Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

T imy!

A garanciának meghirdetett, nyilvános feltételei vannak.

Aki betartja, annak van.

Aki nem, annak nincs.

Ilyen egyszerű.

API, és ACEA megegyeziuk, akkor mégis mivel jobb a Magnatechnél az Edge?

Jó biztossan jobb, de API, és ACEA minősítések ugyanazok, tehát teljesítményre ugyanazt tudja.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'Kapor" vagyok, van egy 2002-es 1.4-es G Astrám, három éve vettem ezalatt 146.000km.-et belehajtottam./most:190600km van benne/

Kérdésem a következő: Két nap állás után ( garázsban) nehezen indult, mintha nem kapna benzint kigyulladt a sárga lámpa, 'villáskulcsos". Kb. 10-15mp.-ig önindítóztam, mire beindult a gép Leállítottam, majd simán elindult és elaludt a lámpa is. A szerelő ismerősöm mondta,hogy leragadt a mágnesszelep az injektornál, tisztítóadalékot ajánlót a következő

teletankoláskor. Megjegyzem,hogy még soha nem fordult elő ez a probléma .Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy egy 2007 decemberi G Astra-ba(Z14XE...), milyen olajszűrő kell??? Mert már kétszer vettem(másodszor a motorkódot is bediktálva) olajszűrőt és mindkétszer rossz(nem belevaló szerintük) volt mikor vittem a márkaszervízbe olajcserére. Szóval ha valaki esetleg tudna nekem mondani valami "azonosítót" ami alapján a boltban tutira beazonosítják, azt nagyon szépen megköszönném!

Üdv.:Árpi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy egy 2007 decemberi G Astra-ba(Z14XE...), milyen olajszűrő kell??? Mert már kétszer vettem(másodszor a motorkódot is bediktálva) olajszűrőt és mindkétszer rossz(nem belevaló szerintük) volt mikor vittem a márkaszervízbe olajcserére. Szóval ha valaki esetleg tudna nekem mondani valami "azonosítót" ami alapján a boltban tutira beazonosítják, azt nagyon szépen megköszönném!

Üdv.:Árpi

olajszűrő 650307

[599014] 975Ft

Gyártó: Opel

Gyártmány minősége: Gyári beszállítói­

Mérettáblázat:

­ Átmérő (A) 62

­­­

Átmérő (:lol: 9,5

Átmérő © 28

Magasság ­(D) 86,5

­

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy egy 2007 decemberi G Astra-ba(Z14XE...), milyen olajszűrő kell??? Mert már kétszer vettem(másodszor a motorkódot is bediktálva) olajszűrőt és mindkétszer rossz(nem belevaló szerintük) volt mikor vittem a márkaszervízbe olajcserére. Szóval ha valaki esetleg tudna nekem mondani valami "azonosítót" ami alapján a boltban tutira beazonosítják, azt nagyon szépen megköszönném!

Üdv.:Árpi

2007. decemberi Astra G nincs, max Astra Classic II, motorkódja nem Z14XE, inkább Z14XEP, és az nem szűrő, csak filter.

Próbálj Z14XEP alapján venni filtert, vagy EPC-ból nézd ki. (GM katalógusszámát Szaby kolléga már megtette helyetted)

Apróságok és kukacoskodásnak tünhet, de nem az. Mostmár belátod Te is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

2007. decemberi Astra G nincs, max Astra Classic II, motorkódja nem Z14XE, inkább Z14XEP, és az nem szűrő, csak filter.

Próbálj Z14XEP alapján venni filtert, vagy EPC-ból nézd ki. (GM katalógusszámát Szaby kolléga már megtette helyetted)

Apróságok és kukacoskodásnak tünhet, de nem az. Mostmár belátod Te is. :lol:

Nagyon köszönöm, valóban nem voltam elég precíz!

A legjobbakat a segítőknek!

Link to comment
Megosztás:

olajszűrő 650307

[599014] 975Ft

Gyártó: Opel

Gyártmány minősége: Gyári beszállítói­

Mérettáblázat:

­ Átmérő (A) 62

­­­

Átmérő (:lol: 9,5

Átmérő © 28

Magasság ­(D) 86,5

­

Hol annyi? Mert a héten kértem szervízre árajánlatot, és mindenhol 2000Ft feleti összeg csak a szürő. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hol annyi? Mert a héten kértem szervízre árajánlatot, és mindenhol 2000Ft feleti összeg csak a szürő. :lol:

Szervizben a körül mozog.

Én a bgm.hu néztem de szerintem ugy érdemes ha több mindent rendel az ember a posta költség miatt mert a nem kevés.

De ha mondjuk már olajat meg stb rendelsz akkor már megéri itt megvenni.De mindenkinek a sáját döntéde hogy hol vásárol és mennyiért.

Ez csak egy tipp.

Link to comment
Megosztás:

Szervizben a körül mozog.

Én a bgm.hu néztem de szerintem ugy érdemes ha több mindent rendel az ember a posta költség miatt mert a nem kevés.

De ha mondjuk már olajat meg stb rendelsz akkor már megéri itt megvenni.De mindenkinek a sáját döntéde hogy hol vásárol és mennyiért.

Ez csak egy tipp.

Hát én nem találok ott árat, de azért kösz a tippet.

Link to comment
Megosztás:

Elérte a 60.000-dik km-t a gépsas és szeretném most szerelőhöz vinni. Le akarom cserélni mindenképpen a fagyállót, fék és szervo olajat. Fagyálló már megvan. Fék és szervo olajat hol érdemes venni? Márkakereskedésben vagy autósboltban. A szervo olaj ugye zöld a fékolaj típusát meg gondolom majd megtalálom a kézikönyvben. Mekkora tételek ezek kb. forintban mérve(fék és a szervo olaj)?

A gyertyákat érdemes már ilyenkor kicserélni? Kb. 20-25 indításból 1-2 szokott olyan lenni, hogy pörgeti az önindító rendesen a motort de nem akar beindulni. Nem szoktam csak 4mp-ig kínozni az akksit ilyenkor, de másodjára mindig beindul.

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Elérte a 60.000-dik km-t a gépsas és szeretném most szerelőhöz vinni. Le akarom cserélni mindenképpen a fagyállót, fék és szervo olajat. Fagyálló már megvan. Fék és szervo olajat hol érdemes venni? Márkakereskedésben vagy autósboltban. A szervo olaj ugye zöld a fékolaj típusát meg gondolom majd megtalálom a kézikönyvben. Mekkora tételek ezek kb. forintban mérve(fék és a szervo olaj)?

A gyertyákat érdemes már ilyenkor kicserélni? Kb. 20-25 indításból 1-2 szokott olyan lenni, hogy pörgeti az önindító rendesen a motort de nem akar beindulni. Nem szoktam csak 4mp-ig kínozni az akksit ilyenkor, de másodjára mindig beindul.

Köszönöm a válaszokat!

ezt a bp honlapján találtam....

OPEL Astra 1.2i (Astra G)

Year 1997-04

Power Steering

Recommendation AUTRAN DX III

Alternative AUTRAN MBX

GM szervó olaj

Link to comment
Megosztás:

Több mint a duplájáért vettem még júniusban az 5l Valvoline TopGard 10w-40 olajat mint a gyári Opelt!!!?? :lol: :)

a gyári opel olaj az occsó. Az alkatrészártendenciát figyelembe véve nem is értem miért, lehet 4+ -os. :lol: Persze ha az opel 200l-es tartályából pumpálja a kocsidba, akkor meg 16000-20000 Ft a 4 liter.

Link to comment
Megosztás:

a gyári opel olaj az occsó. Az alkatrészártendenciát figyelembe véve nem is értem miért, lehet 4+ -os. :) Persze ha az opel 200l-es tartályából pumpálja a kocsidba, akkor meg 16000-20000 Ft a 4 liter.

:lol:

hát ez nomális???

honnan veszitek ezeket a baromságokat???

otthon kitalálod, és ide bevésed?

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.