Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Az én könyvem 5 mm-t ír :) Sztem engedd ki a felesleget, de az sem baj, ha olajat cserélsz. Össz 1,2 liter kell bele.

Köszi, közben megvolt a csere. Nekem is az az infom volt, hogy 1,2 liter megy bele. Annyit töltöttem bele, és tényleg 5mm az eredmény. Ezek szerint a 9mm fals adat volt.

Próbakör még nem volt, mert széjjel van dobva a kipufogó (valahol ereszt a tetü, és nem találom hol...).

Remélem korrekt lesz a váltó!

(ja, közel 2liter olaj volt benne! <_< )

Kicsit más... Hallottam "szaki"tól olyat, hogy Omegáknak gyakori nyomora, hogy mivel a motor hátrafele dől, meg a tűzfal közelsége miatt, a szelepfedél tömítés alól a motorolaj a váltóba, illetve a kuplungra "csorog"... Létezik ez? Mert az olajfolyás az adott, csak azt nemtudom hogy valóban belefolyhat-é... (szelepfedél tömítés csere megint érik egyébként is.)

Ha meg ez így van, akkor vajon a váltó leszedése nélkül ki tudom e tisztítani a kuplungművet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hella mindenki!

Kis segítséget szeretnék kérni! AR25 automata váltó 2.5td alól beépíthető 2.5V6-ba? Nem tudom itt mi hogy működik. Van valami plusz jelzés amire figyelni kéne?

Köszi előre is

ITT nézz körül, mert nagyon sok segítséget kaphatsz. Sztem nem jó a TD váltó a benyás alá. Bár sosem próbáltam, és remélem nem is kell.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a diesel az BMW motor, tehát sztem annak más a váltóharangja is mint az Opelnek. Ez is lehet akadály.

Hát a váltóharang tök ugyanaz. Engem inkább a vezérlés aggaszt. A dízel forog kb 5000-et míg a benzines 7000-et is akár. Nem tudom ez kínyírná-e a váltót vagy ezt egész egyszerűen a vezérlője kezeli és ha rákerül egy benzines vezérlőre akkor meg aszerint vált? Hát mind1 igazából elviszi egy dízeles srác. Azért köszi mindent

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!"Újoncként"köszöntök mindenkit.Viszont visszaélve a lehetösséggel máris segitséget szeretnék kérni.:Van egy 2.5td omega kombim.Anno átalakitottam mauálisra az autót.(félve az automata váltó költséges javitásátol--nem bizti,hogy jó ötlet volt-).Viszont most egy ujabb problémával szembesültem:a lendkerék(egy másik költséges alkatrész).Szóval a lényeg a lényeg keresnék kéttömegü lendkereket.Vagy valami kiváltó szettet amivel ki lehetne váltani a kéttömegü lendkereket.Ebben szeretnék kérni infót árat bármit.Előre is köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Üdv mindenkinek.

Omega B 2.0 8v manual váltóval(R25 asszem). Nehezen veszi az egyest meg a hátramenetet.

Kuplung lesz? Tudok ezen állítani? Ha jól láttam hidraulikus a kinyomószerkezet.

Amúgy pedálon jó, középtájon fog, nem fent meg lent.

Előre is kösz.

Üdv

Nem feltétlen kuplung.Az egyes esetében lehet szinkron is.A hátramenetet általában minden autó nehezebben veszi,mivel tolófogaskerekes.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Omega B 2.0 8v manual váltóval(R25 asszem). Nehezen veszi az egyest meg a hátramenetet.

nem lehet csak a rudazat megfáradva, esetleg valahol görbe és befeszül, nekem Corsaban, Astraban ez megvolt. mert műanyagból kell csinálni a váltó rudazatot :huh:

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Még valami.

Nyugtassatok meg hogy ezekben külön lehet cserélni kinyomócsapágyat és nem kell megvenni az egész hidraulikus kinyomót. Nem mintha bajom lenne vele, csak most cseréltünk egy ford mondeón és horror ára van. Ráadásul katalógus hoz omega B-re is ilyen méregdrága kinyomót, de hoz külön csapágyat is. Mindegyikben lehet külön cserélni, vagy évjárat/motorfüggő?

Előre is thanx.

Link to comment
Megosztás:

A 2.5-ösnek a manuális vagy automata váltóját akarod MV6-ba? A manuális tuti nem, mert a 3000-esekhez R28 való, a 2.5-ös benzineshez meg R25. De sztem az automata sem.

Info

De belemegy mindkettő,csak kérdés meddig birja.Az R28pontos tipusa eleve R25/28.Detto egyforma a kettő,áttételbeli különbség van csak,a 28-asnak hosszabb a végáttétele.Az AR25-35 megint csak mint két tojás,a 35-ösnek erősitett a lamellaháza,ennyi.Az én AR35-ösömben péel egy 25-ösnek a vezértömbje van.

Link to comment
Megosztás:

autómatát szeretném stiftre cserélni

Bele tudod rakni a 25XE váltóját,csak nem tudom,meddig fogja birni.Az MV6 egy nagyobb nyomatékú motor,hajlamos a saját kéziváltóját is ledarálni.Külsőre egyformák,csak a belsejük különbözik.Plusz kell hosszúkardán,pedálsor valamint az elektronikát is át kell kötni.Nem az a kiveszem-berakom mutatvány.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Még valami.

Nyugtassatok meg hogy ezekben külön lehet cserélni kinyomócsapágyat és nem kell megvenni az egész hidraulikus kinyomót. Nem mintha bajom lenne vele, csak most cseréltünk egy ford mondeón és horror ára van. Ráadásul katalógus hoz omega B-re is ilyen méregdrága kinyomót, de hoz külön csapágyat is. Mindegyikben lehet külön cserélni, vagy évjárat/motorfüggő?

Előre is thanx.

Biztos vagyok benne, hogy egyben cserélendő, nem lehet külön csapágyat cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Még valami.

Nyugtassatok meg hogy ezekben külön lehet cserélni kinyomócsapágyat és nem kell megvenni az egész hidraulikus kinyomót. Nem mintha bajom lenne vele, csak most cseréltünk egy ford mondeón és horror ára van. Ráadásul katalógus hoz omega B-re is ilyen méregdrága kinyomót, de hoz külön csapágyat is. Mindegyikben lehet külön cserélni, vagy évjárat/motorfüggő?

Előre is thanx.

Jól mondja Kori, egyben cserés... Meg lehet próbálni külön csapágyat cserélni, de ne fűzz hozzá sok reményt.

Másrészt meg kb a szerkezet is annyit bír mint a csapágy. Meg ha már meg van bontva, érdemes lecserélni mindent, ne kelljen már félévenként szétszedni, mint az egyszeri ember (sztori: kuplungos lett az ótó... nosza, tárcsacsere. megvolt. fél év múlva iszonyatosan elkezd zörögni-sírni-kotyogni a csapágy. szétszed, csere. megvolt. kb fél év, aztán elment a munkahenger, megint szétszed, csere. szóval 3x lett szétszedve, pedig mondtam a tulajnak, hogy egyszerre érdemes mindent cserélni, hamár lent van a váltó :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.