Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • 1 month later...

Sziasztok!

7 év ladázás után a múlt héten átültem ebbe:

Resize%20of%20P1080001.JPG

Az autó 94 év eleji, C16NZ motorral, totál gyári kasznival. 90%ban a gyári metál bordó szín van rajt. Felszereltségét tekintve egy légzsák és egy központi zár van bent. Óra szerint 175e km van bent, ami hihető is. Családi autóként használták, csak a három gyerkőccel kinőtték az autót.

Nagyobb motorosat (C20NE) szerettem volna, de több siralmas állapotút megnézve a majdnem hibátlan kasznija miatt lett ez. A vezérlést és a velejáró szükséges kiegészitőket már kicseréltem, most az első fék van soron (tárcsa+betét). Sajnos a hidrotőkék nincsenek a helyzet magaslatán, hidegen picit dizel filingje van az autónak, melegen szerencsére elhallgat. Úgyhogy nemsokára a hengferfej is leugrik a helyéről, és egy kis tuning kiséretében kicserélem a hidrókat. :sowwy:

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Képen szerintem nincs se koptató, se toldat :sowwy:

Vectra 2000 első lökősére van szükséged, hűtőmasz külön van a lököstől.

Nekem úgy tűnik, hogy mintha az A1 lökösh, ami befelé gömbölyödik, ahhoz képest ez szépen függőlegesen lefelé cuppan, a kedvenc budipumpa formámat megadva ezzel az ótónak. És úgy néz ki, mintha külön lenne rajta.

Akkor ez a 2-es kiadás lenne? Vagy a 2000 az vmi más, mint a 2.0i? nem annyira vágom Vectrákat, havernak volt egy C20NE autómataváltóval, annyi ismerettségem van.

Link to comment
Megosztás:

A Vectra 2000 (a.k.a 2000 16V) az A Vectra csúcsmodellje volt egészen '93-ig a Turbo és a V6 megjelenéséig, és kizárólagos jellemzőji voltak a C20XE motor, a fentebb látható optikai kiegészítők (lökhárító, hűtőrács miegymás), alufelnik, más ülések, stb. Szóvel neked egy ilyen Vectra 2000 optikai kiegészítőire lenne szükséged.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemtudja esetleg valaki, hogy Vectra A-hoz létezik a hátsó kerékjárati ivekhez műanyag védőbetét? Mint pl az F Astrához.

Tegnap végeztem a hátsó traktus (nyúlványok, rugótornyok, kerékjárati ivek) alvázvédelmével, jó lenne egy plusz védelem is.

Köszi. ÜDv.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok!

Nemtudja esetleg valaki, hogy Vectra A-hoz létezik a hátsó kerékjárati ivekhez műanyag védőbetét? Mint pl az F Astrához.

Tegnap végeztem a hátsó traktus (nyúlványok, rugótornyok, kerékjárati ivek) alvázvédelmével, jó lenne egy plusz védelem is.

Köszi. ÜDv.

Szia Szasza!

Olvastam hogy nemrég vetted a kocsidat! Kérdezném hogy hogy vagy vele megelégedve? Fogyasztásra, dinamikára, úttartásra gondolok. Én is egy hasonlót szeretnék venni.

Kösz! Üdv!

Attila

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Egyszóval: Nagyon :rolleyes: 7 év ladázás után ültem át ebbe az autóba, az elején kicsit szokatlan volt a fronthajtás, hozzá kellett szoknom. (a szokásos helyeken nem lehet ennek elrúgni lapjával ;) ). Kis motor (C16NZ) révén nem egy erőgép, de ettől függetlenül van bent erő. Inkább nyomatékosan, motort nem a halálba forgatva szeretek autózni (a Ladám is igy volt állitva, hogy inkább alulról dolgozzon), és ezzel is meg lehet ezt valósitani szépen. Fogyasztásra felülmúlta a várakozásaimat, hosszútávon 100-110es tempónál 5 liter közelében fogyaszt, városban olyan 7-8 litert tapasztaltam. Futóműve nekem egyenlőre nagyon lágy, hajós...bár hozzászoktam a Lada beton futóművéhez (Niva rugó elöl hátul, keményitett teleszkópok, elöl jó negativosra állitott futómű...volt úttartás keményen). Ezt mindenképp feszesebbé szeretném tenni. Hétköznapi, boltbajárós autózásra viszont tökéletes.

Szóval nagyon meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg a cserét. 2 és fél hónapja van meg az autó, kötelező cseréken kivül (vez.szíj, olaj...) egyenlőre nem nagyon kellett hozzányúlni.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Helló!

Nekem is lenne 1-2 érdekes kérdésem.

Az első, nemtudjátok mi zörög, kopog a bal első ajtótól előrefele és a jobb hátsó ajtótól hátrafele?

Arra gondolok, hogy nem-e valami típushiba eetleg vagy valami. Már párszor nekiáltam megnézni mi lehet az de eddig nem jutottam semmire.

Második, mennyibe kerül kb egy kipufogó "rendszer a katalizátortól hátrafele?

köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Helló!

Nekem is lenne 1-2 érdekes kérdésem.

Az első, nemtudjátok mi zörög, kopog a bal első ajtótól előrefele és a jobb hátsó ajtótól hátrafele?

Arra gondolok, hogy nem-e valami típushiba eetleg vagy valami. Már párszor nekiáltam megnézni mi lehet az de eddig nem jutottam semmire.

Második, mennyibe kerül kb egy kipufogó "rendszer a katalizátortól hátrafele?

köszi

Szia,

nem hiszem, hogy ez a zörgés típushiba lenne. Fordulatszámtól/sebességtől/útminőségtől függ?

A kipuffrendzserhez kéne egy motorkód, vagy legalább egy ccm/le adat.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

nem hiszem, hogy ez a zörgés típushiba lenne. Fordulatszámtól/sebességtől/útminőségtől függ?

A kipuffrendzserhez kéne egy motorkód, vagy legalább egy ccm/le adat.

Helló!

Útminőségtől is és amikor gázra lépek akkor koppan egyet utánna ha fékezek akkoris.

Olyan érzésem van mintha egy golyó lenne ott és az ütődne neki a lemeznek.

C18NZ a motor

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Útminőségtől is és amikor gázra lépek akkor koppan egyet utánna ha fékezek akkoris.

Olyan érzésem van mintha egy golyó lenne ott és az ütődne neki a lemeznek.

C18NZ a motor

Akkor valamelyik futóműszilented lóg valszeg.Vagy mindegyik.Vándorolni nem szokott ide-oda az úton?Érdemes az összeset kicserélni,nem nagy tétel.A kipufogót passzolom,de szerintem az se túl drága.Persze kinek mi a drága.

Link to comment
Megosztás:

Akkor valamelyik futóműszilented lóg valszeg.Vagy mindegyik.Vándorolni nem szokott ide-oda az úton?Érdemes az összeset kicserélni,nem nagy tétel.A kipufogót passzolom,de szerintem az se túl drága.Persze kinek mi a drága.

Hol találom azokat a szilenteket? Nem vándorol egyátalán szépen egyenesen megy.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.