Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Remélem, nem a béke útiban... én már hozzájuk járok 1000 éve, eddig tök korrektek vóttak...

Neem. Ott nagyon korrektek voltak. Azt hiszem talán a kerepesi utiban lehetett az eset, de már vagy 3 éve. A srác azt mondta, hogy repedtnek látszik a dob, közben jónagyokat sózott rá egy pontba. Ott álltam mellette, úgyhogy akár rá is szólhattam volna....Amúgy nem volt velük gondom. Bár egy ideje nem is voltam náluk.

Most viszont az izgat leginkább, hogy kell-e a lengéscsillapítóra porvédő gumi, vagy a toronycsapágy "szoknyája" véd eleget?

Illetve a himba csavarjait tényleg kell-e minden esetben cserélni ? Nekem úgy tűnik hogy nem szokták. Talán csavar rögzítő ragasztót használnak?

Link to comment
Megosztás:

Neem. Ott nagyon korrektek voltak. Azt hiszem talán a kerepesi utiban lehetett az eset, de már vagy 3 éve. A srác azt mondta, hogy repedtnek látszik a dob, közben jónagyokat sózott rá egy pontba. Ott álltam mellette, úgyhogy akár rá is szólhattam volna....Amúgy nem volt velük gondom. Bár egy ideje nem is voltam náluk.

Most viszont az izgat leginkább, hogy kell-e a lengéscsillapítóra porvédő gumi, vagy a toronycsapágy "szoknyája" véd eleget?

Illetve a himba csavarjait tényleg kell-e minden esetben cserélni ? Nekem úgy tűnik hogy nem szokták. Talán csavar rögzítő ragasztót használnak?

Porvédőm nincs (Zafira 1.8), de lehúzó van alul. Elgondolkoztam én is ezen, hogy ha van gumiharmonika, az alatt pállik-e jobban (kondenzvíz), vagy ha nincs és eszi a só -nem eszi- 10éve semmi baja. Szerintem nem árt, de nem sokat számít, hacsak nem terepezel sokat. Végül is nem raktam rá, mikor cseréltem a toronygumit, csapágyat.

Ha nagyon szét van rohadva a csavarfej, érdemes cserélni. Legközelebb fogjon a csavarkulcs valamin.

Jómagam előszeretettel használok menettömítőt. Ez nem ragasztó, tömítő. Valamit rögzít biztos de nem ez a lényeg. Védi a menetet a beszivárgó löttyöktől, ezáltal a korróziótól. Kis tubusos kék folyadék. Nem olcsó, de sokáig elvan.

Legközelebbi szereléskor mindig áldom, hogy használtam. Minden menet oldható és tiszta marad. Erre találták ki.

Sokan legyintenek, de csak azt látom, hogy minden valamire való szervízkönyvben előírják a használatát.

Link to comment
Megosztás:

Porvédőm nincs (Zafira 1.8), de lehúzó van alul. Elgondolkoztam én is ezen, hogy ha van gumiharmonika, az alatt pállik-e jobban (kondenzvíz), vagy ha nincs és eszi a só -nem eszi- 10éve semmi baja. Szerintem nem árt, de nem sokat számít, hacsak nem terepezel sokat. Végül is nem raktam rá, mikor cseréltem a toronygumit, csapágyat.

Ha nagyon szét van rohadva a csavarfej, érdemes cserélni. Legközelebb fogjon a csavarkulcs valamin.

Jómagam előszeretettel használok menettömítőt. Ez nem ragasztó, tömítő. Valamit rögzít biztos de nem ez a lényeg. Védi a menetet a beszivárgó löttyöktől, ezáltal a korróziótól. Kis tubusos kék folyadék. Nem olcsó, de sokáig elvan.

Legközelebbi szereléskor mindig áldom, hogy használtam. Minden menet oldható és tiszta marad. Erre találták ki.

Sokan legyintenek, de csak azt látom, hogy minden valamire való szervízkönyvben előírják a használatát.

Köszi!

Végre hazajöttem Budapestre. Lementem a parkolóba, megnéztem 8-10 Astra G/classic II-t. Egyiken sincs gumiharang, pedig volt közte tutira gyári állapotú.

Ettől függetlenül engem zavar hogy álló helyzetben is épphogy takar (vagy nem) az a műanyag "szoknya". Azon gondolkodom lehet azt kéne meghosszabbítani,hogy kirugózott állapotban is jobban védjen a fröccsenő sártól. Persze lehet hogy nincs értelme.

Azon gondolkoztam hogy vajon azért nincs jobban védve, mert valamitől tönkre kell hogy menjen egy idő után hogy legyen kereslet a szervizelésre. Vagy mert a belső szerkezete/anyagai sem bírják tovább mint védelem nélkül a zárógyűrű(vagy micsoda)?.-Ez csak amolyan költői kérdés...

A csavar cserét azzal indokolja az "Igy csináld..." hogy olyan erővel kell meghúzni azt a csavart, hogy deformálódik az anyag.

Ilyen csavart vajon bármelyik autósboltban lehet kapni?

Vajon a szervizekben foglalkoznak az előírt nyomatékokkal, vagy csak saccra meghúzzák? Valahogy nem tudom elképzelni ,hogy bármelyik futómű beállító helyen is pontosan úgy csinálják ahogy ebben a könyvben le van írva.(X nyomatékkal, és utána még 30fok és +15 fok egy bejelölt kartonpapír (vagy valami) segítségével)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Végre hazajöttem Budapestre. Lementem a parkolóba, megnéztem 8-10 Astra G/classic II-t. Egyiken sincs gumiharang, pedig volt közte tutira gyári állapotú.

Ettől függetlenül engem zavar hogy álló helyzetben is épphogy takar (vagy nem) az a műanyag "szoknya". Azon gondolkodom lehet azt kéne meghosszabbítani,hogy kirugózott állapotban is jobban védjen a fröccsenő sártól. Persze lehet hogy nincs értelme.

Azon gondolkoztam hogy vajon azért nincs jobban védve, mert valamitől tönkre kell hogy menjen egy idő után hogy legyen kereslet a szervizelésre. Vagy mert a belső szerkezete/anyagai sem bírják tovább mint védelem nélkül a zárógyűrű(vagy micsoda)?.-Ez csak amolyan költői kérdés...

A csavar cserét azzal indokolja az "Igy csináld..." hogy olyan erővel kell meghúzni azt a csavart, hogy deformálódik az anyag.

Ilyen csavart vajon bármelyik autósboltban lehet kapni?

Vajon a szervizekben foglalkoznak az előírt nyomatékokkal, vagy csak saccra meghúzzák? Valahogy nem tudom elképzelni ,hogy bármelyik futómű beállító helyen is pontosan úgy csinálják ahogy ebben a könyvben le van írva.(X nyomatékkal, és utána még 30fok és +15 fok egy bejelölt kartonpapír (vagy valami) segítségével)

Ennyire ne legyél pesszimista.

Foglalkoznak. kartont nem, de 45fokot (30+15) minden valamirevaló szerelő (elismerem nem mindegyik) szemre meg tud határozni (90fok fele). Nyomatékkulcs azért egyre inkább mindenütt van, már muszályból is. A mai csavarokat amik az öntvényekben fognak többnyire, muszáj nem túlhúzni -túl sokba kerülne...

Én azt gondolom -látván az én 10 éves száramat, hogy nemigen számít a gumiharmonika. Valószínűleg valamirevaló savaálló acélból van, mint a motorosok első villaszárai. Vagy gondolj a munkagépek hidraulikus munkahengereire. Azoknál, nem sok gép van amik mostohább szitukban teljesítenek.

Hasonlóképpen a bányagépekéire. Ott a védelem inkább a mechanikai behatások ellen van.

Az is szempont lehet, hogy mire valami kapilláris hatás miatt lekúszna a nedvesség, addigra nyitott száron elpárolog, míg a harmonika alatt inkább hajlamos befülledni, felgyűlni, leszivárogni a hengertérbe.

Az enyémen továbbra sincs semmi, ami arra utalna, hogy "eszi" valami kórság. Mondom, 10 éves mindkettő.

Fontos, hogy az alsó por-piszoklehúzó gumiszimmering rendben legyen.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Végre hazajöttem Budapestre. Lementem a parkolóba, megnéztem 8-10 Astra G/classic II-t. Egyiken sincs gumiharang, pedig volt közte tutira gyári állapotú.

Nem kergettek meg szívlapáttal? Fölöttébb gyanús, hogy egy alak csak G Astákat vizslat.

Link to comment
Megosztás:

Nem kergettek meg szívlapáttal? Fölöttébb gyanús, hogy egy alak csak G Astákat vizslat.

És mindegyiknek az első kereke mögötti részt vizslatja... -"vajh melyikbe rakhattam azt a kis csomagot tegnap?..."

:-)

Tényleg! a köztéri kamerákkal vigyázzál, még elkapnak! Kellemetlen tud lenni és mit is tudsz mondani? Kissé hülyén adja magát a szöveg... :-/

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat :D)

Kamerák tudtommal nincsenek. :)

A 10 emeletesből meg idő leérni. (Az Astrák pedig elég messze voltak egymástól.) De az biztos hogy sűrűn nézegetnék ki aznap az ablakon ha ilyesmit látnék a kocsimnál. :o

Gumiharang elfelejtve. :)

Csavarlazítóval szedtem ki egyébként a csavarokat. A menetek közt valami trutyi volt.Lehet hogy csavarrögzítő ragasztó?

Mindenesetre jó ötletnek tűnik hogy azt használjam, ahelyett hogy menetdeformációig (ahogy az útmutatóban írják) húzzam a csavarokat.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat :D)

Kamerák tudtommal nincsenek. :)

A 10 emeletesből meg idő leérni. (Az Astrák pedig elég messze voltak egymástól.) De az biztos hogy sűrűn nézegetnék ki aznap az ablakon ha ilyesmit látnék a kocsimnál. :o

Gumiharang elfelejtve. :)

Csavarlazítóval szedtem ki egyébként a csavarokat. A menetek közt valami trutyi volt.Lehet hogy csavarrögzítő ragasztó?

Mindenesetre jó ötletnek tűnik hogy azt használjam, ahelyett hogy menetdeformációig (ahogy az útmutatóban írják) húzzam a csavarokat.

Pont tegnap küldték ezt. (csak 18 éven felülieknek)

Link to comment
Megosztás:

minimum a sokkolót küldtem volna a hancolobrére

meg a nyakának :D

már a mercisnek átkellett volna mennie rajta, ahogy a kocsi alá kerül a teste a fejét jól megcipőzni.

na az ilyen embereket utálom a legjobban akik beisznak és keménynek érzik magukat

általában az ilyen ha kéri meg is kapja a magáét,

pláne ha idegenbe jár.

mindenhol a helyi vitézek rendezik a dolgokat :)

felénk volt egy thaiboxos gyerek, valaki hozta, keményre itta magát kötözködött mindenkivel hadnemondjam csak 5en rendezték le hogy elmehetett a fenébe a tudásával

fel kellett locsolni a végén (inkább a klicskótol egy ütés)

a másik nagy szövegük sitten voltam ezt is szeretjük

ez se bírt 10mp nél többett

meg a szamurájkardos hihetetlen palik

emberek miért kérik a pofont.

én iszonyat birkatürelmű vagyok (szídhatja a jóistent is az se érdekel de ha mozdul nem maradok rest beszálni az utolsó vérig) :o

Link to comment
Megosztás:

Féktárcsa, fékbetét, fékcső csere előtt állok.

Két kérdés:

- tárcsa cserénél ti is "lekalapáljátok" ha szorul?

- fékcső alsó bontása ok, középen a retesznél oldom a rögzítést, a felső részén a fém fékcsőnél bontom?

48fcs1.th.jpg

36fcs2.th.jpg

Na lecseréltem, kellett kalapálni + rozsdaoldó, meg még volt szenvedés a rágyógyult belső betéttel. Fékcső még hátravan.

Menetrögzítőt raktam a csapokra, de nem zsíroztam meg a vezetéket (remélem nem is kell).

Textar betét került bele, ez mennyire ócska? Ha lassan megyek csikorog, aztán abbahagyja.

Link to comment
Megosztás:

így volt benne....kafa mi :o

Nekem is gyűrött volt, igaz nem ennyire. Szerencsére sikerült olyanra cserélnem ami szivacs keretben van és így ha meg is gyűrődik kirúgja magát. Amikor raktam be megtört töbször is. azonnal kihúztam de nem lehetett ászrevenni a törést. Kemény 2000Ft volt.

Link to comment
Megosztás:

én viszont egyszer majdnem totálkárra törtem magam textár betétek miatt.

soha többet. csak gyárit.

én ezt nem mertem leírni,de így van....

fék:

gyárilag melyikkel betéttétel van szerelve :hosszú élettartam vagy normál???

szerk:

számokban: 1605121 (tartós)

1605034 (normál)

Link to comment
Megosztás:

én viszont egyszer majdnem totálkárra törtem magam textár betétek miatt.

soha többet. csak gyárit.

vagy inkább az útviszonyoknak nem megfelelő helytelen sebesség megválasztása miatt

ez jobban hangzik...

(érdekes, legtöbbször a gép a hibás, nem az ember)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.