Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

valami köcsög szervizest keresel??? na ne mááááá.....

De bizony én azt keresek :)

Nem tudtok egy olyan szervízt, srácok, ahol nagyon értik az Y17DT motort, és ha hengerfej javításra odavinném nem szedik el még az alsógatyámat is? Az is lehet, hogy csak az olajhűtőm járja a végét, szóval nem szeretném rögtön a fél vagyonomat otthagyni a szervízben, csak amennyit tényleg muszáj... (kevés olaj van a vízben, jaj...jaj... ;) )

Ja, az se lenne baj, ha Dél-pesten lenne a szervíz, de egész Bp. és környéke mehet, ha tényleg jó a hely...

Köszi....

Hic

Link to comment
Megosztás:

Nem tudtok egy olyan szervízt, srácok, ahol nagyon értik az Y17DT motort...

Hic

Szia!

Nekem a Schiller bevált, de a legjobb élmények a Monori Tóth Opelhez kötnek..ha gondom volt vagy a családban valakinek, ott mindig megoldásra találtunk és nem mellesleg korektek is!

Üdv: ND

Link to comment
Megosztás:

Hát jó! És kösz a válaszokat!

Ja, még valami, hátha más is tapasztalta már:nyiszorog a kormánykerekem. Nem mindig, de van amikor egészen idegesítő.

Már 1 éve is előfordult, de akkor csak nagy ritkán. Persze a szervízben sem tudtam produkálni az éves átvizsgáláskor. :)

De mostmár egész klasszul idegesítő.

Van valakinek valami jó ötlete?

tilona

Szerintem a kormány magasság állitással lehet segíteni rajta

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös 1,4 twinport Astra autóval rendelkezem. 5000km volt az autóba mikor elkezdett nyikorogni az ékszíj! Irány a szervíz(Inveszta Kft. Szonok), hiszen garos!? Itt közölték velem, hogy egy "speciális" spray segített a dolgon és kész!!!!!!!!!! Másnap vissza a szervízbe hiszen még mindig nyikorgot! Ékszíjcsere és most már tényleg jó lett! A végeredmény 12000Ft mert az ékszíj nem garanciális alkatrész!!!!!!!! A 12000ft-ból 7500ft munkadíj amit nem voltam hajlandó kifizetni!!!!

Szerintetek sem garos az ékszíj?? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös 1,4 twinport Astra autóval rendelkezem. 5000km volt az autóba mikor elkezdett nyikorogni az ékszíj! Irány a szervíz(Inveszta Kft. Szonok), hiszen garos!? Itt közölték velem, hogy egy "speciális" spray segített a dolgon és kész!!!!!!!!!! Másnap vissza a szervízbe hiszen még mindig nyikorgot! Ékszíjcsere és most már tényleg jó lett! A végeredmény 12000Ft mert az ékszíj nem garanciális alkatrész!!!!!!!! A 12000ft-ból 7500ft munkadíj amit nem voltam hajlandó kifizetni!!!!

Szerintetek sem garos az ékszíj?? :)

Nekem asszem volt, hogy gariba cserélték... Bár asszem más miatt, nem kifejezetten nyikorgás miatt...

Link to comment
Megosztás:

a nyikorgás miatt.

nem emlékszel?

olyan volt, hogy mások az utcán utánad fordultak...

ékszij, és utána fesztő csere is volt....

Ja igen, akkor is cseréltetek?... :) Azt hittem, akkor csak a feszítővel babráltatok vmit. Én most a kompresszor miatti cserére gondoltam még annál a szervíznél, ahol vettem az autót. Asszem akkor is cseréltek (vagy lehet, rosszul emlékszem??), persze akkor semmi gond nem volt az autómmal, én voltam a hülye, mert azt hittem, az a légkondi hang abnormális. Meg akkor még ez a hang újdonság számba ment az új légkondi felépítés miatt és a szervizesek sem igazán tudták, hogy ez normális. De mindenesetre asszem akkor is cseréltek ékszíjat. Szal a lényeg: nekem cseréltek már párszor gairban szíjat... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös 1,4 twinport Astra autóval rendelkezem. 5000km volt az autóba mikor elkezdett nyikorogni az ékszíj! Irány a szervíz(Inveszta Kft. Szonok), hiszen garos!? Itt közölték velem, hogy egy "speciális" spray segített a dolgon és kész!!!!!!!!!! Másnap vissza a szervízbe hiszen még mindig nyikorgot! Ékszíjcsere és most már tényleg jó lett! A végeredmény 12000Ft mert az ékszíj nem garanciális alkatrész!!!!!!!! A 12000ft-ból 7500ft munkadíj amit nem voltam hajlandó kifizetni!!!!

Szerintetek sem garos az ékszíj?? :)

Ne vidd az Invesztához!:-(

Én már megjártam velük. A 2 hónapos kocsimon tanksapka ajtót kellett cserélni, kb 1 hónap alatt ért le Pestről+festették színre. Ebből másfél hét az volt, hogy beteg lett a festő.

Másik, műszerfal világításom ment el kb 6x voltam ott mire elértem, hogy egy új kapcsolót adjanak gariban. addigra kétszer szétszedték az egész műszerfalat, érintkezési hibát keresve.

Azóta inkább elmegyek Mezőtúrra, sokkal rendesebbek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig nagyrészt csak olvasgattam a fórumot, de most annyira meglepett, hogy mekkora

szervíz költségekről számoltok be, hogy úgy éreztem a pozitív példáról is érdemes említést

tenni. Én fél évente cseréltetem az olajat a kocsiban (ez kb. 12-15 ekm-nek felel meg,

persze ez nem lenne kötelező), ez

szűrővel, munkadíjjal, borravalóval, ÁFÁ-s számlával, stb. együtt max 11.000 konvertibilis magyar

forint/alkalom. A 30ekm-es szerviz számlája kb. 35.000 Ft volt. Mindez természetesen

Opel szakszervízben, (Ivanits-Bárkány, XVII. ker). A szervizelést, amennyiben kívánom, végignézhetem.

Ezek után nem értem, hogy milyen horribilis költségekről esik szó.

Üdv,

opeluser

Link to comment
Megosztás:

Nyilván nem Dizel a kocsid, mert abba sokkal drágább az olaj cseréje..nekem mindig Long Life-ot tesznek bele, mert az a gyári...ott csak az olaj vagy 15ezer..s még igy is keveslem a 11 ezer forintot az olajra, szürőre stb...ennyiből talán ki lehet hozni: ha nem szervizben -hanem ismerőssel csináltatod meg: és nem gyári (vagy akciós gyári) alkatrészekkel..szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Ne vidd az Invesztához!:-(

Én már megjártam velük. A 2 hónapos kocsimon tanksapka ajtót kellett cserélni, kb 1 hónap alatt ért le Pestről+festették színre. Ebből másfél hét az volt, hogy beteg lett a festő.

Másik, műszerfal világításom ment el kb 6x voltam ott mire elértem, hogy egy új kapcsolót adjanak gariban. addigra kétszer szétszedték az egész műszerfalat, érintkezési hibát keresve.

Azóta inkább elmegyek Mezőtúrra, sokkal rendesebbek.

Javaslom még a Cegléd Autóház Kft.-t is. Először az Invesztához mentem amikor autót akartam venni, de gyorsan el is felejtettem Őket. Cegléden pedig az akció mellé még kedvezményt is kaptam. Szervízbe is oda vittem amíg még garis volt. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nyilván nem Dizel a kocsid, mert abba sokkal drágább az olaj cseréje..nekem mindig Long Life-ot tesznek bele, mert az a gyári...ott csak az olaj vagy 15ezer..s még igy is keveslem a 11 ezer forintot az olajra, szürőre stb...ennyiből talán ki lehet hozni: ha nem szervizben -hanem ismerőssel csináltatod meg: és nem gyári (vagy akciós gyári) alkatrészekkel..szerintem...

Tény, hogy az autó nem dizel, hanem az alap 1.4-es benzines (G Astra). De az olaj igy is a gyari Opel 10w40-es,

amit a tapasztaltabb fórumozók közül is többen ajánlottak. A számla pedig tényleg ennyi (pontosabban

10.552 Ft), amin mindig (30ekm-es szervízeknél is) feltüntetik, hogy a beszerelt alkatrészek gyáriak

(olajszűrő mindig LongLife),

amire 1 éves garanciát is vállalnak. Mindezeket figyelembe véve szerintem teljesen korrekt

áron dolgoznak.

Üdv,

opeluser

Link to comment
Megosztás:

ezért nem hordom az autóm márkaszervízbe.

Sziasztok!

2005-ös 1,4 twinport Astra autóval rendelkezem. 5000km volt az autóba mikor elkezdett nyikorogni az ékszíj! Irány a szervíz(Inveszta Kft. Szonok), hiszen garos!? Itt közölték velem, hogy egy "speciális" spray segített a dolgon és kész!!!!!!!!!! Másnap vissza a szervízbe hiszen még mindig nyikorgot! Ékszíjcsere és most már tényleg jó lett! A végeredmény 12000Ft mert az ékszíj nem garanciális alkatrész!!!!!!!! A 12000ft-ból 7500ft munkadíj amit nem voltam hajlandó kifizetni!!!!

Szerintetek sem garos az ékszíj?? :)

Egy 2005-ös autón minden garanciás, bármit mondanak.

téged átba***ak.

Lidl mindig occsó.

4 liter 10w-40 olaj , 2400 HUF.

Biztos nagyon jót tesz a motornak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemtudja véletlen valaki, hogy Astra Classic II-nél hogyan lehet a szervíz jelzőt kiiktatni vagy lenullázni hogy ne jelezzen?

Előre is köszi

Valami olyasmi, hogy a napi számlálót hosszan nyomod és ráadod a gyujtást. Nekem egyszer már sikerült, de pontosan nem emlékszem a hogyanra. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.