Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Tudtam, hogy rád számíthatok :D

Wookie: feltükrösíteni egy homogén felületet még oké, de egy átlátszó és helyenként karcos anyagból szép egyöntetű fényeset csinálni az már gondolom nehezebb művelet.

Lényegében ugyanaz a művelet, mint a lámpa polirozásnál.

Amúgy nem gondoltam, hogy ennyi mindenkit foglalkoztat a téma :D

Módosítva : fahee
Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

A múltkor bekentem szilikonzsírral az ajtószigetelő gumikat, erre a balhátsó ajtó nem elkezdett nyöszörögni? :@ Hiába töröltem le a gumiról is meg az ajtóról is, továbbra sem hagyja abba. Csak ez csinálja, az összes többi síri csend... A tetőablak is kapott körbe, az viszont patent lett, nem susog menetközbe.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megfújtam az első sárvédőket díszléc alatt, de nem is ez a lényeg, hanem a leszerelés. Még nem szedtem le eddig :) Kiszedtem minden csavart (legalábbis ezt hittem :D ) feszegetem nem jön, na itt van valami turpisság. Hát még van egy csavar, de hol, belülről kifelé, a lábtérnél, persze minden útban van :D Csavarom ki, nem bele esik a küszöbbe, király. Tükör, lámpa, flexibilis kampó és 10 perc játszás után megvan. Tud meglepetéseket okozni még mindig :D Ja meg az a hangszigetelő akármi a dobbetét és karosszéria mögött, na az még megért egy misét :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megfújtam az első sárvédőket díszléc alatt, de nem is ez a lényeg, hanem a leszerelés. Még nem szedtem le eddig :) Kiszedtem minden csavart (legalábbis ezt hittem :D ) feszegetem nem jön, na itt van valami turpisság. Hát még van egy csavar, de hol, belülről kifelé, a lábtérnél, persze minden útban van :D Csavarom ki, nem bele esik a küszöbbe, király. Tükör, lámpa, flexibilis kampó és 10 perc játszás után megvan. Tud meglepetéseket okozni még mindig :D Ja meg az a hangszigetelő akármi a dobbetét és karosszéria mögött, na az még megért egy misét :D

Úgy baxtam ki belőle, csak úgy zörgött. Teleissza magát vízzel, és rohad körülötte minden. <_<

Link to comment
Megosztás:

A v2k mind fuggetlen futos volt. Innentol sztem mindegy h benne van a hatso hajtas v sem.

De nekem pont a hátsó hajtás a lényeg. :) (meg ha már c20xe-t akarok, akkor elég legyen egy donort venni)

Úgy baxtam ki belőle, csak úgy zörgött. Teleissza magát vízzel, és rohad körülötte minden. <_<

Nélküle meg szépen beázik az ac relé (már amennyiben az ecu mellett van)

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném. Az AC relé a "küzdőtérben" van. Ezek pedig a sárvédő lemez, meg a belső doblemez között vannak. Teljesen el van szeparálva egymástól a két dolog.

Én így jártam. Mióta nincs bent a szivacs, az ac relé már egyszer leoxidálódott,pedig előtte 20 évig semmi baja nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Erre mondjon nekem valaki valami frankot. Minap indulok munkából haza, tolatok majd leáll szekér. Indítok, nem indul. Motortérben kapalozok, majd par perc nézelodes utan újra próba, indul. Elindulok, majd kb 100 m utan menetközben ujra leállt. Es nem indult ujra. :( most Szerelőnel van a draga, vajon mi okozhat ilyen váratlan meghibasodast?

Link to comment
Megosztás:

Erre mondjon nekem valaki valami frankot. Minap indulok munkából haza, tolatok majd leáll szekér. Indítok, nem indul. Motortérben kapalozok, majd par perc nézelodes utan újra próba, indul. Elindulok, majd kb 100 m utan menetközben ujra leállt. Es nem indult ujra. :( most Szerelőnel van a draga, vajon mi okozhat ilyen váratlan meghibasodast?

Motorkód?

Lehet főtengely jeladó, vagy ha olyan motor, akkor induktív tekercs/hall jeladó a gyújtásban. A mindhárom a motor helyzetét közli az ecuval, tehát ha ez a jel hiányzik a motor nemmén.

Link to comment
Megosztás:

Na elkészült a fólia! Elég hatásos, de sajnos az első oldalablakokra nem kerülhetett, mert (csak) 93% a fényáteresztése a gyári fehér üvegnek, úgymeg már nemlett volna szabályos. Végül aztán hátra a 15%-os került fel, ez kevésbé maffiózós illetve látni is lehet tőle. Hővédelme nagyon durva, akárhogy tűz a nap, az ember bőrén semmi nem érződik belőle :)
WP_000860_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

WP_000862_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na elkészült a fólia! Elég hatásos, de sajnos az első oldalablakokra nem kerülhetett, mert (csak) 93% a fényáteresztése a gyári fehér üvegnek, úgymeg már nemlett volna szabályos. Végül aztán hátra a 15%-os került fel, ez kevésbé maffiózós illetve látni is lehet tőle. Hővédelme nagyon durva, akárhogy tűz a nap, az ember bőrén semmi nem érződik belőle :)

Olyan hővédő fólia van, amelyik egyáltalán nem sötétít?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az úgy cuki. Mondjuk a hogyant azt nem igazán értem.

Corsával jártunk már úgy, hogy folyamatosan jobbra húzott, de a futóműben minden rendben volt. Az volt a gyanús hogy hátramenetben is csinálta. Hát felemeltem, és beindítottam, erre iszonyat tempóval elkezdett pörögni a kormány jobbra. A szervó folyamatosan bedolgozott... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.