Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hy All

Mire kell figyelni elektromos ablak beszerelésnél ? van valami trükk ? vagy ki a mechanikus és PLUG & PLAY :devlish:

Sikerült ma korrekt áron beszerezni mindent így nem tudtam nemet mondani :lol:

Semmi extra, annyi, hogy máshova esnek a szegecselési pontok, de úgyis adja magát. Kicsit szar kivenni az üveget pl. ha egyedül vagy, de a második ajtó már gyerekjáték volt :D Gyári bontottat vettél egyébként?

Link to comment
Megosztás:

Edelényben vettem... tegnap berágtam :lol: és kerül amibe kerül alapon 4500/pár ,tuti hogy van olcsóbban de most nem érdekelt :D

tuti hogy kevesebbet bír...

na meg van bennem egy para... nagyobb fény nagyobb hő... vagy nem??

szóval károsodik-e a lámpatest??

Nyugi, semmi baja nem lesz a lámpának! Miért rágtál be?

Link to comment
Megosztás:

Ma raktam osram silverstar +50% égőket ... hát valami döbbenetes a sima izzóhoz :lol:

Még régen nekem is volt a tompítottban az előző Astrámban, sajna nem sokat bírt, kb. 3 hónap :D Ott a sima izzó sem bírt nagyon többet...1 nap különbséggel halálozott el a bal és jobb oldal. Most a refiben használok H7-es GE Sportlight izzókat, elég jó fénye van annak is. Sokkal jobb, mint egy sima 500 Ft-os izzó. Azt hiszem 3000 Ft/pár körül van.

Link to comment
Megosztás:

Még régen nekem is volt a tompítottban az előző Astrámban, sajna nem sokat bírt, kb. 3 hónap :lol: Ott a sima izzó sem bírt nagyon többet...1 nap különbséggel halálozott el a bal és jobb oldal. Most a refiben használok H7-es GE Sportlight izzókat, elég jó fénye van annak is. Sokkal jobb, mint egy sima 500 Ft-os izzó. Azt hiszem 3000 Ft/pár körül van.

ez elég szomorú ha csak 3 hónapot bírnak :D

Link to comment
Megosztás:

oksi ,ez rendben van ... a nyomtatóba a patron se véletlenül olyan amilyen. :lol:

de a 2év és a 3 hónap között elég nagy a difi.

itt az égők élettartalmáról beszélnek leginkább elég, ha 31:40-től belenézel...........én még emlékszem a Narva izzókra.

Ha mondjuk 1000 óráról beszélünk akkor egy olyan országban ahol állandóan világítani kell hamar eljön az idő.....

A mocskok biztos tudnának örök életűt is gyártani.

Link to comment
Megosztás:

itt az égők élettartalmáról beszélnek leginkább elég, ha 31:40-től belenézel...........én még emlékszem a Narva izzókra.

Ha mondjuk 1000 óráról beszélünk akkor egy olyan országban ahol állandóan világítani kell hamar eljön az idő.....

A mocskok biztos tudnának örök életűt is gyártani.

egyre gondolunk mi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve az akkus dologra. Nekem 1 éves az akksi ami benne van az ABS lámpa nem szokott kivilágítani csak ha sokáig nem megyek vele de akkor is csak egy nagyon pillanatra. Tehát nekem csak az üzemanyag mutatóm megy le. Dátum óra minden marad azok nem resetelnek. A rádió indításkor kikapcsol de az mikor új volt az akksi akkor is csinálta. Sőt havernak ugyanez a magnója van az övébe is csinálja. Mikor tavaly megvettem az akkut akkor nem csinálta. Nem hinném hogy 1 év alatt egy banner akksi tönkre menne. A családba, cégnél csak ezeket vesszük és nincsen vele gond. Meg ha külső áramforrásról feltöltöm akkor napokig jó. Ezért gondolom hogy az átkozott generátor nem tölt eleget. Csak tudnám miért. Ha gariba visszaviszem és ki is cserélik szerintem az új megint tönkre megy 1 éven beül ha nem tölti fel a generátor. Gondoltam arra is hogy lehet a rövid 8-10 km-s távok naponta oda meg ugyanennyi vissza kevés? Ezért gondoltam ha 14,4et tudna a generátor akkor fel tudna töltődni.

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam arra is hogy lehet a rövid 8-10 km-s távok naponta oda meg ugyanennyi vissza kevés?

ez is elég lényeges dolog... főleg télen

megy a lámpa,elektromos fűtések ,ablaktörlő,hifi.. ,ez nem kevés...legalább is nálam ezek mennek :lol:

én is alapból 10km megyek vele... és ugyanezek a tünetek...

a corsa-nál is megvolt ez, néha rákellet tölteni ,és ment tovább.

szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

direkt úgy van megcsinálva, hogy tönkremenjen, különben nem kellene gyártani folyamatosan!

ha tetszik, ha nem, ez így van kitalálva:

http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c

Alapmű. :devlish: :lol: Érdemes végignézni. És a kérdések: "Miért válik le a cipőm talpa?; Miért fogyaszt ennyit az autóm?; Miért forgalmaznak műanyag nyelvű zárbetétet (tegnap ilyet akartak eladni nekem...)?; Miért romlik el hamar a javíthatatlannak tervezett műszaki cikkem?"; stb. - teljesen feleslegesek... :D

Link to comment
Megosztás:

Ma megváltam a gyári akksimtól 9 évet bírt. Reggel tölteni kellett újra úgy, hogy az autó garázsban áll. :lol:

Banner Starting Bull-t 55Ah vettem 17.500ft-ért 450A az indító árama. 2 év garral. Ennél olcsóbban csak a neten találtam volna.

Az eladó azt mondta, hogy annyit nem fog bírni mint a gyári akksim!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.