Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Akinek van gyári ködlámpája, kérdezném, hogy mennyit lehet vele látni?

Már a harmadik szett nagy tányérom törik össze, és most nem is nagyon találok másikat. Ellenben találtam egy szett gyári sárga(!) ködöst, és agyalok hogy megvegyem e. Az a bajom vele, hogy kicsi a felülete, ezért is voltak eddig nagy tányérok fent. De nem tudom. Ködlámpa kell valami, de ha a gyári is jó, akkor inkább erre adom ki azt a tizenpárezer ft-ot. Mégiscsak gyári, ráadásul sárga, ami plusz ritkaság.

Véleményem szerint nem sokat ér :( Kicsit jobban látni azért, főleg az útszélét, plusz az autó előtt pár méterre, de nem dobom magam hanyatt tőle.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

3 hete a Lendzsón láttam ugyanilyen felniket 14"-esben, kupakokkal együtt és nem hoztam el :'(

Így szépnek jónak tűnik amúgy :D

Itt van az utcánk végén! :D

http://olx.hu/hirdetes/feltett-automat-ID1PAGD.html#5e53397a70

Érdemes megnézni szerintetek? Nem ismerem ezt a változatot. Jó motorikusan akkor nagy gond nem lehet,esetleg váltó,difi problem.

Mit érdemes ezekről tudni?

Link to comment
Megosztás:

Kötelező biztosítás kinek, hogy alakult, ha váltott jan 1.-én? Csak mert nekem bő 40%-al drágult tavalyhoz képest. Azonban most kiszámoltam, ha nem elsején váltottam volna, hanem pl. márciusban, ugyanazokkal az adatokkal, akkor talán 5%-ot. Akkor hogy is van ez? Kicsit dühös vagyok azért. :( :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Módosítva : isi
Link to comment
Megosztás:

Kötelező biztosítás kinek, hogy alakult, ha váltott jan 1.-én? Csak mert nekem bő 40%-al drágult tavalyhoz képest. Azonban most kiszámoltam, ha nem elsején váltottam volna, hanem pl. márciusban, ugyanazokkal az adatokkal, akkor talán 5%-ot. Akkor hogy is van ez? Kicsit dühös vagyok azért. :( :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Nekem áprilisban fordul, én minden évben újrakötöm, mert minden évben úgy olcsóbb. (akkor is, ha ugyanott kötöm meg)

Más:

Szereztem világítós kapaszkodókat, meg olajhűtőt adapterrel az xe-hez (pofátlanul olcsón) meg beugrott a magasságállítós jobbegyes üléskeret is. :D Alakul a verda. Lett ma kipufogóm is, félig, mert a hátsó dob (unix) amit hoztak nem stimmelt a középdobra (asso) A középdob egészen szépen hajtott, jó vastag is, nem spórolták el az anyagot, ellenben a végdob csöve ugyanakkora, (holott rá kéne csússzon) de ez csak a feltágított része, ráadásul hátrébb meg úgy be volt rogyva, mint a gyűrött ruha. Ez lett volna 6 pénzért. Végül a középdobért meg bilincsért és egy függesztőért fizettem valami 13-at, holnap meg jön egy walker dob, remélem az már stimmelni fog.... . Vicces volt a középdobot utcán feltenni. :D

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Korábban valahol volt itt szó róla hogy melyik az az olajszűrő amiben van visszacsapó szelep és simán felmegy a gyári helyére (valami Citroen alkatrész rémlik). ennek az alkatrésznek a neve/száma kellene, tudna esetleg segíteni valaki?

Sajna nem találom a hozzászólást, pedig kerestem.

A gyári olajszűrőben nincsen ilyesmi, ugye? Az alapprobléma hogy indítás után nagyon sokára jön meg az olajnyomás (több másodperc), jó lenne ha a szűrőnél nem eresztené el az egészet.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Örömhír! A mai nap végre kész lett a kocsi, holnap megy még egy futómű állításra, aztán rock&roll :D

Még egyszer szeretném (és így sem lehet elégszer) megköszönni Wookinak és Opelnilsnek a segítséget, amit nyújtottak a bajban! Mindketten talpig úriemberek! Időt és energiát nem sajnálva telefonáltak és vadásztak alkatrészt, amikor szükség volt rá. Remélem Opelnils családja és Wookiné sem orrol rám amiért hosszabb-rövidebb időre elfoglaltam a srácokat ;)

Link to comment
Megosztás:

Örömhír! A mai nap végre kész lett a kocsi, holnap megy még egy futómű állításra, aztán rock&roll :D

Még egyszer szeretném (és így sem lehet elégszer) megköszönni Wookinak és Opelnilsnek a segítséget, amit nyújtottak a bajban! Mindketten talpig úriemberek! Időt és energiát nem sajnálva telefonáltak és vadásztak alkatrészt, amikor szükség volt rá. Remélem Opelnils családja és Wookiné sem orrol rám amiért hosszabb-rövidebb időre elfoglaltam a srácokat ;)

Lájk, vagy mi. :D

Remélem ezután jó sokáig üzemelni fog még (bal)esetmentesen! :D

Én meg végre felapplikáltam az új váltógombomat:

1057830248F_nyk_p0015_www.kepfeltoltes.h

2nd gen Mini. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Megyek mendegélek hazafelé, egyszercsak mikor a zene számot váltott,hallom ám hogy valami égtelen csörömpölő visító hang jön a motortérből. Na mondom biztos most adta meg magát a generátorcsapágy, megállok, kinyitom a motorháztetőt, benézek, erre mit látok? A generátor 45 fokban befordulva, csak azért nem hullott be, mert a felső feszítő fogta. (xe-nél ez ugye el tud fordulni a blokkon levő pont körül) Mondom 'zanyád. Először azt hittem hogy az alsó hosszú csavar rázódott ki, mert pénteken cseréltem szíjat, de benyúlok és érzem, hogy az alu konzol nincs fent a motoron. Az egyik csavart konkrétan egy az egyben elhagytam, a másik szerencsére még benne lógott a bakban. Én meg néztem mint a propán, bután.

És az a vicc hogy ezt már nem először játssza el. Egyszer már elhagytam egy csavart az nz-ről is,de egyszer egy hiányzott az se-ből is. Mindig ugyanaz. Mostmár esküszöm beragasztom loctite-al....

Viszont kiderült hogy az ékszíj szép nagy szögelhajlástis képes elviselni. :D A hosszbordás tuti leugrott volna.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Gyááhááhá :'(

WP_001587_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amúgymeg figyellek :D

WP_001577_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Volt is a múlthéten egy érdekes reggeli történés: a Skodás bácsi a szembelévő 206-os sávjából akart bekanyarodni, úgy negyedik nekifutásra sikerült is. Aztán meg a Yarisos "értelmes szülő" akciózott, mikor én már indexeltem és indultam el. Azért remélem olyat nem fogok lencsevégre kapni, mint az oroszok :D


Link to comment
Megosztás:

Gyááhááhá :'(

Amúgymeg figyellek :D

Volt is a múlthéten egy érdekes reggeli történés: a Skodás bácsi a szembelévő 206-os sávjából akart bekanyarodni, úgy negyedik nekifutásra sikerült is. Aztán meg a Yarisos "értelmes szülő" akciózott, mikor én már indexeltem és indultam el. Azért remélem olyat nem fogok lencsevégre kapni, mint az oroszok :D

Na, adatok? Ez tud gps-t is? (csak mert bizti, bíró, stb csak az olyat fogadja el)

Módosítva : hening
Videóval idézés.
Link to comment
Megosztás:

Ez csak dátumozni tud sajna. Nameg kellene bele egy rendes SD kari, mert erre a 2GB-osra csak 3*3percet rögzít, azt viszont folyamatosan. Meg tud full HD-t is, de a kis kártya miatt visszavettem 720p-re. Gyújtás ráadásakor automatice indul, illetve kézzel bármikor indítható felvétel.
Amúgy ez 6 Mátyás volt Ebayen, a gps-es jóval több lett volna.
A bíróságot ismerve filmszalagon kéne rögzíteni, kb csak azt fogadja el...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.