Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Bocs, ha láma kérdés, de azért felteszem.

2005-ös twp 1,4-re szereltem fel vonóhorgot. A műszerfalba betettem a visszajelző izzóját, de nem működik, nincs kiépítve a kábelezése. Nem kínlódok vele, valahová beteszek egy külső visszajelzőt. Most jön a kérdés: ugye ebbe a hagyományos ledes vissszajelző kell, s nem can bus-os? S mi az, hogy egy, ill. két áramkörös, s nekem melyik kell? Esetleg valami beszerelési segítséget is megköszönnék.

A G Astra nem CAN-Buszos, neked egy hagyományos visszajelző elektronika kell, és ha nem tévedek elég az egyáramkörös (A különbség az, hogy a két áramkörösnél külön van a két oldalnak vezeték, és mindkét körre külön kell bekötni, az egyáramköröst pedig a kapcsoló elé kötik, ahol még mindkét oldalinak átfolyik az árama. Azokhoz kell kétáramkörös, ahol a kapcsoló már nem közvetlenül kapcsolja az áramot az izzóknak.), úgy gondolom ennek még hagyományosan van megoldva az irányjelző kapcsolása, de holnap azért ránézek a kapcsolási rajzra (ha addig nem erősít vagy cáfol meg valaki). Ebben az esetben az irányjelző kapcsolóra menő áram vezetéket kell megszakítani, és közé bekötni az elektronikát, kell hogy adjanak hozzá leírást, hogy melyik vezetéket pontosan hova kell kötni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs, ha láma kérdés, de azért felteszem.

2005-ös twp 1,4-re szereltem fel vonóhorgot. A műszerfalba betettem a visszajelző izzóját, de nem működik, nincs kiépítve a kábelezése. Nem kínlódok vele, valahová beteszek egy külső visszajelzőt. Most jön a kérdés: ugye ebbe a hagyományos ledes vissszajelző kell, s nem can bus-os? S mi az, hogy egy, ill. két áramkörös, s nekem melyik kell? Esetleg valami beszerelési segítséget is megköszönnék.

megterhelted hátul 21 W-al ?????

az égő jó amit betekertél a műszerfalba, csak azért mert én majdnem lemondtam róla mire kiderült, hogy az égő amit megfogtam rossz volt.

Égő csere, és működött

Link to comment
Megosztás:

A G Astra nem CAN-Buszos, neked egy hagyományos visszajelző elektronika kell, és ha nem tévedek elég az egyáramkörös (A különbség az, hogy a két áramkörösnél külön van a két oldalnak vezeték, és mindkét körre külön kell bekötni, az egyáramköröst pedig a kapcsoló elé kötik, ahol még mindkét oldalinak átfolyik az árama. Azokhoz kell kétáramkörös, ahol a kapcsoló már nem közvetlenül kapcsolja az áramot az izzóknak.), úgy gondolom ennek még hagyományosan van megoldva az irányjelző kapcsolása, de holnap azért ránézek a kapcsolási rajzra (ha addig nem erősít vagy cáfol meg valaki). Ebben az esetben az irányjelző kapcsolóra menő áram vezetéket kell megszakítani, és közé bekötni az elektronikát, kell hogy adjanak hozzá leírást, hogy melyik vezetéket pontosan hova kell kötni.

Köszi szépen. A segítséget is, s ha holnap ránézel ...azt is.

Link to comment
Megosztás:

megterhelted hátul 21 W-al ?????

az égő jó amit betekertél a műszerfalba, csak azért mert én majdnem lemondtam róla mire kiderült, hogy az égő amit megfogtam rossz volt.

Égő csere, és működött

Én is lemondtam már róla, az általad említetteken túl vagyok, azok rendben vannak.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen. A segítséget is, s ha holnap ránézel ...azt is.

Most megnéztem, tévedtem, a multitimer vezérli az irányjelzőrelét két teljesen különálló körön, úgyhogy neked egy két áramkörös visszajelzőt kellene venni. Ennek a bekötéséhez meg szerintem a biztosítéktábla mögött lehetne leghamarabb egy helyen megtalálni a két oldalra elmenő vezetékeket az irányjelzőkhöz. Viszont így első ránézésre nekem irtó nagy szívásnak tűnik ott azt a részt annyira kiborítani, hogy hozzá lehessen férni valamihez, szerintem érdemes volna még egy kört futni ezzel a gyári visszajelzővel, mert az utólagos sem tűnik egyszerű menetnek.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is tetszik ez egy jó megoldás csak azt nem tudom a G Astrába miért nem tették be, ha már az Opel mérnökei kitalálták.Szerintem még opcióban sincs ennél a típusnál ez a lehetőség.

A G Astra 1998-as model, nem fejlesztették már tovább, sőt butitották. Lásd Classic II.

Link to comment
Megosztás:

pruto írt nekem http://www.opelaus.com/forums/showthread.p...#46;./page4 erről.

Akinek gondja volt, a komfort zárással. (nem húzta fel távirányítóval az ablakot)

Annak ajánlom figyelmébe. Más a kapcsolás is. Nem egy átkötés, és a központi zárak vezérlik.

Akár kulccsal, akár távirányítóval, zárod be az autót, az ablakokat felhúzza.

Kipróbáltam, evvel nem lesznek "para jelenségek".

Bocs közben látom már megcsináltad, köszi mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

És ezt a megoldást akár 40-50 euroért árulják komfort modulként!

Szia!Szerinted ezt az általad leírt utolsó verziót simán applikálhatom zafirába is? 2002-es dti.Nekem eddig ez a legszimpatikusabb verzió.Gondolom nem nagyon van különbség a G astrához képest?Ha távirányítóval zárom akkor nem húzza fel se az ablakokat se a tetőablakokat nem zárja.Ha a kulccsal zárás után jobbra tartom akkor mindent felhúz a tetőt is zárja.

Link to comment
Megosztás:

Szia!Szerinted ezt az általad leírt utolsó verziót simán applikálhatom zafirába is? 2002-es dti.Nekem eddig ez a legszimpatikusabb verzió.Gondolom nem nagyon van különbség a G astrához képest?Ha távirányítóval zárom akkor nem húzza fel se az ablakokat se a tetőablakokat nem zárja.Ha a kulccsal zárás után jobbra tartom akkor mindent felhúz a tetőt is zárja.

Biztos jó, ezek az alkatrészek zafirával egyformák, esetleg a tetőablak miatt nagyobb kondi kell bele.

Link to comment
Megosztás:

pruto írt nekem http://www.opelaus.com/forums/showthread.p...#46;./page4 erről.

Akinek gondja volt, a komfort zárással. (nem húzta fel távirányítóval az ablakot)

Annak ajánlom figyelmébe. Más a kapcsolás is. Nem egy átkötés, és a központi zárak vezérlik.

Akár kulccsal, akár távirányítóval, zárod be az autót, az ablakokat felhúzza.

Kipróbáltam, evvel nem lesznek "para jelenségek".

Szia! Működik a kulccsal a reteszelés zárása is? Az átkötéses verziónál nekem csak az hiányzik, más gondom nincs vele.

Ha ez megoldja ezt is, akkor megépítem!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.