Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma volt az autóm az első szervízen, kombinálva a másik topicban említett vezérműlánc cserével. A motorolajat (Opel szintetikus 5-30 W) vittem, mást nem. Így a komplett szervízdíj 10.600.- Ft volt. Eléggé meglepődtem, mert többre számítottam legalább egy ötössel. Szerintem nagyon korrekt volt!

Link to comment
Megosztás:

Rettenetesen elkezdett nyekeregni a jobb első fékem. Gondolom a fékbetét elkopott. Felhívtam egy szervizt, azt mondják, hogy 16eFt mindennel együtt az első betétek cseréje. Ez reális ár? Ennyiért szokták? Nem sokkallom, csak kiváncsi vagyok mennyi az annyi.

Nem márkaszerviz, 5 éves a kocsi. Ja és azt mondták, hogy inkább ne vigyek betétet, azt nem szeretik beletenni :roll:

Link to comment
Megosztás:

Rettenetesen elkezdett nyekeregni a jobb első fékem. Gondolom a fékbetét elkopott. Felhívtam egy szervizt, azt mondják, hogy 16eFt mindennel együtt az első betétek cseréje. Ez reális ár? Ennyiért szokták? Nem sokkallom, csak kiváncsi vagyok mennyi az annyi.

Nem márkaszerviz, 5 éves a kocsi. Ja és azt mondták, hogy inkább ne vigyek betétet, azt nem szeretik beletenni :roll:

a gyári betét 16.000 ft.....

Link to comment
Megosztás:

a gyári betét 16.000 ft.....

Na igen de nem hiszem, hogy gyári menne bele. Mert ugye 6-7eFt-ért van belenormális minőségű (nem rallizok a kocsival, munkába járok vele) és így soknak tűnik. De nem siránkozom, nem ez volt a szándék, csak érdeklődtem, uhuhu köszönöm az infót!

Link to comment
Megosztás:

Ez azért mókás.

És ha gyárit viszel akkor azt sem szeretik beletenni ?

Esetleg megkérdezhetnéd, hogy ők milyen fékbetétet használnak.

Vagy azt sem szeressék ? :(

Sajnos ez a mondat volt az, ami miatt nem annyira szimpatizálok velük. Gondolom kell a haszon a betéten is. Ez olyan, mintha én azt mondanám, hogy hozott bélyegzőre nem csinálok gumit, csak ha házat is vesz nálam :shock: Na de nem offolok, felhívok egy másik szerelőt inkább :?

Link to comment
Megosztás:

6-7ért biztos nem kapsz bele normális minőségűt. Ha meg nem tudod hogy milyen betétet raknak bele, akkor inkább vidd máshová. Szerintem. :roll:

Khm. Megkérdeztem. Azt mondta a srác, hogy gyárit tesznek bele. Amikor rákérdeztem, hogy "hiszen az magában 16?" akkor azt mondta, hogy 2 féle gyárijuk van, az egyik 16, a másik csak 12 és, hogy ez 30eKM-t bír ki.

Körbejártam: 6500 Ft-LPR, 10280 Ft-Mitex, 10374 Ft -Opel által javasolt betét, márkáját nemtom. Meg van 8eFt is valamilyen.

Azért dilemmázom ennyire, mert szeretnék egy olyan szerelőt találni, akihez később is jószívvel járhatok vissza, ha bármi bajom van. Mivel az előző autóm nem Opel volt, így ahhoz a szerelőhöz nem járhatok, más nemzetiségű kocsikkal foglalkozik :(

Link to comment
Megosztás:

Khm. Megkérdeztem. Azt mondta a srác, hogy gyárit tesznek bele. Amikor rákérdeztem, hogy "hiszen az magában 16?" akkor azt mondta, hogy 2 féle gyárijuk van, az egyik 16, a másik csak 12 és, hogy ez 30eKM-t bír ki.

Körbejártam: 6500 Ft-LPR, 10280 Ft-Mitex, 10374 Ft -Opel által javasolt betét, márkáját nemtom. Meg van 8eFt is valamilyen.

Azért dilemmázom ennyire, mert szeretnék egy olyan szerelőt találni, akihez később is jószívvel járhatok vissza, ha bármi bajom van. Mivel az előző autóm nem Opel volt, így ahhoz a szerelőhöz nem járhatok, más nemzetiségű kocsikkal foglalkozik :(

Nekem a márkaszervízben betett olcsóbb verzió pont 10e km-t birt és 8 ezerbe került. Most vettem inkább ferrodo premiert 4800ért. Utcára asszem ez az egyik legjobb betét.

Link to comment
Megosztás:

Igen, megnéztem és van 15-ért és 9.5-ért eredeti gyári egy Hungária krt-i boltban. uhuhu a nyekergés leginkább a kopás miatt lehet, ugye? Mert most olyan a hangja, mint amikor a villamos fékez. Néha meg is nézem, hogy kocsiban ülök-e vagy tömegközlekedem :(

2 napja jött rá a dili, a jobboldali első csinálja, a bal oldali csendes. És ha balra kanyarodok lassan, akkor is hallok nyöszörgést.

Link to comment
Megosztás:

Igen, megnéztem és van 15-ért és 9.5-ért eredeti gyári egy Hungária krt-i boltban. uhuhu a nyekergés leginkább a kopás miatt lehet, ugye? Mert most olyan a hangja, mint amikor a villamos fékez. Néha meg is nézem, hogy kocsiban ülök-e vagy tömegközlekedem :(

2 napja jött rá a dili, a jobboldali első csinálja, a bal oldali csendes. És ha balra kanyarodok lassan, akkor is hallok nyöszörgést.

Nekem volt mostanában visító nyikorgás nagyon enyhe fékpedálállásnál a bal elsőből, de elmúlt. Valószínűleg egy kis "üvegesedés" vagy hogyismondják volt... :oops: Nálad nem vagyok benne biztos, hogy emiatt nyikorog...

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt mostanában visító nyikorgás nagyon enyhe fékpedálállásnál a bal elsőből, de elmúlt. Valószínűleg egy kis "üvegesedés" vagy hogyismondják volt... :oops: Nálad nem vagyok benne biztos, hogy emiatt nyikorog...

Én is erre gondoltam először sok fórumolvasás után, de nem múlt el és elég rendes hangja van. Viszont ha benézek a felni alá, úgy látom, hogy úgy 5mm-es lehet a vastagsága a betétnek. Ha jól látom...

Link to comment
Megosztás:

Én is erre gondoltam először sok fórumolvasás után, de nem múlt el és elég rendes hangja van. Viszont ha benézek a felni alá, úgy látom, hogy úgy 5mm-es lehet a vastagsága a betétnek. Ha jól látom...

Vedd le a felnit, kormány kiteker és akkor jól látszik hogy még mennyi van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.