Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

20 körül vettem elsőkerék csapágyat (nem gyári) pár éve, és ki is cseréltem csak két célszerszámom nem volt, úgyh. azokat autószerelő haveremmel kellett hozatnom küccsönbe, a nagymuterhoz a féltengely végén crova+torx a három tartócsavarhoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elegge nyikorog a fekem elol. Ferrodo betetek vannak bent. Gondoltam kiveszem megtisztitom megnezem hatha latok rajta valamit.

A konyv szerint nyomatekkulcsal kell meghuzni ujra a nyerget. Akkor inkabb vigyem el a szerelomhoz a kocsit, mert nekem olyan nincs.

Koszi!

Link to comment
Megosztás:

ha már itt tartunk, nem G astra, de ahhoz használnám fel, igy felmerül a kérdés

H-s astra 1.9 cdti vagy más, 308mm-eres első féktartó bak külön kapható? bontóban keresgéljek inkább?

elméletileg a cikkszáma ez: 93179706

Ha van cikkszám az nem azt jelenti, hogy lehet kapni külön?

(nem cinikus a kérdés hanem érdeklődő)

Link to comment
Megosztás:

Hogy tud szebben gyorsulni? :lol:

úgy hogy nem ránt, torpan egyet x fordulatonként, lassan éri el a fordulatot ahonnét meglódul hogy már úgy érzed kiszállsz és megtolod hogy segíts neki :lol:

Ezzel szemben odalépsz neki nem torpan és szépen leadja a maga kis öszvérerejét :P

Link to comment
Megosztás:

Ha van cikkszám az nem azt jelenti, hogy lehet kapni külön?

(nem cinikus a kérdés hanem érdeklődő)

csak egy fórumról másoltam a cikkszámot, és mivel én magam is egy forgalmazónál melózok (shimano) igy tudom, hogy attól hogy valaminek van cikkszáma még nembiztos, hogy kapható is :lol:

Nekem is ez jutott eszembe... meg is néztem, van külön, az új ára ~30e Ft szalonból...

kösz az infot!

30k nem túl sok pénz, még 15k a két féktárcsa + betét ebay-ről

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik ez a szép egyenletes gyorsulás aminek eddig örültem valami ismét beárnyékolta!

Helyzet a következő: elkezdek gyorsítani, kb 2500-nál olyan hang jelentkezik mintha sportkipufogó lenne rajta és mintha egy szimszont üveghangik húzatnék......Elérek egy sebességet és kb 3200-as fordulatot tartok, minden ok normális hang, de amiko visszaengedem a gázt ismét sportkipufogó hangja lesz.....Vajon mi lehet a baj?

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik ez a szép egyenletes gyorsulás aminek eddig örültem valami ismét beárnyékolta!

Helyzet a következő: elkezdek gyorsítani, kb 2500-nál olyan hang jelentkezik mintha sportkipufogó lenne rajta és mintha egy szimszont üveghangik húzatnék......Elérek egy sebességet és kb 3200-as fordulatot tartok, minden ok normális hang, de amiko visszaengedem a gázt ismét sportkipufogó hangja lesz.....Vajon mi lehet a baj?

am új EGÉR van benne?

vagy pucolva lett csak? pedig beszéltünk már róla tudom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerbusztok

Olajszűrő cserekor tömítő gyűrűt is cserélni kell? (5650964-re gondolok)

Köszi

Jobb helyen a szűrővel együtt jár tömítő gyűrű is. Amúgy szerintem nem volna lényeges cserélni, ha nincs megkeményedve vagy nem szakad el letekeréskor.

Link to comment
Megosztás:

Zsír ÚJ!

Csak nem tudom h ez a sportos üveghang minek a következménye/eredménye

és ebben a sportos üveghang tartományban nincs semmi torpanás fulladás sem rángatás?

vagy lehet azért lenne mert ki lett pucolva a fojtószelepház is? és a lerakódott időszak hangjához szoktál? de lehet ez butaság :lol: hallani kellene mit művel.

Link to comment
Megosztás:

és ebben a sportos üveghang tartományban nincs semmi torpanás fulladás sem rángatás?

vagy lehet azért lenne mert ki lett pucolva a fojtószelepház is? és a lerakódott időszak hangjához szoktál? de lehet ez butaság :lol: hallani kellene mit művel.

Semmi torpanás semmi rángatás, minden oké, csak ez a hang van.

Olyan mintha üveghangig húzatnál vmit de közben csak 3000 a ford., és ha visszaengedem a gázt elkezd lassulni a gép ez a hang megmarad akkor is kicsit olyan sportkipufogó hatása van

Link to comment
Megosztás:

Semmi torpanás semmi rángatás, minden oké, csak ez a hang van.

Olyan mintha üveghangig húzatnál vmit de közben csak 3000 a ford., és ha visszaengedem a gázt elkezd lassulni a gép ez a hang megmarad akkor is kicsit olyan sportkipufogó hatása van

pfuu hát hallod :lol:

Levegőszűrő miatt volt még ismerősömnek érdekes hangja mert nem volt merevítés és összegyűrte. de viszont attól minden fordulaton olyannak kellene lennie. vagy a levegőcső lyukas lenne v.hol. Nem tudom pajti

uhuhu szerinted? :lol:

Link to comment
Megosztás:

pfuu hát hallod :lol:

Levegőszűrő miatt volt még ismerősömnek érdekes hangja mert nem volt merevítés és összegyűrte. de viszont attól minden fordulaton olyannak kellene lennie. vagy a levegőcső lyukas lenne v.hol. Nem tudom pajti

uhuhu szerinted? :P

Levegőcső lyukas lenne? nem hiszem nem rég volt szűrő csere és azóta nem mentem sokat és semmi extra igénybevételt nem kapott a gép......

Már kezdem unni, hogy mindig van valami baja :lol:

Lassan már olyan elkeseredett vagyok hogy kiveszem belőle az illatosítót és belegurítom a Körösbe :lol: :lol: :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Levegőcső lyukas lenne? nem hiszem nem rég volt szűrő csere és azóta nem mentem sokat és semmi extra igénybevételt nem kapott a gép......

Már kezdem unni, hogy mindig van valami baja :lol:

Lassan már olyan elkeseredett vagyok hogy kiveszem belőle az illatosítót és belegurítom a Körösbe :lol: :lol: :P :lol:

Ne fogd fel ilyen drasztikusan! Sajnos ami elromolhat az el is romlik :S Amúgy meg akármilyen autót veszel mindegyiknek van valami gyíkja! még a drága Prémium márkáknál is! csak annyi a különbség hogy 2x annyiba kerül hozzá minden!

ugyan ennyi baja van egy VW, Seat, Mitsu, Toyota és még sorolhatnám, tudom mert mindegyik munkahelyemen hoztak mindenféle márkát valamilyen nyűggel.

De még mindig jobban jársz mintha vennél egy új autót amit használsz mondjuk 5-6 évig és elbuksz rajta x millió ft-ot! vagy ha hitelre akkor a sok kamatot is! Az astrádra viszont ha 10 évig is használod még akkor sem költesz ennyit!

Engem ez vigasztal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.