Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ajon Isten!

Szűrőket akarok cserélni a verdákon. Érdeklődnék, hogy szerintetek pollenszűrőt most illdomos cserélni, vagy inkább ősszel? Mennyire befolyásolja az a klíma működését?

Másik: sportlégszűrőről mi a vélemény? Nekem az van, de egy szervizes gyerek azt mondta a múltkor, hogy lerövidíti az élettartamot. Most nem tudom, hogy olyat vegyek rá, vagy alakítsam vissza gyárira. Tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Ajon Isten!

Szűrőket akarok cserélni a verdákon. Érdeklődnék, hogy szerintetek pollenszűrőt most illdomos cserélni, vagy inkább ősszel? Mennyire befolyásolja az a klíma működését?

Másik: sportlégszűrőről mi a vélemény? Nekem az van, de egy szervizes gyerek azt mondta a múltkor, hogy lerövidíti az élettartamot. Most nem tudom, hogy olyat vegyek rá, vagy alakítsam vissza gyárira. Tapasztalat?

A pollenszűrőt klímatisztítással egy időben szokás cserélni, ilyenkor tavasszal.

Link to comment
Megosztás:

A pollenszűrőt klímatisztítással egy időben szokás cserélni, ilyenkor tavasszal.

Én egyszerre szoktam:

- olaj

- olajszűrő

- légszűrő

- pollenszűrő

- benzinszűrőt is fogok most

15.000 km-enként... ami nagyjából egy év alatt van meg nálam (kölömben meg egy év után amúgy is cserélném az olajat), lassan esedékes, szóval a tavasz is passzol <_<:D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én személyszrint nem tenném bele a direktszűrőt,de mindenki maga dönti el,hogy,és meddig akarja használni az autóját.

Én azért hallgatnék a szerelőre.... <_<

Olaj, olajszűrő nem rég volt!

Hallgatok rátok, veszek pollenszűrőt is.

De a direktszűrővel még mindig tanácstalan vagyok...

Köszönöm a gyors válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

De a direktszűrővel még mindig tanácstalan vagyok...

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nekem volt a Calibrában, de ebbe valahogy nem hiányzik. Elég gyakran kellett takarítani, és olajozás után egy napig nem nagyon lehet menni vele, mert hagyni

kell hogy a felesleges olaj lecsöpögjön róla. Szóval szerintem csak hobbiautóra való. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem most lett megcsináltatva a kijelzőm itt BP-n, apósomtól elkérem az elérhetőséget, aztán megírom itt, hátha jól jön még 1-2 embernek. Nekem nem volt ennyire rossz a szitu csak 2-3 oszlop "esett ki", de azt meg tudták csinálni.

Bocsi, kissé elhavazódtam. Szóval az adatok, ha minden igaz:

Forster Balázs

06-70/534-1440

Ha jól tudom többféle autótípussal is foglalkozik.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Kipufogó és fék felújítás előtt állok.

Első-hátsó illetve közép- és hátsódob.

Fék alkatrészekből ki mit ajánl illetve kinek mivel van tapasztalata?

Kipufogóval kapcsolatban EZT nézegettem. Jó ár / érték aránynak tűnik.

Műszakilag viszont nem vágom a témát...

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Kipufogó és fék felújítás előtt állok.

Első-hátsó illetve közép- és hátsódob.

Fék alkatrészekből ki mit ajánl illetve kinek mivel van tapasztalata?

Kipufogóval kapcsolatban EZT nézegettem. Jó ár / érték aránynak tűnik.

Műszakilag viszont nem vágom a témát...

Köszi

Szerintem kipufogót szervíz 4+ban a legjobb cserélni! E-maileztem az egyik győri szervízzel és ezt a választ kaptam:

"A hátsó kipufogódob alkatrész ára + a cseréjének szerviz 4+ ára akcióban:29.990Ft.

A kipufogódob cseréje előtt javasolok egy ingyenes átvizsgálást, hogy pontosan felmérjük milyen alkatrészek cseréje szükséges.( pl: felfogató csavarok , tűzkarika)"

Gyári hátsódobra cserélik...

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Kipufogó és fék felújítás előtt állok.

Első-hátsó illetve közép- és hátsódob.

Fék alkatrészekből ki mit ajánl illetve kinek mivel van tapasztalata?

Kipufogóval kapcsolatban EZT nézegettem. Jó ár / érték aránynak tűnik.

Műszakilag viszont nem vágom a témát...

Köszi

Ha teheted,akkor gyári mindenből... <_<

Hátsó dobból mindenképpen.

Nekem is nemrég volt közép+hátsó dob csere,most már semminek sincs hangja :angry: Tűzkarika 99%,hogy csere (1000ft nálunk),a felfogató gumik jól bírják,így nem kell feltétlenül cserélned (650ft/db).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.