Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Boltban megmondják neked. Norautoban kapsz hozzá NGK-t, Bosch-t. Valaki erre, valaki meg arra esküszik. A gyáriban semmiképp nem fogsz csalódn

Gyári OPEL 2 pólusu jó választás, nincs értelme cifrázni. Megbízható, korrekt árú .

FLR 8LDCU feliratú ! (A Boschnál is ez a száma )

Opel kód: 1214000 (9195109)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a müszerfalon kiégett izzót cserélnék, érdemes lehet e LED-es izzóra cserélni az egészet, ha már bontok? Van ezzel valakinek tapasztalata? 1.4 G Astra... :D

Szerintem nem biztos hogy jobb lesz tőle fényerőben de tuningosabb biztosan. Én az astrámat házilag ledeztem de nem láttam előnyét, értelmét. Mondjuk tuning kinézete volt belül az autónak ezért jól illett bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani hogy az első 1000 km után kéne vinni az autót szervízbe? Mondjuk olajcserére vagy valami egyéb beállítást vagy utánszabályozást is csinálnak ilyenkor? Mert a szervízben asszem 1000 km-t említettek ha jól emlékszem.

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani hogy az első 1000 km után kéne vinni az autót szervízbe? Mondjuk olajcserére vagy valami egyéb beállítást vagy utánszabályozást is csinálnak ilyenkor? Mert a szervízben asszem 1000 km-t említettek ha jól emlékszem.

Előre is köszi a válaszokat!

Hali. 3000km-nél van 1 ajánlott olajcsere amit nem kötelező megcsináltatni,sőt ha jól tudom a szervíz könyvbe sem jegyzik be.

Link to comment
Megosztás:

Hali. 3000km-nél van 1 ajánlott olajcsere amit nem kötelező megcsináltatni,sőt ha jól tudom a szervíz könyvbe sem jegyzik be.

nekem azt mondták, az első szervíz 1 év, vagy 30e km.... nah azt betartani szerintem hülyeség...Ha kész lessz a kocsim, akkor Énis lecserélem az olajat benne, mert már lassan 4e lessz benne....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani hogy az első 1000 km után kéne vinni az autót szervízbe? Mondjuk olajcserére vagy valami egyéb beállítást vagy utánszabályozást is csinálnak ilyenkor? Mert a szervízben asszem 1000 km-t említettek ha jól emlékszem.

Minden képpen menj el..aztán 10ezrenként cseréltesse benne olajat..na meg szűrőket is. :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megtörtént az olajcsere, igaz hogy mé g csak 9600km van benne de már nagyon "keményen" járt.

Hát ami lefojt belőle az nem volt semmi! Ahozz képest hogy 30000km él irták elő az első olajcserét tök fekete már távolró sem olajra emlékeztető valami jött le belöle.

Amint bekerült a friss 5w30 as fullsyntetic a GM töl máris megváltozott a járása.

Ugyhogy ezúton köszönöm mindenkinek itt a fórumban a jó ötleteket végigolvastam az olajtémát és úgydöntöttem lecseréltetem. Hát nyugodt szívvel merem mondani hogy le KELL cserélni 8-10 ezer között

Link to comment
Megosztás:

10Ekm-ként olajcsere,szűrőkkel együtt(értsd: olajszűrő,levegőszűrő,pollenszűrő).

+üzemanyagszűrő. Legalább is nállam, minden alkalommal. És igen 1000km-eres korában is kell neki olaj+olajszűrő csere. Friss moci..gyorsan bekopnak az alkatrészek és a finom fémpor gyorsan távozik is a rendszerből.. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy volt e már valakinek olyan fajta tapasztalata, hogy:

az autóm, Z14XE Astra G 120km/h óránál elkezd fütyülni benne valami, mármint a motorban, és égett gumiszag jön be az utastérbe, de csak lehúzott ablaknál érezni! Bal oldalról hallom a sípolást, de nem tudom, hogy mi az!

Ugye nem a feszítőgörgő? Vagy az áll be akkora fordulatnál és csúszik rajta a vezműszíj???

Vagy lehet a generátor ékszíj is?

Másik kérdés:

Mik lehetnek a magas fogyasztásnak az okai? Csak város, 10 liter körül eszik! Szerintem az sok! A gép nem jelez semmi hibát!

Köszi a válaszokat!

Üdv

Vaga

Link to comment
Megosztás:

Lassan elösször cserélnék olajat a kocsiban, Castrol Magnatec C3 5W-40-et kap.

Az iránt érdeklődnék, hogy mennyi lehet, és milyen olajszűrőt érdemes beletenni (márka, tapasztalat?)...1.4 Z14XEP

Vedd meg nyugodtan a gyárit olyan 3000ft körül van. ROLÓ:jobbmenetes

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G Z12XE motor P0170x06 hibakódot hoz. Pár indítás után elalszik a kulcsos lámpa, és a MIL világítva marad. Mindkét O2 szenzor ellenörizve, jó, Légmennyiség mérő OK, Ergo minden normális értéket utat a TECH2 szerint. Lánc nagyon kis mértékben magas fordulatnál, igen halk csörgést ad. A hiba 2 alkalommal jött, mindig kb 5000rpm felett.

Segítségeteket elörre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy volt e már valakinek olyan fajta tapasztalata, hogy:

az autóm, Z14XE Astra G 120km/h óránál elkezd fütyülni benne valami, mármint a motorban, és égett gumiszag jön be az utastérbe, de csak lehúzott ablaknál érezni! Bal oldalról hallom a sípolást, de nem tudom, hogy mi az!

Ugye nem a feszítőgörgő? Vagy az áll be akkora fordulatnál és csúszik rajta a vezműszíj???

Vagy lehet a generátor ékszíj is?

Másik kérdés:

Mik lehetnek a magas fogyasztásnak az okai? Csak város, 10 liter körül eszik! Szerintem az sok! A gép nem jelez semmi hibát!

Köszi a válaszokat!

Üdv

Vaga

Inkább sima ékszíj lehet, nem a fogazott vezérműszíj. Akkor más gond is lenne az égett szagon kívül... Sztem a feszítőgörgő, feszítő mechanika körül lehet a bibi. A sípoló hang és égett gumiszag is az ékszíj csúszására utal.

Városi 10 liter hidegben rövid távokon még akár normális is lehet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy volt e már valakinek olyan fajta tapasztalata, hogy:

az autóm, Z14XE Astra G 120km/h óránál elkezd fütyülni benne valami, mármint a motorban, és égett gumiszag jön be az utastérbe, de csak lehúzott ablaknál érezni! Bal oldalról hallom a sípolást, de nem tudom, hogy mi az!

Ugye nem a feszítőgörgő? Vagy az áll be akkora fordulatnál és csúszik rajta a vezműszíj???

Vagy lehet a generátor ékszíj is?

Másik kérdés:

Mik lehetnek a magas fogyasztásnak az okai? Csak város, 10 liter körül eszik! Szerintem az sok! A gép nem jelez semmi hibát!

Emlékeim szerint a HIVATALOS Opel adat városi fogyasztásra 9,6 l/100km. Én örülök, hogy ezt tudom tartani. De van itt egy másik topik a fogyasztásról, ők általában termelik a benzint és időnként leadják a MOL-nak.

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint a HIVATALOS Opel adat városi fogyasztásra 9,6 l/100km. Én örülök, hogy ezt tudom tartani. De van itt egy másik topik a fogyasztásról, ők általában termelik a benzint és időnként leadják a MOL-nak.

nekem z14xe, nagyon-nagyon sok belvárossal sem megy 8 és fél felé, míg nyáron klímával sem több 9nél

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Nyugtatóbb, hogy "csak" a generátor szíj, és nem pedig a vez.szíj a sz@r!

De kérdeztem, az a fajta feszítő sem valami olcsó dolog!:D

Az egész mechanika ~15 papír, pljusz ~5 guriga a szíj!

De ami kell, az kell!

A fogyasztás hogy megy Neked 9 alá belvárosban Amusing? Nekem itt Tatabányán 10 liter, vagy egy picivel kevesebb!

És nincs is akkora forgalom, mint Pesten!

Picit idegesít! Vagy rossz a technikám?

De azt is észrevettem, hogy a benzinmutató (szegénységjelző):D, nem mindig ugyan oda áll be! Elindítom, negyedig van!

Leállítom 3km megtétele után, indítás és már sokkal kevesebbet mutat! Megyek vele megint, leállítás és indítás és megint többet mutat!

Úgy negyedig elég pontos, de negyed tank környékén szerintem nagyon sokat csal!

Van tippetek?

Köszi és bocsi, hogy hosszú voltam!

Üdv

Vaga

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.