Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

én értem....

meg néztem a linket

olyan motor hogy 1.7dti olyan nincs...

az Y17DT mert annak a tempomat kivezetése 62,29,44

elég sok rajzott átnéztem,biztos van még valami mókolás benne ,mert a 23láb (X74 csati) főtengely jeladóhoz megy...

az X73 csatiba nincs 23as láb ami csatlakozik az ecu-hoz ...lehet hogy abba van belerakva

lehet hogy ez a trükk :)

Link to comment
Megosztás:

Jajaj, történt egy kis pitty-putty.

A ködlámpa üvege ugye jól tudom, hogy nem cserélhető?

Ha venni kell, akkor mi a minőségi sorrend? GM, Hella, TYC?

Nincs valakinek elfekvőben egy bal oldali? Igencsak félszemű így a paripa.

TYC a gyári ami nem occcóó

vagy DEPO ami occóó :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen az utólagos jobbos el. tükröt illetve a tükörfűtést vezetékelem. Olyan kérdésem lenne, hogy a fűtést honnan tudom elhozni? Talán a műszerfal szélvédőfűtés kapcsolóról?

Előre is köszi!

Üdv!

A biztitáblánál a reléről. A kapcsoló csak egy vezérlés, a terhelést nem bírná!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Éppen az utólagos jobbos el. tükröt illetve a tükörfűtést vezetékelem. Olyan kérdésem lenne, hogy a fűtést honnan tudom elhozni? Talán a műszerfal szélvédőfűtés kapcsolóról?

Előre is köszi!

Üdv!

Az ajtóátvezető csatlakozóban nincs benne?

Amikor én raktam be a tükröt és az elektromos ablakot,akkor csak az ajtóban lévő kábelköteget kellett cserélni.

Az ajtóig be volt vezetékelve. Kicseréltem a kábelköteget és utána csak össze kellett dugdosni mindent és működött is.

Azt nem értem miért nincs fűtés reléd? Nincs hátsóablak fűtésed?

A tükör a hátsóablak fűtésre van kötve gyárilag. Amikor kikapcsol autómatikusan a hátsóablak fűtés akkor kikapcsol a tükör is.

U.a. a biztosíték is.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtóátvezető csatlakozóban nincs benne?

Amikor én raktam be a tükröt és az elektromos ablakot,akkor csak az ajtóban lévő kábelköteget kellett cserélni.

Az ajtóig be volt vezetékelve. Kicseréltem a kábelköteget és utána csak össze kellett dugdosni mindent és működött is.

Azt nem értem miért nincs fűtés reléd? Nincs hátsóablak fűtésed?

A tükör a hátsóablak fűtésre van kötve gyárilag. Amikor kikapcsol autómatikusan a hátsóablak fűtés akkor kikapcsol a tükör is.

U.a. a biztosíték is.

Sajnos nincs, 2003as évjáratig szinte minden ki van húzva az ajtókig, még talán a légzsák is. (néztem olyan 2002es astra g-t amiben full fapad volt kp zár klíma semmi, de az ajtóig ki volt vezetékelve minden).

DarthVödörrel már megbeszéltük hogy 4 vezeték hiánycikk az ajtóig. amit vettem a bontóban abban benne van. de most csatifejet vettem és abból bányásztam ki a csatikat. Az ő számozása szerint teszem be majd az én fejembe a csatikat.

A fűtés fogalmam nincs hogy oldom meg, de valahogy meg kell oldanom. a könyv szerint tájékozódom, miszerint is a 41.-es biztosíték "Fűthető külső visszapillantó tükrök".

Egy reléről megy a hátsó szélvédő és a tükörfűtése is?!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs, 2003as évjáratig szinte minden ki van húzva az ajtókig, még talán a légzsák is. (néztem olyan 2002es astra g-t amiben full fapad volt kp zár klíma semmi, de az ajtóig ki volt vezetékelve minden).

DarthVödörrel már megbeszéltük hogy 4 vezeték hiánycikk az ajtóig. amit vettem a bontóban abban benne van. de most csatifejet vettem és abból bányásztam ki a csatikat. Az ő számozása szerint teszem be majd az én fejembe a csatikat.

A fűtés fogalmam nincs hogy oldom meg, de valahogy meg kell oldanom. a könyv szerint tájékozódom, miszerint is a 41.-es biztosíték "Fűthető külső visszapillantó tükrök".

Egy reléről megy a hátsó szélvédő és a tükörfűtése is?!

Valóban így volt! Az enyém 2003-as és tök egyszerű volt a beépítés pedig full alap volt az autó csak klíma és kp.zár volt benne.

Én úgy tudom, hogy ugyanaz a relé. Legalábbis amikor én raktam be a tükröt akkor se biztosíték (ebben nem vagyok annyira biztos) se relé (ez biztos) nem kellett.

Link to comment
Megosztás:

Valóban így volt! Az enyém 2003-as és tök egyszerű volt a beépítés pedig full alap volt az autó csak klíma és kp.zár volt benne.

Én úgy tudom, hogy ugyanaz a relé. Legalábbis amikor én raktam be a tükröt akkor se biztosíték (ebben nem vagyok annyira biztos) se relé (ez biztos) nem kellett.

igen, sajna mind a kettő kell.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs, 2003as évjáratig szinte minden ki van húzva az ajtókig, még talán a légzsák is. (néztem olyan 2002es astra g-t amiben full fapad volt kp zár klíma semmi, de az ajtóig ki volt vezetékelve minden).

DarthVödörrel már megbeszéltük hogy 4 vezeték hiánycikk az ajtóig. amit vettem a bontóban abban benne van. de most csatifejet vettem és abból bányásztam ki a csatikat. Az ő számozása szerint teszem be majd az én fejembe a csatikat.

A fűtés fogalmam nincs hogy oldom meg, de valahogy meg kell oldanom. a könyv szerint tájékozódom, miszerint is a 41.-es biztosíték "Fűthető külső visszapillantó tükrök".

Egy reléről megy a hátsó szélvédő és a tükörfűtése is?!

A fentebb linkelt rajz szerint, amit le is fordítottál, külön reléje van. Azt kéne betenned, és onnan kiépíteni. Ezek szerint a két relé vezérlése csak a közös.

Sajnos úgy néz ki, hogy a régebbiekben sincs mindben minden kivezetékelve, tesómék 2000-es autójába készülünk elektromos ablakot meg tükröt betenni, múltkor vetettem egy pillantást az ajtócsatlakozóra, nem volt nálam a kép, hogy melyik érintkező micsoda, de emlékezetből úgy tűnik, hogy abban meg semmi nincs benne. Sógorom vett a hátsó ajtókhoz nyitásérzékelő gombokat, azoknak se találtuk meg a vezetékét, pedig a burkolatot is megbontottuk az oszlopon, lehet az sincs benne. De a ködlámpának meg pl. benne volt. Elég változatos vezetékkötegekkel jöttek ezek ki úgy látszik.

Boltban próbálkozott már valaki érintkezőket venni az ajtócsatlakozókba? Teljesen reménytelen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy tudja-e valaki, milyen időrelé kell a fényszóró mosóhoz, amitől csak 1-2 másodpercig működik? Utólag tettem be a lámpamosót ezért hiányzik belőle. Van egy szatyornyi opel relém, de nem mindről tudom, hogy melyik mire jó. Tudna valaki cikkszámot vagy weboldalt erről a reléről és a lábkiosztásokról? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm!

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

Megmagyarítottam, mert nem vágom az angolt. Még egy kérdés, mivel nekem nincs fűtés gyárilag se az 5A-s bizti se a fűtés relé nincs a táblában. Ilyen relét hol tudok venni? Ebben még tudnál segíteni nekem? vagy csak gyári ?

Köszi, Üdv!

Szia!

Én még Cromaxban vettem ilyen relét(én bontotat vettem), itt van amit írtak (neked is ugyanez a relé kell)

Relé fényszóró As98-05,Cr00-06 :

Új: 1.978 Ft - kedv. 1.701 Ft

bontott : 880 Ft

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: raktam a kocsiba mélyládát meg erősítőt. Nem olyan nagy cucc csak 350W. A baj az, hogy ha megyek éjszaka akkor elég látványosan a zene ütemére halványulnak a fényszórók meg minden ami világít a kocsiban. Meg ha például bekapcsolom az elakadásjelzőt akkor is. Ez természetes vagy valami az elektronikában haldoklik? Esetleg akkumulátor vagy feszültségszabályozó?

Józan ésszel nem gondolnám, hogy ekkora áramfelvételtől ennek ilyen látványosnak kellene lenni. Jóval nagyobb zenéhez szoktak kondenzátort rakni, csak legalábbis úgy tudom.

Valami ötlet? Előre is köszi ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.