Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

az enyém "leesett a kamionról", ezért mondtam hogy ha tudok szerzek. :)

tegnapelőtt beépítésre került a gyári tempomatkapcsoló, az omega b intervallumkapcsoló (sedané lett átalakítva 5 ajtósra) illetve vissza lett építve a ablakmosó tartály. az egyik rögzítő fülnél volt a luk. nagyon pici volt alig találtuk meg. aztán legariztuk és végre meghozta a postás az újat. így most minden rendben.

szia!

azt megkérdezhetem, hogy az ablakmosó tartály kiszerelése mennyire macerás? mi a hétvégén tervezzük a cserét egy másik-duplaszivattyús-darabra. ennyire még nem szedtük szét az autót sose. amikor lámpát cseréltünk akkor is elég volt kicsit megdönteni a lököst és elfértünk.

(bár nem astra az enyém, de kb azonos lehet a nehézségi szint)

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

szia!

azt megkérdezhetem, hogy az ablakmosó tartály kiszerelése mennyire macerás? mi a hétvégén tervezzük a cserét egy másik-duplaszivattyús-darabra. ennyire még nem szedtük szét az autót sose. amikor lámpát cseréltünk akkor is elég volt kicsit megdönteni a lököst és elfértünk.

(bár nem astra az enyém, de kb azonos lehet a nehézségi szint)

köszönöm

doblemezt vettük ki megdöntöttük a lököst és máris kész volt. kb 20 perc (nem kapkodva)

szerintem nem volt nehéz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !! ismét megkérdezem talán most jó helyen z14xep kitudná jelezni a fogyasztást? a sebességet meg lehet jeleníteni a kijelzőn.

szerintem jó helyen kérdezed. tudomásom szerint ki tudod iratni a fogyasztást, de kell hozzá fed. komp. elméletileg ilyen kijelző kell hozzá: kijelző

progi is kell hozzá, meg még ki tudja mi. itt majd megírják ha valamit kihagytam :)

illetve van egy ilyen lehetőség is nem tudom mennyire jó. Fedélzeti számítógép

a sebességet nem tudom hogyan lehet kiiratni, nem hallottam még róla. azt tudom hogy van rá lehetőség, hogy a műszerfalon a kicsi kijelzőre lehet rakni az órát.

Link to comment
Megosztás:

szerintem jó helyen kérdezed. tudomásom szerint ki tudod iratni a fogyasztást, de kell hozzá fed. komp. elméletileg ilyen kijelző kell hozzá: kijelző

progi is kell hozzá, meg még ki tudja mi. itt majd megírják ha valamit kihagytam :)

illetve van egy ilyen lehetőség is nem tudom mennyire jó. Fedélzeti számítógép

a sebességet nem tudom hogyan lehet kiiratni, nem hallottam még róla. azt tudom hogy van rá lehetőség, hogy a műszerfalon a kicsi kijelzőre lehet rakni az órát.

Hát nekem 2 soros !! A sebességet pedig úgy tudod ha ha a 2 gombot 6 mp-ig nyomod

Link to comment
Megosztás:

Index okosításról nincs valakinek tapasztalata?

index_okosito.jpg

Ez elég olcsónak tünik, és nem kell programozni, helyben be is szereli előzetes egyeztetés után.

"Index okosító elektronika

Az elektronika egy apró, de hasznos kényelmi funkciót nyújt a számunkra: az indexkar rövid meghúzásakor az iránylámpák 3-szor villannak. Másik irányba húzva a kart, a villogás leállítható. Ha kicsit tovább tartjuk meghúzva a kart - mondjuk a 2. villanás megkezdéséig - az indexelés a kar elengedésekor azonnal megszakad. Ez teljesen megfelel a Ford gyári komfort irányjelző működésének. A legújabb autókban ez alapszolgáltatás, de a régebbi modellekben is megvalósítható. Negatívos és pozitívos kivitel létezik."

1183 Budapest, Gyömrői út 79-83. (a kis SHELL kút után, a Sárkány Center előtt közvetlenül...)(Az udvarban leghátul)

stadigabi oldala

Link to comment
Megosztás:

%7Boption%7Dhttp://www.stadigabi.com/autokenyelem/index_okosito.jpg

Ez elég olcsónak tünik, és nem kell programozni, helyben be is szereli előzetes egyeztetés után.

"Index okosító elektronika

Az elektronika egy apró, de hasznos kényelmi funkciót nyújt a számunkra: az indexkar rövid meghúzásakor az iránylámpák 3-szor villannak. Másik irányba húzva a kart, a villogás leállítható. Ha kicsit tovább tartjuk meghúzva a kart - mondjuk a 2. villanás megkezdéséig - az indexelés a kar elengedésekor azonnal megszakad. Ez teljesen megfelel a Ford gyári komfort irányjelző működésének. A legújabb autókban ez alapszolgáltatás, de a régebbi modellekben is megvalósítható. Negatívos és pozitívos kivitel létezik."

1183 Budapest, Gyömrői út 79-83. (a kis SHELL kút után, a Sárkány Center előtt közvetlenül...)(Az udvarban leghátul)

stadigabi oldala

Köszönöm :) Kár hogy Pest nekem "vidék" :D

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek!

Segítene nekem is valaki tempomatos ügyben?!Honnan tudom,hogy az enyémbe lehet-e,milyen kell,hogyan kell,egyszerű-e,vagy komoly belenyúlást igényel?

Előre is köszönöm!

Kormányburkolat leszed (nekem nem kellett, mert a burkolatot, mint egy előbőrt hátra lehet húzni - vigyázz, csak egyszer húzd :)), alánéz és ha van ott egy szabadonálló 4 pines csatlakozód, akkor valszeg nyert ügyed van. Jól be tud csúszni hátra, lehet, h kotornod kell. Ha ott van, mák, ha nincs ott, akkor esélyes a vezetékelés. A kuplung felett pedig a kuplungkapcsolót keresd, ez is kell hozzá. Nekem minden benne volt, csak a kar kellett és a programozás. Régebben volt itt kép is valahol, pontosan hogy néz ki a kormánynál lévő 4 pines csati.

Link to comment
Megosztás:

Kormányburkolat leszed (nekem nem kellett, mert a burkolatot, mint egy előbőrt hátra lehet húzni - vigyázz, csak egyszer húzd :)), alánéz és ha van ott egy szabadonálló 4 pines csatlakozód, akkor valszeg nyert ügyed van. Jól be tud csúszni hátra, lehet, h kotornod kell. Ha ott van, mák, ha nincs ott, akkor esélyes a vezetékelés. A kuplung felett pedig a kuplungkapcsolót keresd, ez is kell hozzá. Nekem minden benne volt, csak a kar kellett és a programozás. Régebben volt itt kép is valahol, pontosan hogy néz ki a kormánynál lévő 4 pines csati.

Nekem g astra z16xe-s 2002 vasam van!

Ezzel elöbbre jutottál infó ügyben?

Link to comment
Megosztás:

múszerfalba, középkonzolba milyen izzót rakjak be nem értek a ledesitéshez, ezért normál izzót keresnék de ha van kicsit erősebbet mint a jelenlegi az jó volna. Sajnos kezd mindenhol kiégni, igy lesz mit cserélni. Mondjuk lehet egy jó autó villamosságira kellene bizni, de nem ismerek megbizhatót, aki ráadásul nem arany árban dolgozik. Addigra meglenne a drl is azt is kötteti szeretném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Corsa D topicból ruccantam át, hogy hátha tudtok nekem segíteni?

A kesztyűtartóba szeretnék világítást csinálni, de nincs bevezetékelve, legalábbis én nem találom. A kérdésem a következő, meg tudná-e nekem nézni valaki, hogy mikor kap áramot a lámpa (állandóan, csak gyújtáson, esetleg csak akkor, ha a parklámpa is ég), mert a szivargyújtó világításáról szeretném vinni a delejt, de az a Corsán csak akkor pislákol, ha a parklámpa is ég. Vajon a kesztyűtartóé is így üzemel?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.