Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Sziasztok!

Öt kérdést szeretnék feltenni A Omega ügyben.

Az első, miért van az hogy a középső szellőzőrostélyokból csak hideg levegő jön, esetleg néha langyos?

A második kicsit összetettebb, ha esetleg már volt róla szó akkor bocsánat, én vagyok a béna, de nem találtam.

Szóval nekem is ingadozik az alapjárat és olvastam hogy alapjárati motor tisztítás, EGR szelep tisztítás megoldhatja a gondot.

A kérdésem hogy ezek merre vannak a motortérben? Esetleg egy képet a helyükről, van e valami trükk a ki beszerelésnél? stb...

Persze azt is olvastam hogy falsot is szívhat, annak nem fogok nekilátni, akkor ingadozzon :-)

De ezeket a tisztításokat megpróbálnám, nem vagyok műszaki analfabéta.

Harmadik (egyszerű) kérdés,milyen gyertyát vegyek bele? Ja a motor C20NE.

Négy. Volt már régebben is ilyen Omegám és szerettem kanyarban "nagy gázzal" fordulni, ha ennek kipörög a kereke akkor a jobb hátuljából hangos kopogást hallok. Gondolom pattog a kereke az úton, mitől? Rossz lengéscsillapító, vagy valami más?

Utolsó. Amikor egyesben elindulok a váltókar kb 10-15 centit kileng, biztos tudjátok mire gondolok. Le van szakadva valamelyik motor vagy váltótartóbak?

Vagy csak elgyengülnek ezek? Érdemes ezekből bontottat venni, persze megnézem milyen állapotban van!

Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat a kérdésdömpingért!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Öt kérdést szeretnék feltenni A Omega ügyben.

Az első, miért van az hogy a középső szellőzőrostélyokból csak hideg levegő jön, esetleg néha langyos?

A második kicsit összetettebb, ha esetleg már volt róla szó akkor bocsánat, én vagyok a béna, de nem találtam.

Szóval nekem is ingadozik az alapjárat és olvastam hogy alapjárati motor tisztítás, EGR szelep tisztítás megoldhatja a gondot.

A kérdésem hogy ezek merre vannak a motortérben? Esetleg egy képet a helyükről, van e valami trükk a ki beszerelésnél? stb...

Persze azt is olvastam hogy falsot is szívhat, annak nem fogok nekilátni, akkor ingadozzon :-)

De ezeket a tisztításokat megpróbálnám, nem vagyok műszaki analfabéta.

Harmadik (egyszerű) kérdés,milyen gyertyát vegyek bele? Ja a motor C20NE.

Négy. Volt már régebben is ilyen Omegám és szerettem kanyarban "nagy gázzal" fordulni, ha ennek kipörög a kereke akkor a jobb hátuljából hangos kopogást hallok. Gondolom pattog a kereke az úton, mitől? Rossz lengéscsillapító, vagy valami más?

Utolsó. Amikor egyesben elindulok a váltókar kb 10-15 centit kileng, biztos tudjátok mire gondolok. Le van szakadva valamelyik motor vagy váltótartóbak?

Vagy csak elgyengülnek ezek? Érdemes ezekből bontottat venni, persze megnézem milyen állapotban van!

Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat a kérdésdömpingért!

1 minden omega középen csak hideget csinál elég sok német autó van így kitalálva nemtudom miért hülyeség...

2 egér szelep nincs benne alapjárati motor pedig a szívócsonknál van a pillangószelepnél.

3 nemtom

4 nekem a gátló csere megoldotta

5 ezt nemtudom kérem kapcsolja ki :rolleyes: ettől függetlenül a családba kettő darab omegából egyikse csinált ilyet, de ha le lenne szakadva a váltó akkor nem csak egyesbe csinálná inkább a kulissza környékét nézném meg, hogy mi van ott, de ha valaki találkozott már ilyennel jön és kijavít.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Hülyék ezek a németek!

Le kell szednem előtte valamit? Látom egyből azt az alapjárati motort? Egyáltalán hogy néz ki?

Csinálja más fokozatban is csak akkor gondolom már nincs akkora ereje hogy feltűnő legyen, de a kezem általában a váltón van és érzem hogy gázadáskor illetve elvételkor jobbra balra mozog.

Link to comment
Megosztás:

1 minden omega középen csak hideget csinál elég sok német autó van így kitalálva nemtudom miért hülyeség...

2 egér szelep nincs benne alapjárati motor pedig a szívócsonknál van a pillangószelepnél.

3 nemtom

4 nekem a gátló csere megoldotta

5 ezt nemtudom kérem kapcsolja ki :rolleyes: ettől függetlenül a családba kettő darab omegából egyikse csinált ilyet, de ha le lenne szakadva a váltó akkor nem csak egyesbe csinálná inkább a kulissza környékét nézném meg, hogy mi van ott, de ha valaki találkozott már ilyennel jön és kijavít.

Javítom önmagam mert a gyertyát megnéztem

Bosch WR7DC - 0.7mm

Champion RN9YCC - 0.8mm

NGK BPR6ES - 0.7mm

Link to comment
Megosztás:

Halu!

1. Alakitsd át a középszellözést, és akkor meleg fog ott is jönni!

Én még nem csináltam meg, de hallottam már több opelest.

2. Dieselem van, nem tudom.

3. UA.

4.Szerintem féltengelyt kéne megnézni, nekem ugyanezt csinálta.

5.Váltókulisszánál keresd a hibát, de igazából nehezen javítható!

Sziasztok!

Öt kérdést szeretnék feltenni A Omega ügyben.

Az első, miért van az hogy a középső szellőzőrostélyokból csak hideg levegő jön, esetleg néha langyos?

A második kicsit összetettebb, ha esetleg már volt róla szó akkor bocsánat, én vagyok a béna, de nem találtam.

Szóval nekem is ingadozik az alapjárat és olvastam hogy alapjárati motor tisztítás, EGR szelep tisztítás megoldhatja a gondot.

A kérdésem hogy ezek merre vannak a motortérben? Esetleg egy képet a helyükről, van e valami trükk a ki beszerelésnél? stb...

Persze azt is olvastam hogy falsot is szívhat, annak nem fogok nekilátni, akkor ingadozzon :-)

De ezeket a tisztításokat megpróbálnám, nem vagyok műszaki analfabéta.

Harmadik (egyszerű) kérdés,milyen gyertyát vegyek bele? Ja a motor C20NE.

Négy. Volt már régebben is ilyen Omegám és szerettem kanyarban "nagy gázzal" fordulni, ha ennek kipörög a kereke akkor a jobb hátuljából hangos kopogást hallok. Gondolom pattog a kereke az úton, mitől? Rossz lengéscsillapító, vagy valami más?

Utolsó. Amikor egyesben elindulok a váltókar kb 10-15 centit kileng, biztos tudjátok mire gondolok. Le van szakadva valamelyik motor vagy váltótartóbak?

Vagy csak elgyengülnek ezek? Érdemes ezekből bontottat venni, persze megnézem milyen állapotban van!

Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat a kérdésdömpingért!

Link to comment
Megosztás:

minden omega középen csak hideget csinál elég sok német autó van így kitalálva nemtudom miért hülyeség...

Nem csak az Omega hanem a Kadett, Corsa, Vectra, Calibra, stb... is, mégpedig szándékosan.

Azért van ez így mert állítólag így akarták kiküszöbölni hogy a sofőr elaludjon menet közben a nagy melegben. A legtöbb amit tehetsz hogy lezárod azt a szellőzőnyílást.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak az Omega hanem a Kadett, Corsa, Vectra, Calibra, stb... is, mégpedig szándékosan.

Azért van ez így mert állítólag így akarták kiküszöbölni hogy a sofőr elaludjon menet közben a nagy melegben. A legtöbb amit tehetsz hogy lezárod azt a szellőzőnyílást.

rekord-senator nem ilyen...... :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Öt kérdést szeretnék feltenni A Omega ügyben.

Az első, miért van az hogy a középső szellőzőrostélyokból csak hideg levegő jön, esetleg néha langyos?

A második kicsit összetettebb, ha esetleg már volt róla szó akkor bocsánat, én vagyok a béna, de nem találtam.

Szóval nekem is ingadozik az alapjárat és olvastam hogy alapjárati motor tisztítás, EGR szelep tisztítás megoldhatja a gondot.

A kérdésem hogy ezek merre vannak a motortérben? Esetleg egy képet a helyükről, van e valami trükk a ki beszerelésnél? stb...

Persze azt is olvastam hogy falsot is szívhat, annak nem fogok nekilátni, akkor ingadozzon :-)

De ezeket a tisztításokat megpróbálnám, nem vagyok műszaki analfabéta.

Harmadik (egyszerű) kérdés,milyen gyertyát vegyek bele? Ja a motor C20NE.

Négy. Volt már régebben is ilyen Omegám és szerettem kanyarban "nagy gázzal" fordulni, ha ennek kipörög a kereke akkor a jobb hátuljából hangos kopogást hallok. Gondolom pattog a kereke az úton, mitől? Rossz lengéscsillapító, vagy valami más?

Utolsó. Amikor egyesben elindulok a váltókar kb 10-15 centit kileng, biztos tudjátok mire gondolok. Le van szakadva valamelyik motor vagy váltótartóbak?

Vagy csak elgyengülnek ezek? Érdemes ezekből bontottat venni, persze megnézem milyen állapotban van!

Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat a kérdésdömpingért!

1 arra már kaptál választ :rolleyes:

2 nekem ugyan ezt csinálja, de csak néha. csakhogy nekem 3000-es kilengése van egyszer 500 aztán hirtelen 3000. azért volt mert a benzincsövek, vákumcsöveg és az összes levegőcső ki volt repedve, és falsot szívott. a légmennyiségszabályzónak a csöve pedig el volt szakadva hajlatba .Érdemes az összes gumicsövet kicserélni, és akkor nincs vele gond.

3 erre kaptál választ

4 én először a hátsó futómű szilentet nézném mert nekem ugyan olyan hangot adott mikor erősebb gázt adtam. szét volt szakadva a szilent ami a kasztnihoz fogatja a lengőkart

5 ott vagy a kulissza vagy a váltó-és váltókar találkozásánál van valami szerintem. mondjuk ha én gázt adok, akkor a kasztni is mozog kicsit :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem lenne kérdésem, hogy a fűtésem meg sem nyikkan. A belső ventillátort nem kapcsolja be a kapcsolo. nah most vagy a kapcsoló krepált be, vagy a ventillátor motor?! (amugy hol találom a ventillátor motort? ) a szélvédő alatt a motortérben ahogy a corsa-nal, vagy az utastérben a műszerfal legmélyén?

Link to comment
Megosztás:

Nem csak az Omega hanem a Kadett, Corsa, Vectra, Calibra, stb... is, mégpedig szándékosan.

Azért van ez így mert állítólag így akarták kiküszöbölni hogy a sofőr elaludjon menet közben a nagy melegben. A legtöbb amit tehetsz hogy lezárod azt a szellőzőnyílást.

Úgy hítta a német, hogy hideg fej, meleg láb... Hosszútávon hasznos tényleg, hogy ott nem a bágyasztó meleg jön pl télen, mikor amúgy fűtesz 1000el...

Link to comment
Megosztás:

Nekem lenne kérdésem, hogy a fűtésem meg sem nyikkan. A belső ventillátort nem kapcsolja be a kapcsolo. nah most vagy a kapcsoló krepált be, vagy a ventillátor motor?! (amugy hol találom a ventillátor motort? ) a szélvédő alatt a motortérben ahogy a corsa-nal, vagy az utastérben a műszerfal legmélyén?

esetleg biztosíték??????

Link to comment
Megosztás:

előkerült az elveszett.......milyen az idő a déli féltekén?

ott nem hinném,hogy kell a fűtés.

Hogyne kéne, tegnap reggel 13 fok volt.. brrr... párás ködös... egész éjjel esett :rolleyes:

Most is vihar van... mondjuk napközben 25 fok is volt.. napon legalább 30nak érzed.. de télen kell a fűté...

Lehet itt is egy B2es Omegát veszek... Mert a 3,8as Rekordról lemaradtam :D

1,6 os Rekord automatával meg vhogy nem hoz lázba :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Ebben nincsen előtétellenállás?

nah ezt a kérdésedet passzolom. megtaláltam a ventillátort, és eléggé szorul. ennek ugy kéne forognia, hogy huhhh. ha kicsit is meglököm. ez meg rettenetesen feszül. már csak az a kérdés hogy hogyan vadászom ki :rolleyes: VALAKINEK ÖTLETE???

Link to comment
Megosztás:

Megvan a hiba forrása fűtőventillátor ügyileg, ha bárkinek gondja lenne---

a gond az volt, hogy a fokozatokat egy kütyü vette, amin keresztül jut a feszültség a ventillátor motorba (ez a kütyü a motoron van ilyen béna felfogatással. ) nah az égett el!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.