Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Pár hónapja lettem tulajdonosa egy Astra G-nek, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar kikötök itt ebben a topikban.

A gondom az, hogy az októberi olajcsere után a motor 5500 kilométer alatt megette az olajat, teljesen után kellett tölteni. Viszont szemmel látható olaj folyás nem volt.

Elvittem egy mezei/baráti szerelőhöz, aki hirtelen azt mondta, hogy a hengerfej lesz a probléma.

A mai napon menet közben pedig kigyulladt a motorellenőrző lámpa, és el sem alszik :S

Nem merek menni vele és most már szakszervizbe szeretném vinni.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek kb. milyen költségre számítsak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónapja lettem tulajdonosa egy Astra G-nek, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar kikötök itt ebben a topikban.

A gondom az, hogy az októberi olajcsere után a motor 5500 kilométer alatt megette az olajat, teljesen után kellett tölteni. Viszont szemmel látható olaj folyás nem volt.

Elvittem egy mezei/baráti szerelőhöz, aki hirtelen azt mondta, hogy a hengerfej lesz a probléma.

A mai napon menet közben pedig kigyulladt a motorellenőrző lámpa, és el sem alszik :S

Nem merek menni vele és most már szakszervizbe szeretném vinni.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek kb. milyen költségre számítsak?

Milyen autó,milyen motorral,milyen olaj,milyen futás?

A vízben látszik az olaj vagy füstöl a kipufogón?

Link to comment
Megosztás:

Milyen autó,milyen motorral,milyen olaj,milyen futás?

A vízben látszik az olaj vagy füstöl a kipufogón?

Bocs, a technikai részletek kimaradtak <_<

Szóval, 2000-es évjárat, 1.4-es 16 szelepes motor. (X14XE)

187000 kilométerrel. Az októberi csere alkalmával Shell Helix HX6 10W40-es olajat raktak bele.

A vízben nem látszik, és őszintén megmondva a kipufogón sem érzékelem, bár eddig annyira nem is figyeltem.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, a technikai részletek kimaradtak <_<

Szóval, 2000-es évjárat, 1.4-es 16 szelepes motor. (X14XE)

187000 kilométerrel. Az októberi csere alkalmával Shell Helix HX6 10W40-es olajat raktak bele.

A vízben nem látszik, és őszintén megmondva a kipufogón sem érzékelem, bár eddig annyira nem is figyeltem.

erő van benne??

kemény-e a hűtő víz cső?

Link to comment
Megosztás:

Az erőben változást nem érzékeltem a vásárlás óta.

a víz csövét még nem néztem.

Vegyek fel hitelt a javításra vagy nyugodjak meg? <_<

az is lehet hogy szelepszár szimeringet kell cserélni..

de annál is le kell szedni a hengerfejet...ami további költséget hoz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pár hónapja lettem tulajdonosa egy Astra G-nek, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar kikötök itt ebben a topikban.

A gondom az, hogy az októberi olajcsere után a motor 5500 kilométer alatt megette az olajat, teljesen után kellett tölteni. Viszont szemmel látható olaj folyás nem volt.

Elvittem egy mezei/baráti szerelőhöz, aki hirtelen azt mondta, hogy a hengerfej lesz a probléma.

A mai napon menet közben pedig kigyulladt a motorellenőrző lámpa, és el sem alszik :S

Nem merek menni vele és most már szakszervizbe szeretném vinni.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek kb. milyen költségre számítsak?

Szia!

A motorellenőrző lehet az alacsony olaj miatt is. Az utántöltés óta mennyi fogyott?

Link to comment
Megosztás:

Ötletszintű: a hűtőmodulnak ami bal elöl van a lökhárító alatt és a klímát meg a hűtőventillátort vezérli, mennyire árt a víz?

Gondolom elvileg vízmentes illetve le van szigetelve valamennyire, ha már egyszer olyan helyre rakták ahol víz is érheti, de most az új lökhárítóm eléggé nyitott lett azon a részen, és azon gondolkodom, vajon nem léne-e külön leszigetelnem még valahogy? B)

Link to comment
Megosztás:

Ötletszintű: a hűtőmodulnak ami bal elöl van a lökhárító alatt és a klímát meg a hűtőventillátort vezérli, mennyire árt a víz?

Gondolom elvileg vízmentes illetve le van szigetelve valamennyire, ha már egyszer olyan helyre rakták ahol víz is érheti, de most az új lökhárítóm eléggé nyitott lett azon a részen, és azon gondolkodom, vajon nem léne-e külön leszigetelnem még valahogy? B)

csak annyira zárd be hogy tudjon szellőzni...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Féktárcsa és betétből mit érdemes szereltetni? Normál módban használom az autót, városban sokat.

Annak is örülnék legjobban ha szervizt ajánlanátok Pesten, illetve egy kis támpontot, hogy melyik márkájúak legyenek az alkatrészek.

A gyorsszerviz ahol megnézettem, adott előzetes ajánlatot támpontnak, ebben Unixtrade cikkek vannak cikkszám alapján.

Hűtött tárcsa elsők 23E,

hátsó tárcsák 16E

fékbetét elsők 11E

fékbetét hátsók 8E

Munkadíj 21E

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Féktárcsa és betétből mit érdemes szereltetni? Normál módban használom az autót, városban sokat.

Annak is örülnék legjobban ha szervizt ajánlanátok Pesten, illetve egy kis támpontot, hogy melyik márkájúak legyenek az alkatrészek.

A gyorsszerviz ahol megnézettem, adott előzetes ajánlatot támpontnak, ebben Unixtrade cikkek vannak cikkszám alapján.

Hűtött tárcsa elsők 23E,

hátsó tárcsák 16E

fékbetét elsők 11E

fékbetét hátsók 8E

Munkadíj 21E

Tárcsa: Brembo

Fékbetét: Textar

Persze ez nincs kőbe vésve, ez csak egy ajánlat. QH betétről saját tapasztalatom alapján lebeszélnélek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Norautónál valaki cseréltetett már fékbetétet? Kértem árajánlatot és 15783Ft szereléssel együtt.Egy NFP1293 Norauto Fékbetét (Promo) nevezetü fékbetétet javasoltak.Valakinek van tapasztalata erről a fékbetétről,

az astra G hez a gyári fékbetét 14.900 szereléssel együtt.... B)

Link to comment
Megosztás:

Elvittem a Norautóhoz a gépet, és kiderült hogy még csak félig van elkopva a fékbetét, de azért nyikorog mert bordásra koptatta a tárcsát.Nem szoktam satuféket nyomni, vagy hirtelen fékezni úgyhogy nem értem hogy a gyári alkatrész hogyan tudott 38000Km alatt így bekopni.A srác azt mondta hogy a hejemben várna még egy 15000KM-t aztán tárcsával együtt cserélné.Valószínű hogy úgy lesz és nem gyári alkatrészeket tetetek bele, hanem jobbat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.