Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok !

Írtam már ide egyszer, hogy a Zafirám kijelzőjéhez kellene board computeres ablaktörlő kapcsoló.Gyáriban új 15 ezer, ezért keresgéltem a neten, ahol találtam is, de nem merem megvenni, mert másnak tűnik. Van egy három eres kábel, ami kilóg belőle. Ez a bc-nek a kábelei ?

opel-ablaktorlo-kapcsolo-bc-s-astra-gzaf
Mert nekem nincs ilyen csatlakozóm.Mellékelem a fotót az én csatlakozómról :

https://drive.google.com/open?id=0BxiwghiHrBBaTENTODdJYVVLbmM

https://drive.google.com/open?id=0BxiwghiHrBBaSzg1b2hvdzNlMzQ

Kijelzőm :

https://drive.google.com/open?id=0BxiwghiHrBBaMFFESlFSTmN2Vms


 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, ozikS írta:

Sziasztok !

Írtam már ide egyszer, hogy a Zafirám kijelzőjéhez kellene board computeres ablaktörlő kapcsoló.Gyáriban új 15 ezer, ezért keresgéltem a neten, ahol találtam is, de nem merem megvenni, mert másnak tűnik. Van egy három eres kábel, ami kilóg belőle. Ez a bc-nek a kábelei ?

opel-ablaktorlo-kapcsolo-bc-s-astra-gzaf
Mert nekem nincs ilyen csatlakozóm.Mellékelem a fotót az én csatlakozómról :

https://drive.google.com/open?id=0BxiwghiHrBBaTENTODdJYVVLbmM

https://drive.google.com/open?id=0BxiwghiHrBBaSzg1b2hvdzNlMzQ

Kijelzőm :

https://drive.google.com/open?id=0BxiwghiHrBBaMFFESlFSTmN2Vms


 

A vagy B Zafira? Nekem ugyanez van benn csak intervallumos ablaktörlős. Annyi a különbség, hogy két csati van rajta.

Ami a képen van az a BC csatija.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, gezoli írta:

A vagy B Zafira? Nekem ugyanez van benn csak intervallumos ablaktörlős. Annyi a különbség, hogy két csati van rajta.

Ami a képen van az a BC csatija.

2003/11-es A Zafira. Ha nincs a másik csatinak helye, akkor valószínű a kijelzőt cserélték (GID-es) ?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

Ma reggel 15 oC. Az ülésfűtés tette a dolgát!

Szerintem a tempomat mellett ez a másik leghasznosabb extra! :)

Fölkerült a listára, a következő autómban ennek is benne kell lennie!

0w68q5j2lq88jiy5ubd0.jpg

 

Én is imádom, nekem mar csak a tempomat kéne, de sajna arról lemondhatok :(

Link to comment
Megosztás:

12 órája, kifilaci írta:

Sziasztok!Nekem egy 2002 évj. G astram van és van egy olyan problémám,h.mikor leveszem a gyújtást nem áll le a motor  csak ha lekapcsolom a lámpát.Mi okozza ezt a problémát?Hát ha valaki találkozott már ilyen jellegű hibával.

Kiveszed a kulcsot akkor se? Lekapcsolt lámpával, azaz ha nem is kapcsolod fel indítás után? Én hirtelen gyújtáskapcsolóra tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Ha ég a làmba és kiveszem a kulcsot akkor sem àll le.Ha úgy àllítom le,h. levan kapcsolva a lámpa akkor le àll.Észre vettem azt is,h.allúl a biztosítékok bál az egyik relé is forró.Zöld színű,azt hiszem az üzemanyagpumpa relé a pontos neve.Ez is természetes,h.forró kell legyen?

Link to comment
Megosztás:

8 perce, kifilaci írta:

Ha ég a làmba és kiveszem a kulcsot akkor sem àll le.Ha úgy àllítom le,h. levan kapcsolva a lámpa akkor le àll.Észre vettem azt is,h.allúl a biztosítékok bál az egyik relé is forró.Zöld színű,azt hiszem az üzemanyagpumpa relé a pontos neve.Ez is természetes,h.forró kell legyen?

Persze, meg az is, hogy nem áll le! Csoda, hogy még nem gyulladt ki az autó!

Ha ilyen kérdéseket teszel föl akkor inkább keress egy autóvillamossági szerelőt! (Minél hamarabb mert ez így egy időzített bomba!)

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Egy ismerősömnek kellene Z14XEP motorkódú G Astrába tempomat, érdemes belefogni, működésre lehet bírni, vagy felejtős?

Hali.

 

Megoldható persze, csak nagyon drága a bekötése. Nekem egy helyen 125e mondtak mivel "egyedi" lenne. Sajnos a Z14XEP-es kódú motorokban másképp van megoldva a gázpedál jeladás (vki le tudja írni jobban ha érdekel).

Link to comment
Megosztás:

4 órája, oggy írta:

Kiestem a gyakorlatból..

Az INSP feliratot eltudom tüntetni házilag, ami indításkor megjelenik a napi számláló helyén ?

 
"Törlése:
Benyomod a napi km számláló nullázógombját és úgy adod rá a gyújtást, majd még utána is nyomva tartod kb. 2 másodpercig (úgyis látni fogod mikor jó).
 
Forrás: Astra G Okosságok, Stofl"
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 perce, Krajcso írta:
 
"Törlése:
Benyomod a napi km számláló nullázógombját és úgy adod rá a gyújtást, majd még utána is nyomva tartod kb. 2 másodpercig (úgyis látni fogod mikor jó).
 
Forrás: Astra G Okosságok, Stofl"

Huu, tényleg ígykel!!

Ezer köszi!!

A klímatémához (ott nem tudok már írni, mert megvolt a mai 5 h.sz), szóval én a letörölgetés után, a kezemre fújtam a habot és ezt beledörzsöltem a hőcserélőbe, jó sok ilyen habpamacsot. A klímát nem kapcsoltam, be, csak másnap, hadd dolgozzon cucc!Kb. egy hete csak a kisajtón keresztül fújtam oda a hosszúcsővel habot, de akkor még mindig kicsit büdös maradt, de így azóta csak a hab illatanyagát érzem.Olyan habot vettem (Bárdi) ami direkt téli leállás utáni tisztításra javasolt. Mást házilag nem nagyon tudsz csinálni.

Módosítva : oggy
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 03. at 8:11, gezoli írta:

Ma reggel 15 oC. Az ülésfűtés tette a dolgát!

Szerintem a tempomat mellett ez a másik leghasznosabb extra! :)

Fölkerült a listára, a következő autómban ennek is benne kell lennie!

0w68q5j2lq88jiy5ubd0.jpg

 

Mennyibe volt mindennel együtt kb? Amúgy szép a váltószoknya! Vetted vagy saját alkotás?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

40 perce, Zig írta:

Mennyibe volt mindennel együtt kb? Amúgy szép a váltószoknya! Vetted vagy saját alkotás?

40Eft. Ebben benne volt az összes ülés kompletten (plüss,hátul könyöklős, elsők légzsákosak), kapcsolók a konzollal, összes kábelköteg fölcímkézve (bekötési pontok)

A váltószoknyát rendeltem a netről kézifékszoknyával együtt.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, gezoli írta:

40Eft. Ebben benne volt az összes ülés kompletten (plüss,hátul könyöklős, elsők légzsákosak), kapcsolók a konzollal, összes kábelköteg fölcímkézve (bekötési pontok)

A váltószoknyát rendeltem a netről kézifékszoknyával együtt.

Szóval üléseket cserélted olyanra amelyikbe már volt fűtés?

Link to comment
Megosztás:

Hy.

Még új vagyok, de 3 éve van G Astram. 130 ezer km-t tette bele, és most kapott egy nagy szervizt + bele tettem egy csomó mindent.

-          Tolatóradar

-          Elektromos ablak

-          Sportülések elöl - hátul

-           Szivargyújtó kézifék mögött, csomagtartóban

-          Szélterelők ablakon

-          Ablakfóliázás

-          10 hangszóró

-          Szürke lámpák

-          Új szoftver

-          Könyöklő

-          Tempomat

-          Pioneer magnó ki-hangosítóval. (mikrofon a tetőkárpitban)

-          Sofőr felől „majré vas”

-          Opc szőnyegek

-          Karcok kifestve – polírozva.

-          Új központi szár, távirányítóval.

 

Ami még hátra van:

-          multi kormány

-          Közép konzolon a „luk” eltüntetése.

-          Ködlámpa –  ledes menetfény

Váltó szoknya csere

Sport ülés légzsákjainak bekötése.

 

Itt el is értünk a kérdésemhez: Szeretnék tenni előre ködlámpát, lök-lap csere nélkül. Bele lehet-e vágni a mostaniba? Csinálta-e már valaki?

Köszönet!


astrag8d55e.png

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, TMB írta:

 

Hy.

Még új vagyok, de 3 éve van G Astram. 130 ezer km-t tette bele, és most kapott egy nagy szervizt + bele tettem egy csomó mindent.

-          Tolatóradar

-          Elektromos ablak

-          Sportülések elöl - hátul

-           Szivargyújtó kézifék mögött, csomagtartóban

-          Szélterelők ablakon

-          Ablakfóliázás

-          10 hangszóró

-          Szürke lámpák

-          Új szoftver

-          Könyöklő

-          Tempomat

-          Pioneer magnó ki-hangosítóval. (mikrofon a tetőkárpitban)

-          Sofőr felől „majré vas”

-          Opc szőnyegek

-          Karcok kifestve – polírozva.

-          Új központi szár, távirányítóval.

 

Ami még hátra van:

-          multi kormány

-          Közép konzolon a „luk” eltüntetése.

-          Ködlámpa –  ledes menetfény

Váltó szoknya csere

Sport ülés légzsákjainak bekötése.

 

Itt el is értünk a kérdésemhez: Szeretnék tenni előre ködlámpát, lök-lap csere nélkül. Bele lehet-e vágni a mostaniba? Csinálta-e már valaki?

Köszönet!


astrag8d55e.png

Gratula, szép járgány! Az oldal légzsák bekötése nem lesz egy egyszerű menet azt most mondom, kell az ajtóba egy indító, utána a közép konzolba egy 4 legzsakos vezérlő és a kábelek hozzá, de ami a legnagyobb szívás a kábelek bekötése, hogy mit hova kell, tapasztalatból mondom nem éri meg, sem pénzben sem időben! A ködlámpa viszonylag egyszerű mert a lokosben megvan, hogy hol kell kivágni, és ha bevan kabelezve akkor hawaii van ha nem akkor azt is meg kell oldanod, plusz kell egy kodlampas kapcsoló is! A multikormány ezekhez képest gyerek játék csak egy multis átvezető szalag és kormány kell hozzá, remeélem nem tantoritottalak el ezektől a tervektől csak a tapasztalatom osztottam meg veled! Ha valamit kihagytam a többiek úgy is korigaljak. Sok sikert a további extrazasokhoz! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.