Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 1.4-es, 2004-es G Astrám (Z14XE). Az lenne a kérdésem, hogy mikor kell benne gyertyát cserélni? Most van benne 82000 km és 50000 km-nél volt benne cserélve..Baja nincs, csak "gondozó" típus vagyok:)S ha kell, akkor milyen a jó gyertya?Ne legyen túl drága de ugyanakkor megbízható is legyen..

A másik: 10000 km-ként olajat cserélek benne, de a benzinszűrőt is érdemes ennyi km-ként kicserélni?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.4-es, 2004-es G Astrám (Z14XE). Az lenne a kérdésem, hogy mikor kell benne gyertyát cserélni? Most van benne 82000 km és 50000 km-nél volt benne cserélve..Baja nincs, csak "gondozó" típus vagyok:)S ha kell, akkor milyen a jó gyertya?Ne legyen túl drága de ugyanakkor megbízható is legyen..

A másik: 10000 km-ként olajat cserélek benne, de a benzinszűrőt is érdemes ennyi km-ként kicserélni?

Köszönöm a válaszokat!

ha jól emlékszek akkor a gyertya csere periódus 4év vagy 60ekm.

Tehát nyugodtan cserélj,mert 32e ment már,azt szoktuk írni hogy a gyári előírásnak felénél cseréljünk dolgokat: gyertya,olaj,szűrök stb....

a 10e-res olajcsere rendben van,a benzinszűrőt ahogy gondolod, ártani nem árt,és nem egy veszett ára van.

Lehetőség szerint gyári alkatrészeket használj ,főleg a gyertyánál 1500/db ár körül mozog ,a gyári benzin szűrő is valahol ott van.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ! Igazság szerint a gyertyákat én is gondoltam, hogy cserélni kéne, a benzinszűrőben viszont továbbra sem vagyok biztos. Nem hiszem, hogy le fogom, elvégre azóta még csak 10 000km-et ment. Nem tudom..Ilyen "mocskosak" lennének az üzemanyagok? Elég lesz nekem a többi szűrő:)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ! Igazság szerint a gyertyákat én is gondoltam, hogy cserélni kéne, a benzinszűrőben viszont továbbra sem vagyok biztos. Nem hiszem, hogy le fogom, elvégre azóta még csak 10 000km-et ment. Nem tudom..Ilyen "mocskosak" lennének az üzemanyagok? Elég lesz nekem a többi szűrő:)

én amondó vagyok ,olaj cserekor minden szűrő csere :D

Link to comment
Megosztás:

ha jól emlékszek akkor a gyertya csere periódus 4év vagy 60ekm.

Tehát nyugodtan cserélj,mert 32e ment már,azt szoktuk írni hogy a gyári előírásnak felénél cseréljünk dolgokat: gyertya,olaj,szűrök stb....

a 10e-res olajcsere rendben van,a benzinszűrőt ahogy gondolod, ártani nem árt,és nem egy veszett ára van.

Lehetőség szerint gyári alkatrészeket használj ,főleg a gyertyánál 1500/db ár körül mozog ,a gyári benzin szűrő is valahol ott van.

nem igazán értem, hogy miért "kell" a gyári előírás felénél cserélni a dolgokat.

szerintem a 10.000km-es olajcsere kicsit sűrű. főleg egy long life olajnál. ti tudjátok, ez az én véleményem.

én a calibrámban cseréltem 10.000km-enenként, de ott 15.000 km volt a szerviz ciklus.

a gyertya csere ciklusának én 4 év vagy 60.000 km-re emléxem.

Link to comment
Megosztás:

nem igazán értem, hogy miért "kell" a gyári előírás felénél cserélni a dolgokat.

szerintem a 10.000km-es olajcsere kicsit sűrű. főleg egy long life olajnál. ti tudjátok, ez az én véleményem.

én a calibrámban cseréltem 10.000km-enenként, de ott 15.000 km volt a szerviz ciklus.

a gyertya csere ciklusának én 4 év vagy 60.000 km-re emléxem.

azért cserélünk mert szeretjük az autónkat :) ,mert megérdemlik

szerinted normális hogy egy olajcsere 30ekm ,legyen az akármilyen LL olaj..

Link to comment
Megosztás:

azért cserélünk mert szeretjük az autónkat :) ,mert megérdemlik

szerinted normális hogy egy olajcsere 30ekm ,legyen az akármilyen LL olaj..

nem, nem tartom normálisnak, de a 10.000km azért kicsit erősnek tartom.

én is szeretem az autómat, de 20.000 km-enként cserélek olajat.

(remélem nem vetted kötekedésnek)

Link to comment
Megosztás:

nem, nem tartom normálisnak, de a 10.000km azért kicsit erősnek tartom.

én is szeretem az autómat, de 20.000 km-enként cserélek olajat.

(remélem nem vetted kötekedésnek)

dehogy :)

pl nálam októberben vagy novemberben volt olaj csere....

de lesz nem soká megint március végén, jó ha 10e belemegy addig

persze a LL olajat elég 15e-20e környékén cserélni.

de ki hogy szereti :D

nálunk a céges autókba szigorúan 30e-nél van csere....hát olyanok is

Link to comment
Megosztás:

dehogy :)

pl nálam októberben vagy novemberben volt olaj csere....

de lesz nem soká megint március végén, jó ha 10e belemegy addig

persze a LL olajat elég 15e-20e környékén cserélni.

de ki hogy szereti :D

nálunk a céges autókba szigorúan 30e-nél van csere....hát olyanok is

anyunak van egy d corsa-ja, 2007.08-as, 190.000 km van benne és csak 30e szerviz volt folyamatosan, nem csörög nem zörög a motorja. ereje teljében van. ebből csak azt akarom kihozni hogy a céges autókat nem biztos hogy össze kellene hasonlítani a saját gk-al. tapasztalatom hogy a céges autókra nagyon sokan nem vigyáznak. (tisztelet a kivételnek)

Link to comment
Megosztás:

anyunak van egy d corsa-ja, 2007.08-as, 190.000 km van benne és csak 30e szerviz volt folyamatosan, nem csörög nem zörög a motorja. ereje teljében van. ebből csak azt akarom kihozni hogy a céges autókat nem biztos hogy össze kellene hasonlítani a saját gk-al. tapasztalatom hogy a céges autókra nagyon sokan nem vigyáznak. (tisztelet a kivételnek)

ez így van...meg nem is opel-ek :)

Link to comment
Megosztás:

nálunk a céges autókba szigorúan 30e-nél van csere....hát olyanok is

Milyenek?

5 db olajcserén volt az egyik általam (is) használt autó, mikor el lett adva 175000 km-nél.

Mondanom sem kell, hogy olajfogyasztás nulla, csöpögés, eresztés stb szintén, zöldkártya csont nélkül.

Ezek már csak ilyenek :D Vagyis olyanok :)

Link to comment
Megosztás:

nem igazán értem, hogy miért "kell" a gyári előírás felénél cserélni a dolgokat.

Hát igen, lassan ott tartunk, hogy cserélj minden héten olajat, havonta gyertyát meg vezérlésszettet, negyedévente kötelező a hűtővíz cseréje, mert biztos ami zicher, de legalább évente cseréld ki a motort is, hogy megnyugodhasson a kis lelked :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es G astra caravan-om 2.0 DTI. Ami lassan egy hónapja van nálam. És jelent kezet egy két hiba és nem tudjuk hogy mi a meg oldás.

1.Kocsi belsejében szőnyeg alatt áll a víz és nem tudom hogy kéne ki szedni belőle. Hogy száraz legyen és ne egye szét kasznit.

2.Reggel az első indítás nagyon nehézkes sokáig kell inditózni mire el indul. De vicc az egészbe hiába raktuk rá a számítógépre nem mutat ki semmi féle bajt.

Választ várom mihamarabb köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es G astra caravan-om 2.0 DTI. Ami lassan egy hónapja van nálam. És jelent kezet egy két hiba és nem tudjuk hogy mi a meg oldás.

1.Kocsi belsejében szőnyeg alatt áll a víz és nem tudom hogy kéne ki szedni belőle. Hogy száraz legyen és ne egye szét kasznit.

2.Reggel az első indítás nagyon nehézkes sokáig kell inditózni mire el indul. De vicc az egészbe hiába raktuk rá a számítógépre nem mutat ki semmi féle bajt.

Választ várom mihamarabb köszi.

Szia!

1.A hűtő víz kiegyenlítő tartályt nézted már, mert ha fogy belőle a víz akkor valószínű,hogy a fűtés csöved van elmenve vagy a fűtés radiátor van kilukadva.

2.Lehet,hogy valamelyik izzító gyertyád rossz,nézesd meg.

Ui: ez csak 1 tipp a részemről,majd a SZAKIK megmondják a pontos diagnózist.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2001-es G astra caravan-om 2.0 DTI. Ami lassan egy hónapja van nálam. És jelent kezet egy két hiba és nem tudjuk hogy mi a meg oldás.

1.Kocsi belsejében szőnyeg alatt áll a víz és nem tudom hogy kéne ki szedni belőle. Hogy száraz legyen és ne egye szét kasznit.

2.Reggel az első indítás nagyon nehézkes sokáig kell inditózni mire el indul. De vicc az egészbe hiába raktuk rá a számítógépre nem mutat ki semmi féle bajt.

Választ várom mihamarabb köszi.

Vagy az van, amit bocs cartárs írt, vagy az utastérventilátor-szellőzőnyílásán át megy be a víz. Ezt okozhatja a rengeteg kosz/mocsok, ami összegyűlik az ablaktörlőlapátok alatt lévő vájúban, vagy a műanyagelem rossz átfedése, mondjuk képződött egy kis rész az egymásra csúszó elemek között.

Először fagyállóval mérjetek rá, vagy nyald meg (nem vicc) a benedvesített ujjad, hogy eldöntsd, víz-e az vagy fagyálló. Javaslom a műszeres mérést a pontosabb diagnózis és az undorfaktor csökkentése érdekében :)

Link to comment
Megosztás:

Milyenek?

5 db olajcserén volt az egyik általam (is) használt autó, mikor el lett adva 175000 km-nél.

Mondanom sem kell, hogy olajfogyasztás nulla, csöpögés, eresztés stb szintén, zöldkártya csont nélkül.

Ezek már csak ilyenek :D Vagyis olyanok :)

citrom,iveco,toyota.....

és nyugodtan fikázzál nem számít :D

Link to comment
Megosztás:

Szia! Olvasd el figyelmesen az erről szóló topicot. EZT!

Köszi a segítséget, átnéztem. Ezek az olajok az újabb motorral szerelt (Z14...) Astrákba jók, vagy X-es motorral szereltekbe is jó? Szerinted a 10W40-es olaj miatt "kattoghat" a hidrotőke? :S Az a gond, hogy nem emlékszem pontosan, hogy mikor kezdte el a zörgést, olajcsere előtt is, vagy csak utána kezdte el, ezért kérdezném.

Link to comment
Megosztás:

citrom,iveco,toyota.....

és nyugodtan fikázzál nem számít :)

Ja hát én Z14XE motoros astrákról beszéltem.

Miért fikáznék? Nem szokásom.

Általában a saját tapasztalataimat szoktam leírni és nem a hatodik szomszéd anyósának az ismerősének urban legendjeit veszem készpénznek.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget, átnéztem. Ezek az olajok az újabb motorral szerelt (Z14...) Astrákba jók, vagy X-es motorral szereltekbe is jó? Szerinted a 10W40-es olaj miatt "kattoghat" a hidrotőke? :S Az a gond, hogy nem emlékszem pontosan, hogy mikor kezdte el a zörgést, olajcsere előtt is, vagy csak utána kezdte el, ezért kérdezném.

igen elképzelhető....

de valakinek volt már ilyen hogy 10w40 volt benne ,és bele rakta a bele valót 5w30-at és jó lett

Link to comment
Megosztás:

én is saját tapasztalatból írtam :D

De mit? Azt hogy a citroen meg az iveco 30.000-ként szervizelve "olyan is"? Ez nem Astra G fórum? :)

A cég ahol dolgoztam az egész flotta 30.000-ként volt szervizelve (mind Z14XE), én voltam olyan balek, hogy az új autót 15000-nél elvittem köztes olajcserére, még le is b.sztak érte :D

Mondanom sem kell, hogy 150e nél egyik autónak sem volt baja motorikusan (kb. 20 a flotta), inkább a megtörések utáni szakszerűtlen javításokból eredtek a problémák.

Roppant igénytelen autó ez.

A gyárilag előírt szervizintervallum meg nem légből kapott hóbort.

Link to comment
Megosztás:

De mit? Azt hogy a citroen meg az iveco 30.000-ként szervizelve "olyan is"? Ez nem Astra G fórum? :)

A cég ahol dolgoztam az egész flotta 30.000-ként volt szervizelve (mind Z14XE), én voltam olyan balek, hogy az új autót 15000-nél elvittem köztes olajcserére, még le is b.sztak érte :D

Mondanom sem kell, hogy 150e nél egyik autónak sem volt baja motorikusan (kb. 20 a flotta), inkább a megtörések utáni szakszerűtlen javításokból eredtek a problémák.

Roppant igénytelen autó ez.

A gyárilag előírt szervizintervallum meg nem légből kapott hóbort.

azt hogy a csere előtt már nagyon beteg hangja van a motornak...

ha vissza olvasol akkor tud hogy került ez fel...

city banknál dolgozol?

szerintem hagyjuk ezt a gyári előírást ,Te akkor cserélj 30e ként.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.