Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Olyan volt neki (onnan tudom hogy tőlem vette ;)), csak gondolom már eléggé bemattult a búrája...

Igen,ha jól emlékszem talán a nyár végén tettem ide fel képet róla,végül is a képen másképpen látszik,igazából ha pont olyan szögben érte a nap,akkor lehetett látni,hogy picit be mattult,de különben szemből még nem volt annyira feltűnő. :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyen rácsom van nekem is

Amit belinkeltem lámpa az njoy?Mert amit kinéztem az teljesen fekete

Amúgy ezek között az utángyártott fényszórók közűl van olyan gyártó ami kerülendő?

Gondolom a gyári Hella a legjobb,a többi közűl(Depo,Bosch,TYC stb.)melyiket ajánlanátok?

Fekete betétest szeretnék mindenképp

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ezek között az utángyártott fényszórók közűl van olyan gyártó ami kerülendő?

Gondolom a gyári Hella a legjobb,a többi közűl(Depo,Bosch,TYC stb.)melyiket ajánlanátok?

Fekete betétest szeretnék mindenképp

Depo jó fekete betétesből, teljesen korrekt. Jó most ne űber gyári lámpát várj... De teljesen használható... Érdemes megvétel után szétolvasztani újra összeragasztani valami jó ragasztóval.. Akkor nem fog párásodni sem! Én így csináltam semmi gond vele. Esetleg ha meg felpattan 1 kavics vagy valami olcsón tudod pótolni őket. Szerintem megéri.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen rácsom van nekem is

Amit belinkeltem lámpa az njoy?Mert amit kinéztem az teljesen fekete

Az Njoy-nak csak a belső keret része fekete, a vaterás linken látható Hella magic color-nak pedig a foncsor alsó recés része is festett (sötétített). Szerintem ez a legszebb lámpa, persze a fekete gyári xenon után :)

Link to comment
Megosztás:

Az Njoy-nak csak a belső keret része fekete, a vaterás linken látható Hella magic color-nak pedig a foncsor alsó recés része is festett (sötétített). Szerintem ez a legszebb lámpa, persze a fekete gyári xenon után :)

Ez milyen típusnak volt a gyári fényszórója?A teljes sötétités nem befolyásolja a fényvetést?
Link to comment
Megosztás:

Nem mert a foncsor tükröző része nem sötétített. A Hella Magic Colors nem gyári fényszóró, egyfajta tuningelemként lehetett megvenni a G Astrához, de méregdrágán. Sztem amúgy a legszebb nem projektoros fényszóró, és mivel Hella, a minőségre sem lehet panasz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ködlámpa beépítésen gondolkozok, így el kezdtem keresni a motortérben mi hol is van, esetleg mennyire van ki vezetékelve.

Ezt a csatlakozót találtam a kocsival szemben állva a jobb oldalán egy másik vezeték alá beakasztva.

A kérdésem, hogy ez lenne a ködlámpa csatlakozója, ha nem akkor mi lehet ez? Z14XE

Köszi előre is.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_1_2_9bosf18nu3.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_1_2_uy0lhzv3j1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap egyszer csak észrevettem, hogy nem működik a kilométerórám. A fordulatszámmérő és az összes többi mutató működik, de a sebességmérő nem, az össz- és napi kilomérterszámláló is folyamatosan ugyanazt az értéket mutatja, nem számol. Kicsit gyanús, és máshol is olvastam, hogy létező jelenség lehet, hogy egy új autórádió beszereléséhez szorosan köthető a jelenség (Blaupunkt Toronto 420BT), bár a szerelés után egy közeli benzinkútig elmentem és csak onnan elindulva vettem észre. Mit lehet tenni ha tényleg a rádió a ludas? Laikusként megoldható, vagy keressek egy autóvillamossági szerelőt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem, hogy ez lenne a ködlámpa csatlakozója, ha nem akkor mi lehet ez? Z14XE

Köszi előre is.

De bizony ám hogy az ;) Már csak egy bizti és egy relé no meg egy ködlámpás világításkapcsoló kell neked és lest is rajta 12V.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap egyszer csak észrevettem, hogy nem működik a kilométerórám. A fordulatszámmérő és az összes többi mutató működik, de a sebességmérő nem, az össz- és napi kilomérterszámláló is folyamatosan ugyanazt az értéket mutatja, nem számol. Kicsit gyanús, és máshol is olvastam, hogy létező jelenség lehet, hogy egy új autórádió beszereléséhez szorosan köthető a jelenség (Blaupunkt Toronto 420BT), bár a szerelés után egy közeli benzinkútig elmentem és csak onnan elindulva vettem észre. Mit lehet tenni ha tényleg a rádió a ludas? Laikusként megoldható, vagy keressek egy autóvillamossági szerelőt?

Kösd le a rádióról a sebesség (WEG) jelet mert zárlatos, nálam is ez volt a gond!

Link to comment
Megosztás:

Kösd le a rádióról a sebesség (WEG) jelet mert zárlatos, nálam is ez volt a gond!

Én is köszönöm a gyors választ. Utána is néztem gyorsan, ha jól értem az A1-es csatlakozóról van szó, azt kéne kiiktatni valahogy. Ez adná a jelet a sebességfüggő hangerő-szabályozónak, de ebben a rádióban nincs ilyen funkció, az A1-en a rádió kézikönyve szerint "Sub Out GND" van. Nem lesz gond ha ezt kikötöm?

Link to comment
Megosztás:

Még meg kell küzdened a lökhárító kivágásával!

Ha leveszed a lököst akkor a belső oldalon meg van a vágás vonala.

A vonalon belül vágj és inkább utána finomíts még rajta!

Saját tapasztalat!

Igen tudom, azt hiszem nekem is ehhez kell a legtöbb bátorság majd, hogy nekiálljak kivágni.

Amúgy olvastam a Te leírásodat Tempomat ügyben. Hát sajnos olyan téren nincs szerencsém a kábelekkel mint a ködlámpánál. Meg ahogy néztem kuplung kapcsoló sincs.

A kormány burkolatot még nem szedtem le szóval arról a csatiról nem tudok nyilatkozni egyenlőre.

Egy biztos hűthető kesztyűtartó nem lesz...Nincs csőcsonk Delphinél...

Link to comment
Megosztás:

Ha lambdaszonda haldoklik, de még nem halt meg teljesen, akkor milyen hibákat okoz? Nem lehet, hogy csak elkoszolódik? Most néztem, az új ára húzós. (65e)

túlzott fogyasztás

vagy túl kevés

csökkent menetteljesítmény

szegény vagy dús keverék

ha kell tudok jobb árban ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ködlámpa beépítésen gondolkozok, így el kezdtem keresni a motortérben mi hol is van, esetleg mennyire van ki vezetékelve.

Ezt a csatlakozót találtam a kocsival szemben állva a jobb oldalán egy másik vezeték alá beakasztva.

A kérdésem, hogy ez lenne a ködlámpa csatlakozója, ha nem akkor mi lehet ez? Z14XE

Köszi előre is.

http://www.kephost.c..._9bosf18nu3.jpg

http://www.kephost.c..._uy0lhzv3j1.jpg

Ezek szerint csak én nem vagyok ködlámpa rajongó?:D Az enyémen van ködlámpa, mégsem használom soha, pedig ezen a télen is volt köd gazdagon. Ha tényleg köd van, úgysem látok semmit, mindegy hány lámpát kapcsolok...

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint csak én nem vagyok ködlámpa rajongó? :D Az enyémen van ködlámpa, mégsem használom soha, pedig ezen a télen is volt köd gazdagon. Ha tényleg köd van, úgysem látok semmit, mindegy hány lámpát kapcsolok...

Hát őőőő izééé... Nem kimondottan a ködlámpa miatt, csak lehet engem is elkapott az "extra" láz és amit az előttem kettővel lévő tulaj nem rendelt bele azt most én pótlom :w00t:

Ennek a topiknak az első 240 oldalát 2 és fél nap alatt kivégeztem, hogy mit lehetne még.... :w00t:

Tudom ez beteges.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint csak én nem vagyok ködlámpa rajongó? :D Az enyémen van ködlámpa, mégsem használom soha, pedig ezen a télen is volt köd gazdagon. Ha tényleg köd van, úgysem látok semmit, mindegy hány lámpát kapcsolok...

Szia!

Ezt a kijeléntésedet megcáfolom.

Saját tapasztalatom szerint mivel Én reggel még sötétben indulok el a munkahelyemre,estére szintén sötétben jövök haza (persze csak téli időszakban),ködben ha bekapcsolom a ködfényszórót,észrevehetően jobban látni az út padkát,és magát az utat is előttem.

Igaz nem kilóméterekre látni el,de ködben amúgy is lassabban közlekedik az ember (már akinek van annyi esze,és most senkit nem akartam megsérteni).

De mégegyszer jelzem,ez az Én tapasztalatom.

Kinek a pap,kinek a papné....nekem a lánya,mert az még fiatal. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.