Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

hát a féknyereg a szar...

valami nemtudni milyen féknyereg van az autóján, és a csuszkák ki vannak kopva, és zörög fék menet közbern.

mivel ezt már nem gyártják, igy nyerget kéne cserélni....

Tehát akkor ő csak azért szív, mert rossz cuccot vásárolt össze, nem? :)

Link to comment
Megosztás:

Na most én arra gondoltam, hogy egy törött opelről átörökiteni az enyémre..ez elvben meg gyakorlatban is kivitelezhető, csak nem tudom merre induljak el, ha aktuálissá válik a dolog. A Schillerrel beszéltem pár hete, azt mondták majd hivnak...azóta se történt semmi...valószinű a kolega elfelejtette, mert a céggel nagyon meg vagyok elégedve!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok cartársak!

Valaki lenne oly kedves és készítene egy fényképet az ötajtós hátsó lámpájának vezetékeléséről? Útálom ezt a szót, de alternatív világítási megoldáson dolgozom és nagyon érdekelne a fék/helyzetjelző izzó bekötése (azaz melyik a test és melyik a +)

Köszönet!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok cartársak!

Valaki lenne oly kedves és készítene egy fényképet az ötajtós hátsó lámpájának vezetékeléséről? Útálom ezt a szót, de alternatív világítási megoldáson dolgozom és nagyon érdekelne a fék/helyzetjelző izzó bekötése (azaz melyik a test és melyik a +)

Köszönet!

azt ki lehet mérni, nem??? :)

Link to comment
Megosztás:

azt ki lehet mérni, nem??? :)

Igen ki lehet! Az is jó, ha valaki kiméri, de képről végig tudom követni a + és a test útját. Nekem nincs ilyen ótóm, csak a régebbi, abban meg külön van... Gyanítom, hogy a perem lesz a test és a két kis pötty a két +, de biztos szeretnék lenni ebben :)

Link to comment
Megosztás:

Igen ki lehet! Az is jó, ha valaki kiméri, de képről végig tudom követni a + és a test útját. Nekem nincs ilyen ótóm, csak a régebbi, abban meg külön van... Gyanítom, hogy a perem lesz a test és a két kis pötty a két +, de biztos szeretnék lenni ebben :)

Ezt jól sejted. Abban az izzóban két szál van, az egyik 5W-os (helyzetjelző) a másik 21W-os (fék). Ezt ha minden kötél szakad, eccerü fényerő megítéléssel is meg lehet mondani, melyik-melyik.

Link to comment
Megosztás:

Ezt jól sejted. Abban az izzóban két szál van, az egyik 5W-os (helyzetjelző) a másik 21W-os (fék). Ezt ha minden kötél szakad, eccerü fényerő megítéléssel is meg lehet mondani, melyik-melyik.

Így van. De kiindulva abból a tényből, hogy az F Astrákban a ködzáró fény kivételével az összes többi fordítva van (a perem a + és a pötty a test), ezért szeretnék róla megbizonyosodni...

Link to comment
Megosztás:

Így van. De kiindulva abból a tényből, hogy az F Astrákban a ködzáró fény kivételével az összes többi fordítva van (a perem a + és a pötty a test), ezért szeretnék róla megbizonyosodni...

Azért lehetsz benne biztos, hogy a test a külső, mert ez a közös pontja a két izzószálnak. Márpedig a helyzetjelző és a fék egymástól függetlenül kell(ene) működjön, és így a melegpont nem lehet közös.

Asszem egyébként a két csatlakozó pötty mérete nem teljesen egyforma, ill. a reteszelő bütykök pozíciója sem szimmetrikus, így elvben nem lehet fordítva berakni a lámpát a foglalatba - de ezzel sokan úgy vannak, mint a rendőrök a logikai játékkal: 90% okos, 10% erős.... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nem tudja valaki megmondani, hogy jelenleg merre kaphatok normális könyöklőt a két ülés közé?

Néztem Ósenbe, de már nincs nekik. :)

Szerintem csak az OPEL-nél próbálkozz, vagy OPEL alkatrész boltban. Én a helyi márkakerben vettem, igaz nem ócsó, de nagyon frankó!!! :)
Link to comment
Megosztás:

Nem tudja valaki megmondani, hogy jelenleg merre kaphatok normális könyöklőt a két ülés közé?

Néztem Ósenbe, de már nincs nekik. :)

Nekem Irmscher van, eBay-ről, kb. 15 volt szállítással (58 EUR) - de megérte, mert abszolút tuti passzol, nagyon kényelmes a kialakítása (jól formázott, nem zavar a váltásban) és bőrből van (no gagyi :( ). És elég jól lehet bele pakkolni. ;)

De amit off-topic ajánlott, lehet, hogy még jobb is, mert az Irmscher fix, míg azt a másikat fel tudod hajtani. A Homasitában kapható darabok viszont nem azonos minőségi kategória... :)

Szerintem a kabrióba a szép bőrkárpitodhoz nagyon nézd meg, milyet veszel - nehogy már ez húzza le az összképet!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is gyári van benne..tavaly 10 ezer kemény valutát szurkoltam le érte! :)
Az nyilván nem gyári lesz, ugyanis a gyári az 50-60e ft! :)

Mellesleg nekem is olyan van mint Off-Topic-nak és nekem tökéletesen bejött! Tök jó!

Én szeretem! (Ákos, a hiba a Te gépedben lesz! :()

Az Opelnál annak 16 pénz az ára, de én megkaptam 8 pénzért (mázlim volt) ugyanis egy ######i elvitte, majd 2 nap múlva visszahozta, hogy ő inkább megveszi a gyárit 50-60e-ért és így beszámolták neki ezt. Így használtan (2 naposan) 8e Ft-ért odaadták! ;)

Link to comment
Megosztás:

Az nyilván nem gyári lesz, ugyanis a gyári az 50-60e ft! :)

Az autókereskedésben (Schiller) rendeltem bele nyomott áron, mikor megvettem a kocsit zsíran..de ettől még lehet, hogy utángyártott..az biztos, hogy nem mozog és tökéletesen betölti azt az úrt, amire szánták. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat. Szétnézek erre-arra. Támpontok már vannak.

Az biztos hogy az ebayen nem szenvedek órákat egy ilyennel. Licit, nézegetés, várás, meg ilyenek.

"Sofort-Kauf"-on vettem 50 ojróért plusz 8 a szállítás. Kb. 10 perc volt Paypal fizetéssel együtt :)

De tényleg inkább nézd meg élőben amit venni akarsz, hogy menjen a bőrhöz... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.