Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Csatlakozom az előttem szólóhoz tehát: veri hepi bördzdéj, így szép magyarsággal.. ! :) :)

Neked is nagyon szépen köszönöm Cartárs! :D :( Érteni amit akartál írni... :) :) :D

Ma hazafele eszembe jutottál mert jött előttem egy tök hasonló vectra mint a tied, csak nem voltak sötétítettek az ablakok, valamint a kipuf vége úgy nézett ki mint egy kályhacső... B) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szerintetek a sedan és az 5 ajtós A Vectra tetőkárpitja megegyezik?

Alapvetően: nem.

Legalábbis az EPC külön cikkszámot hoz rájuk, úgyhogy biztos van eltérés. De hogy ne legyen ilyen egyszerű a helyzet, nem csak ez a kétféle (4 és 5 ajtós) tetőkárpit létezett. Ugye másfajta van a tolótetősöknek és a tolótető nélkülieknek (ez eddig evidens), de másmilyen a gyári riasztósé és a gyárilag riasztó nélkül szerelteké is, de még évjárat szerint is van különbség, külön-külön minden eddig felsorolt típusból (4 vagy 5 ajtós, tolótetős vagy tolótető nélküli, riasztós vagy riasztó nélküli) 3 féle volt évjárat szerint, a legelső évjáratoké bézs, a későbbieké szürke. Ha jól számolom így összesen ez 24 féle tetőkárpit ami A Vectrához készült... B)

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe kerül a műszaki vizsga idén? Mert egy kalkulátoros oldalt találtam és ott úgy részletezte a végén, hogy Hatósági számla :

1. Műszaki hatósági vizsga díj: 8392 huf,

2. Zöldkártya 1160 huf,

meg volt egy számla ami a cégé :

1. Előzetes átvizsgálás 9500 huf,

2. Műszaki hatósági vizsga díj: 2098 huf,

3. Zöldkártya 4640 huf, az okés, hogy ez így kb. 25K, de ha nekem nem kell átvizsgálás mert tudom, hogy minden okés,

akkor miért 25ezrekről beszél mindenki? Meg miért számolnak kétszer mindent? Talán mert a hatósági az mind az állam bácsi zsebébe megy az a 7000 huf körüli összeg + átvizsgálási díj meg a vizsgáztató helyé, hogy ennyiért végzik el?

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe kerül a műszaki vizsga idén? Mert egy kalkulátoros oldalt találtam és ott úgy részletezte a végén, hogy Hatósági számla :

1. Műszaki hatósági vizsga díj: 8392 huf,

2. Zöldkártya 1160 huf,

meg volt egy számla ami a cégé :

1. Előzetes átvizsgálás 9500 huf,

2. Műszaki hatósági vizsga díj: 2098 huf,

3. Zöldkártya 4640 huf, az okés, hogy ez így kb. 25K, de ha nekem nem kell átvizsgálás mert tudom, hogy minden okés,

akkor miért 25ezrekről beszél mindenki? Meg miért számolnak kétszer mindent? Talán mert a hatósági az mind az állam bácsi zsebébe megy az a 7000 huf körüli összeg + átvizsgálási díj meg a vizsgáztató helyé, hogy ennyiért végzik el?

Az államnak összesen 9e párszáz forint megy. A többi (nálunk 25e a müszaki) azaz 16e ft a cégé amiért megcsinálta a műszaki vizsgát.

Előzetes átvizsgálás az azt jelenti, hogy az autódat végig viszi a vizsgasoron, és leellenőrzi hogy minden jó.

Azért számolnak kétszer mindent, mert egyik az államé, hogy használhasd az autódat, a másik meg a cégé, hogy megcsinálja neked a műszaki vizsgát.

Nem kell panaszkodni, amikor zöldkártya évente volt, akkor többe jött ki 2évre a műszaki. Meg azért 2 évre 25e nem sok.

Hidd el megtudnák buktatni az autódat. 2-3 éves autók olyanok hogy már mozog vmi (gép mozgatja a kerekeket) és bukás lenne, de elnézzük.

Link to comment
Megosztás:

Az államnak összesen 9e párszáz forint megy. A többi (nálunk 25e a müszaki) azaz 16e ft a cégé amiért megcsinálta a műszaki vizsgát.

Előzetes átvizsgálás az azt jelenti, hogy az autódat végig viszi a vizsgasoron, és leellenőrzi hogy minden jó.

Azért számolnak kétszer mindent, mert egyik az államé, hogy használhasd az autódat, a másik meg a cégé, hogy megcsinálja neked a műszaki vizsgát.

Nem kell panaszkodni, amikor zöldkártya évente volt, akkor többe jött ki 2évre a műszaki. Meg azért 2 évre 25e nem sok.

Hidd el megtudnák buktatni az autódat. 2-3 éves autók olyanok hogy már mozog vmi (gép mozgatja a kerekeket) és bukás lenne, de elnézzük.

Szerintem nem arról beszélt hogy 2 évre vonatkozólag 25e sok, csak hanem azt mondta hogy ha lehet akkor miért fizessen feleslegesen, ráadásul kétszer... :) :D És szerintem igaza van ebben! B)

Link to comment
Megosztás:

Skacok nem semmi ahogy jártam! :) Ma szerettem volna felrakni a nyárigumikat s hát nem ment! :( Még ősszel vettem az új gumikhoz használt acélfelniket az egyik cartástól! Neki F Astrán volt ez fennt, de mondta hogy A Vectrához is jó! Összemértem a jelenleg fent lévőkkel s jónak tűntek! Ma kiderült hogy kb. 0,5mm az eltérés a két felni között ezért nem mennek fel, a csavarkiosztással viszont nincs gond... Először azt hittük nevelőfaterral hogy mivel le lettek csiszolva majd 2x alapozva+festve lettek, gondoltam hogy a festék miatt nem mennek fel.. Megreszeltük egy kicsit a felnit a kerékagy részénél de így se megy fel..

Arra gondoltunk hogy nagyon óvatosan ilyen fúróba fogható köszörűvel megkapatjuk, hátha... Tolómérővel nézve nagyon-nagyon minimális eltérés van, ezért is bosszant a dolog... B) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Skacok nem semmi ahogy jártam! :) Ma szerettem volna felrakni a nyárigumikat s hát nem ment! :) Még ősszel vettem az új gumikhoz használt acélfelniket az egyik cartástól! Neki F Astrán volt ez fennt, de mondta hogy A Vectrához is jó! Összemértem a jelenleg fent lévőkkel s jónak tűntek! Ma kiderült hogy kb. 0,5mm az eltérés a két felni között ezért nem mennek fel, a csavarkiosztással viszont nincs gond... Először azt hittük nevelőfaterral hogy mivel le lettek csiszolva majd 2x alapozva+festve lettek, gondoltam hogy a festék miatt nem mennek fel.. Megreszeltük egy kicsit a felnit a kerékagy részénél de így se megy fel..

Arra gondoltunk hogy nagyon óvatosan ilyen fúróba fogható köszörűvel megkapatjuk, hátha... Tolómérővel nézve nagyon-nagyon minimális eltérés van, ezért is bosszant a dolog... :D :) :)

Ajha :( Ilyen dolgoktól én is a falnak tudnák menni B)

Link to comment
Megosztás:

Ajha :) Ilyen dolgoktól én is a falnak tudnák menni B)

Ne is mond! Megesz az ideg most is, mert tolódik 1 hetet megint a felrakás.. :D Jövő hétre tudnak szerezni nekem ilyen köszörűkövet s csak sajnos hétvégén lesz időm arra hogy nekiálljak s megcsináljam..

A legbosszantóbb az a dologban hogy ilyen kicsi az eltérés... :(

Link to comment
Megosztás:

Nálam se kicsik a gondok.. Fent az új klímakompresszor, új tömítésekkel mindenhol. Pénteken vittem töltetni, nyomáspróbán meg kiderült, a kompresszor házán van egy hajszálrepedés, és ereszt.. Most 2kompresszorból rakhatok össze 1jót.. Megint szimering csere, tömítések kicserélése, és sok-sok szo..ás.. B)

Link to comment
Megosztás:

Nálam se kicsik a gondok.. Fent az új klímakompresszor, új tömítésekkel mindenhol. Pénteken vittem töltetni, nyomáspróbán meg kiderült, a kompresszor házán van egy hajszálrepedés, és ereszt.. Most 2kompresszorból rakhatok össze 1jót.. Megint szimering csere, tömítések kicserélése, és sok-sok szo..ás.. :(

Úgy látom akkor neked se egyszerű az élet! B) Igazából az a bosszantó hogy olyan mintha semmit se csináltál volna.. :) Kb. nekem is ilyen! Szívtam a felnikkel 2 hétvégét is, mert állati rozsdásak voltak, lecsiszoltam aztán lealapoztam, majd tegnap szépen lefestettem őket, erre ma meg fel sem mennek... :)

Túl jó lenne nekünk ha minden simán menne, mert akkor nem lenne mit csinálnunk... :D

Link to comment
Megosztás:

Skacok nem semmi ahogy jártam! :) Ma szerettem volna felrakni a nyárigumikat s hát nem ment! :( Még ősszel vettem az új gumikhoz használt acélfelniket az egyik cartástól! Neki F Astrán volt ez fennt, de mondta hogy A Vectrához is jó! Összemértem a jelenleg fent lévőkkel s jónak tűntek! Ma kiderült hogy kb. 0,5mm az eltérés a két felni között ezért nem mennek fel, a csavarkiosztással viszont nincs gond... Először azt hittük nevelőfaterral hogy mivel le lettek csiszolva majd 2x alapozva+festve lettek, gondoltam hogy a festék miatt nem mennek fel.. Megreszeltük egy kicsit a felnit a kerékagy részénél de így se megy fel..

Arra gondoltunk hogy nagyon óvatosan ilyen fúróba fogható köszörűvel megkapatjuk, hátha... Tolómérővel nézve nagyon-nagyon minimális eltérés van, ezért is bosszant a dolog... B) :) :D

Bele van ütve a felnibe a GM felirat?

A Hondáknak amúgy gyárilag 56 mm-es az agyátmérője. Lehet olyan a felni? A Te autód kerékagyát is megcsiszoltátok?

Link to comment
Megosztás:

Bele van ütve a felnibe a GM felirat?

A Hondáknak amúgy gyárilag 56 mm-es az agyátmérője. Lehet olyan a felni? A Te autód kerékagyát is megcsiszoltátok?

Amit most akartam felrakni felnit abba nincsen beleütve a GM (sőt nemigazán van rajta felirat) viszont ami most van fent téligumis felni abban viszont benne van a GM (ma néztem ezt pont)! A kerékagyhoz amúgy nem nyúltunk és igazából nem is akarunk! Inkább a felnihez nyúlok mint a kerékagyat csesztessem... B) Ja és ezért is nem akartuk azt hogy megpróbáljuk kicsit ráerőltetni, mert szerintem úgy is a kerékagyam bánná! :)

Remélem hogy nem Honda felnit fogtam ki... Csak viszont egyet nem értek! Az a srác akitől vettem, neki Astra F Caravan-ja van, azon is voltak a felnik! Az enyémre akkor miért nem jó?? Neki sem Hondája van!! :D

Link to comment
Megosztás:

Amit most akartam felrakni felnit abba nincsen beleütve a GM (sőt nemigazán van rajta felirat) viszont ami most van fent téligumis felni abban viszont benne van a GM (ma néztem ezt pont)! A kerékagyhoz amúgy nem nyúltunk és igazából nem is akarunk! Inkább a felnihez nyúlok mint a kerékagyat csesztessem... B) Ja és ezért is nem akartuk azt hogy megpróbáljuk kicsit ráerőltetni, mert szerintem úgy is a kerékagyam bánná! :)

Remélem hogy nem Honda felnit fogtam ki... Csak viszont egyet nem értek! Az a srác akitől vettem, neki Astra F Caravan-ja van, azon is voltak a felnik! Az enyémre akkor miért nem jó?? Neki sem Hondája van!! :D

Nem azt mondtem, hogy állj neki flexszel és csiszold le a kerékagyat hanem az esetleges rozsdát, már ha van rajta. :(

A srác nem tudom, hogy hogyan használhatta. Lehet használta a flexet? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem azt mondtem, hogy állj neki flexszel és csiszold le a kerékagyat hanem az esetleges rozsdát, már ha van rajta. :)

A srác nem tudom, hogy hogyan használhatta. Lehet használta a flexet? :D

Azt értem hogy nem azt mondod hogy álljak neki szétbarmolni! :( :) Rozsda amúgy a kerékagy résznél nemigazán van, szóval az szép állapotban van hála istennek.. Kíváncsi lennék hogy hogyan használta, lehet hogy visszakeresem, mert hogy itt a fórum vettem a cartárstól...

szerk.:Megtaláltam, slotti cartárstól vettem, írtam is neki! Kíváncsi vagyok hogy ő hogyan használta!? B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! lenne Vecrta-hoz pár cuccom ha valakit érdekel. Lámpák, klíma cuccok, elektromos ablakemelők, kapcsolók, féktárcsák, egyéb műanyag elemek, abs központi egység, díszrács, és még sok egyéb... Ha érdekel valami írj a hoci79@gmail.com mail-címre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! lenne Vecrta-hoz pár cuccom ha valakit érdekel. Lámpák, klíma cuccok, elektromos ablakemelők, kapcsolók, féktárcsák, egyéb műanyag elemek, abs központi egység, díszrács, és még sok egyéb... Ha érdekel valami írj a hoci79@gmail.com mail-címre.

Modik nem fognak szeretni! B) Ezt az eladó alkatrészek-->Vectra A topicba kellett volna raknod! :)

Írtam neked amúgy! :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam se kicsik a gondok.. Fent az új klímakompresszor, új tömítésekkel mindenhol. Pénteken vittem töltetni, nyomáspróbán meg kiderült, a kompresszor házán van egy hajszálrepedés, és ereszt.. Most 2kompresszorból rakhatok össze 1jót.. Megint szimering csere, tömítések kicserélése, és sok-sok szo..ás.. B)

Új és hajszálrepedés van?? Miért nem cserélteted ki, biztos nem volt olcsó!

Link to comment
Megosztás:

Amit most akartam felrakni felnit abba nincsen beleütve a GM (sőt nemigazán van rajta felirat) viszont ami most van fent téligumis felni abban viszont benne van a GM (ma néztem ezt pont)! A kerékagyhoz amúgy nem nyúltunk és igazából nem is akarunk! Inkább a felnihez nyúlok mint a kerékagyat csesztessem... B) Ja és ezért is nem akartuk azt hogy megpróbáljuk kicsit ráerőltetni, mert szerintem úgy is a kerékagyam bánná! :)

Remélem hogy nem Honda felnit fogtam ki... Csak viszont egyet nem értek! Az a srác akitől vettem, neki Astra F Caravan-ja van, azon is voltak a felnik! Az enyémre akkor miért nem jó?? Neki sem Hondája van!! :D

Nekem is volt Honda felnim és gond nélkül fel ment a vectrára.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem arról beszélt hogy 2 évre vonatkozólag 25e sok, csak hanem azt mondta hogy ha lehet akkor miért fizessen feleslegesen, ráadásul kétszer... :) :D És szerintem igaza van ebben! B)

igen, nem az, hogy sok a 25 két évre, inkább nektek szerviznek, műhelyeknek adom a lóvét mert veszitek a fáradságot, hogy megcsináljátok, de akkor állambácsi ne gombolja le ugyanazt a semmiért.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.