Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Sziasztok!

A családunkban volt 1.6 16V, én nagyon szerettem, nagyon jól is ment csak zabált, mint állat, ha padlózgattam, nem volt ritka a 9-10 literes fogyasztás sem!

Ez a TwinPort, talán szerényebb valamivel erőben, de legalább nem is zabál. Ha jól tudom közel 1.5 - 2 literrel kevesebb a fogyasztás vele, mint az 1.6 16V-vel..

Opel sose kop el!

Endyka

Azért ezt a 1,5-2 litert ne vedd már készpénznek! Még a gyár is csak kb. 0,5 lityivel kisebbet ad meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A családunkban volt 1.6 16V, én nagyon szerettem, nagyon jól is ment csak zabált, mint állat, ha padlózgattam, nem volt ritka a 9-10 literes fogyasztás sem!

Ez a TwinPort, talán szerényebb valamivel erőben, de legalább nem is zabál. Ha jól tudom közel 1.5 - 2 literrel kevesebb a fogyasztás vele, mint az 1.6 16V-vel..

Opel sose kop el!

Endyka

Nekem 1.4 twinport van,de nagyon király a fogyasztása.A -10ekben fogyasztott max 6,5liter és tulajdonképpen kizárólag város.Mondjuk nem padlózom,de sokat járt álló helyzetben is.Most 560kmnél tartok és éppen negyedig van a tank.

A hangról annyit,hogy egyszer összehasonlítottuk Teloval, kicsit dízelesebb,morgós hangja van a lánc miatt,de ez normális.

Link to comment
Megosztás:

nem túl közérdekű, de azért dokumentálásképp beírom az OPC (Z20LET) menetteljesítményeit kis computrim adatai alapján:

- 70-nél 1700-as fordulat, 5,8-as fogyasztás

- 90-nél 2200 - 6,9

- 120-nál: 2900 - 9,3

- 150-nél: 3700 - 12,2

- 180-nál: 4500 - 14,9

- 200-nál: 4900 - 17,1

- 220-nál: 5400 - 20,8

megugrik a fogyi a végén rendesen.

(az óra 220-at mutat, a sebességem GPS-sel mérve 218.) 220 fölé nem vittem (csak másodpercekre), egyrészt efölött már elég lassan megy felfelé a sebességmérő, másrészt kijönnek eléd, amit ilyen tempónál úgy érzékelsz, mintha kivágnának eléd.

az M5-ön mértem az értékeket, nincsenek emelkedők/lejtők, és a szél se fújt, valamint négyen ültünk a kocsiban, téli gumim volt (205/45 R17).

Link to comment
Megosztás:

nem túl közérdekű, de azért dokumentálásképp beírom az OPC (Z20LET) menetteljesítményeit kis computrim adatai alapján:

- 70-nél 1700-as fordulat, 5,8-as fogyasztás

- 90-nél 2200 - 6,9

- 120-nál: 2900 - 9,3

- 150-nél: 3700 - 12,2

- 180-nál: 4500 - 14,9

- 200-nál: 4900 - 17,1

- 220-nál: 5400 - 20,8

megugrik a fogyi a végén rendesen.

(az óra 220-at mutat, a sebességem GPS-sel mérve 218.) 220 fölé nem vittem (csak másodpercekre), egyrészt efölött már elég lassan megy felfelé a sebességmérő, másrészt kijönnek eléd, amit ilyen tempónál úgy érzékelsz, mintha kivágnának eléd.

az M5-ön mértem az értékeket, nincsenek emelkedők/lejtők, és a szél se fújt, valamint négyen ültünk a kocsiban, téli gumim volt (205/45 R17).

A múltkor mintha jóval kevesebbet írtál volna... vagy csak én emlékszem rosszul? :blink:

200 körül az enyém 20 lötyi körül kér... (azt mondja a BC) ;)

Viszont én tényleg jóval kevesebbre emlékeztem 150-nél... mintha 8 litert mondtál volna... :rolleyes: ;)

Vagy Te a gyorsulást írtad? :D Mert az szép lenne! ;)

Link to comment
Megosztás:

Az még haggyán, ha te vezetsz! (200 km/h) Én már többször megfogadtam, hogy nem ülök fel az unokabátyám mögé (Kawasaki ZX 12R) vagy a legjobb haverja mögé (Hayabusa), de valahogy mindig rávesznek--aztán meg remeg még fél órát... :blink:

De ők se 200-zal mennek... :D

Inkább a 300 felé közelítenek, nem? ;) (na jóóó, azért kétszeméllyel biztos nem...)

nem túl közérdekű, de azért dokumentálásképp beírom az OPC (Z20LET) menetteljesítményeit kis computrim adatai alapján:

- 70-nél 1700-as fordulat, 5,8-as fogyasztás

- 90-nél 2200 - 6,9

- 120-nál: 2900 - 9,3

- 150-nél: 3700 - 12,2

- 180-nál: 4500 - 14,9

- 200-nál: 4900 - 17,1

- 220-nál: 5400 - 20,8

megugrik a fogyi a végén rendesen.

7,5x17" - 215/40 ZR17 a gyári kerék

most 205/45 ZR17-es téli van rajta (a fotókon is ezt látod)

hát zaba az alábbi:

város, döcmörgés a dugóban= 11

város, haladósabb (nem csúcsforgalom) = 10,5

város, lájtos (nincs forgalom, nincs száguldozás) = 9,5

autópálya, 160 = 9

autópálya, 200 = 14

országút, 90 = 6,5 (elméleti, mert lehetetlen vele úgy menni, de a komputert azért megfigyeltem)

vegyes eddig: 9,6 a gyári specifikáció (9,1) nagyjából tartható lenne, de én jóval többet megyek városban, és sokat dugózok.

VOSZI!

Segíts! Most melyik a helyes? Mert decemberben még jóval kevesebbet írtál. ;) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

így volt, amiket beírtam most nem jött vissza. most tartósan mentem, és figyeltem hosszasan a fogyit, és ezek az értékek jöttek ki!!!

akkor meg azok.

pedig akkor sem kozmetikáztam ám!

múltkor pl. 200-zal mentem és 15,7-et mutatott a computer. igaz egyedül voltam, és egy nagy Audi mögött mentem végig! és nem volt eső, meg tiszta nyálkás az út sem.

a nagy átlag fogyim most 9,7-en áll. ritka, hogy komolyan meghajtom azért ebből is látszik.

Link to comment
Megosztás:

Nem gondoltam volna korábban, hogy a fogyasztást ennyire befolyásolja, de a BC szerint egyből többet fogyaszt, ha esőben, havazásban...

De láthatóan kevesebbet, ha pl. rátapadok valakire a pályán...

Viszont Nálad Voszi ez a 3 liter többletfogyasztás elég ütős!!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu-t kérdezd! Ebben ő a szakember!

Opel márkakereskedésben dolgozik...

De én úgy tudom, hogy nem lehet... pontosabban be lehet, de nagyon költséges.

Mi egyszer a 406-os "pözsó"-nkba akartuk berakatni, de azt mondták, hogy újra kellene kábelezni az egészet... és a beszerelésre ca. 80-100.000Ft-os árat mondtak mindenestől.

Link to comment
Megosztás:

nem túl közérdekű, de azért dokumentálásképp beírom az OPC (Z20LET) menetteljesítményeit kis computrim adatai alapján:

- 70-nél 1700-as fordulat, 5,8-as fogyasztás

- 90-nél 2200 - 6,9

- 120-nál: 2900 - 9,3

- 150-nél: 3700 - 12,2

- 180-nál: 4500 - 14,9

- 200-nál: 4900 - 17,1

- 220-nál: 5400 - 20,8

megugrik a fogyi a végén rendesen.

(az óra 220-at mutat, a sebességem GPS-sel mérve 218.) 220 fölé nem vittem (csak másodpercekre), egyrészt efölött már elég lassan megy felfelé a sebességmérő, másrészt kijönnek eléd, amit ilyen tempónál úgy érzékelsz, mintha kivágnának eléd.

az M5-ön mértem az értékeket, nincsenek emelkedők/lejtők, és a szél se fújt, valamint négyen ültünk a kocsiban, téli gumim volt (205/45 R17).

Hasonlókat mértem én is a saját Coupémmal (z20let) talán picit több, mondjuk én egyedül ültem benne, de lehet hogy a kocsi nehezebb mint az opc.

Link to comment
Megosztás:

most 14,7-et mértem, de hátszelünk volt és Vectra C mögött furikáztam, és az út is teljesen száraz.

meglepődöm... nem gondoltam volna, hogy a körülmények 15-20%-ot jelenthetnek a fogyiban.

sztem a 4 fő volt a döntő (+250 kg)

MENNYINÉL?

Én azt láttam, hogy pl. 160-körül ca.9 literről lement majd 8 literre, amikor beálltam egy C Vectra mögé!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
...hogyan az egyik és hogyan a másik? Kérdezd meg Jokkát a gyorsulásunkról az buszállomás előtti rendőrlámpától! :D :blink:

igen, csak én még a múlt héten téli gumival voltam, most hogy rajta vannak a nyárik, teljesen másként viselkedik....

legfeljebb most is kipróbáljuk azt a gyorsulást... B)

Link to comment
Megosztás:

igen, csak én még a múlt héten téli gumival voltam, most hogy rajta vannak a nyárik, teljesen másként viselkedik....

legfeljebb most is kipróbáljuk azt a gyorsulást... :blink:

Tudod, hogy csak cinkellek! :D

És nincs az a pénz, hogy én komolyra gyorsulja Veled egyet! :D

Azért nem vethető össze a két gép teljesítménye!

Viszont az tényleg bosszantó a Coupe-ban (ami nyilván a Tiédet is megfogta), hogy nem lehet kikapcsolni a TC-t! Így, ha elforog a kerék izom durván leszabályoz B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.