Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

A könyvben megtalálod, most én sem emlékszem rá. Egyébként Szüleimnak Z14XEP 5 ajtós, 2007.12 havi (az enyém Z14XE Caravan 2004.12.), és Apu eddigi legjobb átlagfogyasztása 5,7 l/100 km volt (Veszprém-Várpalota viszonylatban dolgozott pár hónapig az ősszel), az enyém pedig 6,2 országúton olyan 500 km alatt. A fogyasztás egyébként kizárólag jobbláb- és akaratfüggő. Csak ezt sokan elfelejtik...

Ha lesz eredmény megosztom.

Link to comment
Megosztás:

A fogyasztás egyébként kizárólag jobbláb- és akaratfüggő.

Azért nem kizárólag...

Rengeteg minden számít az útviszonyoktól és az aktuális forgalmi helyzettől kezdve az időjáráson át egészen addig hogy milyen gumi van az autódon, ezt már így lassan másfél millió levezetett kilóméterrel asszem sikerült kitapasztalnom. De persze az is számít hogy mennyire nyomod a gázt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyot csalódtam ma az Opelba!

Ma is minden előjel nélkül leállt az autó majd kb 15.-k indításra indult újra be hiba kód természetesen nincs!

Az Opel szervízbe majdnem kiröhögtek, hogy ennek semmi baja miért cirkuszolok, csak azért mert mindig leáll minden ok nélkül.....

Kényeztettem a legjobb olajjal, gyári alkatrészekkel, fűtött garázsban tároltam és ez a hála szomorú, hogy még a "szak"szervízben sem tudtak mit mondani.....

Link to comment
Megosztás:

Nagyot csalódtam ma az Opelba!

Ma is minden előjel nélkül leállt az autó majd kb 15.-k indításra indult újra be hiba kód természetesen nincs!

Az Opel szervízbe majdnem kiröhögtek, hogy ennek semmi baja miért cirkuszolok, csak azért mert mindig leáll minden ok nélkül.....

Kényeztettem a legjobb olajjal, gyári alkatrészekkel, fűtött garázsban tároltam és ez a hála szomorú, hogy még a "szak"szervízben sem tudtak mit mondani.....

Hát lehet,hogy mostohábban kellene bánnod vele.Biztos nem azt szokta meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Neked fehér vagy valami krém színű a lapát nekem fekete.

Lehet hogy a világos színű jobb anyagból van.

Amíg nem lesz kész addig lehúztam a csatit, ne menjen a kávédaráló :lol:

fehéres-krémes színű, sajnos az enyémet is pár hete épp kiszedtem, mert gondoltam a klapnin lévő szivacs szagát érzem, amikor belső kringetésen van és kimostam, de meg kellett állapítanom, hogy most már a másik oldalon is el kezdett berepedni...kapott rá 2db kábelkötözőt, hjogy ne tudjon kinyilni, ha még 5 évet kibír, akkor elég jól bírta...mert ugyebár a gép a 12.évét tapossa... :lol:

most olvasom, hogy ide jössz szinte a szomszédba...onnan erősen láthatod hol dolgozom... :P

Link to comment
Megosztás:

Ez szerintem pech, Valamelyik paramétere az alkatrésznek vagy a kapcsolódó alkatrészeknek a tűrésmező egyik széléhez eshetett, aztán pont így jött össze.

te ezt annyira tudod....de elárulom gépészmérnőkként, gyártástechnológusként, CNC programozóként, gépjárműtechnikusként....Én sem akarok felvágni, de ez van :lol: ..szóval ez nem egyedi eset és mindeki tud róla..ez még a G nél is "széria hiba" volt....az pedig hogy meddig tart kihúzni 2 csapot a klapni végéből nem gondolom, hogy órákban kellene mérni...mivel még iylen a kezedben nem volt, így nem tudhattad, de te is el tudod képzelni...lehet akár 2 perc is...magát a házat kiszedni a hosszabb (ezt adják kompletten a klapnival), de aki már nem először csinálja és szervízbe dolgozik egy teljes ilyen művelet max fél óra..de uhuhu szerintem tud nyilakozni ennek a norma idejéről....

Szóval egy szó, mint 100 ez régi probléma...már 98 óta fenn áll és nem változtattak semmi mást, mint a CL2-esekbe még rosszabb anyagból rakták a klapnit vagy a mozgatómotor "védelmi" elektronikája más, de tele van ezzel a fórum...szóval ez nem egyedi hiba...semmi olyan nem állja meg a helyét, hogy mert épp peched volt....ez el van szúrva benne és kész.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyot csalódtam ma az Opelba!

Ma is minden előjel nélkül leállt az autó majd kb 15.-k indításra indult újra be hiba kód természetesen nincs!

Az Opel szervízbe majdnem kiröhögtek, hogy ennek semmi baja miért cirkuszolok, csak azért mert mindig leáll minden ok nélkül.....

Kényeztettem a legjobb olajjal, gyári alkatrészekkel, fűtött garázsban tároltam és ez a hála szomorú, hogy még a "szak"szervízben sem tudtak mit mondani.....

nem minden "szak"szervíz szervíz, de vannak olyanok is akik sokkal jobban értenek hozzá, mint némely szervízben..sajnos nem mindíg ott találod meg a megfelelő választ és megoldást....keresd uhuhu-t vagy wessz-t egyikőjük Szakszervízben dolgozik a másik pedig "igazi" gyakorlati szakember...ha ők ketten nem tudnak hozzásegíteni a megoldáshoz, akkor azt már nem autónak kell nevezni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem minden "szak"szervíz szervíz, de vannak olyanok is akik sokkal jobban értenek hozzá, mint némely szervízben..sajnos nem mindíg ott találod meg a megfelelő választ és megoldást....keresd uhuhu-t vagy wessz-t egyikőjük Szakszervízben dolgozik a másik pedig "igazi" gyakorlati szakember...ha ők ketten nem tudnak hozzásegíteni a megoldáshoz, akkor azt már nem autónak kell nevezni! :lol:

az a baj, hogy nincs hibakód, és igazából nem tudom, hogy hol keressem a hibát.......

Link to comment
Megosztás:

Azért nem kizárólag...

Rengeteg minden számít az útviszonyoktól és az aktuális forgalmi helyzettől kezdve az időjáráson át egészen addig hogy milyen gumi van az autódon, ezt már így lassan másfél millió levezetett kilóméterrel asszem sikerült kitapasztalnom. De persze az is számít hogy mennyire nyomod a gázt... :lol:

Persze igazad van, de ezeket nem tudod befolyásolni. Hogy hozzátegyek még valamit a listához, az útvonalak jellege is számít. Nekem az utóbbi 400 km ilyen hideg időben városi 3-4 km-ekből jött össze. Reggel hideg autóval 3 km, utána haza szintén 3 km szintén hideg autóval. Gyakorlatilag 400 km szivatóval... Le sem merem írni, tegnap mennyiért tankoltam és milyen fogyi jött ki...

De továbbra is fenntartom, hogy előrelátó vezetéstechnikával és óvatos fék- és gázpedál kezeléssel viszont nagyon sokat lehet hozni rajta.

Link to comment
Megosztás:

te ezt annyira tudod....de elárulom gépészmérnőkként, gyártástechnológusként, CNC programozóként, gépjárműtechnikusként....Én sem akarok felvágni, de ez van :P ..szóval ez nem egyedi eset és mindeki tud róla..ez még a G nél is "széria hiba" volt....az pedig hogy meddig tart kihúzni 2 csapot a klapni végéből nem gondolom, hogy órákban kellene mérni...mivel még iylen a kezedben nem volt, így nem tudhattad, de te is el tudod képzelni...lehet akár 2 perc is...magát a házat kiszedni a hosszabb (ezt adják kompletten a klapnival), de aki már nem először csinálja és szervízbe dolgozik egy teljes ilyen művelet max fél óra..de uhuhu szerintem tud nyilakozni ennek a norma idejéről....

Szóval egy szó, mint 100 ez régi probléma...már 98 óta fenn áll és nem változtattak semmi mást, mint a CL2-esekbe még rosszabb anyagból rakták a klapnit vagy a mozgatómotor "védelmi" elektronikája más, de tele van ezzel a fórum...szóval ez nem egyedi hiba...semmi olyan nem állja meg a helyét, hogy mert épp peched volt....ez el van szúrva benne és kész.. :lol:

Az első hozzászólásomban írtam, hogy valóban nem ismerem pontosan ezt a lapát témát, de továbbra is fenntartom, hogy nem véletlenül megy az ipar arra, amerre.

Egyébként kétlem, hogy lenne egy olyan alkatrész kiszerelésének hivatalos normaideje, amit elvileg a gyári ajánlás szerint szerelt egységként kell cserélni.

Továbbá fenntartom azt a véleményemet is, hogy az egyszeri könyvelő (pl.) jobban jár a márkaszervízben, ha cserélik az egész hóbelebancot, mintha kibarkácsolnák neki. Nyilván aki otthon szerelget, annak ez szívás. De sajnos ezeket a dolgokat nem az itthoni szerelgetős emberekre tervezik. Ezért írtam egy másik hozzászólásban, hogy az autógyárak nem foglalkoznak a másodlagos piacokkal.

Egyébként a gyárnak akkor érheti igazán szó a háza elejét, ha a H-nál is megvan ugyanez a probléma. Ha megvan, akkor az tényleg autógyári hiba, de ha kijavították (akár konstrukciós módosítás akár anyagcser útján) akkor nem szólhatunk semmit, hiszen mindenki tudja, hogy a G 1998-as konstrukció (illetve akkor váltotta az F-et, szóval inkább 1995-1996) és ilyen szempontból az élete a H-val véget ért, hiszen Németországban nem tudod újonnan megvenni...

Azt, hogy peched van, arra írtam, hogy az autó nincs 2 éves. Ez tényleg kicsit korai, még akkor is, ha alapvető típushiba.

Egyébként PEACE :lol:

Link to comment
Megosztás:

fehéres-krémes színű, sajnos az enyémet is pár hete épp kiszedtem, mert gondoltam a klapnin lévő szivacs szagát érzem, amikor belső kringetésen van és kimostam, de meg kellett állapítanom, hogy most már a másik oldalon is el kezdett berepedni...kapott rá 2db kábelkötözőt, hjogy ne tudjon kinyilni, ha még 5 évet kibír, akkor elég jól bírta...mert ugyebár a gép a 12.évét tapossa... :lol:

most olvasom, hogy ide jössz szinte a szomszédba...onnan erősen láthatod hol dolgozom... :lol:

Az erőműbe?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is előjött az a hiba, ami már annyi ASTRA-s életét megkeserítette. Kigyulladt a motorelektroika hibát jelző lámpa. Az autó alapjáraton sem jár mindig szépen, néha rángat egy kicsit. Aztán gyorsulásnál, ha még hideg a motor, vagy egy kicsi emelkedőn megyek, az egyik hengert letiltja a rendszer, és el kezd villogni a hibalámpa, plusz rángatni az autó . Újraindítás esetén a hiba elmúlik, legalábbi egy időre, és utána lutri, hogy előjön-e ismét.

Főleg városban járok vele, és rövid utakon, tudom, hogy ez nem tesz jót neki. Amikor kimentem a pályára meghuzatni, fél perc után 4-ezres fordulaton is elkezdett villogni a hibalámpa, így nem erőltettem tovább a dolgot. Ja, és tavaly télen is gondom volt ezzel, tavasztól őszig meg hibamentes volt a vas.

Próbálkoztunk a szerelővel mindennel:

- gyári gyertyára csere

- trafó csere

- EGR szelep lezárva

- fojtószelep ház tiszta

- meg ami nem jutott most eszembe:)))

Tudom, hogy régen sokszor volt ez téma a fórumon, de visszaolvasásra nem igazán találtam megoldást, bár az is igaz, hogy a többszáz oldalt nem tudtam végigolvasni.

Van esetleg valakinek ötlete, javaslata, hogy most hol keresgessünk? Valahogy az az érzésem, hogy pitiáner hiba okozhatja a problémát, de egyelőre nem találtuk meg.

Előre is köszönöm

Cs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is előjött az a hiba, ami már annyi ASTRA-s életét megkeserítette. Kigyulladt a motorelektroika hibát jelző lámpa. Az autó alapjáraton sem jár mindig szépen, néha rángat egy kicsit. Aztán gyorsulásnál, ha még hideg a motor, vagy egy kicsi emelkedőn megyek, az egyik hengert letiltja a rendszer, és el kezd villogni a hibalámpa, plusz rángatni az autó . Újraindítás esetén a hiba elmúlik, legalábbi egy időre, és utána lutri, hogy előjön-e ismét.

Főleg városban járok vele, és rövid utakon, tudom, hogy ez nem tesz jót neki. Amikor kimentem a pályára meghuzatni, fél perc után 4-ezres fordulaton is elkezdett villogni a hibalámpa, így nem erőltettem tovább a dolgot. Ja, és tavaly télen is gondom volt ezzel, tavasztól őszig meg hibamentes volt a vas.

Próbálkoztunk a szerelővel mindennel:

- gyári gyertyára csere

- trafó csere

- EGR szelep lezárva

- fojtószelep ház tiszta

- meg ami nem jutott most eszembe:)))

Tudom, hogy régen sokszor volt ez téma a fórumon, de visszaolvasásra nem igazán találtam megoldást, bár az is igaz, hogy a többszáz oldalt nem tudtam végigolvasni.

Van esetleg valakinek ötlete, javaslata, hogy most hol keresgessünk? Valahogy az az érzésem, hogy pitiáner hiba okozhatja a problémát, de egyelőre nem találtuk meg.

Előre is köszönöm

Cs.

Szia!

Nekem a gondom ugyan ez volt. Min 98-as benzint tankoltam bele, azzal nem volt jellemző. Első körben Te is próbálj magasabb oktánszámot, hátha csak a lerakódások szívatnak.

Link to comment
Megosztás:

Még valami az én bajommal kapcsolatban is.

Ugye most adott, hogy összefolyt a hűtővíz meg az olaj. Szerintetek tehetett-e nagyobb kárt a mociban, mert valamennyit biztos így mentem vele.

Illetve nekem si volt volt mostanában több gondom, elment az erő, le 3 hengeresedd, motor hiba villog, kód 0304, nehezen indult néha, kuplung kinyomásra leállt. Ezek már mind emiatt lehettek, vagy msá felé is nézelődni kell és még drágább lesz. Illetve valakinek tapasztalata költségeket illetően? Ha mondjuk hengerfej tömítés?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is előjött az a hiba, ami már annyi ASTRA-s életét megkeserítette. Kigyulladt a motorelektroika hibát jelző lámpa. Az autó alapjáraton sem jár mindig szépen, néha rángat egy kicsit. Aztán gyorsulásnál, ha még hideg a motor, vagy egy kicsi emelkedőn megyek, az egyik hengert letiltja a rendszer, és el kezd villogni a hibalámpa, plusz rángatni az autó . Újraindítás esetén a hiba elmúlik, legalábbi egy időre, és utána lutri, hogy előjön-e ismét.

Főleg városban járok vele, és rövid utakon, tudom, hogy ez nem tesz jót neki. Amikor kimentem a pályára meghuzatni, fél perc után 4-ezres fordulaton is elkezdett villogni a hibalámpa, így nem erőltettem tovább a dolgot. Ja, és tavaly télen is gondom volt ezzel, tavasztól őszig meg hibamentes volt a vas.

Próbálkoztunk a szerelővel mindennel:

- gyári gyertyára csere

- trafó csere

- EGR szelep lezárva

- fojtószelep ház tiszta

- meg ami nem jutott most eszembe:)))

Tudom, hogy régen sokszor volt ez téma a fórumon, de visszaolvasásra nem igazán találtam megoldást, bár az is igaz, hogy a többszáz oldalt nem tudtam végigolvasni.

Van esetleg valakinek ötlete, javaslata, hogy most hol keresgessünk? Valahogy az az érzésem, hogy pitiáner hiba okozhatja a problémát, de egyelőre nem találtuk meg.

Előre is köszönöm

Cs.

Ahogy Atis25 kolléga is írta minimum 98 oktán. De azért ha jelenleg ilyen gány a helyzet kínáld meg 1-2 tank V-powerrel Racingel 100 oktán!! továbbá 3000 ford alatt ne válts el! ha ez megvolt akkor mehet bele a 98. vagy Evo Neo (MOL) aztán majd tavasszal vissza lehet állni 95-re! ezt valahogy szokd meg illetve városban maximum 3. fokozatig kapcsolj fel. én is csak városban járok mint te a telet sajnos csak így tudom túlélni. ha a vezetési stílust betartod szép lassan kitisztul majd a motor.

Link to comment
Megosztás:

Még valami az én bajommal kapcsolatban is.

Ugye most adott, hogy összefolyt a hűtővíz meg az olaj. Szerintetek tehetett-e nagyobb kárt a mociban, mert valamennyit biztos így mentem vele.

Illetve nekem si volt volt mostanában több gondom, elment az erő, le 3 hengeresedd, motor hiba villog, kód 0304, nehezen indult néha, kuplung kinyomásra leállt. Ezek már mind emiatt lehettek, vagy msá felé is nézelődni kell és még drágább lesz. Illetve valakinek tapasztalata költségeket illetően? Ha mondjuk hengerfej tömítés?

Előre is köszi!

Most már nem 3 hengeresedik? meg szünt a sárga lányka?

nem tudsz képet küldeni erről a vízösszefolyásos habos dologról? Mert nekem gyanús, nem tudom elképzelni egy ennyit futott autóról.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Atis25 kolléga is írta minimum 98 oktán. De azért ha jelenleg ilyen gány a helyzet kínáld meg 1-2 tank V-powerrel Racingel 100 oktán!! továbbá 3000 ford alatt ne válts el! ha ez megvolt akkor mehet bele a 98. vagy Evo Neo (MOL) aztán majd tavasszal vissza lehet állni 95-re! ezt valahogy szokd meg illetve városban maximum 3. fokozatig kapcsolj fel. én is csak városban járok mint te a telet sajnos csak így tudom túlélni. ha a vezetési stílust betartod szép lassan kitisztul majd a motor.

Köszönöm a válaszokat, megpróbálkozom ezzel.

Üdv.

Cs.

Link to comment
Megosztás:

Most már nem 3 hengeresedik? meg szünt a sárga lányka?

nem tudsz képet küldeni erről a vízösszefolyásos habos dologról? Mert nekem gyanús, nem tudom elképzelni egy ennyit futott autóról.

Nem 3 hengereskedik. Mert nem használom. :lol: Így sárgaság sem gyötri. Egyébként érdekes módon amit legutoljára csinált, hogy kuplung be és leállt, és mikor újraindítottam nehezen is indult, meg nem is ment rendesen, mintha csak 3 henger menne, nem lámpázott. Semmi hibajel nem jött. Majd hétfőn viszem szerelőhöz, addig pihen a garázsban. Nekem is furcsa, hogy folyhat össze víz meg olaj 67 ezernél, de ez van. Sajnos. Képet nem tudok csinálni mert nem nállam van a kocsi, hanem muteréknál garázsban és csak hétvégén megyek. De biztos ez lesz, mert 2 cm-ert lejjebb ment a hűtővíz, meg melegedett is a motor. 2 km után már rendesen meleget fújt, pedig városban mentem csak.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Atis25 kolléga is írta minimum 98 oktán. De azért ha jelenleg ilyen gány a helyzet kínáld meg 1-2 tank V-powerrel Racingel 100 oktán!! továbbá 3000 ford alatt ne válts el! ha ez megvolt akkor mehet bele a 98. vagy Evo Neo (MOL) aztán majd tavasszal vissza lehet állni 95-re! ezt valahogy szokd meg illetve városban maximum 3. fokozatig kapcsolj fel. én is csak városban járok mint te a telet sajnos csak így tudom túlélni. ha a vezetési stílust betartod szép lassan kitisztul majd a motor.

Én sima Vpowert tankolok, de mindig. Az oktánszám 95, de elvileg van benne szeleptisztító adalék.

Ha másra nem is, de a lelkiismeretem megnyugtatására jó, hogy a kokszolódásra hajlamos motornak adok egy kis tisztulási lehetőséget... 6 éve vezetek Asra-kat (X16XEL, Z16XEP) és ezzel a benzinnel sosem volt, dadogás, nemhuzokság, leállokság. Lehet, hogy nem ez az oka, hanem az, hogy dinamikus stílusban vezetek és szeretem húzatni is, de én ezt a benyát már megszoktam.

Link to comment
Megosztás:

Én sima Vpowert tankolok, de mindig. Az oktánszám 95, de elvileg van benne szeleptisztító adalék.

Ha másra nem is, de a lelkiismeretem megnyugtatására jó, hogy a kokszolódásra hajlamos motornak adok egy kis tisztulási lehetőséget... 6 éve vezetek Asra-kat (X16XEL, Z16XEP) és ezzel a benzinnel sosem volt, dadogás, nemhuzokság, leállokság. Lehet, hogy nem ez az oka, hanem az, hogy dinamikus stílusban vezetek és szeretem húzatni is, de én ezt a benyát már megszoktam.

mennyiért vesztegetik most a sima v-power freeze?

Link to comment
Megosztás:

mennyiért vesztegetik most a sima v-power freeze?

Hát ez egy jó kérdés mert utoljára 2009. dec. 31 én tankoltam.

Azóta nem mentünk sehová messzebbre, így a kocsi jobbára a városban kószálgat vagy a garázsban áll.

Mégy 30% benya van.

De általában 17-19 Ft al több amint a sima 95 a Shellen.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez egy jó kérdés mert utoljára 2009. dec. 31 én tankoltam.

Azóta nem mentünk sehová messzebbre, így a kocsi jobbára a városban kószálgat vagy a garázsban áll.

Mégy 30% benya van.

De általában 17-19 Ft al több amint a sima 95 a Shellen.

evot tankolok az elvileg 99 oktán. ahol vételezem ott 339.-

legközelebbi shell en a 95 olyan 325 aszem akkor olyan 340 körül mozoghat nem?

Link to comment
Megosztás:

nah majd ha kiürülök kipróbálom egy 10 litykóval :lol: ha ezalatt nem dadogunk akkor a szelep tisztitó hatása miatt vagy legalábbis időzőjelben, átállok rá :lol:

de arra is gondoltam lehet nem is a benya miatt jó régóta hanem a kicsit akrasszívabb vezetésem miatt :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.