Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Sziasztok!

Nincs valakinek magyar nyelvü OpCom programja? Nekem angol van csak de nehezen boldogulok vele.

Köszi a segítséget előre is. Ha van valakinek irjon egy mailt. panda0002@freemail.hu

Van fent a neten...keress rá...De ne csodákozz,ha véletlenül utána nem fog működni a cuccod...Lehet update-elni fogja...és akkor általában bele is döglik..De mindenre van megoldás.:lol:))))))

Link to comment
Megosztás:

Hogy egy kis topikba vágó is legyen ! :lol:

Hátramenetbe kapcsolva a B-Omi automatáját, egy rövidke időre megindul a gép .

1-2 másodperc. Utána erőtlen lesz az egész. Pontosan olyan ,mint ha a normál váltóban nem fogna rendesen a kuplung. A motor elpörög a kocsi meg nem megy sehova !

Elég furcsa rázkódást ,vagy rezgést lehet érezni közben , mint ha egy pillanatra fogna majd újra elpörög.

Körülmények !

Előre ,minden fokozatot tökéletesen kapcsol. Semmi rendellenség.

A váltóban az olajszint megfelelő. (ahogy a nagykönyvben le van írva ,járó motornál szinten van.)

Nincs hiba jelzés,.

Nem szereltünk előtte semmit rajta.

Egyik percről a másikra következett be.

Olvasgattam a topikot vissza felé is ,de nem találtam semmit, vagy csak nem vettem észre .

Ha valakinek van épkézláb ötlete, várom. Jöhet a hülyeség is ! :lol: Hátha !

Link to comment
Megosztás:

Hogy egy kis topikba vágó is legyen ! :lol:

Hátramenetbe kapcsolva a B-Omi automatáját, egy rövidke időre megindul a gép .

1-2 másodperc. Utána erőtlen lesz az egész. Pontosan olyan ,mint ha a normál váltóban nem fogna rendesen a kuplung. A motor elpörög a kocsi meg nem megy sehova !

Elég furcsa rázkódást ,vagy rezgést lehet érezni közben , mint ha egy pillanatra fogan majd újra elpörög.

Körülmények !

Előre ,minden fokozatot tökéletesen kapcsol. Semmi rendellenség.

A váltóban az olajszint megfelelő. (ahogy a nagykönyvben le van írva ,járó motornál szinten van.)

Nincs hiba jelzés,.

Nem szereltünk előtte semmit rajta.

Egyik percről a másikra következett be.

Olvasgattam a topikot vissza felé is ,de nem találtam semmit, vagy csak nem vettem észre .

Ha valakinek van épkézláb ötlete, várom. Jöhet a hülyeség is ! :lol: Hátha !

Én egy Vw-nél tapasztaltam ugyanilyet, de előremenetben. A megoldás a nyomatékváltó cseréje lett. Hogy miért, passz.

Igaz, akkor és ott nem azonnal jött elő a hiba, hanem fokozatosan. De a tünet ez ugyanez volt. Mintha kéziváltónál gatyára lenne kopva a kuplung.

Link to comment
Megosztás:

Ha a hátrameneti váltószelep ment volna tönkre, akkor nem is kapcsolna már, nem?

Úgyhogy én nem arra tippelnék...

Nekem a felujitas elott kapcsolta ugyan a fokozatokat a rossz szelep is, de nem nagyon hajtott.... kb igy ahogy itt le van irva csak 3-4 ben + nuku lockup.

Ez akar fekszalag is lehet, mindenesetre ha a szint a leirtak szerint rendben van akkor nem egyszeru es nem olcso bulinak nez ki elsore :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos, az a szerencsém, hogy van egy ugyan ilyen váltóm.

Abban a 3-4 megégett ,és nincs lokup, de a többi tökéletes.

A mágnes szelepek pucolásával ,és átnézésével kezdek. Mert több helyen a német fórumon azt irták,hogy ha nem tud rendesen nyitni akkor fordul elő ilyesmi. A félig, vagy akármeddig nyitott szelepen nem tud elég olaj átfolyni, és a kevés olaj miatt, csak egy rövid pillanata fog a váltó.

Vagyok annyira lelekes , (hülye)és autószerlő :lol: ,hogy neki essek ! Holnap elkezdem szét kapni a rossz váltót, csak azért hogy esetleg hátha a látottak alapján okosabb leszek. A tippek alapján ,és a német fórumot olvasgatva ,én a hátramenet kuplungjára tippelek !

De majd meglátjuk. Ha van rá igény, le fogom fotózni,és videózni mit csinálunk, és mit látunk. Majd megy fel a Youtube,és a Picasára ! Ahogy haladunk jönnek majd a linkek. És persze a további eszmecsere is várható.

Kedves admin ! Ha van lehetőség ide feltölteni a vidiket meg a fotókat akk inkább ide raknám fel !

Mivel nem tudok veszteni az ügyön, biztosan neki állok ! :lol:

Nem tudja valaki ,hogy a fékszalag állitása utn , hányat kell vissza tekerni a csavaron. Olvastam több helyen 4-et ,és 5-öt is. Melyik a jó ?

ui: Közben azt is észre vettem, hogy nagyon sokára ,kapcsolja a hátramenetet ! KB 3.4 sek. Ez azért biztos nem normlis ! A D-t szinte azonnal érezni.

Link to comment
Megosztás:

Nos, az a szerencsém, hogy van egy ugyan ilyen váltóm.

Abban a 3-4 megégett ,és nincs lokup, de a többi tökéletes.

A mágnes szelepek pucolásával ,és átnézésével kezdek. Mert több helyen a német fórumon azt irták,hogy ha nem tud rendesen nyitni akkor fordul elő ilyesmi. A félig, vagy akármeddig nyitott szelepen nem tud elég olaj átfolyni, és a kevés olaj miatt, csak egy rövid pillanata fog a váltó.

Vagyok annyira lelekes , (hülye)és autószerlő :lol: ,hogy neki essek ! Holnap elkezdem szét kapni a rossz váltót, csak azért hogy esetleg hátha a látottak alapján okosabb leszek. A tippek alapján ,és a német fórumot olvasgatva ,én a hátramenet kuplungjára tippelek !

De majd meglátjuk. Ha van rá igény, le fogom fotózni,és videózni mit csinálunk, és mit látunk. Majd megy fel a Youtube,és a Picasára ! Ahogy haladunk jönnek majd a linkek. És persze a további eszmecsere is várható.

Kedves admin ! Ha van lehetőség ide feltölteni a vidiket meg a fotókat akk inkább ide raknám fel !

Mivel nem tudok veszteni az ügyön, biztosan neki állok ! :lol:

Nem tudja valaki ,hogy a fékszalag állitása utn , hányat kell vissza tekerni a csavaron. Olvastam több helyen 4-et ,és 5-öt is. Melyik a jó ?

ui: Közben azt is észre vettem, hogy nagyon sokára ,kapcsolja a hátramenetet ! KB 3.4 sek. Ez azért biztos nem normlis ! A D-t szinte azonnal érezni.

5Nm tudtommal a fékszalag lehúzási nyomatéka.

Link to comment
Megosztás:

5Nm tudtommal a fékszalag lehúzási nyomatéka.

Az megvan, de a csavart utána vissza is kell hajtani ! Egy Youtubos vidin is ezt láttam, de ott 4-et tekertek vissza , Igaz nem AR25, hanem a régebbi , 4L30 mittom én mi a kódja váltó volt ! De mint mondtam, én hallottam 5,és 4 menetről is. Csak nem tudom melyik a helyes !

Link to comment
Megosztás:

Az megvan, de a csavart utána vissza is kell hajtani ! Egy Youtubos vidin is ezt láttam, de ott 4-et tekertek vissza , Igaz nem AR25, hanem a régebbi , 4L30 mittom én mi a kódja váltó volt ! De mint mondtam, én hallottam 5,és 4 menetről is. Csak nem tudom melyik a helyes !

A 4LE30 egy és ugyanaz mint az AR25 és 35.Csak az az eredeti amerikai GM besorolási száma.

4-a fokozatok száma

L-hosszirányú beépítés

E-elektronikus vezérlés

30-a nyomatéktűréssel kapcsolatos viszonyszám

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok Omegások!

Még új vagyok (mármint a fórumon, a Nagy Csillagközi Cirkáló már másfél éve megvan :lol: ), ezúton üdvözlök mindenkit!

Keresgéltem a hsz-ek közt de eddig nem találtam választ, szóval a kérdésem a következő lenne:

Y22XE motorhoz társított 5ös manuális váltóba milyen olaj kell? Német típuskönyvem van, abból nem tudtam kisilabizálni, nem érteni nyelv. :D

Előre is köszi!

Boldog új évet mindenkinek!!

mad47

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások!

Még új vagyok (mármint a fórumon, a Nagy Csillagközi Cirkáló már másfél éve megvan :lol: ), ezúton üdvözlök mindenkit!

Keresgéltem a hsz-ek közt de eddig nem találtam választ, szóval a kérdésem a következő lenne:

Y22XE motorhoz társított 5ös manuális váltóba milyen olaj kell? Német típuskönyvem van, abból nem tudtam kisilabizálni, nem érteni nyelv. :D

Előre is köszi!

Boldog új évet mindenkinek!!

mad47

Üdv!

Olvass alaposan, tuti volt már szó róla párszázszor.

Amúgy ezen a linken minden ott van. http://www.opel-infos.de/getriebe/r5.html

Germánul van, de az olaj típusa németül is 75W80 és ungarisch-ül is :devlish:

A szintellenőrzésről meg szintén tuti volt vagy szó 300x.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Şziasztok !

Sajnos, nagyon kevés az időm, de azért megosztom veletek .

Ha valakinek van tapasztalata, várom a hozzá szólásokat.

egy kis ízelítő DSC00228.JPG

Ez is az automata váltóban látható ! A szeleprendszer alatt . Igen szét kaptuk. :lol:

A többi képet Omi váltó

A szétszerelés után ,pár órával már világossá vált,hogy a tömítéseket,mindenképp cserélni kell. A szétszerelés után ,ugyanis nagyon gyorsan ki száradtak. Nagyon meg keményedett, elveszítette rugalmasságát,és törik mint a ropi. Az anyaga valszínűleg Prespán. Evidens,hogy mindenképp újat teszünk bele ! Aki esetleg abban reménykedik,hogy meg tudja spórolni, az itt nagyon mellé fogott !

Közben az is kiderült,hogy mi a baja !

DSC00237.JPG

Ez a ludas a 3. sebességi fokozat hibájáért. Ami jelen esetben azt jelenti,hogy elpörög a motor 3.-ban , csúszik a kuplungja. Valami zörög is a cuccban. Ha szét szedjük azt is le fotózom,és meg mutatom ,hogy pontosan mi okozta a hibát.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ha jól emlékszem valaki írta itt, hogy a dízelbe és a benzinesbe is AR25-ös váltó van. Az addig oké, hogy a váltóharang közt különbség van, de az áttétel nagyban eltér? Logikusan gondolva tuti eltér, de én már semmiben sem vagyok biztos.

2 változat van.

az 1. változatot kapták a dízelek, és 2,0-2,2 benzinesek.

a 2. változatot a 2,5-2,6-es benzinesek. ennek hosszabb az első és második fokozata.

ezen kívül a dízeleknek eltérő a harang kialakítása is, ahogy írtad.

a 2. változat megegyezik az AR35 áttételével, de azt csak a 3,0 és 3,2-esek kapták.

tehát a te ar25-ösöd, és a kibontott ar25 nem ugyanolyan.

Link to comment
Megosztás:

2 változat van.

az 1. változatot kapták a dízelek, és 2,0-2,2 benzinesek.

a 2. változatot a 2,5-2,6-es benzinesek. ennek hosszabb az első és második fokozata.

ezen kívül a dízeleknek eltérő a harang kialakítása is, ahogy írtad.

a 2. változat megegyezik az AR35 áttételével, de azt csak a 3,0 és 3,2-esek kapták.

tehát a te ar25-ösöd, és a kibontott ar25 nem ugyanolyan.

Kár érte. Sajnos a dízelbe gond van a váltóval. Hátramenetbe vagy akár D-be rakva elég sokat gondolkodik. Mert a benzinesbe ahogy berakom pl D-be, ott egyből kapcsol, viszont a dízelnél máshogy van. Pl.: Piros lámpánál kirakom üresbe, aztán ha tempósabban akarok elindulni, akkorD-be berakom és gázralépéskor felpörög a motor mintha a kuplung ki lenne nyomva, aztán egyszer csak kapcsol. Nem zavaró, de most, hogy a másikat is vezettem eléggé feltűnő.

Link to comment
Megosztás:

Kár érte. Sajnos a dízelbe gond van a váltóval. Hátramenetbe vagy akár D-be rakva elég sokat gondolkodik. Mert a benzinesbe ahogy berakom pl D-be, ott egyből kapcsol, viszont a dízelnél máshogy van. Pl.: Piros lámpánál kirakom üresbe, aztán ha tempósabban akarok elindulni, akkorD-be berakom és gázralépéskor felpörög a motor mintha a kuplung ki lenne nyomva, aztán egyszer csak kapcsol. Nem zavaró, de most, hogy a másikat is vezettem eléggé feltűnő.

Nem vagyok automatás, de ha ez 'csúszás' és nem valami elektromos biszbasz vagy SW probléma akkor az nem lesz boldogság. Majd megírják: olajszint és állag ell., ha ratyi akkor olaj és szűrőcsere és fékszalag állítás...itt meg is állhatsz, mert ha nem jön össze inkább járj vele amíg bírja. A felújítás ~300e, a bontott vagy jó vagy nem, a manuálosítás dízel esetén a kettőstömegű lendkerék miatt (a V6 is kettőstömegű, de az sztem kevésbé xarik be mint a dízeleken - gondolom a dízel alulról ébredő nyomatéka miatt, illetve V6-ba jó a 2.5 V6 'A' és B Vectra ill. Calibra normál lendkereke) szintén lutri lehet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.