Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziaztok!

Astra Classic (G)-vel kapcsolatban lenne egy kérdésem ismételten,megtudná mondani valaki hogy milyen égök vannak benne?

Értem ezalatt az elsö-hátso,és mindneféle lámpák izzoit.

Csak hogy valami pot izzokat kellene beszereznem esetleg....

Ha valaki tudja a tipusokat (watt stb)légyszi irja meg.

Elöre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Izzókészlet téren 3 dolgot kell megnézni:

1. Milyen a tompított izzó - ez Astra G-nél H7-es. 50-55W körüli, nagyobbat nem érdemes berakni, mert a foncsor meg a búra bánhatja.

2. Milyen a biztosíték - mivel az izzókészletben van pár db, akkor már legyen olyan ami jó is a kocsihoz

3. Van-e valamilyen spéci izzó - Az Astra G-nél nincs. Hacsak a helyzetjelző izzóját nem tekintem annak, mert olyan pl. Ladában nem volt. De ma már általános.

Szóval ezek, de a legegyszerűbb, ha bemész egy autósboltba, és kb. 10 másodpercen belül a kezedbe nyomnak egy megfelelő készletet. A G Astra nem egy kifejezetten ritka kocsi, szerintem a Tecsó, meg az Ósan is dugig van megfelelő készletekkel.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Pü ment! B)

Sziasztok,

Kemény egy hete vagyok egy G Astra tulaja! :) Haveromnak is az van, ő ajánlotta ezt az oldalt, eddig nem is csalódtam benne (mármint a fórumban) :)

Végigolvastam ezt a tocsikot becsületesen és sok hasznos infót találtam - komolyan mondom! Persze, mint újonc lenne csomó kérdésem is, de előbb még olvasgatok picit. Viszont a Tempomat nagyon izgatja a fantáziámat. Korábban vezettem már ilyen ótót és hosszútávon NAGYON hasznos funkció sztem.

Úgyhogy én is szeretnék a sajátomba egyet, Endyka megtennéd, hogy nekem is átdobod priviben a szakik elérhetőségét, pls!

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Ki találtam valamit kocsiba de nem tudom milyen lenne, meg milyen anyagot használjak. Tehát az elképzelés

Hátsó ajóra sok tipusnál lehet "beépített" rolót rendelni extraként. Na most az enyémbe nincs de szeretnék. A terv az hogy az ajtókárpitba beépíteni egy rolót a tetejét kivágni a vizszintes résznél. a kapaszkodóhoz kis bütyük fel illesztése ahova be lehet akasztani. Csak az a baj hogy nem találok olyan rolót ami illeszkedne az ablakhoz, illetve a roló anyaga ne tescos legyen mert az nem olyan jó. Ja meg hogy be fér e a kárpithoz.

Ez a terv gondoltam megosztom hátha van vkinek jó ötlete vagy lebeszél valaki:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Ki találtam valamit kocsiba de nem tudom milyen lenne, meg milyen anyagot használjak. Tehát az elképzelés

Hátsó ajóra sok tipusnál lehet "beépített" rolót rendelni extraként. Na most az enyémbe nincs de szeretnék. A terv az hogy az ajtókárpitba beépíteni egy rolót a tetejét kivágni a vizszintes résznél. a kapaszkodóhoz kis bütyük fel illesztése ahova be lehet akasztani. Csak az a baj hogy nem találok olyan rolót ami illeszkedne az ablakhoz, illetve a roló anyaga ne tescos legyen mert az nem olyan jó. Ja meg hogy be fér e a kárpithoz.

Ez a terv gondoltam megosztom hátha van vkinek jó ötlete vagy lebeszél valaki:)

Nemtom, beférne-e a roló teste a kárpit alá.... a többi már részletkérdés. De a fóliázás egyszerűbb, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nemtom, beférne-e a roló teste a kárpit alá.... a többi már részletkérdés. De a fóliázás egyszerűbb, szerintem.

Azért akarok rolót mert télen illetve sötétben fel lehet tekerni igy nem zavar, csak még nem találtam megfelelő rolót, amint lesz indul a projekt

Link to comment
Megosztás:

Azért akarok rolót mert télen illetve sötétben fel lehet tekerni igy nem zavar, csak még nem találtam megfelelő rolót, amint lesz indul a projekt

Ja, értem én. Én is azt hittem a fóliáról, hogy majd zavarni fog, de az igazság az, hogy nem vészes. (nekem 15%-os van fent, ami hővédelemre meg ilyesmire jó, de nem mattfekete)

A rolóval az a baj, hogy nehéz úgy megcsinálni, hogy ne legyen túl barkács feeling. Talán ha eleve egy olyan párat szerzel, ami gyári, mondjuk Omega, vagy netán off márkából való, akkor van esély. Főleg a kárpit kivágása necces, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

.....

A rolóval az a baj, hogy nehéz úgy megcsinálni, hogy ne legyen túl barkács feeling. Talán ha eleve egy olyan párat szerzel, ami gyári, mondjuk Omega, vagy netán off márkából való, akkor van esély. Főleg a kárpit kivágása necces, szerintem.

Igaz én is a barkácstól féltem mert a baj hogy a kivágásnál van egy műanyag keret ami között van a roló és az tényleg csak gyári lehet hogy jól nézzen ki

Link to comment
Megosztás:

endykának meg mostmár jutalék jár tempomatonként B)

Úgy tűnik nem akar jutalékot, mert nem kaptam tőle privit - biztos nyaral valahol :)

Szóval, ha valaki aki tudja az elérhetőségét azoknak a majsztróknak, akik "óccsón" belebütykölik a tempomatot az ótómba, az ne tartsa magában, pls.

Annyi mindenkinek szereltek már itt be, valaki szánjon már meg egy kis infóval.

Kösszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Srácok valakinek van valami infója hogy megoldható-e a gyári H7-es lámpa gyári xenonra cserélése ?

csatlakozók passzolnak -e ?

Köszi :unsure:

(bocsi, ha már régebben volt esetleg említve...)

Utólagos xenon beépitéséről volt szó nemrég a beszélgetós topicban... (nemrég) De kérdezd Mackósajtot és Adorjant. Asszem a gyárinál nem bonyolult....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Helló!

Én is kérdezek.. Az első üléseknél a fejtámlák alatt, ahova a tartó rúdak belecsúsznak, van két-két műanyag karika, ami végülis rögzíti a fejtámlát. Ezeket nem tudja valaki, hogy hogyan lehet kiszedni? Próbáltam finomat feszíteni, de nem engedik magukat.

Thx,

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Probált már valaki cserélni Astra classic II.-ben távolsági fényszoroban izzot?

Ebben van a HB3-as de ez ugy tünik nem cserélhetö külön csak foglalattal együtt,lehetséges ez???

Én már cseréltem, és igen, úgy emlékszem az az izzó foglalattal együtt van...

Link to comment
Megosztás:

Ha a foglalattal együtt kivetted az izzót, jó erővel kikell húzni az égőt belőle.

Téves az info, mert a HB3-as izzó így van gyártva. Az elektromoscsatit kihúzod belőle az izzót pedig kiveszed a lámpatestből. Ezért ennyire drága ez a típusú izzó mert egybe van öntve a foglalattal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.