Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Mi a véleményetek a Castrol TXT Softec 5W-40 oilrol? Ha van valakinek tapasztalata róla ossza meg.

Köszi

Opel16v egy régebbi hozzászólása az F Astra fórumból:

Mindenkinek szíve joga választani. Régebben én is Castrol párti voltam, de amióta magyarországon "palackozzák", azóta vészesen visszaesett a minősége. Valvoline-al mentem tavaly, az tényleg jó olaj, de nekem még annál is jobban bejött a Metabond. És nem azért reklámozom ennyire, mert ebből akarok meggazdagodni, hanem mert tudom hogy jó minőségű, és próbálom megosztani a kartársakkal azt a lehetőséget, hogy én olcsóbban kapom. :P
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olaj cseréhez kérném a segítségeteket!

Hamarosan következik az olaj csere, csak azt nem tudom, hogy milyen olaj lenne a legideálisabb?

Azt tudom, hogy 10W-40 kell bele.

Esetleg ha néhány márkát javasolnátok amik a legjobbak.

Köszi

Mobil1, Metabond, Total, Shell..... etc :wink:

Link to comment
Megosztás:

Mobil1, Metabond, Total, Shell..... etc :wink:

Én éppen Castrol Longtec 30ezres csereperiódusú olajba döngetem bele a 21.ezret, még egy grammot nem fogyasztott belőle a twinport, és még a színe sem fekete, és nagyon megy és nagyon szereti.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok

Szeretnék érdeklődni, elmehetek-e az opel olajjal 30000km-t, vagy érdemes előbb lecserélni. 5w30 van benne.

Csáóóó! De rég láttalak már! :lol:

OFF: Majd nézz be a szekció fórum találkozó topikjába légyszi... ON

Szóval a kérdésedre:

Semmiképp sem ajánlott a 30000-et kivárni! Hosszútávon nem tesz jót az autódnak, bármit is ír papíron a gyár. 15000-nél már illik azért cserélni... Asszem az újabb H Astráknál már vissza is vettek a csereperiódusból (most nem emlékszem hirtelen mennyiről mennyire).

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szent Karácsony estéjének napján, tehát 24-én mögém ugrott egy fa, és sikeresen lezúztam a kocsi hátulját. Vettem másik csomagtérajtót, átszereltem, meg minden. De! Ezen az új ajtón egy 2.0 DTI felirat van, ami az álmaimat tükrözi a valósággal szemben. Viszont nem szeretem az ilyen arcoskodó, kamu feliratokat. Van vkinek tippe, hogy milyen módon lehetne azt szépen, szakszerűen leszedni? Nem akarom emiatt fényezővel javíttatni a csomit, vagy vmi matricát ragasztani oda. Vagy tegyem zárójelbe, és ragasszam alá az 1.4 16v feliratot? :blink:

Köszi előre.

Link to comment
Megosztás:

Szent Karácsony estéjének napján, tehát 24-én mögém ugrott egy fa, és sikeresen lezúztam a kocsi hátulját. Vettem másik csomagtérajtót, átszereltem, meg minden. De! Ezen az új ajtón egy 2.0 DTI felirat van, ami az álmaimat tükrözi a valósággal szemben. Viszont nem szeretem az ilyen arcoskodó, kamu feliratokat. Van vkinek tippe, hogy milyen módon lehetne azt szépen, szakszerűen leszedni? Nem akarom emiatt fényezővel javíttatni a csomit, vagy vmi matricát ragasztani oda. Vagy tegyem zárójelbe, és ragasszam alá az 1.4 16v feliratot? :)

Köszi előre.

Ballaimi ha jól emlékszem vmilyen melegítős módszerrel szedte le gond nélkül a classic feliratot, ugyanis az ragasztva volt. Valószínű a 2.0 DTH is ragasztva van... Bővebbet tőle. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Helló lenne 1 kérdésem.

2002 esG Astra távirányitós kulcs leesett,és levált az elemtartó a távkapcsoló elektronikájárol.Ezt már megoldottam(világít ha nyomom)Viszont mintha az autó elfelejtette volna,nem csinál semmit.

Lehet?Mi a teendő?

Kaphatnám magánban az infót?vwbalazs@totalcar.hu(vw...ezért most ne utáljatok,még rendes ember vagyok,most is opelt gyógyítok)

Nagyon köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helló lenne 1 kérdésem.

2002 esG Astra távirányitós kulcs leesett,és levált az elemtartó a távkapcsoló elektronikájárol.Ezt már megoldottam(világít ha nyomom)Viszont mintha az autó elfelejtette volna,nem csinál semmit.

Lehet?Mi a teendő?

Kaphatnám magánban az infót?vwbalazs@totalcar.hu(vw...ezért most ne utáljatok,még rendes ember vagyok,most is opelt gyógyítok)

Nagyon köszi!

Véleményem szerint újra kell programozni a távirányítót. Gyújtás bekapcsolod majd az egyik gombot röviden megnyomod a távvezérlőn, ezzel kész az újraprogramozás. Akkor kell újraprogramozni ha 3 percnél tovább nem volt benne az elem a távirányítóban.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.