Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

4 éves 1.4 Twinport (Z14XEP) G Astrámban narancssárga színű hűtővíz van. Érdekelne, hogy tudjátok-e hogy mivel pótoljam a hiányzó mennyiséget, ami idáig csökkent (mi a gyári száma, esetleg hol tudok azonos minőséget venni?)? Vagy ioncserélt víz? Csapvizet bele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

4 éves 1.4 Twinport (Z14XEP) G Astrámban narancssárga színű hűtővíz van. Érdekelne, hogy tudjátok-e hogy mivel pótoljam a hiányzó mennyiséget, ami idáig csökkent (mi a gyári száma, esetleg hol tudok azonos minőséget venni?)? Vagy ioncserélt víz? Csapvizet bele?

desztillált víz kell neked és 1940663 a literes kiszerelés száma

http://opelcentrum.hu/aruhaz/hutorendszer/...es-piros-1liter

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan problémám lenne, hogy most kéne megcsináltatni a 4. éves kötelező szervízt, és nem tudom eldönteni hogy a Bp.Fóti úti Schiller szervizbe vigyem, vagy egy sima szerelőhöz.Azért filózom, mert a kocsim 2007.10 havi Z14XEP motorral, és a múltkor a norautóban azt mondták hogy tele van a kocsi H Astra alkatrészekkel mint pl az olajszűrő.Elkezdtem a neten összeválogatni az alkatrészeket hogy majd sima szerelőhöz viszem, de már az olajszűrőnél megálltam, mert fogalmam sincsen hogy akkor most milyen is van benne.Az üzemanyagszűrőről meg már nem is beszélve.Gyertya típusát azt megírtátok itt a fórumban, még kell ugye lég, illetve pollenszűrő.Szerintetek megéri ez a 4+ program 42.000Ft-ért?

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan problémám lenne, hogy most kéne megcsináltatni a 4. éves kötelező szervízt, és nem tudom eldönteni hogy a Bp.Fóti úti Schiller szervizbe vigyem, vagy egy sima szerelőhöz.Azért filózom, mert a kocsim 2007.10 havi Z14XEP motorral, és a múltkor a norautóban azt mondták hogy tele van a kocsi H Astra alkatrészekkel mint pl az olajszűrő.Elkezdtem a neten összeválogatni az alkatrészeket hogy majd sima szerelőhöz viszem, de már az olajszűrőnél megálltam, mert fogalmam sincsen hogy akkor most milyen is van benne.Az üzemanyagszűrőről meg már nem is beszélve.Gyertya típusát azt megírtátok itt a fórumban, még kell ugye lég, illetve pollenszűrő.Szerintetek megéri ez a 4+ program 42.000Ft-ért?

A motor Z14XEP a H-ba is épül, de úgy is tudniuk kellene olajszűrőt adni.... Pl gyári olajszűrő cromaxban 2eFt körül van...

Link to comment
Megosztás:

A motor Z14XEP a H-ba is épül, de úgy is tudniuk kellene olajszűrőt adni.... Pl gyári olajszűrő cromaxban 2eFt körül van...

Nekem az a problematikám, hogy mit rendeljek a neten.Mert ha rossz olajszűrőt rendelek akkor mi van?Úgy akarom, hogy megrendelem a dolgokat és elviszem a szerelőhöz, mivel az a srác akihez viszem otthon csinálná meg a saját műhelyében, mert amúgy autószerelő műhelyben dolgozik, csak vállal fusit otthon. Azért is kérdeztem, hogy ti mit szóltok ehez a 4+ akcióhoz 42.000Ft-ért, mert hát ott viszont "kéznél" van minden.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a problematikám, hogy mit rendeljek a neten.Mert ha rossz olajszűrőt rendelek akkor mi van?Úgy akarom, hogy megrendelem a dolgokat és elviszem a szerelőhöz, mivel az a srác akihez viszem otthon csinálná meg a saját műhelyében, mert amúgy autószerelő műhelyben dolgozik, csak vállal fusit otthon. Azért is kérdeztem, hogy ti mit szóltok ehez a 4+ akcióhoz 42.000Ft-ért, mert hát ott viszont "kéznél" van minden.

Ez pl. mind tökéletes hozzá:

http://217.6.60.45/mahle/_action/Controlle...de=filterDetail

http://www.formula3000.hu/shop/advanced_se...amp;x=0&y=0

Volt már vezérmű lefogató csavar ellenőrzés????

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a problematikám, hogy mit rendeljek a neten.Mert ha rossz olajszűrőt rendelek akkor mi van?Úgy akarom, hogy megrendelem a dolgokat és elviszem a szerelőhöz, mivel az a srác akihez viszem otthon csinálná meg a saját műhelyében, mert amúgy autószerelő műhelyben dolgozik, csak vállal fusit otthon. Azért is kérdeztem, hogy ti mit szóltok ehez a 4+ akcióhoz 42.000Ft-ért, mert hát ott viszont "kéznél" van minden.

XEP-be kétféle szűrő megy. Motorkód alapján cromax oldalán kideríthető, hogy melyik kell a tiedbe. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem, Szigethalmi vagyok és a környéken keresek valami ügyes szerelőt aki ért az Isuzu dízelekhez meg általában az astrákhoz, az én kocsim a P+S Boss szervizben landolt idáig, de most kiköltöztek Rákos borzasztóra. Amúgy 6 éve van nálam Németből jött, motor kiváló, de az összes adagoló vezérlő, mágnes szelepek, jeladók, már kimentek benne, most reggel indítás után erős rázkódás jön a motortérből ez a hangos járás idővel megszűnik, gondolom bemelegszik aztán egész nap jól elvagyok vele, de most már nagyon zavar. Lehet a váltó? kuplung? Nem tudom mi lehet az olajam is csöpög gondolom főtengely szimering. Egy jó kis mester jól jönne aki megnézné a kicsit.

Nem tudom a Weiszről olvasgattam nem túl drága?

Előre is köszi az infót

Link to comment
Megosztás:

"A desztillált vizet úgy állítják elő, hogy felforralják, majd a gőzt egy másik edényben lecsapolják, így a benne oldott ionok a forralóedényben maradnak (vízkő), a másik edénybe kerülő víz sokkal tisztább, mint a kiindulási oldat. Ez a kezelés tetszőleges számúszor ismételhető, a végén egyre tisztább vizet kapunk, például a biológiában sejtkultúrákhoz tridesztvizet használunk, azaz háromszor desztillált vizet.

Az ioncserélt víz esetén egy műgyantán eresztik át a vizet, amely megköti a benne oldott ionokat, és a helyükre olyanokat juttat, amelyek elpárolognak, így nem rakódnak le vízkőként. (Teszem azt Ca2+ helyett NH4+, ami elpárolog belőle.) Előnye, hogy olcsóbb, gyorsabb eljárás és például hűtőrendszerekbe ez is tökéletesen elég. Van még egy nagyon lényeges különbség:míg a desztillált víz elektromosan szigetelőnek minősül, az ioncserélt viszont vezeti az elektromosságot, egyes alkalmazásoknál ez nagyon fontos lehet! (akkumulátorban pl)"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.