Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok

Fékbetét készletet szeretnék beszerezni 2004. évjáratú Astra G Caravan 1.8 autómhoz, előre, és hátra is .

Hogyan tudhatom meg itthon, az autót/fékrendszert szemrevételezve milyen fékbetéteket szerezzek be, vagy egyáltalán milyen fékrendszerrel szerelt az auto

Astra

Asszem a fékrásegítőre rá van írva,hogy milyen márkával van szerelve

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Fékbetét készletet szeretnék beszerezni 2004. évjáratú Astra G Caravan 1.8 autómhoz, előre, és hátra is .

Ezeket honnan szerezhetem be ?

Köszi !

Üdv.

Astra

Pl. itt válogathatsz.

Nekem most QH van bent, ami kicsit keményebb fajta ezért néha hallatja a hangját. Cserébe kevesebb a fékpor. Textar, Brembo, Febi. Mindenki másra esküszik.

Link to comment
Megosztás:

Emberek!

Tudja valaki mit takar a P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás hibakód?

Céges G-ből villogtattam ki ma, de senki nem panaszkodott, hogy lett volna vele valami.

Reggel mennek a srácok melózni, nem kéne, hogy lerohadjanak vele.

Jobb esetben csak valami átmeneti gyengélkedés,amúgy trafó! :D

Link to comment
Megosztás:

Asszem a fékrásegítőre rá van írva,hogy milyen márkával van szerelve

...de ha arra nem is, a féknyeregre biztosan, viszont ahhoz le kell venned a kereket hogy lásd. JAh, természetesen a kettő nem csereszavatos, az egyikhez való fékbetét sehogy sem megy bele a másik fajta féknyeregbe. :D

A számítógépben nem mindig lehet bízni, az EPC nekem is Bosch fékrendszert hozott az autómra alvázszám alapján, miközben a valóságban Delphi volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziastok!

A vézérműszíj cserénél 6év vagy 90e km van megadva. A 6év eltelt, de a km csak a fele.

Mennyire kell a 6 évet komolyan venni ilyen esetben?

Köszi.

Attól függ téged mennyire érintene komolyan egy vezérműszíj szakadás. Én 60e kilométerenként cserélem.

Link to comment
Megosztás:

Sziastok!

A vézérműszíj cserénél 6év vagy 90e km van megadva. A 6év eltelt, de a km csak a fele.

Mennyire kell a 6 évet komolyan venni ilyen esetben?

Köszi.

A gumi alkatrészek állásukban is öregszenek!

(Talán tavaly volt fent a mobile.de-n egy bizonyítottan 18km-t(!) futott Calibra (méregdrágán, a gazdája új korában befektetésnek vette, a szalonból egyenesen a garázsba gurult vele, sosem használta, és most eladó volt), ott is írták a hirdetésben hogy erősen ajánlott vétel után nem csak a szíjakat, de az összes víz- és benzincsövet meg egyéb fontosabb gumialkatrészt (na jó, a kédereket azért nem) cserélni.)

Link to comment
Megosztás:

Emberek!

Tudja valaki mit takar a P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás hibakód?

Céges G-ből villogtattam ki ma, de senki nem panaszkodott, hogy lett volna vele valami.

Reggel mennek a srácok melózni, nem kéne, hogy lerohadjanak vele.

Na ez a P0300 nekem is előjött,és követte a 3 hengerezés...

Link to comment
Megosztás:

ha nem pörgeted akkor benne van....nem ötödik ötven és társai ...harmadik ötven azt úgy szereti :D

Nem vagyok az a 5.ötvenes típus,pörgetem én ahogy az 1.6-os szereti.

Na de van még egy problem:

Most néztem a kiegyenlítő tartályomat és csak félig van hűtőfolyadékkal,pedig tél elején töltöttem a max.szintig.

Hova lett a többi?Olajszint nem emelkedik,nem találtam semmi szivárgást...Hova lett???

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok az a 5.ötvenes típus,pörgetem én ahogy az 1.6-os szereti.

Na de van még egy problem:

Most néztem a kiegyenlítő tartályomat és csak félig van hűtőfolyadékkal,pedig tél elején töltöttem a max.szintig.

Hova lett a többi?Olajszint nem emelkedik,nem találtam semmi szivárgást...Hova lett???

valahol csak elfolyt....

szőnyeg nem nedves?

Link to comment
Megosztás:

elvileg nem tudna nedves lenni mert van úgy mond kármentő a radiátor alatt...

de volt már rá példa hogy oda folyt a lé

elől a lábtért tapogasd meg..

Kiugrottam,megnéztem,de semmi.Nem vizes sehol.A kocsi alatt sincs semmi,járó motornál sem meg álló helyzetben sem tapasztalok semmi szivárgást.

Elpárolgott volna???

Link to comment
Megosztás:

Akkor ott nem párolgott hanem...na mindegy.Ha most rátöltök sima fagyállót -35 fokos,az jó lesz nem?Nem lesz túl

"erős" ugye?Mert hallottam már olyat hogy a túl mínuszos folyadék károsított ezt azt...

lehetőség szerint gyárit töltsél bele...

piros van benne?

mi is a motor kódod ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kéne mert tanácstalan vagyok. Van egy 2001-es 2.0 TDI G astram. És az a baj vele hogy ha 12 óránál többet áll akkor utána nem bírom el indítani. És a szűrőben van gázolaj. Már át néztünk mindent nincs dugulás semmi mocsok csak foglya magát és nem indul. Kérlek titeket segítsetek mert már kocsim többet van szerelőnél mint nálam és senki sem tud mit mondani csak azt hogy most már tuti jó erre tessék haza hozom másnap reggel amikor indítom elindul de meg is áll és kész aztán már hiába próbálom.

Köszönöm annak aki tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Tudnátok nekem segíteni azonosítani egy fékbetétet ?

Először a többi adat Astra G Caravan Z1.8XE 2004 .

Első féknyereg : GM Ate FN3 57/25 .

Benne a fékbetéten ez az írás ; N:E T4097FF41, alatta; 23060 (45S) .

Az első három karakter "N:E", nem biztos, mert nagyon nehezen olvasható, valamiféle logo-nak tűnik .

Ez még a gyári beépítésű fékbetét .

Ezek alapján lehet-e azonosítani a fékbetétet ?

Milyen márka és típus lehet ez a fékbetét ?

Köszi !

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.