Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Szevasztok!

"Jó időhöz" társulnak a "jó dolgok" ... gurultam dolgomra, kb. 50 km és eccecsak (ilyet még nem csinált), küldött nekem egy Automatik Getriebe üzenetet az autó. Nagyjából,mintha hármasba ragadt volna de tudtam vele haladni célomig.

Odaértem, autó leállít,elvégeztem dolgom,azt hazafelé ismét jó,semmi jele.

Van v.mi ötlet?

Tudok kipróbálható automataváltót eladót faceliftből.Sőt asszem 80-ért megkapod az egészet (vezérlő, kar, citrom, fokozatkapcsi, stb) meg kapsz csak egy leszedett másik Ar35-öt is (ez volt anno a tartalékos).Akinek kell szóljon.

Link to comment
Megosztás:

Tudok kipróbálható automataváltót eladót faceliftből.Sőt asszem 80-ért megkapod az egészet (vezérlő, kar, citrom, fokozatkapcsi, stb) meg kapsz csak egy leszedett másik Ar35-öt is (ez volt anno a tartalékos).Akinek kell szóljon.

Sok a kellék,nem hiszem,hogy szükségem lenne mindenre,főleg AR35-re nem :rolleyes:,de azért kössz. Viszont meghallgatnék pár okos gondolatot,hogy mi is lehet a baj.? Hasonló tapasztalat? Érdemes vele bajlódni,vagy cserés a dolog!?

Link to comment
Megosztás:

Tudok kipróbálható automataváltót eladót faceliftből.Sőt asszem 80-ért megkapod az egészet (vezérlő, kar, citrom, fokozatkapcsi, stb) meg kapsz csak egy leszedett másik Ar35-öt is (ez volt anno a tartalékos).Akinek kell szóljon.

heló

nekem is csinálta már ezt .szerintem nézd meg az olajat aváltóba.

én sajnos nem foglalkoztam vele csak öntöttem hozzá valamennyit,és akkor megjavult de most váltót kell cserélnem.

szerintem nem volt megfelelő olaj mennyiségem.ja és egyszer induláskor elcsúszott és füstölt és azóta nem tudok vele elindulni csak manuálba és csak 2-be.

Link to comment
Megosztás:

Tudok kipróbálható automataváltót eladót faceliftből.Sőt asszem 80-ért megkapod az egészet (vezérlő, kar, citrom, fokozatkapcsi, stb) meg kapsz csak egy leszedett másik Ar35-öt is (ez volt anno a tartalékos).Akinek kell szóljon.

[/quote

heló

2.5TD-be jó?

Link to comment
Megosztás:

AR-35 ös az MV6-ba van gyárilag.ugyanaz a forma alakilag mint amit visszahoztatok(AR-25--2.5v6), és dízelbe nem lett jó.----------------------------------------------------Esetleg valakinek ha kell BD jelzéssel 2,5--V6-ból kiszerelt jó autómataváltó az szóljon és biztosan megegyezünk.

Link to comment
Megosztás:

2,5es TD-be csak a saját váltója jó. Tehát vagy AR25, vagy GM 5L40-E 5 gangos(az Y25DT motoros Omegák kapták 2002 után).

Fő probléma, hogy BMW-származék a motor, ezért különbözik a váltóharang az Opel motorokhoz valóktól.

hy

ez így van . benzinesbe v6 ba lehet a váltókkal játszadozni,de dieselbe csak a saját váltóját lehet berakni.

Ha valakit érdekel váltó csere Átalakítás nálam lehet érdeklődni.

további szép napot mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

heló

nekem is csinálta már ezt .szerintem nézd meg az olajat aváltóba.

én sajnos nem foglalkoztam vele csak öntöttem hozzá valamennyit,és akkor megjavult de most váltót kell cserélnem.

szerintem nem volt megfelelő olaj mennyiségem.ja és egyszer induláskor elcsúszott és füstölt és azóta nem tudok vele elindulni csak manuálba és csak 2-be.

Nálam is volt már alacsony a szint,viszont azt nem jelezte az autó,tehát nem írta ki,hogy "automatik getriebe" meg maximum csak furán váltott,ütött 1et,rátöltöttem és mentem tovább. De ilyenem még nem volt,hogy 3-asba maradt,meg nem vált vissza...no mind1,egy olajszintmérés holnap lesz esedékes. Kétlem,hogy ennyivel megúszom,de persze milyenjóóóésszépislenne :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

sziasztok

mv6 omegám van, automata váltóval vettem, ez később bedöglött, mivel a kéziváltót ugyis jobban szeretem ezért átalakitottam manuálisra.

nemtaláltam r28-as váltót, vagy aranyárba mérték, ezért egy r25 ős lett belerakva.

mostanában töbször fogok németbe menni és nagyon pörgösnek találom ezt a motor váltó kombináciot.

az r25-ben az ötödik sebesség rövidebb mint az r28-ban.

most vettem bele egy disel difit, elég szépen javult az eredmény, már nem pörög ugy.

láttam hogy a disel sebváltójában méghosszabb az ötödik fokozat, gondoltam veszek rá egy disel váltót, de hiába r25 a neve annak is, nem stimmel a felfogatás.

az lenne a kérdésem, hogy valaki szedett-e már szét disel és benzines vátót?

arra gondoltam, kiszedném a disel 5-ös fokozatát és belelteszem a benzinesébe.

szerintetek megoldható ez?

honnan tudnám megszerezni a pontos fogaskerék méreteket?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

mv6 omegám van, automata váltóval vettem, ez később bedöglött, mivel a kéziváltót ugyis jobban szeretem ezért átalakitottam manuálisra.

nemtaláltam r28-as váltót, vagy aranyárba mérték, ezért egy r25 ős lett belerakva.

mostanában töbször fogok németbe menni és nagyon pörgösnek találom ezt a motor váltó kombináciot.

az r25-ben az ötödik sebesség rövidebb mint az r28-ban.

most vettem bele egy disel difit, elég szépen javult az eredmény, már nem pörög ugy.

láttam hogy a disel sebváltójában méghosszabb az ötödik fokozat, gondoltam veszek rá egy disel váltót, de hiába r25 a neve annak is, nem stimmel a felfogatás.

az lenne a kérdésem, hogy valaki szedett-e már szét disel és benzines vátót?

arra gondoltam, kiszedném a disel 5-ös fokozatát és belelteszem a benzinesébe.

szerintetek megoldható ez?

honnan tudnám megszerezni a pontos fogaskerék méreteket?

Ugyan pontos méreteket nem tudom, de a váltó szerkezetileg stimmel, egyedül a harang formája más, mivel a benzines és a diesel motorok nem ugyanúgy néznek ki Opeléknál (lévén, hogy az egyik házi fejlesztés, a másik meg BMW).

http://www.opel-infos.de/ ezen a linken a Getriebe menüpont alatt sok okosságot megtudsz az Opel váltóiról.

Azonban tapasztalat, hogy ilyen téren megbontani nem jó ötlet a váltót, nem Skoda-szerű egyszerű váltóról van szó, elképzelhető hogy összerakás után recsegni-ropogni fog, szinkronproblémák, ilyesmik felléphetnek.

Amúgy ezen a LINKEN 20e ft-ért hirdetnek R28as váltót!

Link to comment
Megosztás:

De lassan annyiban lesz a két váltó és a híd, hogy simán megvehetnéd az R28-at.

disel váltót még nem vettem meg, az is 20000.

10-ért vettem a disel difit, 10-ért eladtam az én volt difimet.

a disel difi végátétele 38:11=3,45, az én volt difimé meg 39:10=3,90

már ezzel a művelettel jobb lett a végeredmény mintha megtartottam volna a saját difimet és veszek rá egy r28-at.

de nekem ez nem elég :lol:

én méghoszabb áttételt szeretnék, egy kimondottan autopályautot csinálok az omiból:)

tudom most az jön ,hogy vegyem meg rá az r28-ast és megint hoszab lessz, de egy disel 5-ös lenne az igazán hosszú áttétel.

Link to comment
Megosztás:

disel váltót még nem vettem meg, az is 20000.

10-ért vettem a disel difit, 10-ért eladtam az én volt difimet.

a disel difi végátétele 38:11=3,45, az én volt difimé meg 39:10=3,90

már ezzel a művelettel jobb lett a végeredmény mintha megtartottam volna a saját difimet és veszek rá egy r28-at.

de nekem ez nem elég :lol:

én méghoszabb áttételt szeretnék, egy kimondottan autopályautot csinálok az omiból:)

tudom most az jön ,hogy vegyem meg rá az r28-ast és megint hoszab lessz, de egy disel 5-ös lenne az igazán hosszú áttétel.

Előbb utóbb úgyis kell az R28 mert megeszi az R25-öt...csak idő kérdése.

Link to comment
Megosztás:

Előbb utóbb úgyis kell az R28 mert megeszi az R25-öt...csak idő kérdése.

r25 250nm forgatónyomatékra let tervezve, az r28 280-ra, az x30xe max forgatonyomatéka gyárilag 270nm.

ugygondolod hogy plusz 20 newtonmétert már nem bir ki?

ha minden héten gyorsulásira járnék vele akkor talán.

vagy ha kicsit tuningolunk egy x25xe-t, mondjuk egy chip tuning, sportlégszűrő, sport kipufogó, akkor a váltó nem fogja kibirni? mert ott is nőni fog a forgatónyomaték.

amugy opel szervizbe dolgozik a srác aki felrakta, aztmondta a váltónak meg se kotyan ez, ha valami nem birja az a kuplung lessz, de nem nyektetem.

Link to comment
Megosztás:

a régi difimet hirtelen felindulásból feltettem a használtautó.hu alkatrészeihez, 10000-ért.

mindjárt első nap eladtam, egy srác hívott, kérdezte hogy speer-e, mondom nemtudom, aztmondja nézzek bele a féltengelynél és ha egy x-et látok akkor az speer, az volt.

hülye voltam mert itt kellett volna előszőr megkérdeznem, hogy nem-e kell valakinek, aki megvette nem is omegás, valami bmw-ket alakit át.

bocs ha valakinek szüksége lett volna rá ennyiért, gondolom a speer drágább mint egy sima.

ja mégvalami, kicsit off, de hogy tudom a nevem mellé tenni a kocsim képét?

Link to comment
Megosztás:

r25 250nm forgatónyomatékra let tervezve, az r28 280-ra, az x30xe max forgatonyomatéka gyárilag 270nm.

ugygondolod hogy plusz 20 newtonmétert már nem bir ki?

ha minden héten gyorsulásira járnék vele akkor talán.

vagy ha kicsit tuningolunk egy x25xe-t, mondjuk egy chip tuning, sportlégszűrő, sport kipufogó, akkor a váltó nem fogja kibirni? mert ott is nőni fog a forgatónyomaték.

amugy opel szervizbe dolgozik a srác aki felrakta, aztmondta a váltónak meg se kotyan ez, ha valami nem birja az a kuplung lessz, de nem nyektetem.

Szerintem nem véletlen hogy JM és GL kódos R25-R28-al szereltek csak gyárilag a 3 literest.Én nyugis vezető vagyok, de jópárszor leforgattam akaratlanul is az 1-et 2-őt tiltásig.

Az X30XE manuál még a saját R28-át is megeszi néha....ahogy én tudom az utolsó szériás 3 literes manuál váltók kicsit erősítettebbek is ennél fogva (GL kódúak). - szerelőtől hallottam.

Lehet hogy Neked az ideális megoldás az R30 (2.2 dti-ből) bár annak meg csak a 4. fokozata tér el az R28-tól, viszont többet bír.

Link to comment
Megosztás:

Nyugis vezető, meg akaratlanul, hehehe :)

Én legalább bevállalom a "push the pedal to the metal" dolgot :lol:

Ugyan avtómata a dolog, de egy ismi szétkapott egy AR25-t meg egy AR35-t... nem sok differenciát talált, és egyik sem olyan volt ami nagyban befolyásolhatná a nyomatéktűrését. Persze manyuál az más lehet...

Link to comment
Megosztás:

Én legalább bevállalom a "push the pedal to the metal" dolgot :lol:

Ugyan avtómata a dolog, de egy ismi szétkapott egy AR25-t meg egy AR35-t... nem sok differenciát talált, és egyik sem olyan volt ami nagyban befolyásolhatná a nyomatéktűrését. Persze manyuál az más lehet...

Lehet akár annyi a különbség, hogy az AR35-be jobban edzett, drágább, minőségibb anyagok kerültek, vagy a fogazás külön edzést kaphatott, plusz felületi edzések, stb. Amúgy ha jóltudom, automata esetében a kuplungszerkezetet veszi leginkább igénybe a nyomaték-dolog...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok,

lenne egy kérdésem, tudja -e valaki, hogy a B omega r25-r28 váltója felmegy -e a c30se motorra?

Előre is köszi!

Üdv.

B Seni automata váltóját már rakták fel B Omira, csak nem bírták működésre bírni. Tehát valószínű hogy felmegy.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom a diffiáttételek mások, de megnézem pontosan...

3.7 vs. 3.9 (kézi - automata V6 esetében a leggyakrabban) a difi esetében, a váltóban is van valamennyi áttétel különbség R25 vs R28 esetén. Nem kell nézned, mert lehet hogy vágom bár nem annyira mint Te aki Omega szakértő vagy.

Amúgy nem egészen értem minek osztod az észt ha nem kened jobban a témát, előbb nézz körül vagy olvass vissza...ugye?Vagy csak hangulatkeltés van?Azért Te se gondolod ugye hogy a mérnököknél jobban vágod, vmiért csak más van bennük nem.....és én továbbra is azt állítom hogy nem egészséges a 3.0-ban az R25, de nem a difi végáttétel miatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.