Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Hali!

A kérdésem/gondom a köv:

Olajcsere!

Mi van akkor, ha az olajszűrő ház kupakját nem tudom letekerni (x18xe1), mert az egész szűrőház tőgől tekeredik. Igazából a kérdésem az, hogy tőben menetes, vagy "ragasztott" a szűrőház, mert ha menetes, akkor ráfogok a házra és letekerem úgy a kupakot, de ha ragasztott, akkor szvsz benyaltam.

Link to comment
Megosztás:

Help!

2004-es 1.4-es G Astra Classic kocsim van, kb 50.000 km-t mentem vele.

Hideg reggeleken indításkor a motor akadozva járt, többször kigyulladt a sárga motor hiba jel aztán pár nap múlva magától kialudt.

Miután a teljesítmény is teljesen leesett szervízve vittem. Kiolvasták a hibakódot, csak annyit lehetett tudni hogy az egyik hengernél gyújtás hiba történt.

Gyertya és gyújtótrafó csere után a hiba pár hétre teljesen megszűnt.

Most reggelente újra akadozva jár a motor és kigyulladt a sárga motor hiba, sőt már villog is.

Szerintetek mi lehet a baj, lehet, hogy hibás trafót sóztak rám és az pár hétig bírta és újra beadta a kulcsot??

Minden jótanácsot szívesen fogadok.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Astra G (Z14XE)szervokormány olajtartályában,h kell a szintet ellenőrizni?Van valami jelölés gondolom rajta,csak nekem egy kicsit koszos és hirtelen nincs most kedven letakarítani....

Bocs, de ez tényleg vicces ;)

Leveszed a tartály kupakját, látsz benne egy szűrőt. megvogod, kihúzod, és ennek a szűrőnek az alján van egy normális műanyag nívópálca. Na innentől kezdve szemrevételezéssel lenézed, hogy a min-max között hol jár, esetleg alatta.

Link to comment
Megosztás:

Help!

2004-es 1.4-es G Astra Classic kocsim van, kb 50.000 km-t mentem vele.

Hideg reggeleken indításkor a motor akadozva járt, többször kigyulladt a sárga motor hiba jel aztán pár nap múlva magától kialudt.

Miután a teljesítmény is teljesen leesett szervízve vittem. Kiolvasták a hibakódot, csak annyit lehetett tudni hogy az egyik hengernél gyújtás hiba történt.

Gyertya és gyújtótrafó csere után a hiba pár hétre teljesen megszűnt.

Most reggelente újra akadozva jár a motor és kigyulladt a sárga motor hiba, sőt már villog is.

Szerintetek mi lehet a baj, lehet, hogy hibás trafót sóztak rám és az pár hétig bírta és újra beadta a kulcsot??

Minden jótanácsot szívesen fogadok.

Nem biztos. ill majdnem biztos hogy nem trafósor a hiba, ill. a hiba okozója, hanem azt is tönkrevágta valami, mondjuk generátor, stb.

Valszeg ezért javult meg néhány hétre trafósor csere után, de mivel a hiba okozója nem lett megkeresve, így az új trafóhidat is galyravágta (és nem, valszeg nem fogja a szerviz jóváírni az új és egyben kuka trafóhidat, megint kicserélik + megkeresteted a hiba okozóját, és újra ki kell fizetned, legalábbis ez a trend).

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos. ill majdnem biztos hogy nem trafósor a hiba, ill. a hiba okozója, hanem azt is tönkrevágta valami, mondjuk generátor, stb.

Valszeg ezért javult meg néhány hétre trafósor csere után, de mivel a hiba okozója nem lett megkeresve, így az új trafóhidat is galyravágta (és nem, valszeg nem fogja a szerviz jóváírni az új és egyben kuka trafóhidat, megint kicserélik + megkeresteted a hiba okozóját, és újra ki kell fizetned, legalábbis ez a trend).

Csütörtökön viszem szervízbe, kiváncsi leszek az eredményre. Kösz a tippet.

Link to comment
Megosztás:

Nálam most úgy érzem aktuális lesz. ;) Majd ezentúl viszont kevesebbet fékezek :lol: gazdasági válság mellett 50ezrenként cserélni... hát... Mondjuk én használtan vettem a vasat, lehet jobb lesz felhívnom előző tulajt, hogy mit cserélt mit nem.

Köszöntem a választ!

Link to comment
Megosztás:

Nálam most úgy érzem aktuális lesz. ;) Majd ezentúl viszont kevesebbet fékezek :lol: gazdasági válság mellett 50ezrenként cserélni... hát... Mondjuk én használtan vettem a vasat, lehet jobb lesz felhívnom előző tulajt, hogy mit cserélt mit nem.

Köszöntem a választ!

Ez erősen vezetési stílus függő... Én 68E km-el vettem a verdát és tök jó a tárcsa. A betéteket pedig eladás előtt cserélte 1 hónappal gyárira az előző tulaj. Mondjuk azt mindig érdemes megkérdezni vásárlás előtt, hogy mit mikor cseréltek rajta. Aztán vagy igazat mondanak vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

Nálam most úgy érzem aktuális lesz. ;) Majd ezentúl viszont kevesebbet fékezek :lol: gazdasági válság mellett 50ezrenként cserélni... hát... Mondjuk én használtan vettem a vasat, lehet jobb lesz felhívnom előző tulajt, hogy mit cserélt mit nem.

Köszöntem a választ!

nekem 50e Km 5 év, az még belefér :lol: már csak össze kell kopni a féknek, mert most még elég ramatyul fog

Link to comment
Megosztás:

nekem 50e Km 5 év, az még belefér :lol: már csak össze kell kopni a féknek, mert most még elég ramatyul fog

Nálam eddig 6ezer két hónap alatt, ezért is nem mindegy ;)

Nem baj kétévente belefér a csere, a biztonság többet ér 20ezernél.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mi a nyavajáért ereszti a szekér az olajat az olajszűrő fedelénél? olajcserekor kicseréltem a tömítést ugye, mert az előző eléggé el volt vékonyodva, de azóta picit könnyezik a kupaknál. Cseréljem ki megint??? vagy húzzam rá izomból, ahogy valszeg ezelőtt is tették, mert csak nagyon nehezen jött le a kupak, rá kellett fogni a szűrőházra, mert az hamarabb kezdett fordúlni. Nem szeretném én is ennyire ráhúzni....

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha tudom, hogy mi okozott hibakódot, azt is tudom, hogy mostmár nem okozza, akkor az a kód hogyan tüntethető el tech2 nélkül. Mivel a plusz immó használat olykori felejtéséből adódik a hibakód, így az akksi saru levét-feltét sem a legnyerőbb.

Olvastam valahol, hogy elvileg ha 3X nem produkálódik a jelenség, akkor törlődik a hibakód, na ez esetemben nem történik meg.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha tudom, hogy mi okozott hibakódot, azt is tudom, hogy mostmár nem okozza, akkor az a kód hogyan tüntethető el tech2 nélkül. Mivel a plusz immó használat olykori felejtéséből adódik a hibakód, így az akksi saru levét-feltét sem a legnyerőbb.

Olvastam valahol, hogy elvileg ha 3X nem produkálódik a jelenség, akkor törlődik a hibakód, na ez esetemben nem történik meg.

valószínűleg azért, mert még mindig fennáll alkalmanként a hiba...

Link to comment
Megosztás:

Az elég gyorsan elkopot, nem?

Nekem 85e-nél volt betétcsere. Most 135e van benne, de még bírja a betét, meg a tárcsa is egy darabig :lol:

ott voltam amikor kiszedték, valóban ráfért a csere 26mm-ról 21,5-re kopott a tárcsa (21-alatt veszélyes) asszony Off Pandájján is ősszel csere lesz, 5év 50e.km.

akkor vagy te nagyon óvatosan vezetsz, vagy mi toljuk neki nagyon ;))

Link to comment
Megosztás:

Az elég gyorsan elkopot, nem?

Nekem 85e-nél volt betétcsere. Most 135e van benne, de még bírja a betét, meg a tárcsa is egy darabig ;)

Én ma néztem meg, kb. 2mm volt elől a betétekből, a dobot is szétkaptam hátul, azon is lesz mit dolgozni, szóval jövő héten csere. 150000 km van a vasban, amikor vettem azt mondták 180000nél lesz aktuális, de nem tudom mikor cserélték előtte. Szerintem is vezetési stílus függő, nálam szerintem nem fog ilyen hamar elkopni, de majd meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.