Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Még lehet olyan is hogy a fékcsőben belüröl lélegzik tehát ugy müködik mint egy szelep!!!

Én már jártam így !!! Nem úgy értem hogy levegőt szív be hanem kevesebb nyomást enged át !!!

Kívülről nem látszik rajta semmi hiába nézed hozzá teszem már vadont új fékcsővel is jártam így!

Link to comment
Megosztás:

Többek között. De nem amiatt. Az ugyanoda esik.

Akarok a kerékagy alá csinálni távtartót, és akkor csak 4-4 hosszabb 12.9-es csavart kell vegyek. Van is egy felesleges hátsó hidam,amiről a gyári alapot le lehet vágni, az asszem egy centi széles. De elvileg elfér még 1.5 centi is, de majd még mérek. Ez azért jobb mint egy nyomtávszélesítő, mert nem bacca a kerékcsapágyat. Csak hegeszteni kell egy méretre esztergált korongot a közepébe hogy legyen tehermentesítés.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép napot! na megint bele kavarodtam ebbe rugó témába !!!

Tehát lenne v2000 rugó szett amit ocsoú megkapnák !!! de most ez jó az enyémbe tehát mert az enyém sima gl tehát merev hátsó futóművem van !!!???

Vagy majd megint az eget fogja verni a segge!

Link to comment
Megosztás:

Szép napot! na megint bele kavarodtam ebbe rugó témába !!!

Tehát lenne v2000 rugó szett amit ocsoú megkapnák !!! de most ez jó az enyémbe tehát mert az enyém sima gl tehát merev hátsó futóművem van !!!???

Vagy majd megint az eget fogja verni a segge!

Haverral 99es évjáratú Astra 1.6 Classic ba tettünk GSI astra ültetőszettet. Hátul 4centit ültetett, elől 6ot. Ezt csak így viszonyítás képp írom. De szerintem is emelne rajta a V2000 rugó. Volt nekem egyszer ültetőszettem V2000hez. Eleje lent volt ahogy kell, de hátul még ültetőrugóval is mint ha magasabb állt volna a hátulja, mint gyárival :)

Link to comment
Megosztás:

Nem pont ez a téma, de lenne nekem is egy kérdésem. Mivel le lett ültetve a gép, elég csúnyán be vannak dőlve a kerekek. Elöl főleg, olyan driftes lett a futómű :D A kérdésem az, hogy ezen hogy lehetne változtatni. Ugye csak összetartást lehet állítani, nekem pedig a dőléssel van gondom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Azt szeretném megtudni milyen jelenséget produkál ha az első kerékcsapágy kezd kibukni? Elsősorban hang jelenség érdekel. Előre is köszi a válaszokat. :icon1:A Vectra 1.7td 1993-as

Morgó, általában kanyarban észlelhető erőteljesebben, van hogy egyik irányban erősödik, másikba szinte megszűnik. Ha csak egyik, akkor általában az ellentétes oldal a rossz, mint amerre kanyarodsz és hallod, szóval ha bal kanyarban hallod, akkor a jobbos a rossz. De oda sétálsz a kerékhez és álló helyben megmozgatod, ha kotyog, akkor kuka a csapágy, de vigyázz, ha sokáig húzod, a kerékagynak is odaverhet és hiába cserélsz csapágyat, 1-2 ezer km és megint cserélheted.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem pont ez a téma, de lenne nekem is egy kérdésem. Mivel le lett ültetve a gép, elég csúnyán be vannak dőlve a kerekek. Elöl főleg, olyan driftes lett a futómű :D A kérdésem az, hogy ezen hogy lehetne változtatni. Ugye csak összetartást lehet állítani, nekem pedig a dőléssel van gondom.

Szerintem ezeknél sehogy, a Bmw-nél volt ilyen régen, ha jól tudom az "M"-esnél, ott a talpasnál és talán fent a toronynál is lehetett állítani, de ugye ez nálunk fix. Ha csak ketté nem vágod a talpast és rövidítesz:S De ugye ilyet nem szabad!:)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ezeknél sehogy, a Bmw-nél volt ilyen régen, ha jól tudom az "M"-esnél, ott a talpasnál és talán fent a toronynál is lehetett állítani, de ugye ez nálunk fix. Ha csak ketté nem vágod a talpast és rövidítesz:S De ugye ilyet nem szabad! :)

Szomorú hír. Azért is kérdeztem rá, mivel elvileg meg lehet valahogy csinálni.

Mondjuk lehet erre mondják, hogy a szépségnek ára van. Csak ugye sajnálom a gumikat, sajnos nem olcsó mulatság cserélgetni ebben a méretben :(

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szevasztok.

Elvittem az autót egy műszaki elötti átvizsgálásra!

A lengéscsilapító részt értem! A hátsók már szarok,de ezt tudtam is!

A féknél látom hogy az eltérés tengelyenként minimális,ez jó is!

Viszont azt szeretném tudni, hogy megfelelő a fékerő a mérés szerint vagy nem!

Sajnos dolgoztam, így ismerősöm vitte a kocsit, így nem tudtam megkérdezni.

Tavaly cseréltem komplett hátsó féket. Dob,betét,munkahenger,rúgó szett,kézifék kötél,...stb.

Elsőhöz még nem nyúltam, a tárcsa szemre jó, a betétek már nem annyira,de most nem szeretném cserélni.

Valaki értelmezné nekem,bár nem sok az infó!!!

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130619/P1180236_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem van GT rugószettem, ha érdekel :) Az is ültet egy picit a gyárihoz képest. Asszem vagy 2 cm-t.

Szép napot! na megint bele kavarodtam ebbe rugó témába !!!

Tehát lenne v2000 rugó szett amit ocsoú megkapnák !!! de most ez jó az enyémbe tehát mert az enyém sima gl tehát merev hátsó futóművem van !!!???

Vagy majd megint az eget fogja verni a segge!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.