Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

nem az a baja hogy nem zár rendesen, hanem meg tud ragadni nyitott állapotában (a tengely végét behúzza mélyre).

Ezért kell beáztatni az egész szelepet, hogy belül a tengelyszárat letisztítsa. Ez már azokon nem sokat szokott segíteni,

amelyiken már eleve el van kopva a tengely szára, mert az a tisztítás után is meg fog szorulni idővel.

Link to comment
Megosztás:

nem az a baja hogy nem zár rendesen, hanem meg tud ragadni nyitott állapotában (a tengely végét behúzza mélyre).

Ezért kell beáztatni az egész szelepet, hogy belül a tengelyszárat letisztítsa. Ez már azokon nem sokat szokott segíteni,

amelyiken már eleve el van kopva a tengely szára, mert az a tisztítás után is meg fog szorulni idővel.

na mindegy,azért egy próbát megért,majd reggel irok hogy hogyan sikerült.Köszönöm a segitséget,rendes vagy hogy válaszoltál a kérdésekre,amugy injektor tisztitóval érdemes foglalkozni vagy nem sok az értelme?

Link to comment
Megosztás:

na mindegy,azért egy próbát megért,majd reggel irok hogy hogyan sikerült.Köszönöm a segitséget,rendes vagy hogy válaszoltál a kérdésekre,amugy injektor tisztitóval érdemes foglalkozni vagy nem sok az értelme?

igen, de nem mindegyikkel. protec-nek hívják, és piros konzervdobozban van. ezt egy fél tank benzinbe kell

beletölteni, és mindent kipucol, utána nem árt benyaszűrőt cserélni. 10000km-ként ajánlják.

Link to comment
Megosztás:

igen, de nem mindegyikkel. protec-nek hívják, és piros konzervdobozban van. ezt egy fél tank benzinbe kell

beletölteni, és mindent kipucol, utána nem árt benyaszűrőt cserélni. 10000km-ként ajánlják.

jolvan,kipróbálom azt is ugyanis nem lett jobb a tegnapi akció után,mi legyen a következő lépés?Keritsek valahonnan egy trafót?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt és van egy problémám, hogy a 2004 1.6 caravanom esszi az olajat. Eddig Opel 5w40 raktak bele a szervízben. Most 57e van a kocsiban.

Milyen olajat ajánlanátok és esetleg valamilyen adalékot?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Üdv.

szemi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt és van egy problémám, hogy a 2004 1.6 caravanom esszi az olajat. Eddig Opel 5w40 raktak bele a szervízben. Most 57e van a kocsiban.

Milyen olajat ajánlanátok és esetleg valamilyen adalékot?

Mennyire eszi neked az olajat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt és van egy problémám, hogy a 2004 1.6 caravanom esszi az olajat. Eddig Opel 5w40 raktak bele a szervízben. Most 57e van a kocsiban.

Milyen olajat ajánlanátok és esetleg valamilyen adalékot?

Azért ez elég furcsa. Újan vetted az autót? Nincs nagy kartergáz?

Link to comment
Megosztás:

Igen újonnan vettem a kocsit. A szervízben rákérdeztem és azt mondták ez normális , hogy eszi, mert sokat használom a belvárosban(dugóban). Kb. 1000km / 1 liter.

Hűűű vazze... Az tényleg sok. Még 5w40-ből is. Hogy használtad az autót? Nem hajtottad szét hidegen? Milyen időközönként volt olajcserén?

Link to comment
Megosztás:

Igen újonnan vettem a kocsit. A szervízben rákérdeztem és azt mondták ez normális , hogy eszi, mert sokat használom a belvárosban(dugóban). Kb. 1000km / 1 liter.

Az nagyon sok. És tuti azt az olajat teszik bele, amit mondanak is? Illetve cserélték biztosan?

Kartergázt kéne megnézni, nincs-e túl nagy nyomással. Ha az nagyobb mint kéne, akkor

vagy szelepszárszimmering lesz, vagy eltört pár gyűrű.

Link to comment
Megosztás:

Most találtam a neten, ha valakit érdekel:

CASTROL Magnatec 5W-40 C3

4 liter/kanna

(Régi ár: 10992.-Ft)

Akciós ár: 8298.-Ft Szerintem nem rossz ár, nem?

Az árak az ÁFA-t tartalmazzák!

SAE 5W-40

API SM/CF, ACEA A3/B3/B4, C3, MB 229.31, VW 502 00/505 00 (4)

http://www.castrolmintabolt.hu/termekek_9.html

Nagyon jó ár, ITT is 9500Ft a 4l-es kanna, igaz az nem akciós ár. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Igen újonnan vettem a kocsit. A szervízben rákérdeztem és azt mondták ez normális , hogy eszi, mert sokat használom a belvárosban(dugóban). Kb. 1000km / 1 liter.

Az az olajzabáló verda nem akciós volt, vagy legalább is erősen kedvezményes áru? Ilyet már láttam. Kedves vásárló még az első kanyarban sem tűnt el, amikor kipirult az olajnyomi kontroll lámpája. Nosza, asszonypajtással visszatolták (kb. 300m), Kereskedő úr némi huzavona és vásálók-könyve említés után + 3 hét adott egy másik, immár jó gépet. Ő se pénzt se fáradtságot nem sajnált, mindent a vásárlóért. Tudta jól min akar túladni! A vackot ebben az állapotában + törjönelakezeszakituning újból eladta. Azóta a újabb tulaj törzsvendég lett a márkaszervízben, sőt a legjobb kuncsaft (naná! aki annyi pénzt otthagy). Ez már nem tart sokáig, mert az idő és a türelem múltával bírósághoz fordult. Próbálkozott már a kereskedőnél, generál importőrnél, de mindenki mereven elzárkózott. Ez az eset nem Opelnél történt, de gané ember bárhol lehet.

Az "Így csináld! Opel Astra G" című szervízkönyvet v. vmilyen mutánsát (pl.CD, letölthetőség ) keresem!

Link to comment
Megosztás:

Az az olajzabáló verda nem akciós volt, vagy legalább is erősen kedvezményes áru? Ilyet már láttam. Kedves vásárló még az első kanyarban sem tűnt el, amikor kipirult az olajnyomi kontroll lámpája. Nosza, asszonypajtással visszatolták (kb. 300m), Kereskedő úr némi huzavona és vásálók-könyve említés után + 3 hét adott egy másik, immár jó gépet. Ő se pénzt se fáradtságot nem sajnált, mindent a vásárlóért. Tudta jól min akar túladni! A vackot ebben az állapotában + törjönelakezeszakituning újból eladta. Azóta a újabb tulaj törzsvendég lett a márkaszervízben, sőt a legjobb kuncsaft (naná! aki annyi pénzt otthagy). Ez már nem tart sokáig, mert az idő és a türelem múltával bírósághoz fordult. Próbálkozott már a kereskedőnél, generál importőrnél, de mindenki mereven elzárkózott. Ez az eset nem Opelnél történt, de gané ember bárhol lehet.

Az "Így csináld! Opel Astra G" című szervízkönyvet v. vmilyen mutánsát (pl.CD, letölthetőség ) keresem!

Az "Így csináld! Opel Astra G" című szervízkönyvet v. vmilyen mutánsát (pl.CD, letölthetőség ) keresem!

Már én is kérdeztem, de senki nem jelzett, lehet nincs. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az "Így csináld! Opel Astra G" című szervízkönyvet v. vmilyen mutánsát (pl.CD, letölthetőség ) keresem!

Már én is kérdeztem, de senki nem jelzett, lehet nincs. :huh:

Srácok, nem kell ennyire kiabálni. :lol: Itt van:

hopp egy link

Egyébként ha kicsit rákerestek, volt már párszor említve itt a fórumon...

Link to comment
Megosztás:

Az az olajzabáló verda nem akciós volt, vagy legalább is erősen kedvezményes áru? Ilyet már láttam. Kedves vásárló még az első kanyarban sem tűnt el, amikor kipirult az olajnyomi kontroll lámpája. Nosza, asszonypajtással visszatolták (kb. 300m), Kereskedő úr némi huzavona és vásálók-könyve említés után + 3 hét adott egy másik, immár jó gépet. Ő se pénzt se fáradtságot nem sajnált, mindent a vásárlóért. Tudta jól min akar túladni! A vackot ebben az állapotában + törjönelakezeszakituning újból eladta. Azóta a újabb tulaj törzsvendég lett a márkaszervízben, sőt a legjobb kuncsaft (naná! aki annyi pénzt otthagy). Ez már nem tart sokáig, mert az idő és a türelem múltával bírósághoz fordult. Próbálkozott már a kereskedőnél, generál importőrnél, de mindenki mereven elzárkózott. Ez az eset nem Opelnél történt, de gané ember bárhol lehet.

Az "Így csináld! Opel Astra G" című szervízkönyvet v. vmilyen mutánsát (pl.CD, letölthetőség ) keresem!

Vidéken vettem, pontosan mosonmagyaróváron, mert ott volt ismeretség. Olcsóbban adták, mintha pesten vettem volna és a régi autómat is jóval drágábban vették be.

Ma elvittem az autót a Opel Dunához és elpanaszoltam a magasfogyasztás. A munkafelvevo "megnyugtatot,, hogy a 1000km-0,8 liter -ig elfogadott az opel szerint és az autónak nincs semmi baja és rakjak bele 10w40 esetleg valami surito adalékot. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az "Így csináld! Opel Astra G" című szervízkönyvet v. vmilyen mutánsát (pl.CD, letölthetőség ) keresem!

Már én is kérdeztem, de senki nem jelzett, lehet nincs. :huh:

Én most kaptam a Bátyámtól névnapomra a könyvet. Ha valakit érdekel hol lehet kapni jelentkezzen nálam és megtudakolom...

Link to comment
Megosztás:

Ma elvittem az autót a Opel Dunához és elpanaszoltam a magasfogyasztás. A munkafelvevo "megnyugtatot,, hogy a 1000km-0,8 liter -ig elfogadott az opel szerint és az autónak nincs semmi baja és rakjak bele 10w40 esetleg valami surito adalékot. :huh:

Az már a generál előtti állapot, ne hagyd magad megnyugtatni, mert ez nem jó.

Olajból tényleg 10W40, valami jó minőség, de hanyagold a "csodatömítő" adalékokat, mert

csak még rosszabb lesz a motor utána.

Link to comment
Megosztás:

Az már a generál előtti állapot, ne hagyd magad megnyugtatni, mert ez nem jó.

Olajból tényleg 10W40, valami jó minőség, de hanyagold a "csodatömítő" adalékokat, mert

csak még rosszabb lesz a motor utána.

Eltömitti azt is amit nem kellene, arra jó. :huh:

Amugy Szemi 5W-s olajat használsz? Akkor evett annyit?Mert ha igen, 10W-vel kellene próbálkozni, de tényleg adalékok nélkül!

Link to comment
Megosztás:

Az már a generál előtti állapot, ne hagyd magad megnyugtatni, mert ez nem jó.

Olajból tényleg 10W40, valami jó minőség, de hanyagold a "csodatömítő" adalékokat, mert

csak még rosszabb lesz a motor utána.

Jujujj! Csodatömítő! Boldogult FIAT Tipos koromban a hűtő radiátorát javítottam egy növényirost tartalmú löttyel. A folyást pillanatok alatt megszüntette, a teljes keringést 1 hónap alatt! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.