Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ma szétszedtem a belső levegő keringtetőt,annyit köpködtem hogy bokáig ért...

Miért kell 5.5 kulcsnyílásos csavarral szopatni a jószágot?

Persze a csappantyú vége szét repedt,fordításra nincs lehetőség mert nem egyforma a két vég.

Akár 10-en akármennyiért lehet kapni.....

Én inkább csinálok rozsdamentesből....

Akkor ezek szerint a mérnök urak is rájöttek, hogy ez így nem biznic, hogy 2x addig bírja, mert megfordítható...lehet ez e CL2-vel van összefüggésben? Én azt sem értem, hogy külön ez a klapni miért nem kapható, abszolute szerelhető, ha már kikapod az egész cumót onnantól már tényleg még 3 perc és ki tudod szedni/cserélni...erre csak komplett házastól van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint a mérnök urak is rájöttek, hogy ez így nem biznic, hogy 2x addig bírja, mert megfordítható...lehet ez e CL2-vel van összefüggésben? Én azt sem értem, hogy külön ez a klapni miért nem kapható, abszolute szerelhető, ha már kikapod az egész cumót onnantól már tényleg még 3 perc és ki tudod szedni/cserélni...erre csak komplett házastól van :lol:

Neked fehér vagy valami krém színű a lapát nekem fekete.

Lehet hogy a világos színű jobb anyagból van.

Amíg nem lesz kész addig lehúztam a csatit, ne menjen a kávédaráló :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló, emberek a mai napom sem telt hibakód, hiba nélkül......

Kinyomócsapágy kicserélve, kipufogó meghegesztve (azért rezgett néha)

Úgy jártam, hogy pont hajtottam fel egy kereszteződésből, egyszer csak apró pici rángatásokat éreztem, majd az autó megállt!

Próbáltam újra indítani, de semmi aztán kb 5.-ik indításra (gázt is nyomva indítottam) beindult, és a motorhiba jelzés megmaradt, majd mentem 3km-t és a hibakód is eltűnt....

Mi lehet a baj? Hiszen most kapott új EGR-t is....

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy tartósabb lesz, mint az autógyárban a "mérnök urak" terméke...

Üdv!

Nem ismerem a témát, de valószínüleg legyártani sem annyiba kerülne... Én azt mondom, hogy azért semmi sem véletlen. Ha valamit meg lehet csinálni műanyagból, akkor abból fogják, mert az ára töredéke, mintha fémből lenne. Sok olcsó műanyag alkatrész = olcsó autó. És ez így lesz, míg jobb anyagot ki nem találunk.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem ismerem a témát, de valószínüleg legyártani sem annyiba kerülne... Én azt mondom, hogy azért semmi sem véletlen. Ha valamit meg lehet csinálni műanyagból, akkor abból fogják, mert az ára töredéke, mintha fémből lenne. Sok olcsó műanyag alkatrész = olcsó autó. És ez így lesz, míg jobb anyagot ki nem találunk.

Mivel rozsdamentes anyaggal dolgozok,(meg egyébként is én vagyok a börtönparancsnok :lol: ) így nem probléma megcsinálni egy ilyen vackot.

És nem kell felesleges alkatrészeket megvenni 10-en akár mennyiért azért az egy lapátért.

Link to comment
Megosztás:

Mivel rozsdamentes anyaggal dolgozok,(meg egyébként is én vagyok a börtönparancsnok :lol: ) így nem probléma megcsinálni egy ilyen vackot.

És nem kell felesleges alkatrészeket megvenni 10-en akár mennyiért azért az egy lapátért.

Nem akarok OFFolni, mc-elek, de gratula a kis piroshoz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel rozsdamentes anyaggal dolgozok,(meg egyébként is én vagyok a börtönparancsnok :lol: ) így nem probléma megcsinálni egy ilyen vackot.

És nem kell felesleges alkatrészeket megvenni 10-en akár mennyiért azért az egy lapátért.

Nem arról van szó, hogy otthon vagy ismerősnél vagy munkahelyen vagy valahol az ember legyárt(at) magának valamiből 1 darabot, hanem arról, hogy annak az alkatrésznek milliós darabszámban kell méretpontosan, kis selejtérték mellett évekig OLCSÓN készülnie. Ezért van az, hogy ahol lehet ma már lehetőség szerint képlékenyalakítják vagy öntik a fémet vagy méginkább kiváltják műanyaggal. Egyébként technológus vagyok egy CNC megmunkáló üzemben (nem fellengzősségből mondom, hanem hogy mutassam, hogy szerintem is a fém az igazi anyag, a mű pedig csak mű) és látom, hogy miként váltják ki a forgácsolt termékeinket egyre inkább fröccsöntöttekkel. A műanyagipar nagy lépésekkel fejlődik, olyan dolgokat lehet ma már műanyagból gyártani, amiről pár éve álmodni sem lehetett. Ez ellen lehet tiltakozni, de sok teteje nincs. Én is falnak megyek a karácsonyi műanyag díszgömböktől (gyerekkoromban ezek üvegből voltak), egy méterről, a jobb minőségűeken nem látod, meg hogy nem üveg és mégis felébe kerül. Pénz beszél, kutya ugat.

Szerk: Abban viszont igazad van, hogy sok esetben probléma az, hogy nem tudsz egy adott alkatrészt megvenni, csak egyben sok mással. De gondolj arra, hogy összköltségét tekintve adott esetben olcsóbb az egészet cserélni, mint ha javítgatják. Most nem a házi javításra gondolok, hanem arra, hogyha a szakszervíz rezsióradíján nekiállnak neked mondjuk valami hasonlót polírozgatni és ekecsülni, akkor ugyancsak pöszén néznél, ha kicsámláz mondjuk egy ilyen lapátcserére 5 munkaórát. Mert kérdezem a kedves kartárstól, hogy mennyi idő alatt szedte szét és szerelte vissza. Ha ezt az időt beszorozzuk a szervíz óradíjával, akkor akkora összeget kaphatunk, hogy a végén a tizenezres alkatrészcsomag + a félóra csere idő összköltsége kevesebb, mintha csak a lapátot cserélte volna.

Hangsúlyozom, hogy ez arra vonatkozik, amikor az autóhoz nem értő tulaj elviszi a szervízbe javíttatni. Otthon más a helyzet, ilyenkor szív a barkácsoló tulaj. De kérdezem én, hányan mernek odahaza akárcsak olajat cserélni? Meg lehet nézni a benzinkutakon, hány ember még azt sem tudja, hogyan kell a kerékben a nyomást ellenőrízni. Ezzel nem bántani akarok senkit, ezért csinálj a kutas, de az ilyen inkább vogye szervízbe, és neki az lesz az olcsóbb, ha egyben cserélik.

Link to comment
Megosztás:

Nem arról van szó, hogy otthon vagy ismerősnél vagy munkahelyen vagy valahol az ember legyárt(at) magának valamiből 1 darabot, hanem arról, hogy annak az alkatrésznek milliós darabszámban kell méretpontosan, kis selejtérték mellett évekig OLCSÓN készülnie. Ezért van az, hogy ahol lehet ma már lehetőség szerint képlékenyalakítják vagy öntik a fémet vagy méginkább kiváltják műanyaggal. Egyébként technológus vagyok egy CNC megmunkáló üzemben (nem fellengzősségből mondom, hanem hogy mutassam, hogy szerintem is a fém az igazi anyag, a mű pedig csak mű) és látom, hogy miként váltják ki a forgácsolt termékeinket egyre inkább fröccsöntöttekkel. A műanyagipar nagy lépésekkel fejlődik, olyan dolgokat lehet ma már műanyagból gyártani, amiről pár éve álmodni sem lehetett. Ez ellen lehet tiltakozni, de sok teteje nincs. Én is falnak megyek a karácsonyi műanyag díszgömböktől (gyerekkoromban ezek üvegből voltak), egy méterről, a jobb minőségűeken nem látod, meg hogy nem üveg és mégis felébe kerül. Pénz beszél, kutya ugat.

Nekem semmi bajom a műanyaggal önmagában, de ezt a kis vackot nem sokkal többért lehetne olyanra is csinálni, hogy ne törjön el. És ha már a CL2-ben is törik, az azt jelenti, hogy eszükbe sem jutott, hogy kicsit megerősítsék, miközben minden bizonnyal tudták, hogy ez alul lett méretezve.

Link to comment
Megosztás:

Nem arról van szó, hogy otthon vagy ismerősnél vagy munkahelyen vagy valahol az ember legyárt(at) magának valamiből 1 darabot, hanem arról, hogy annak az alkatrésznek milliós darabszámban kell méretpontosan, kis selejtérték mellett évekig OLCSÓN készülnie. Ezért van az, hogy ahol lehet ma már lehetőség szerint képlékenyalakítják vagy öntik a fémet vagy méginkább kiváltják műanyaggal. Egyébként technológus vagyok egy CNC megmunkáló üzemben (nem fellengzősségből mondom, hanem hogy mutassam, hogy szerintem is a fém az igazi anyag, a mű pedig csak mű) és látom, hogy miként váltják ki a forgácsolt termékeinket egyre inkább fröccsöntöttekkel. A műanyagipar nagy lépésekkel fejlődik, olyan dolgokat lehet ma már műanyagból gyártani, amiről pár éve álmodni sem lehetett. Ez ellen lehet tiltakozni, de sok teteje nincs. Én is falnak megyek a karácsonyi műanyag díszgömböktől (gyerekkoromban ezek üvegből voltak), egy méterről, a jobb minőségűeken nem látod, meg hogy nem üveg és mégis felébe kerül. Pénz beszél, kutya ugat.

egyet értek,de gyári megadta magát így hát megoldom.

Nincs még 2éves a szekér,elég bosszantó.....

Na mindegy.

Nálunk komoly probléma van a kínai öntvényekkel,pedig évi 100e darabot használunk.

Link to comment
Megosztás:

Nekem semmi bajom a műanyaggal önmagában, de ezt a kis vackot nem sokkal többért lehetne olyanra is csinálni, hogy ne törjön el. És ha már a CL2-ben is törik, az azt jelenti, hogy eszükbe sem jutott, hogy kicsit megerősítsék, miközben minden bizonnyal tudták, hogy ez alul lett méretezve.

Nem biztos, hopgy nem jutott eszükbe. Nem biztos, hogy alul lett méretezve. Legfeljebb élettartamra esetleg más klimatikus viszonyokra.

Kérdem én, hány km van az autóban, hány éves, és hogy tárolták, használták?

Semmit sem szánnak az öröklétnek ma már, mert azt senki sem tudja és akarja kifizetni. A fontos kérdés az, hogy hol húzzák meg a határt. 150 ekm vagy 200 vagy 400 vagy 500? Ez a nem mindegy. A célpiac autóhasználati szokási számítanak. Az, hogy i van a másodlagos piacokon, azt nagyjából lesz@rják tervezéskor.

Link to comment
Megosztás:

egyet értek,de gyári megadta magát így hát megoldom.

Nincs még 2éves a szekér,elég bosszantó.....

Ez szerintem pech, Valamelyik paramétere az alkatrésznek vagy a kapcsolódó alkatrészeknek a tűrésmező egyik széléhez eshetett, aztán pont így jött össze.

Link to comment
Megosztás:

Ez szerintem pech, Valamelyik paramétere az alkatrésznek vagy a kapcsolódó alkatrészeknek a tűrésmező egyik széléhez eshetett, aztán pont így jött össze.

szerintem a szervomotor ad le túl nagy nyomatékot.

Csigahajtás lehet benne,mert a motor pörög gyorsan a tengely pedig lassan.

Link to comment
Megosztás:

szerintem a szervomotor ad le túl nagy nyomatékot.

Csigahajtás lehet benne,mert a motor pörög gyorsan a tengely pedig lassan.

Bármi lehet, ha igazán meg akarod tudni, akkor nagyon alapos elemzéseket kéne csinálni. Egyébként ha tényleg ilyen hamar tönkre ment, akkor ha visszaküldenéd a gyártónak, tutira foglalkoznának az üggyel. Legalábbis remélem. Általában komolyan veszik a vevői reklamációt, ha nem ráznak le az ügyfélszolgálatnál és a márkaképviseletnél. :-)

Link to comment
Megosztás:

Remélem.

Szerintem jól is fogyaszt ,most a két piros felet van egy picit ,tankolás után az első fehéren állt,és mentem egy 100 városba

Mennyi a tank 52-53liter?

mindegyiknek 52 asszem. de majd a telitank módszerrel számold ki pontosan, vegyesben gomndolom 7-7,5nél megáll, télen lehet, h több.

Link to comment
Megosztás:

Bármi lehet, ha igazán meg akarod tudni, akkor nagyon alapos elemzéseket kéne csinálni. Egyébként ha tényleg ilyen hamar tönkre ment, akkor ha visszaküldenéd a gyártónak, tutira foglalkoznának az üggyel. Legalábbis remélem. Általában komolyan veszik a vevői reklamációt, ha nem ráznak le az ügyfélszolgálatnál és a márkaképviseletnél. :-)

Meglehet próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Ezt már akartam kérdezni:mi az a fagyi?

Amikor meghajtod 5000 körüli fordulaton egy 15-20 percen keresztül, persze terhelés alatt. Ez kiégeti a lerakódásokat a motorból, egr szelepről, stb. és így nem fog a dugattyún egyszercsak begyulladni a lerakódás és átolvasztani a dugattyú tetejét, nem fog szelep megszorulni a lerakódástol. Ha visszaolvasol a témákban, legutóbb PGA-nak lyukadt ki a dugattyúja, de már voltak másoknak is problémái, amik a lerakódásra vezethetők vissza. Ha az előző tulaj finoman bánt a géppel, akkor érdemes így kiégetned, mert a kevés lerakódás nem csinál kárt, amikor kiég, de ha sok összegyűlik és akkor hajtod meg, az már tud kárt tenni.

Link to comment
Megosztás:

Amikor meghajtod 5000 körüli fordulaton egy 15-20 percen keresztül, persze terhelés alatt. Ez kiégeti a lerakódásokat a motorból, egr szelepről, stb. és így nem fog a dugattyún egyszercsak begyulladni a lerakódás és átolvasztani a dugattyú tetejét, nem fog szelep megszorulni a lerakódástol. Ha visszaolvasol a témákban, legutóbb PGA-nak lyukadt ki a dugattyúja, de már voltak másoknak is problémái, amik a lerakódásra vezethetők vissza. Ha az előző tulaj finoman bánt a géppel, akkor érdemes így kiégetned.

Értem.

Én városba is 3e nél váltok,hidegen 2e

Link to comment
Megosztás:

Remélem.

Szerintem jól is fogyaszt ,most a két piros felet van egy picit ,tankolás után az első fehéren állt,és mentem egy 100 városba

Mennyi a tank 52-53liter?

A könyvben megtalálod, most én sem emlékszem rá. Egyébként Szüleimnak Z14XEP 5 ajtós, 2007.12 havi (az enyém Z14XE Caravan 2004.12.), és Apu eddigi legjobb átlagfogyasztása 5,7 l/100 km volt (Veszprém-Várpalota viszonylatban dolgozott pár hónapig az ősszel), az enyém pedig 6,2 országúton olyan 500 km alatt. A fogyasztás egyébként kizárólag jobbláb- és akaratfüggő. Csak ezt sokan elfelejtik...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.