Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Nos. Vezérlés felőli főtengelyszimering kicserélve, vízpumpán lévő műanyag csőcsonk lecserélve fémre.

Mindez 1,5 órát vett igénybe, munkadíjjal, anyaggal 6490Ft volt. Ja és le nyomás próbázták a vízrendszert, minden cső ok.

Jelen állapotában ennyi, majd egy fékfolyadék csere lesz esedékes, de akkor már fékfelújítás is lesz.

No igen, a vezérlés oldalit meg lehet úszni ennyiből (is), de a váltó oldalit sajnos messze nem ennyiből javítják...

Szerintem nekem is ez lesz (kell hogy legyen) a következő projekt...

Ez nagyon arra utal:

P2120014.JPG

Ha az olajszivattyú tömítését is cserélni kell, az mennyire bonyolítja meg a dolgot?

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/224/2513/25763/

Itt a 10-esre gondolok...

Felül is vannak gondok:

https://lh5.googleusercontent.com/-FsI42yJX5hQ/VN0YOxrUnxI/AAAAAAAAGmg/ZyxUe7y6b6g/s912/P2120011.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-98VE8SBHMGE/VN0YO09HzYI/AAAAAAAAGo8/05bIZdaUtrE/s912/P2120013.JPG

Szelepfedél tömítés cserénél érdemes a vezérműtengely szimeringeket is cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nekem is ez lesz (kell hogy legyen) a következő projekt...

Ez nagyon arra utal:

Ha az olajszivattyú tömítését is cserélni kell, az mennyire bonyolítja meg a dolgot?

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/224/2513/25763/

Itt a 10-esre gondolok...

Felül is vannak gondok:

https://lh5.googleusercontent.com/-FsI42yJX5hQ/VN0YOxrUnxI/AAAAAAAAGmg/ZyxUe7y6b6g/s912/P2120011.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-98VE8SBHMGE/VN0YO09HzYI/AAAAAAAAGo8/05bIZdaUtrE/s912/P2120013.JPG

Szelepfedél tömítés cserénél érdemes a vezérműtengely szimeringeket is cserélni?

én mindig azt szoktam mondani, hogy ha valamit bontasz aminek van tömítése azt cserélni kell, használt tömítést sosem teszek vissza,

még akkor sem, ha nem eresztett.

nekem vezérlés cserekor az előtte 2 hónappal cserélt főtengely szimeringet megint cseréltettem újra.

és cserélve lett a szelepfedél tömítés is, és ha már arra bontunk legyen cserélve az olajteknő tömítés is, megjegyzem egyiknek sem volt semmi baja!!!

a tömítésekből én Elring gyártmányt vettem.

és persze olaj cserekor is cserélik (remélem tényleg mert odaadom az újat mindig) a csavarnak azt a kis O gyűrűjét is.

ha már arra jársz, én biztos ami biztos alapon cserélném az összeset ami esetleg hibaforrás lehet, jó biztos nem olcsó, de olcsóbb mint kifolyatni az olajat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem most cserélték a Csergőnél (többek között), nem említettek semmi szimeringet amit kéne, valami perselyt cseréltek még ami a környéken volt, de azt még nem tudtam beazonosítani, hogy mi is az.

Link to comment
Megosztás:

én mindig azt szoktam mondani, hogy ha valamit bontasz aminek van tömítése azt cserélni kell, használt tömítést sosem teszek vissza,

még akkor sem, ha nem eresztett.

nekem vezérlés cserekor az előtte 2 hónappal cserélt főtengely szimeringet megint cseréltettem újra.

és cserélve lett a szelepfedél tömítés is, és ha már arra bontunk legyen cserélve az olajteknő tömítés is, megjegyzem egyiknek sem volt semmi baja!!!

a tömítésekből én Elring gyártmányt vettem.

és persze olaj cserekor is cserélik (remélem tényleg mert odaadom az újat mindig) a csavarnak azt a kis O gyűrűjét is.

ha már arra jársz, én biztos ami biztos alapon cserélném az összeset ami esetleg hibaforrás lehet, jó biztos nem olcsó, de olcsóbb mint kifolyatni az olajat.

ugyanígy gondolom én is, régi tömítést nem szabad visszarakni. csak a gond és baj van vele később

Link to comment
Megosztás:

én mindig azt szoktam mondani, hogy ha valamit bontasz aminek van tömítése azt cserélni kell, használt tömítést sosem teszek vissza,

még akkor sem, ha nem eresztett.

nekem vezérlés cserekor az előtte 2 hónappal cserélt főtengely szimeringet megint cseréltettem újra.

és cserélve lett a szelepfedél tömítés is, és ha már arra bontunk legyen cserélve az olajteknő tömítés is, megjegyzem egyiknek sem volt semmi baja!!!

a tömítésekből én Elring gyártmányt vettem.

és persze olaj cserekor is cserélik (remélem tényleg mert odaadom az újat mindig) a csavarnak azt a kis O gyűrűjét is.

ha már arra jársz, én biztos ami biztos alapon cserélném az összeset ami esetleg hibaforrás lehet, jó biztos nem olcsó, de olcsóbb mint kifolyatni az olajat.

A főtengely szimering cseréhez (feltételezem) nem kell az olajszivattyút leszedni.

Én sem gondoltam, hogy használtan visszatetetném.

A kérdésem arra irányult, ha már ott járunk, érdemes-e megbontani azt is.

Az olajteknőn még gondolkodom, hogy azt érdemes lenne azt is leszedni.

De szerintem ez inkább a szimeringből jön.

Nekem most cserélték a Csergőnél (többek között), nem említettek semmi szimeringet amit kéne, valami perselyt cseréltek még ami a környéken volt, de azt még nem tudtam beazonosítani, hogy mi is az.

Nyilván a szelepfedél levételekor sincs megbontva a vezérműtengely szimering.

Csak érdekelne mi a szokás, és hogy érdemes-e, mivel azon az oldalon is látok szivárgást.

A vezérlésbe sajnos nem tudok benézni, még nem vettem E torx-ot...

Apropó, ha a főtengely szimering miatt olajos lett a vezérműszíj, akkor csere?

(nem tudom, mert még nem láttam, hogy mi a helyzet)

Link to comment
Megosztás:

A főtengely szimering cseréhez (feltételezem) nem kell az olajszivattyút leszedni.

Én sem gondoltam, hogy használtan visszatetetném.

A kérdésem arra irányult, ha már ott járunk, érdemes-e megbontani azt is.

Az olajteknőn még gondolkodom, hogy azt érdemes lenne azt is leszedni.

De szerintem ez inkább a szimeringből jön.

én amondó vagyok, ha már ott tart a bontás, és nem eszetlenül drága a tömítés akkor cserélj ott is.(olajszivattyú)

olajteknő tömítést én csak a teljesség miatt cseréltettem,

elvileg azt külön is lehet más alkatrész bontása nélkül is, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

én mindig azt szoktam mondani, hogy ha valamit bontasz aminek van tömítése azt cserélni kell, használt tömítést sosem teszek vissza,

még akkor sem, ha nem eresztett.

nekem vezérlés cserekor az előtte 2 hónappal cserélt főtengely szimeringet megint cseréltettem újra.

és cserélve lett a szelepfedél tömítés is, és ha már arra bontunk legyen cserélve az olajteknő tömítés is, megjegyzem egyiknek sem volt semmi baja!!!

a tömítésekből én Elring gyártmányt vettem.

és persze olaj cserekor is cserélik (remélem tényleg mert odaadom az újat mindig) a csavarnak azt a kis O gyűrűjét is.

ha már arra jársz, én biztos ami biztos alapon cserélném az összeset ami esetleg hibaforrás lehet, jó biztos nem olcsó, de olcsóbb mint kifolyatni az olajat.

G-n 1x cseréltem, nem azért mert eresztett, hanem mert gondoltam kellene... Amúgy a helyi kereskedések azt csavarral együtt cserélik. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Kicsit magas lett a 9. éves szervízem ezért légyszi segítsetek már reálisnak látjátok az alábbi árakat hivatalos márkaszervízben történő javításnál:

(normál műhelyben sokkal olcsóbban kijönne?)

A 9 éves Z14XEP motoros G Astrámon a 9. éves szervíznél (víz és olajvesztés miatt) vízszivattyú és olajpumpa meghajtó agyat is kellett cserélni.

Vízszivattyú (gyári 2 éves garival) 38.112,-

Tömítések (vízpumpa és termosztát) 2.176,-

Fagyálló 2.835,-

Munkadíj:16.158,- (vizszivattyú csere 12.756 + tömítettség vizsgálat 3.402)

olajpumpa meghajtó agy (gyári 2 éves garival): 32.116,-

főtengely első szimering: 4.301,-

Munkadíj: 11.905,- (első főtengely szimering csere+olajpumpa meghajtó agy csere)

Nagyon megszívatott a szervíz? Vagy ennek ennyi a reális szervízdíja.

Előre is köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

Hínár, on 21 Feb 2015 - 11:01 PM, said:

Sziasztok !

Kicsit magas lett a 9. éves szervízem ezért légyszi segítsetek már reálisnak látjátok az alábbi árakat hivatalos márkaszervízben történő javításnál:

(normál műhelyben sokkal olcsóbban kijönne?)

A 9 éves Z14XEP motoros G Astrámon a 9. éves szervíznél (víz és olajvesztés miatt) vízszivattyú és olajpumpa meghajtó agyat is kellett cserélni.

Vízszivattyú (gyári 2 éves garival) 38.112,-

Tömítések (vízpumpa és termosztát) 2.176,-

Fagyálló 2.835,-

Munkadíj:16.158,- (vizszivattyú csere 12.756 + tömítettség vizsgálat 3.402)

olajpumpa meghajtó agy (gyári 2 éves garival): 32.116,-

főtengely első szimering: 4.301,-

Munkadíj: 11.905,- (első főtengely szimering csere+olajpumpa meghajtó agy csere)

Nagyon megszívatott a szervíz? Vagy ennek ennyi a reális szervízdíja.

Előre is köszönöm a választ.

A márkaszervíz sajnos ilyen drága, ezt tudjuk. Ami még rátesz, az alkatrészárak, ők ugye ragaszkodnak a gyárihoz. Ha megnézünk egy SKF vízpumpát, ami szerintem a legjobb minőség, az 28 ezer körül van, vagyis itt már egy tízest lehetett volna spórolni. Az agyat még meg sem néztem. Ha mindent összeszámolunk, szerintem 25-30 ezerrel lett volna olcsóbb máshol, jó minőségű utángyártott alkatrészekkel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Kicsit magas lett a 9. éves szervízem ezért légyszi segítsetek már reálisnak látjátok az alábbi árakat hivatalos márkaszervízben történő javításnál:

(normál műhelyben sokkal olcsóbban kijönne?)

A 9 éves Z14XEP motoros G Astrámon a 9. éves szervíznél (víz és olajvesztés miatt) vízszivattyú és olajpumpa meghajtó agyat is kellett cserélni.

Vízszivattyú (gyári 2 éves garival) 38.112,-

Tömítések (vízpumpa és termosztát) 2.176,-

Fagyálló 2.835,-

Munkadíj:16.158,- (vizszivattyú csere 12.756 + tömítettség vizsgálat 3.402)

olajpumpa meghajtó agy (gyári 2 éves garival): 32.116,-

főtengely első szimering: 4.301,-

Munkadíj: 11.905,- (első főtengely szimering csere+olajpumpa meghajtó agy csere)

Nagyon megszívatott a szervíz? Vagy ennek ennyi a reális szervízdíja.

Előre is köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

A vízpumpára nekem is 50 körüliáőrat adott a márkaszervíz.Én SKF-hez jutottam hozzá,20 volt és 10 volt még a szakszervíz cseréje.Én a garancia miatt mindíg a szakszervízt választom, mert én nem értek a szereléshez,ez biztonságot ad.

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

A vízpumpára nekem is 50 körüliáőrat adott a márkaszervíz.Én SKF-hez jutottam hozzá,20 volt és 10 volt még a szakszervíz cseréje.Én a garancia miatt mindíg a szakszervízt választom, mert én nem értek a szereléshez,ez biztonságot ad.

Bár tudnék bízni a szakszervizben...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Egyértelműen megbízhatóbbak a szakszervizek, drágábbak is igaz. De ha baj van, szó nélkül gariba csinálják - akkor a garancia papír megfizethetetlen.

Gyári, illetve gyári matricás alkatrészeknél kisebb az esélye, hogy nem megfelelő.

Ebből következik, hogy hozott anyaggal nem érdemes spekulálni - arra nyilván nem adnak garanciát.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem megbízhatóbbak,mint a"falu széli" maszekok. kapsz számlát,garanciát. próbád ezt meg "józsi bá"-tól.ráadásuk ő is azt tesz be az autóba amit akar,nemtudod ellenőrizni,ha csa nem állsz ott.

Szinte mindenben az a mottóm, hogy az arany középút vezet a boldogság felé...

Elismerem, hogy kerülni kell azokat a ,,szerelőket" akik a legolcsóbban megtákolják az udvarban a kocsit, de személy szerint nekem márkaszervizzel jó tapasztalatom NINCS! Vagy normál minőséget kaptam (prémium áron), vagy rossz tapasztalattal távoztam. A szerelők társadalma nem csak márkaszervizből és és gányolókból áll. Vannak becsületes jól képzett szakemberek, a ,,civil" szférában is. Szerintem az olyanokkal jár legjobban az ember.

Ezt meg kell keresni, és ha bevált egy ahhoz kell járni.

Az Opel ebből a szempontból meg tényleg nem egy ördöglakat! Szinte keresni kell azt a szerelőt akinek még nem fordult meg több tucat a keze alatt. Így mindegyiknek benne van a rutin a kezében, csak ki kell közülük választani egy olyat, aki nem egy link fazon.

A garanciában meg már nem hiszek. Nekem a márkanév a garancia, semmiből nem veszek bóvlit, és ezért semmivel nem szokott gondom lenni. Valahogy mindig azon futják a köröket, hogy megmagyarázzák, a felhasználás volt nem rendeltetésszerű, és nem a termékkel volt a gond...

Módosítva : merenyi85
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szerintem megbízhatóbbak,mint a"falu széli" maszekok. kapsz számlát,garanciát. próbád ezt meg "józsi bá"-tól.ráadásuk ő is azt tesz be az autóba amit akar,nemtudod ellenőrizni,ha csa nem állsz ott.

Egyértelműen megbízhatóbbak a szakszervizek, drágábbak is igaz. De ha baj van, szó nélkül gariba csinálják - akkor a garancia papír megfizethetetlen.

Gyári, illetve gyári matricás alkatrészeknél kisebb az esélye, hogy nem megfelelő.

Ebből következik, hogy hozott anyaggal nem érdemes spekulálni - arra nyilván nem adnak garanciát.

Szinte mindenben az a mottóm, hogy az arany középút vezet a boldogság felé...

Elismerem, hogy kerülni kell azokat a ,,szerelőket" akik a legolcsóbban megtákolják az udvarban a kocsit, de személy szerint nekem márkaszervizzel jó tapasztalatom NINCS! Vagy normál minőséget kaptam (prémium áron), vagy rossz tapasztalattal távoztam. A szerelők társadalma nem csak márkaszervizből és és gányolókból áll. Vannak becsületes jól képzett szakemberek, a ,,civil" szférában is. Szerintem az olyanokkal jár legjobban az ember.

Ezt meg kell keresni, és ha bevált egy ahhoz kell járni.

Az Opel ebből a szempontból meg tényleg nem egy ördöglakat! Szinte keresni kell azt a szerelőt akinek még nem fordult meg több tucat a keze alatt. Így mindegyiknek benne van a rutin a kezében, csak ki kell közülük választani egy olyat, aki nem egy link fazon.

A garanciában meg már nem hiszek. Nekem a márkanév a garancia, semmiből nem veszek bóvlit, és ezért semmivel nem szokott gondom lenni. Valahogy mindig azon futják a köröket, hogy megmagyarázzák, a felhasználás volt nem rendeltetésszerű, és nem a termékkel volt a gond...

Nincs semmi baj a "falu széli" maszekokkal (ha körültekintő vagy tehát leinformálod, általában pont a jó hírük tartja életben ezen műhelyeket semmi más), ráadásul gyakran olyan szakik ők, akik ott egészítik ki a szakszervizes/szervizes alacsony keresetüket (tehát tapasztalat és némi tehetség megvan). Mellette ott lehetsz végig és viheted Te az alkatrészeket (amit Te ott veszel meg ahol megbízol a forrásban és tudod mennyi az annyi), így 100%-ig tudod mi kerül bele a kocsidba. A G generációban ugyan már van egy-két trükkös megoldás de nem egy Pdtdi vagy TSI (pláne dci), így azért egy közepesen felkészült (tapasztalat/szerszám) szaki megoldja a problémák legnagyobb részét.

A garancia érvényesítése meg azért közel sem olyan mint amikor vissza viszel egy tv-t a Media Markt-ba. Sokkal húzósabb folyamatra kell készülni (én ezt az utat már végigjártam a közelmúltban). Pl egy Cromax is csak akkor kezd vele valamit ha az általuk jóváhagyott szervizben végezték el dokumentáltan (maradéktalanul dokumentáltan!, el sem hinnéd mennyi mindent nem rögzít megfelelően a munkalapon/rendszerben egy szakszerviz sem) a javítást (ezen doksik kellenek a Bárdi vagy Unix vonalon is).

Egyébként szerinted a szakszerviz honnan szerzi be az alkatrészeit? Elárulom: Bárdi és vagy Unix autók hozzák azt. Honnan tudod mi került a kocsidba? Megmutatják (odaadják) a csomagolást és/vagy láttad amint beépítik? Hát sajnos nem (rosszabb esetben annyit látod a kocsit mindösszesen, hogy beviszik a szervizbe majd visszahozzák utána fizetsz egy pultnál és kapsz egy munkalapot rajta a felsorolással)... Azért kíváncsi lennék egy-két komplex funkciójú alkatrész garis ügyére... Pl egy megálló vízpumpára (megkérdeznék mikor cseréltetted szakszervizben a hűtő folyadékot és milyenre, dokumentáció megvan-e), vagy egy másfél év és 25k km után átugró vezérlésre (mi történt ez alatt, dokumentációk?), szóval nehéz menet. Ha ráadásul nem partner (nem segítőkész/együttműködő) az adott szerviz, lehet tovább futni a köröket. Addig áll valahol az autó. Amit megfogsz egy 10-12 éves ciklus alatt javítási költségben egy független (pláne megbízható ismerős/magán) szerviz/szerelő esetében, abból szerintem egy komplett motorcsere/autófelújítás is megvan azonnal...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sajnos mar a marka sem garancia semmire. Off boran skf vizpumpa es az egyik gorgo 13ekm es masfel ev utan feladta a harcot.

Nekem meg szinten skf vizpumparol lejott a festek es uszik a kiegyenlitoben.

Pont ez a jelenség nekem is (kék színű szöttyök?), egy részét már kihalásztam (a munkalapon láttam meg a végén, hogy a szerviz 4+ keretén belüli vezérlés cserekor nem GM alkatrészeket tettek bele). Én visszavittem szakszervizbe (akkor még oda hordtam), megmutattam, nem érdekelte őket. Volt mindenféle magyarázat hogy az mitől keletkezik (hogy ez így normális), nem bizonyítható hogy a beépített alkatrész lehet a ludas mivel hibajelenség nincs. két út van: 1, Ők hívnak szakértőt akivel együtt megnézik és jegyzőkönyvezik, de ez a szakértő "házon belüli" (vajon kinek az érdekeit tartja jobban a figyelem központjában), ha negatív a döntés akkor minden költség a Tiéd. 2, Független szakértő: költségek a tiéd, perelj hátha nyersz. Ennyit a garanciáról és a szakszervizről. Egy másik szakszervizben viszont pozitív volt a hozzáállás, ők álltak mindent, nem volt különösebb balhé. mondjuk én tőlük vettem a kocsit. (Egyébként a cromax-os kontaktom mondta, hogy azt előtte el kell távolítani a vízpumpáról mert az csak azért van rajta, hogy a beépítésig védje az alkatrészt a hatásoktól.)

Link to comment
Megosztás:

Igen ez van. Azert annal jobban rajta volt h letepjem rola. Ha meg levakarod es ugy viszed vissza gariztatni akkor meg az lesz a baj. :)

Ha jól tudom van annak egy speckós lemosója is (az ilyen speckós alkatrész bevonatokhoz van kitalálva), de MEK-el (Metil-etil-keton) is szépen lemosható pár pillanat alatt...

Link to comment
Megosztás:

Egy adalék: volt kolléga puntójában elszakadt a vezerműszíj...

Szakszervizben cseréltette, volt számla, munkalap, állták a javítást...

Egyébként én is szakszerviz ellenes vagyok...

Ott nagyobb eséllyel vágnak át. Rengeteg negatív történetet olvastam itt...

Én rendszeresen a Totalcart olvasom. Ott már volt cikk Kia Ceed-ről aminek 600.000 Ft-os ,,dízel baja" volt garancia időn belül, és simán elhajtották. Illetve valami jogilag különlegesen megfogalmazott ,,garancia" volt egy Fiat-on amin az elszakadt vezérműszíjat állta a szerviz de a motorfelújítás költségei a tulajt terhelték.

Link to comment
Megosztás:

Én rendszeresen a Totalcart olvasom. Ott már volt cikk Kia Ceed-ről aminek 600.000 Ft-os ,,dízel baja" volt garancia időn belül, és simán elhajtották. Illetve valami jogilag különlegesen megfogalmazott ,,garancia" volt egy Fiat-on amin az elszakadt vezérműszíjat állta a szerviz de a motorfelújítás költségei a tulajt terhelték.

Hehe. :D

Kedvesek, az max, nagyon max 10E Ft-os tétel...

Volt kolléga esetében, ha jól emlékszem, a szervíz állta a teljes költséget (Miskolc).

Nem csak a szíjat :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hosszbordás szíjat akarok cserélni az autóban. Gondoltam az egyszerű dologra rákészülök, és elolvasom a csináld magadat.

Na ez össze is zavart.

Az értem hogy a hatlapfejűt a feszítőn elforgatom, hogy a szíj lazuljon. De miért kell visszafelé is?

Nem rugó ellenében nyomom el? Nem magától feszül vissza?

Hogy van ez?

Z14XE

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma voltam egy hibakód kiolvasáson a Csergőben. A vas 2.0 dth 16v Y20DTH.

Baj az volt,hogy kigyullad a hibajelző majd x-idő múlva elalszik,de amikor aktív a hibajelző rendesen megfogja a kocsit.

Hibamegállapítás eredménye a Vákuum szenzort kellene cserélni. Mondtak is rá rögtön egy 50-est.

Kérdésem az lenne hogy ez a vákuum szenzor hol található? Esetleg ezt hívják map szenzornak?

Segítségért előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.