Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Lecseréltem a benzin pumpát is,meg a benzin szűrőt is,de sajnos a problémám nem szünt meg.

2500e-3000e fordulatnál kb. 500méter és 1-2km megtett út után továbbra is elkezd rángatni(mintha nem kapna üzemanyagot)és továbbra is ha leveszem a lábam a gázpedálról,az alapjárat helyett elalszik az autó.

Nem forszirozott üzemmódban(városi normál hajtásnál)semmi baja(vagyis semmit se lehet észrevenni).

A pumpa és szűrő cser óta is már több 100 kilómétert megtettem városban és minden OK(amig nem zavarom 2500e-3000e fölé).

Van még valakinek tippje mi lehet???

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Lecseréltem a benzin pumpát is,meg a benzin szűrőt is,de sajnos a problémám nem szünt meg.

2500e-3000e fordulatnál kb. 500méter és 1-2km megtett út után továbbra is elkezd rángatni(mintha nem kapna üzemanyagot)és továbbra is ha leveszem a lábam a gázpedálról,az alapjárat helyett elalszik az autó.

Nem forszirozott üzemmódban(városi normál hajtásnál)semmi baja(vagyis semmit se lehet észrevenni).

A pumpa és szűrő cser óta is már több 100 kilómétert megtettem városban és minden OK(amig nem zavarom 2500e-3000e fölé).

Van még valakinek tippje mi lehet???

Üdv.

AGR tisztítás,lambda mérés,alapjárati takarítás megvolt?

Link to comment
Megosztás:

Lecseréltem a benzin pumpát is,meg a benzin szűrőt is,de sajnos a problémám nem szünt meg.

2500e-3000e fordulatnál kb. 500méter és 1-2km megtett út után továbbra is elkezd rángatni(mintha nem kapna üzemanyagot)és továbbra is ha leveszem a lábam a gázpedálról,az alapjárat helyett elalszik az autó.

Nem forszirozott üzemmódban(városi normál hajtásnál)semmi baja(vagyis semmit se lehet észrevenni).

A pumpa és szűrő cser óta is már több 100 kilómétert megtettem városban és minden OK(amig nem zavarom 2500e-3000e fölé).

Van még valakinek tippje mi lehet???

Üdv.

AGR tisztítás,lambda mérés,alapjárati takarítás megvolt?

Ha mindent kipucoltál és meghajtottad hosszútávon is és nincs változás, akkor azt kellene kideríteni nem-e ad rossz adatot valamelyik szenzor. Mondjuk ezt már diagnosztikával kell megnézni, akár menet közben.

Link to comment
Megosztás:

Na meglett a lassan beálló majd a végén már indítás után ingadozó alapjáratom oka:

Hiába lett 2 hónapja takarítva a folytószelep ház és az alapjárati... a 4k km városozás megtette a hatását, jó dzsuvás volt minden. Takarítottak és megszűnt? Olyan 2000 körül járatom a motort mindig... Valami tipp esetleg, hogy ritkábban kelljen tisztogatni?

A kocsit még sajnos nem kaptam vissza, mert váltó olajat is cseréltettem közben és van még egy baja, amire nem sikerült rájönniük: Ha megmozdítom a kormányt és teker a szervó, akkor leesik 5-600 -ra a fordulat. Nem tudjuk mitől.... :S Ezt próbálták kitalálni délután, azóta még nem beszéltem a szerelőmmel.

Link to comment
Megosztás:

Na meglett a lassan beálló majd a végén már indítás után ingadozó alapjáratom oka:

Olyan 2000 körül járatom a motort mindig... Valami tipp esetleg, hogy ritkábban kelljen tisztogatni?

A tipp a 2000-es fordulat elhagyása <_< lehetőleg 2500 körül használd városban is, ha kell, akkor 4 felejtős.

Én is így csinálom, 4-et csak 70 körül adok neki.

Link to comment
Megosztás:

A tipp a 2000-es fordulat elhagyása <_< lehetőleg 2500 körül használd városban is, ha kell, akkor 4 felejtős.

Én is így csinálom, 4-et csak 70 körül adok neki.

Megpróbálom majd. AZ első pár hétben úy mozgattam, csak nem tetszett a BP-i 10+-os fogyi 4.es nélkül....

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálom majd. AZ első pár hétben úy mozgattam, csak nem tetszett a BP-i 10+-os fogyi 4.es nélkül....

Hát igen.. ezt a motort nem a városi roahangálásra találták ki... Ha kevés a kikormolós menőke akkor biza trükközni kell, meg tisztítgatni időnként.

Link to comment
Megosztás:

Na meglett a lassan beálló majd a végén már indítás után ingadozó alapjáratom oka:

Hiába lett 2 hónapja takarítva a folytószelep ház és az alapjárati... a 4k km városozás megtette a hatását, jó dzsuvás volt minden. Takarítottak és megszűnt? Olyan 2000 körül járatom a motort mindig... Valami tipp esetleg, hogy ritkábban kelljen tisztogatni?

Vagy gyakrabban kell menni "fagyizni", vagy az van amit I_S cartárs írt: a kétezres fordulat kevéske, tessék jobban pörgetni azt a motort. A mienk mondjuk kicsi vidéki városka, nincsenek hosszú egyenes szakaszok lakott területen belül, épp ezért mindig csak az első három fokozatot használom városban. A 4.-et 80 körül kapcsolnám, de ez városon belül nemannyira lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

A kocsit ma még nem kapom vissza, mert kértem egy váltó olaj cserét és még nem jöttek rá, hogy mitől esik meleg motor mellett a fordulat, ha megmozdul a kormány.

Az alapjárat viszont most jó 1200-ról start 900-ra esik vissza majd még 1-2 perc és 700.

Link to comment
Megosztás:

A kocsit ma még nem kapom vissza, mert kértem egy váltó olaj cserét és még nem jöttek rá, hogy mitől esik meleg motor mellett a fordulat, ha megmozdul a kormány.

Az alapjárat viszont most jó 1200-ról start 900-ra esik vissza majd még 1-2 perc és 700.

Hány kilométer van abban a kocsiban, hogy váltó olajat cseréltetsz benne?

Link to comment
Megosztás:

Hány kilométer van abban a kocsiban, hogy váltó olajat cseréltetsz benne?

121-el vettem márciusban, most 125. Szerintem még sosem volt cserélve. Tudom, elvileg nem kell, de azt tanácsolták, hogy 100k kmenként azért nem árt. Érzem, hogy hidegen az 1-2es nem olyan sima.

Link to comment
Megosztás:

121-el vettem márciusban, most 125. Szerintem még sosem volt cserélve. Tudom, elvileg nem kell, de azt tanácsolták, hogy 100k kmenként azért nem árt. Érzem, hogy hidegen az 1-2es nem olyan sima.

Aha, akkor ha már úgyis szétszedés van, szerintem cserélj benne féltengely szimeringet is, de legalábbis nézesd meg milyen állapotban van! Nekem egyszer amiatt ment el észrevétlenül az olaj. A vége differenciálmű csere lett.

Link to comment
Megosztás:

Aha, akkor ha már úgyis szétszedés van, szerintem cserélj benne féltengely szimeringet is, de legalábbis nézesd meg milyen állapotban van! Nekem egyszer amiatt ment el észrevétlenül az olaj. A vége differenciálmű csere lett.

Elvileg most átnézik ott is. Ez múltkor, amikor a vezérlést cseréltettem kimaradt, mert nem volt rá keret. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint olaj problemam lenne.

Telen a kicsapodassal kinlodtam, ami mara tenyleg megszunt teljesen, ahogy irtatok is.

Ellenben mostmeg fogy az olaj. <_<

Megvetel ota, kb 7000km ment bele a kocsiba. Akkor a nivo 3. osztasaig ert az olajszint kb.

Mara lement az elso osztasig. Nem tudom milyen olaj van benne jelenleg.

Most vettem bele gyari GM olajat, holnap cserelik.

Normalis ennyi olajfogyas szerintetek? 1.4 twinport a masina. 2005-os.

Elotte A vectram volt, azzal olajcseretol olajcsereig jartam, egy deci sem fogyott belole.

Szokjak ehhez hozza?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint olaj problemam lenne.

Telen a kicsapodassal kinlodtam, ami mara tenyleg megszunt teljesen, ahogy irtatok is.

Ellenben mostmeg fogy az olaj. :lol:

Megvetel ota, kb 7000km ment bele a kocsiba. Akkor a nivo 3. osztasaig ert az olajszint kb.

Mara lement az elso osztasig. Nem tudom milyen olaj van benne jelenleg.

Most vettem bele gyari GM olajat, holnap cserelik.

Normalis ennyi olajfogyas szerintetek? 1.4 twinport a masina. 2005-os.

Elotte A vectram volt, azzal olajcseretol olajcsereig jartam, egy deci sem fogyott belole.

Szokjak ehhez hozza?

A szervízkönyv szerint a megengedett max fogyasztás 6 dl/ 1000 km. Egy osztás 2 dl. Neked 7000 Km alatt fogyott el 4 dl.

Van aki öszetenné a kezét ha csak ennyi fogyna <_<

Főleg a Z14XE-s Cartársak közül.

Szal aggodalomra semmi ok!

Link to comment
Megosztás:

A szervízkönyv szerint a megengedett max fogyasztás 6 dl/ 1000 km. Egy osztás 2 dl. Neked 7000 Km alatt fogyott el 4 dl.

Van aki öszetenné a kezét ha csak ennyi fogyna <_<

Főleg a Z14XE-s Cartársak közül.

Szal aggodalomra semmi ok!

Bár még azt hozzátenném, hogy úgy tűnik, hogy nem cseréltél olajat megvételkor(mivel nem tudod milyen van benne).

Gondolom meg volt rá az okod, vagy megbíztál az eladóban és tudod, hogy előtte mikor volt cserélve.

De ha nem akkor az is lehet, hogy már elöregedett az olaj. Olyankor jobban fogyhat, bár mondom ez egyáltalán nem sok.

Link to comment
Megosztás:

Bár még azt hozzátenném, hogy úgy tűnik, hogy nem cseréltél olajat megvételkor(mivel nem tudod milyen van benne).

Gondolom meg volt rá az okod, vagy megbíztál az eladóban és tudod, hogy előtte mikor volt cserélve.

De ha nem akkor az is lehet, hogy már elöregedett az olaj. Olyankor jobban fogyhat, bár mondom ez egyáltalán nem sok.

Igy van, nem csereltem mert a volt tulaj felhivott, es kozolte, hogy fekbetet, olaj, meg a szokasos dolgok cserelve lettek.

Csak mivel most megy vizsgara a kocsi, ugyis viszem szerelohoz, mindenkepp lecsereltetem vele az olajat, a kicsapodas miatt is.

Hittem az elozo tulajnak, hamar vette a faradtsagot, es felhivott, penzt nem sajnalva, miert vagott volna at?

Az olaj szinen is latszott, hogy nem lehet regota a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.