kábelkötegnél (nála a vezető oldali kötegnél/sofőr ülésnél) két-három kábel szigetelése eléggé megolvadt. Ezeket a szakaszokat kicserélték meg átkötötték máshova a kütyüt és megszűnt a probléma. Lehet hogy nálad is végig kellene nézni a kábeleket, mert lehet hogy egy zárlatos futó megsütött ezt-azt ha össze-vissza kötötték be. 

Így van nálam kb 2 hónapja az egész köteget ki kellett cserélni a műszerfalban, meg egy új pozitív szálat húztunk hátra.

Úgy füstölt a kocsim mint egy gözmozdony.

Nézd át a bal küszöb alattti köteget

 

Ha van utánfutó visszajelző lámpád a műszerfalon, és ha alig pislákol akkor biztos a kábelezéssel van gond.

Mióta újra lett kötve az enyém tökéletes.

Forraszd le a kötéseket minden képen.

 

Módosítva : rocso
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,

 

1998 astra g caraván x17dtl opel motoros autómba seretnék tempomatot beépíteni utólag. Olvasgattam keresgéltem és benzines astrához találtam leírást miként építhető be. Valaki ilyen típusba esetleg dieselbe szerelt már utólagosan? Azt tudom hogy minden vezetékem meg van az autóba az extrákhoz mint pl. elektromos ablak ülésekhez stb.. Ugyan a tempomat renszer is ki lehet építve? Ha valakinek van tapasztalata kérdésem kapcsán és azt megosztaná velem megköszönném.

 

Szép napot mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Petiref írta:

Sziasztok ,

 

1998 astra g caraván x17dtl opel motoros autómba seretnék tempomatot beépíteni utólag. Olvasgattam keresgéltem és benzines astrához találtam leírást miként építhető be. Valaki ilyen típusba esetleg dieselbe szerelt már utólagosan? Azt tudom hogy minden vezetékem meg van az autóba az extrákhoz mint pl. elektromos ablak ülésekhez stb.. Ugyan a tempomat renszer is ki lehet építve? Ha valakinek van tapasztalata kérdésem kapcsán és azt megosztaná velem megköszönném.

 

Szép napot mindenkinek

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOWjUzUzhfQkxpbDg/edit?pli=1

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel kicsit megszenvedtem vele, talán érdekes lehet az utólagos DRL beépítésről szerezett tapasztalatom. Hacsak nem mi voltunk balfékek. :) Szóval, vettem egyet a neten. Mivel a jelzése nem volt szabványos, kicsit bizalmatlan voltam vele, vissza is akartam küldeni, de olvasva az ezzel kapcsolatos bejegyzéseket, végül a beszerelés mellett döntöttem. Segítségül hívtam egy kollégámat, aki elektromos szakmai végzettségű. A dobozon eleve rossz bekötési rajz volt, mert két vezetékest stilizált, ebből pedig a beépített vezérlés miatt három lógott ki. Ezért arra is rákerestem a neten. Minden rajzon, a különböző szálak egybe voltak húzva (vezérlés a vezérléssel, test a testtel, pozitív a pozitívval) és így voltak rákötve az autón egy testpontra, egy pozitív szálra ami gyújtás után kap áramot, és a vezérlés a helyzetjelző pozitív szálára. Ezek alapján háromszor álltunk neki, és az egyik mindig működött, a másik viszont sehogyan sem akart. Amikor már ki akartam szerelni, hogy nem jó, gondoltam egyet és miután szétkötöttem, külön-külön kötöttem rá a test és a vezérlés kábelét a jobb és a bal oldali helyzetjelzőre. A pozitív vezetéket egyben hagytam. Láss csodát, tökéletese működött. Nem tudom, mi voltunk-e pancserek, rosszul értelmeztük a rajzokat, vagy a DRL volt másképp bekötve mint a rajzok alapján "normális" lett volna, de végül sikerült, így minden dühöm elszállt és gondoltam megosztom veletek, hogy jártam.    

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 17. at 15:10, 13NB írta:

T marton.csaba2!

"Nem méretpontos."

Vajon honnan lehet - az sem baj, ha nem arany áron - szerezni olyat ami jó is?

Sajnos valóban nagyon elüt színben és textúrában is. Ha jól sejtem a kiszakadt dudagomb miatt keresel légzsákfedelet. Inkább ezt ajánlanám. Macerásabb de sokkal jobb eredményt kap az ember.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, trassher írta:

Sajnos valóban nagyon elüt színben és textúrában is. Ha jól sejtem a kiszakadt dudagomb miatt keresel légzsákfedelet. Inkább ezt ajánlanám. Macerásabb de sokkal jobb eredményt kap az ember.

Ennyiért már szép állapotú bontott légzsákot kap az ember, csak körül kell nézni. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Geopake írta:

Nem kell nyomkodni meg uv-ra kitenni :)

Az én 16 éves, udvaron parkoló autómé még mindig a gyári. Pedig már 238.000 km felett jár és az előző gazdája egy vén, kendácsoló majom volt. Lassan 2 éve lesz meg az autó és a 600K-s vételáron felül már ráköltöttem 500K-t. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Novemberben lesz 2 éve, hogy Németországból hozott ismerősöm egy 99-es 1.6-os 8 szelepes még japán motoros caravan-t.. Eddig nem sok bajom volt vele (fékbetét csere, csapágyas jobbelső) Egy nagy visszatérő és idegesítő hiba azonban van. Miután kivettem a gyári rádiót és beletettünk egy pendriveot olvasni tudó akciós Akai csodát, a fenti kijelző ami az órát mutatja mindig elszáll. Már háromszor voltam vele szervizben, viszont fél éve nem működik. Ez általános hiba rádiócsere után, vagy valami nálam nincs rendben? Közeleg a tél és hiányzik a hőmérséklet kijelzés is :(

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 21. at 19:26, morattila írta:

Nyugi nem gondoltam összetörni a kocsit, hanem csak a légzsákot eldurrantani, legalább nem foglalja a helyet a szekrényben. :D

Írj a totalcar-osoknak egy levelet, hogy utángyártott alkatrészt tesztelnél biztonsági szempontból! Kérdezd meg, felvennék-e neked.

Szerintem egyből kapnának az alkalmon, és ki is elemeznék szuper kamerákkal! Sokakat érdekelne!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Írj a totalcar-osoknak egy levelet, hogy utángyártott alkatrészt tesztelnél biztonsági szempontból! Kérdezd meg, felvennék-e neked.

Szerintem egyből kapnának az alkalmon, és ki is elemeznék szuper kamerákkal! Sokakat érdekelne!

Köszönöm az ötletet, akkor írok nekik hátha tényleg érdekli őket a dolog. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.