Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Nyugodtan megépítheted. Ami előtte működött, az ezután is működni fog!

A kapcsolás miatt: ez csak a központi zárak jelével vezérelve, leválasztva, kapcsolja az ablakfelhúzót.

Köszi! Szuper, akkor nekiesek jövő héten. Vagyis ha sikerül alkatrészt szereznem időben.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Fényszoróim felpolírozva, költség 0 ft. Fényszoró kapcsoló átalakítva, költség 80ft mikrokapcsi, pillanatragasztó stb. Két h3-as izzó kétszer 799ft. minden sirály, relé bedugva/most dudám nincs/ de NEM VILÁGÍT:) ötlet? mit mérjek? mivel? hol? a relétábla mögé hogy látok be? ötlet erre?

Link to comment
Megosztás:

Egy apró beleszólás ablakzáráshoz:

A B Vectra fórumon is többen átalakították ablakzárósra a távirányítást, ott úgy működik, hogy első nyomásra csak az ajtók záródnak, másodikra - mikor reteszel és élesíti a riasztót - felhúzza az ablakokat is. Én is beépítettem az enyémbe és azóta is tökéletesen működik.

Nem tudom, hogy Astrához átültethető-e de akit érdekel szívesen beteszem ide a kapcsolás és a leírást.

A lényeg, hogy a központi zárnak a reteszelő funkciója vezérli az ablakokat, nem a sima zárás, így megoldható, hogy lezárod de nyitva marad az ablak.

Link to comment
Megosztás:

Egy apró beleszólás ablakzáráshoz:

A B Vectra fórumon is többen átalakították ablakzárósra a távirányítást, ott úgy működik, hogy első nyomásra csak az ajtók záródnak, másodikra - mikor reteszel és élesíti a riasztót - felhúzza az ablakokat is. Én is beépítettem az enyémbe és azóta is tökéletesen működik.

Nem tudom, hogy Astrához átültethető-e de akit érdekel szívesen beteszem ide a kapcsolás és a leírást.

A lényeg, hogy a központi zárnak a reteszelő funkciója vezérli az ablakokat, nem a sima zárás, így megoldható, hogy lezárod de nyitva marad az ablak.

Azt hiszem a diódás verzió így működik itt is. De én kíváncsi vagyok a megoldásra. Hátha lesz negyedik is. És lehet keresztapám Vectrájába is kell beszerelnem mert tetszett neki nagyon hogy az ablakaim felmennek. ;)

Link to comment
Megosztás:

Bocs közben látom már megcsináltad, köszi mégegyszer.

Szia! Tudnál abban segíteni milyen értékű alkatrészeket vegyek? Nehogy elszálljon valami!

Tranzisztorból mekkora Ic áramú kell, illetve kondiból elég a 25V feszültségű, vagy nagyobb a célszerű?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem a diódás verzió így működik itt is.

Megerősítve, valóban így működik.

Nekem épp ez bonyolítja tovább a helyzetet annyiban, hogy a (nem gyári) riasztóm már első gombnyomásra (tehát nem csak reteszelésre) élesedik, és van benne egy belsőtér-érzékelő modul is, tehát hiába szeretném én is azt amit DartVödör cartárs hogy be tudjam zárni ablakfelhúzás nélkül, nálam ez mégsem jó, mert ha egy légy berepül vagy falevél beszáll, akkor máris éktelen visongásba kezd. ;)

Ja és hogy ne legyen egyszerű a helyzet: a beltérérzékelő modult kintről nem tudom kikapcsolni csak az utastérből (gyújtás kell hozzá), ha netán az az eset forogna fent hogy magamra zárom az autót...

Link to comment
Megosztás:

Itt a saját megoldásom:

Ablakfelh_z_saj_t.jpg

Ennek nincs nyugalmi áram felvétele, az eredeti kapcsolás 555 időzítőre épül.

Ez itt van:

Ablakfelh_z_jav_tott.jpg

A Vectra B csatlakozások a központi zár vezérlő/multitimernél:

28/10 - impulzus a reteszeléstől

12/9 - pozitív

28/24 - kimenet az ablakokhoz - amit a kulcs is működtet elfordított helyzetben ha tartjuk

12/11 - negatív

Link to comment
Megosztás:

Én is inkább NE555-ben gondolkodom. Sokkal pontosabb az időzítése, és van lába, amivel "reteszelni" lehet.

Amiről írtam. Csak a kulccsal húzza fel az ablakot.

Ezt nem értettem akkor sem. Reteszelni alapból lehet, és alapból kulccsal felmegy az ablak. Akkor mi a különbség?

Valahol elvesztettem a fonalat....

Link to comment
Megosztás:

(felkapcsolt lámpánál, gyújtáson) Bökd meg a ködlámpa gombot. A műszerek között, középen világítania kell egy zöld ikonnak, a refi mellett balra.

Jobbra pedig a hátsó ködlámpák visszajelzője van. Sárga ikon.

Ha nyomkodod a gombot, kattog a relé? (kapcsol?)

F12 (15A) benne van? Jó?

Mérni, ezek után, a ködlámpa dugóban.

relé behúz, visszajelző mükszik, bizti megvan. szóval mit mérjek?

Link to comment
Megosztás:

Mérni, ezek után, a ködlámpa dugóban.

Felkapcsolt helyzetben: +12V

A dugó két pontja között. ( ez megy a lámpára)

A műszerekben levő visszajelző is, innen kapja a feszültséget.

Ha van ikon, működik a relé, és az F12 (15A).

Van nincs bekötve a vezetéked, vagy nincs test.

Testvesztés lesz szerintem.

hova és hogy kell kivitelezni egy test bekötést?

Link to comment
Megosztás:

Én azt hittem ez már olyan ami második zárásra zárja az ablakokat. Még nem építettem meg csak tippet adtam Darthwödörnek.

Nekem sincs itthon alkatrészem, most meg minden zárva van. Van még egy alkatrész variáció:

BC-635

470uf

1K

10K

1N4007

ugyanavval a felépítéssel.

Illetve az első verziót nem a piros/sárgára hanem a kék/pirosra kötni.

Majd próbálkozom én is valamelyik jó kell legyen.

Link to comment
Megosztás:

Én azt hittem ez már olyan ami második zárásra zárja az ablakokat. Még nem építettem meg csak tippet adtam Darthwödörnek.

Nekem sincs itthon alkatrészem, most meg minden zárva van. Van még egy alkatrész variáció:

BC-635

470uf

1K

10K

1N4007

ugyanavval a felépítéssel.

Illetve az első verziót nem a piros/sárgára hanem a kék/pirosra kötni.

Majd próbálkozom én is valamelyik jó kell legyen.

Mi lesz a gyakorlati különbség ha a kék/pirosra lesz kötve? Azt hiszem én inkább megvárom míg kikisérletezitek, bár már megrendeltem az alkatrész csomagot az első verzióhoz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem. Mivel a központi zár jelével vezérli, és nincs további feltétel (nincs több bekötési pont), rögtön felhúzza az ablakot.

BC635 már 1A-es tranzisztor. Több is a bázis árama. Ezért kell kisebb (10K) ellenállás, és nagyobb (470uF) kondenzátor.

Esetleg, nem tudod, melyik a második zárás érintkezője?

A fekete/kék az, ez csak az ajtók motorjához megy. Az a baj, hogy ezen az első zárásra is van jel mA-es, másodikra viszont 12v.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.