Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

...Más: mennyi olajfogyásra számíthatok ezzel az olajjal?

Üdv. mindenkinek.

Gratula a sikerhez!

Egyébként normál használat mellett az 1.2-re nem jellemző a túlzott olajfogyasztás... Szóval elvileg nem kéne ennie nagyon még az 5W30-at sem... De azért figyeld a fogyasztását, sose lehet tudni... főleg az előzmények ismeretében. Remélhetőleg nem fogja enni.

Link to comment
Megosztás:

Még maradt viszont egy apró gondom. Egyrészt melegen nehezebben indul az autó, a másik tünet pedig hogy folyamatosan liftezik az alapjáratom melegen, kb. 600 - 1000 között. Ez normális?

Olvastam itt a fórumon v-milyen pillangószelep tisztításról, lehet hogy az a gond?

Alapjárati motor pucolás kell neki....legalábbis gondolom a tieden is van :?

Link to comment
Megosztás:

Nah, ostoba módon elfelejtettem az előbbi hozzászólásban megkérdezni még amit tudni szeretnék. Szóval, van valakinek infója arról, hogy pontosan mennyi olaj kell az 1,2-be és hogy mekkora a tankja? Minden alkalommal úgy tankolok, hogy kb még harmadig van, nem tudtam még kiszámolni mekkora a teljes tankméret. (ürméret :wink: )

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nah, ostoba módon elfelejtettem az előbbi hozzászólásban megkérdezni még amit tudni szeretnék. Szóval, van valakinek infója arról, hogy pontosan mennyi olaj kell az 1,2-be és hogy mekkora a tankja? Minden alkalommal úgy tankolok, hogy kb még harmadig van, nem tudtam még kiszámolni mekkora a teljes tankméret. (ürméret :wink: )

Köszi

Elvileg 52 liter. De legkönnyebb lemérni úgy, hogy elindulsz 10l tartalék benzinnel kiskannában. Aztán csontra kifogyasztod, beletölt és irány a legközelebbi kút és csurig. És már meg is van.

Link to comment
Megosztás:

Nah, ostoba módon elfelejtettem az előbbi hozzászólásban megkérdezni még amit tudni szeretnék. Szóval, van valakinek infója arról, hogy pontosan mennyi olaj kell az 1,2-be és hogy mekkora a tankja? Minden alkalommal úgy tankolok, hogy kb még harmadig van, nem tudtam még kiszámolni mekkora a teljes tankméret. (ürméret :wink: )

Köszi

olajból 3.6 L szürővel együtt asszem.....

a tank meg 52 L

Link to comment
Megosztás:

Elvileg 52 liter. De legkönnyebb lemérni úgy, hogy elindulsz 10l tartalék benzinnel kiskannában. Aztán csontra kifogyasztod, beletölt és irány a legközelebbi kút és csurig. És már meg is van.

Ezt így tök felesleges...úgy sem fogyasztod el tökig (elvileg) soha, mint írtam, ha felvillan a lámpa akkor bemész a legközelebbi kúthoz és tankolsz, akkor meglátod mennyi kell bele ilyenkor...Én eddig 1x játszottam el, hogy bevillant és mentem még vele 100 km-t simán..igaz akkor már villogott (ha jól emlékszem akkor tankoltam vagy 48 litert bele :(), de biztos ezek alapján, hogy a felvillant lámpa esetén még van legalább benne 10 liter.... :!:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.