Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Szerfintem is érdemes évente 1X az olajcsere! A motor biztos meghálálja a gondoskodást! Én minden évben kicseréltetem a pollenszűrőt is. 2 évente a hűtővizet meg a klíma leeresztését -tisztítását-cseréjét is elvégeztetem! A minőségre is érdemes odafigyelni-nekem Mobil Synt S 5W-40-et raktak eddig bele-legközelebb Mobil 1 0W-40 lesz benne!! :unsure:

bár még nem néztem meg alaposan, de hol kell lecserélni a hűtővizet?

szerintem vmi jobb 10w40-et rakok bele

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

1ik ismerősöm mondta, hogy olajcsere közben sikerült neki a motorba/ott ahol az olajat önti be/ belesodorni 1 kis 2-3 mmeres kavicsot / az olajbeöntő kupak levételekor került bele nem vette észre az oda került kis kavicsot csak mikor belesodorta/..mennyire lesz ebből gáz?

Link to comment
Megosztás:

Igen, jobb esetben a karterban kell keresni. :unsure:

Bár ott sztem kevesebb eséllyel okozhat gubancot, de azért jobb lenne nem benne tudni. :huh:

THX!! Azt mondod, hogy az valszeg levándorolt a kartelbe..van rá esély, hogy máshova került? Amennyiben ott marad a következő szervízig, gond-e? Bizonytalan a tudásom ebben a témában..

Link to comment
Megosztás:

Esély mindenre van. Arra is, hogy emiatt holnap beáll a motor, és arra is, hogy a motor élete végéig benne kocog

a kavics, és nem okoz semmilyen kárt. :unsure:

ha nem szedi ki, 100% hogy a motor élete végéig benne kocog majd! Más kérdés hol lesz a motor életének vége... tudjátok, a teve is kibírja élete végéig víz nélkül :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Folyik a vizem... :D :lol:

Úgy néz ki, h vízpumpa over...

És csak hétfőn rendel a szerelőszakim. Addig töltike, ya és minimál használat. Ez 6ározottan fáj...

Tessék 1üttérezni velem... Halmozottan hátrányos helyzetű vagyok (csonka családban nőttem fel, nem volt bágogmoszkvicsom, most meg ez a vízügy...)

AHÓÓÓÓÓCIPŐŐŐŐŐMTELEVAAAAAAAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) :lol: :blush:

Link to comment
Megosztás:

Folyik a vizem... ;) :lol:

Úgy néz ki, h vízpumpa over...

És csak hétfőn rendel a szerelőszakim. Addig töltike, ya és minimál használat. Ez 6ározottan fáj...

Tessék 1üttérezni velem... Halmozottan hátrányos helyzetű vagyok (csonka családban nőttem fel, nem volt bágogmoszkvicsom, most meg ez a vízügy...)

AHÓÓÓÓÓCIPŐŐŐŐŐMTELEVAAAAAAAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :D

Mennyire fogy a víz? Tócsa is van a kocsi alatt álló helyzetben, vagy mit is mondtál tegnap telefonon nekem? Pontosan hol van a vízpumpa a motortérben? :blush:

Szegénykém... együttérzek veled! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Folyik a vizem... :D :lol:

Úgy néz ki, h vízpumpa over...

És csak hétfőn rendel a szerelőszakim. Addig töltike, ya és minimál használat. Ez 6ározottan fáj...

Tessék 1üttérezni velem... Halmozottan hátrányos helyzetű vagyok (csonka családban nőttem fel, nem volt bágogmoszkvicsom, most meg ez a vízügy...)

AHÓÓÓÓÓCIPŐŐŐŐŐMTELEVAAAAAAAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) :lol: :blush:

A' nem jó....

Mint ex-szinténnembádogmoszkvicstulajdonos, maximális együttérzésemről biztosíthatlak. :lol:

Feltételezem azért nem dől a víz, csak csepereg, gondolom a tengely mentén.... azért inkább pihentesd. Szerencsére vízpumpacsere még nem a világ vége.....

Link to comment
Megosztás:

A' nem jó....

Mint ex-szinténnembádogmoszkvicstulajdonos, maximális együttérzésemről biztosíthatlak. :lol:

Feltételezem azért nem dől a víz, csak csepereg, gondolom a tengely mentén.... azért inkább pihentesd. Szerencsére vízpumpacsere még nem a világ vége.....

Ya, teljesen jól látod. Hol kisebb, hol nagyobb tócsa áll alatta, néha csak pár csepp. Figyelem, utántöltögetek. Most ennyit tudok tenni. Azért túlélem... :blush:

Köszönöm az együttérzést!

Ugye, milyen meghatározó dolog ez a bádogmoszkvicstalanság? És ez évekkel később tudatosul az emberben, s felnőttkorára másodszor is hazavágja lelkileg...

Hiába, mindig mondtam, h születni tudni kell... ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Ugye, milyen meghatározó dolog ez a bádogmoszkvicstalanság? És ez évekkel később tudatosul az emberben, s felnőttkorára másodszor is hazavágja lelkileg...

Na, remélem akkor mihamarabb megoldódik a dolog!

Igen, ez a bádogmoszkvics ügy tényleg valós - komoly hendikeppel indul az, aki nem taposhatta a pedálokat. Én a fiamnak tuti veszek majd ilyen tutkó pedálos gokartot.... :blush: aztán ő meg majd a most divatos elektromos autók után sóvárog tutira. ;) Inkább veszek neki azt is, csak boldog legyen :D

Link to comment
Megosztás:

Folyik a vizem... :D :lol:

Úgy néz ki, h vízpumpa over...

És csak hétfőn rendel a szerelőszakim. Addig töltike, ya és minimál használat. Ez 6ározottan fáj...

Tessék 1üttérezni velem... Halmozottan hátrányos helyzetű vagyok (csonka családban nőttem fel, nem volt bágogmoszkvicsom, most meg ez a vízügy...)

AHÓÓÓÓÓCIPŐŐŐŐŐMTELEVAAAAAAAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) :lol: :blush:

részvét meg hasonlók. Sajnos nem tudok maximálisan együttérezni veled, ugyanis nekem volt bádogmoszkvicsom, sőt, egyedileg gyártott utánfutóm is volt hozzá :lol:

egyébként tényleg sajnálom a történteket, és remélem hamar megoldódik az ügy. Ha mégsem, akkor szivesen átveszem tőled a motorháztető spoilert :lol:

amúgy hogy és mint megy egy ilyen vízpumpa csere? Z20LETnél mibe kerül egy ilyen mutatvány, hm?

Link to comment
Megosztás:

részvét meg hasonlók. Sajnos nem tudok maximálisan együttérezni veled, ugyanis nekem volt bádogmoszkvicsom, sőt, egyedileg gyártott utánfutóm is volt hozzá :lol:

egyébként tényleg sajnálom a történteket, és remélem hamar megoldódik az ügy. Ha mégsem, akkor szivesen átveszem tőled a motorháztető spoilert :lol:

amúgy hogy és mint megy egy ilyen vízpumpa csere? Z20LETnél mibe kerül egy ilyen mutatvány, hm?

Köszi, Velo!

Bazeg, irigyellek a bádogmoszkvicsért! Utánfutóval!!! Az komoly! Vagizhattál vele a placcon!

Nna, ezért lehet most Coupéd. A dolgok vhol összefüggnek... :blush:

A Z12XE-hez kb. 30e a vízpumpa, +, ha kell, ékszíj, + munkadíj. A vezérléshez nem kell nyúlni, mert külön van és amúgy is láncos.

A Z20LET már más tészta, de erről nálam okosabbat kérdezz, pl. Sanyiquát, v Uhut.

A motorháztető-spoiler még marad... :D

Lehet, h vénségemre mégis szerzek 1 bádogmoszkvicsot... Jó lesz arra. :lol: ;) :lol:

Písz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.